Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prečo použijú celkovú anestézu pri cisárskom?

kika2111
10. apr 2015

Ahojte,moja svagrina prave rodi,mala kontrakcie,ale neotvarala sa,kvoli boletoam jej dali epiduralku a teraz bracho volala,ze ju idu celkovo uspat a ide na cisarsky,ale nevie preco..aka moze byt pricina?Vdaka(termin mala vcera)

piacere
10. apr 2015

a prečo sa neopýtajú priamo lekára, ktorý ide robiť sekciu? Či sestričky?
Mne sa rozbiehal pôrod prirodzene, nakoniec skončil akútnou sekciou v celkovej anestéze (bola to taká rýchlovka, že som sa nestačila ani spamätať a už som ležala na operačke s maskou na tvári....) kvôli abrupcii placenty.

sasa1983
10. apr 2015

Ahoj, ja som lekarka.V prvom rade si myslim, ze nie nas, ale v nemocnici mala byt tato otazka smerovana, lebo takto na dialku je to skoro nemozne upresnit. Osobne si myslim, ze to bude z dovodu,ze po epiduralke sa spinal nedava, resp
je u nej spinal z nejakeho dovodu (migrena, epilepsia, urgentnost porodu, resp. pridruzene gynekoloicke tazkosti, zly psychicky stav, ako neuroza) neodporuceny, resp. kontraindikovany. Pokial jej ale davaju CA, musela byt o tom informovana a teda tieto dovody vie a asi taky suhlas podpisala.

zuzik307
10. apr 2015

asi nie je dost casu na to, aby zabrala davka, ktoru treba dopichnut do epiduralu...na sekciu je potrebna ovela vacsia, ako analgeticka davka pri spontannom porode...o sposobe anestezie rozhoduje anesteziolog 🙂

kiki68
10. apr 2015

ak sa neotvarala,tak asi nepostupujuci porod,ale tak mohli klesnut ozvy, hocico, vtedy oni rychlo davaju celkovu anestezu a nie spinalku. Urcite robia to najlepsie co vedia, aby to dobre dopadloa drobec bol rychlo na svete.

latvia
10. apr 2015

moznych pricin je do aleluja:
- nesadla epiduralka
- nemaju dostatok casu na sekciu v epidurali (anesteticka davka nasada cca po 20-30 minutach)
- prepadnuty pupocnik
-dost vyrazne klesajuce ozvy
- vacsie krvacanie, abrupcia placenty
- atypicke "vychadzanie dietata" - napr.prepadnuta rucka
atd....
a je v podstate jedno preco to je ako to je, celkova anesteza jej neublizi, ani dietatu a epiduralny kateter jej ostane na pooperacnu bolest.

fufababu
10. apr 2015

ja som bola presne tak, cely den kontrakcie, mala som epiduralku, maly nezostupoval a uz mal zle ozvy tak museli rychlo urobit sekciu a nebol cas cakat kym zaberie lokalna anesteza, rychlejsia bola celkova narkoza

Tu začni písať odpoveď...

Odošli