• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Predčasný pôrod v 32. týždni. Skúsenosti?

11. decembra 2016 
pajinka, tak gratulujem! a drzim palce, nech to dotiahnete co najdalej. :wink:
25. mar 2009 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pajinka, presne toto iste som sa chcela spytat aj a, ze keby nahodou ma to chytilo uz teraz 33tt. Teraz sa aspon tak nebojim uz a nestresujem ked som si toto precitala :D
25. mar 2009 o 22:34  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj pajinka, neboj, všetko bude ok :wink:
Ja mám 2 deti a obidve sú predčasne. Celé tehu mi nič nebolo a zrazu ma v 33tt chytili kontrakcie a Alex sa v 34tt narodil. Stihli mi pichnúť ešte injekcie na vývin plúcok, takže malý bol po pôrode ok. Mal 1850g a 42cm a po pôrode mi zistili, že sa mi upchala cieva v placente a už ho nevyživovala, tak preto sa vypýtal. Boli sme v nemocke mesiac a keď bl schopný sám papať, tak sme išli domov s váhou 2230g.
Pri druhom tehu som sa necítila moc dobre, ale nič nenasvedčovalo predčasnému pôrodu a celé tehu som mala všetko ok. v 32tt som dostala kontrakcie, presne tak isto ako pri prvom a tehu mi udržali do začiatku 36tt. Tiež mi pichli injekcie na plúcka a malý sa narodil 2910g a 48cm a išli sme domov ako normálne donosené detičky. Prečo je druhý malý predčasne neviem.
Z Alexa je veľký valibuk a dúfam, že aj Riško taký bude :grinning: . Môžeš pozrieť album, ale mám tam len pár fotiek.

pre dieťatko je každý deň navyše v brušku veľmi dôležitý, ale aj z "pár" gramového bábatka sa dá vypiplať "normálny" človek.
A čo sa týka vrodených vád, alebo vád spôsobených predč. pôrodom, tak to je individuálne. Aj donosené dieťa môže mať problémy....takže, vôbec sa nezaťažuj, mysli pozitívne, buď v kľude a ležkaj :wink:
26. mar 2009 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
lyongirl a kolko maju tvoje drobce teras rockou???? :slight_smile: :slight_smile: a kde si mozem pozriet tie fotocky??? :grinning: :grinning:
27. mar 2009 o 14:21  •  čaká bábätko, termín má v máji 2018 (13. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lyongirl na tej fotke kde starsi syn dava pusu malemu je kraaaaaaaaasna :wink:
27. mar 2009 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pajinka, keď si klikneš na moju fotku, tak ti ukáže, koľko majú drobci, aj ako sa volajú :wink: a keď si klikneš na ikonu fotoaparát, ktorá je na pravo nad mojim príspevkom, tak ti otvorí moj album s fotkami... :wink:

danka - ďakujééém, on by ho pusinkoval stále, len sem, tam treba dávať pozor, lebo ešte nemá cit, ale je to riadna potvorka, lebo schoval naschvál malému dudku....a ja som hladaláááá
28. mar 2009 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak to mas doma riadneho sikuliaka.. my mame 4 dudky lebo nas maly si ich schovava sam... a maminka sa hra potom na patraca :grinning:
28. mar 2009 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale sú tie decká vymyselné :grinning: :grinning: :grinning: , si užijeme...
29. mar 2009 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a kdeze mame nase tehulky?? dufam ze este nerodite a poctivo este tehulkujete :wink:
30. mar 2009 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj danka!

mne bolo cez vikend hrozne - vsetko ma bolelo od podbruska az dole, svaly, kosti, ..... sotva som sa suchotala. Dnes uz je to lepsie, ale som skoro stale v sedavej polohe.
zajtra idem na poradnu, tak baby, drzte palce!
30. mar 2009 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahojtemy sa mame aj z drobcekom celkom fajn :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: papame mg a oddychujeme :slight_smile: :slight_smile: na kontrolu ideme as o dva tyzdne tak je vsetko v pohode :slight_smile: :slight_smile: akurad ma zacali strasne pobolievat kolena :frowning2: :frowning2:
30. mar 2009 o 17:58  •  čaká bábätko, termín má v máji 2018 (13. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby aj ja sa bojim aby som neporodila predcasne bo sa mi skracuje krcok a navyse mam zapal som len v 29tt
30. mar 2009 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky btehulky;)...
nam hrozil predcasny uz v 27tt... hore nohami sme vydrzali do 34+1(2420gr a 44cm)... maly je zatial v poriadku .. duufam... samotny termin 34+1 uz nebol problem v zivotaschopnosti len u nas bol velmi tazky a narocny porod komplikacie poporode...nizke apgare.. tlmeny liekmi proti bolesti, ozivovany.. atd... drzim vam vsetkym palce ;)... nebojte.. medicina je uz mocna takze dr si vedia uz poradit krasne aj s predcasne narodenymi detickami :wink: ...
30. mar 2009 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ielAhojte zlatinka:slight_smile:

ja som sa tiež narodila v 33tt a mala som 1090g a 43cm a kuki aká je so mna "babizna":slight_smile:
to sa vraví že detičky predčasné všetko dopehnú.Ked sa už stane že dieťatko príde na svet skorej tak to tak má byť želám Vám kopec síl a čo najdhšie tehulkovanie:slight_smile:

Môj synček je tiež narodený v 37tt a je to oki:slight_smile:aj ked je rozdiel tých 5 týždnov.
Držím vám palčeky
30. mar 2009 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Dianka a coho mas zapal ak smiem vediet?
30. mar 2009 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
joj tehulky.. tak len pekne oddychujte aby ste vydrzali este par tyzdnov.. a o kazdom priebehu info... :slight_smile:
31. mar 2009 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
zienky akovlastne vyzera takata prava kontrakcia???? :unamused: :unamused:
31. mar 2009 o 17:57  •  čaká bábätko, termín má v máji 2018 (13. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
natty07 mam zapal v posve,no neviem ci uz nie hlbsie lebo to by znamenal predcasny porod :frowning2:
1. apr 2009 o 01:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dianka no ale to nie je dobre , mne povedali pri potrate 24tt ked som mala skrateny krcok sice mne uz bolo vidno obal ze babo moze dostat infekciu a sa nakazit. dufam ze ta kontroluju. neboj 29tt uz si zavodou my sme sa tak vsetci narodili a ziadne problemy a brat mal 1,30 a shudol este. a kolko kg ma babo? viem ze sa teraz narodilo u nas 650g v 6m v Ke a prezila v pohode ziadne nasledky a ma teraz 3000g v pohode neboj dnes je technika ina, len musia ta evidovat ako rizikovu a vsetko musi byt na sale pripravene od inkubatorov az po lekarov.
1. apr 2009 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dianka a prečo ta nedali do nemocnice.. ved to je podla mna dost vazne.. davaj si pozor moja a hlavne aby sa drobcekovi nic nestalo

pajinka vyzera to tak ako ked mas bolesti pri menzesi.. teda aspon ja som take mala...
1. apr 2009 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tak a my uz sme 34tt a v pondelok ideme na kontrolu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: dufam ze bude vsetko oki kuky :grinning: :grinning:
3. apr 2009 o 19:10  •  čaká bábätko, termín má v máji 2018 (13. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danka,mne vravel doki ze lepsie je lezat doma bo niektore zeny prave tam v nemocnici chytia zapal a uz sa ho neda zbavit.Aj kamoska vravela ze jej sestra isla lezat do nemocnici a tam chytila zapal a nedajboze sa ho zbavit
4. apr 2009 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pajinka jasne ze bude vsetko oki :wink:

dianka tak to je potom isto lepsie lezat doma.... takze len lez a nic nerob
4. apr 2009 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
danka.k mas sjasne kjasneho :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: synceka..juuuj :grinning: :grinning:
5. apr 2009 o 19:33  •  čaká bábätko, termín má v máji 2018 (13. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pajinka dakujeeeeem :wink: :wink:
6. apr 2009 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte aj ja sa chcem opytat co to znamena: otvorena na spicku prsta, hrdlo 2 cm, strasne sa bojim lebo som len 22tt. je to velmi zle?
6. apr 2009 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
simona ja som bola v 25tt hrdlo zodrate otvorena - potrat, skor porod odrodit dvojicky. a vies ze to dieta zije. nechcem ta strasit ale lezat lezat a lezat mala by si byt v nemocnici pod kontrolou a mali by ti pichat injekcie alebo urobit cerklaz. v tomto by som uz bola velmi opatrna a doki ti co povedal? pretoze mna upozornili na to ze ked je tam trosku skratene hrdlo resp. otvorena moze dojst k infekcii.
6. apr 2009 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
povedal ze mam lezat lenze ja chodim do prace takze takto sa to neda a mam prist na kontrolu o tyzden a ze sa uvidi, akurat spominal ze ma mozu zasit ale teraz mam posledne dni take bolesti v podbrusku semtam nejaky krc a neviem ci to nejako suvisi s tym.
6. apr 2009 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to radsej chod do nemocnice a rychlo na PN to ta ani nevypisal? zasit je ta cerklaz lenze prv musia urobit vyter ci tam nie je infekcia, mne bolo 6m v pohode ziadne bolesti nic, sem tam tlak v podbrusku ale som si myslela ze su dva tak preto, lenze som isla k dokine ta mi pvoedala ze mam nieco z krckom tak som sla do nemocnice povedaa mi ze tam budem tyzden a budem ok, lenze ked som prisla primar povedal ze hrozi potrat ze som otvrena hrdlo zodrate dali mi infuziu a do rana som porodila sanca na zivot ziadna ale na ten plac nezabudnem, teraz som opat tehu ale zmenila som lekara nemocnicu a som pod prisnou kontrolou. radim ti chod k lekarovi ak mas krce resp. vykasli sa na lekara a chod na pohotovost ziadna praca.
6. apr 2009 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vidim ze si z kosic mozem ist vecer na rastislavku? tam na gynekologiu?
6. apr 2009 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok