Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Priložili vám hneď po sekcii dieťa na prsníky?

iwesska
23. máj 2012

Otvaram tuto diskusiu, nakolko by ma velmi zaujimalo, ci existuje na Slovensku, resp. este lepsie v BA nejaka porodnica, kde matke polozia dieta ihned po porode na prsniky, aby sa mohlo spravne prisat a rozbehla sa laktacia. Doteraz som bola v tom, ze taketo nieco nie je pri cisarskom reze mozne mozne z dovodu moznych komplikacii pocas operacie, ale tento clanok ma tak trochu prekvapil a zaroven sokoval http://dojcenie.wordpress.com/2011/02/28/ako-by... . Ja som mala moznost svoje dieta len pobozkat a hned ho odniesli prec. Uprimne, neviem ako by som sa ale citila, keby mi ho na hrudnik polozili, nakolko som v nom citila tlaky, ak keby mi tam uz jedno lezalo a bola som ako paralyzovana od spinalky, bez moznosti pohybu 😒 Ale zaujimave to v kazdom pripade je...len ci aj realne. Ved to babo ked je donosene vazi priemerne cez 3kg a je asi trosku ine mat 3kg na bruchu a 3kg na hrudniku, nie?

damianko
23. máj 2012

mám 2 rezy pri 1 som málo rozkojila,pri druhom som si povedala aj paty......kojila som 2 roky ..mám45kg malé prsa a išlo to super,len tolko čo potreboval,nedalo sa mi osať nič.-nelakať saa,inak skončíte ako ja pri prvej sekcii 🙂

ivv
23. máj 2012

@iwesska tak toto by aj mna zaujimalo 🙂 mala sa narodila CS na Antolskej a tiez ju brali hned len co ju vybrali a priniesli mi ju na pobozkanie az ked bola osetrena a zabalena.. narodila sa rano a doniesli mi ju na prilozenie az poobede okolo tretej, ale to prilozenie bolo take.. 🙄 sestricka mi stlacila bradavku, malej sa jej snazila ju dat do ust, ale pravdepodobne ju uz nakrmili flasou lebo nechcela sa prisat, len zatinala dasienka. ono slo len o to, ze ju "prilozili" 😖 a urobili ciarku do kartoteky, ci co.. neskor to uz slo, nastastie sme sa rozkojili dobre, ano boli problemy zo zaciatku so spustenim mlieka, ale neskor to uz slo a kojili sme sa do dvoch rokov aj troch mesiacov, uz sme takmer odpojeni 🙂
urcite su porodnice, alebo skor zaplateni porodnici, ktori toto umoznia, prilozit babo mame bezprostredne po narodeni cisarskym rezom. dokazom su aj slova Petry Polnisovej, ktora toto povedala v jednom rozhovore, tusim to bolo pre Mama a Ja casopis (dufam, ze to nie je reklama.. 😅 ) a pokial viem, tak rodila v BA..

ono to prve prilozenie by malo byt ine, nie ze by ti babo vylozili na hrudnik, ale skor by tam mala byt asistencia personalu, aby babatko natocili tak, aby bolo trebars pri tebe tak zboku, aby sa mohlo prisat.. teda, aspon ja si to tak predstavujem.. 🙂

takze si myslim, ze pokial by si mala dohodnuteho porodnika, zaplateneho (nemyslim uplatkom, ale normalne, oficialne 😝 ), s ktorym by si si to dopredu dohodla, tak by to bolo mozne.. aj ked.. si myslim, ze by to malo byt umoznene aj v pripade akutneho CS samozrejme pod spinalom/epiduralom 🙂

iwesska
autor
23. máj 2012

@damianko Ja sa nelakam, ja sa pytam 🙂. Ja som maleho kojila len 2 mesiace. Ale ked som citala tento clanok, tak si myslim, ze mi k tomu aj trochu dopomohli, lebo malinky mal dost silnu zltacku mozno prave preto ze nepil dostatocne. Priniesli mi ho po par hodinach, ale kedze ja som brala lieky, a Dr. ktory mal o tom rozhodnut, ci mozem kojit tam nebol, tak som na neho len pozerala a kojit zacala az po viac nez 24 hodinach 😒 Ja som aj prikladala casto, ale on bol maly a slaby a hlavne stale spal - cely prvy mesiac. To bol boj, aby zjedol vobec par ml. Musela som odsavat ale bola to bieda.

@ivv Aha, to som ani nevedela, ze Polnisova taku moznost mala. Ja som tiez rodila na Antolskej. Pri druhom sa skusim na tuto moznost aspon opytat, ze co mi povedia, ale podla mna ma poslu skor niekam, ze sa to neda.

ivv
23. máj 2012

@iwesska no Polnisova taku moznost mala lebo mala isto dohodnuteho lekara 🙂 isto nesla rodit len tak, hups prislo to na nu a koho vystihla, ten jej to umoznil 😝 a je znama osoba 🙂 ja som vtedy bola prekvapena a aj nahnevana, ze som o tom, ze sa to da nevedela predtym ako sa mala narodila.. 😠 ak sa podari druhe babo, a kvoli mojim zdr. problemom to isto bude CS opat, tak viem, ze si toto vydupem 🙂 a bude jedno v ktorej porodnici budem rodit 😝
mysim, ze ak svoju ziadost uvedies pisomne, tak ti ju musia splnit 🙂 ja by som to urobila tak, aby tato poziadavka bola sucastou TP, aby ked dojde k porodu nemohli povedat, ze "ved ste nehovorili", pripomenut na prehliadkach v nemocnici, dohodnut s lekarom, pripomenut pri priprave na CS, pripomenut ze je to v TP, pripomenut pocas CS.. 😅 ked uvidia, ze si neoblomna, a teda pokial nebudu ine komplikacie, tak by vam to malo byt umoznene 😉

ivv
23. máj 2012

ja som zvedava, ci sa najde taka mamicka, co jej to na sr bolo umoznene a pripadne ako postupovala aby to dosiahla 😉

zaneta123
23. máj 2012

dva CS v spinálke a ani pri jednom mi nebolo umožnené okamžité priloženie (detí úplne zdravé), deti mi len ukázali, potom boli odnesené a priniesli mi ich až ke´d boli umyté. prvé pŕiloženie až po 24 hod. ako som sa dostala na normálnu izbu dovtedy mi ich prišli ukázať (asi 2x), prvého som nekojila (ale 10 mesiacov som odstriekavala vlastné mliečko), druhého sa podarilo rozkojiť a to napriek silnej žltačke a s tým spojenej spavosti a z nemocnice sme išli domov len na materskom lieku, žiadne dokrmovanie
a záver ? značkou baby friendly hospital sa hrdí nemocnica kde po CS dieťa priložia na prsník až po 24 hodinách; laktácia sa rozbehne aj bez toho prvého priloženia hneď po pôrode, hoci by som ten pocit chcela zažiť 😢

iwesska
autor
23. máj 2012

@zaneta123
@ivv
Ved toto, ze u nas to takto chodi...ine sa pise, ine sa robi. Tak ako nemoze byt otecko pocas sekcie pri svojej polovicke, tak ti povedia, ze k prsnikom sa po sekcii nepriklada a basta.
Ako som mala moznost citat v clanku, tak, to nejaky cas trva kym to dieta bradavku najde, uchopi...kto by mal na to cas, ked to tam robia ako na pase?? Este po mne nestihli vycistit salu a uz tam viezli dalsiu babu...keby som si aj zaplatila, tak akurat dosiahnem to, ze ma zoperuje ten ktory lekar, ale ze sa tam bude niekto maznat s mojim babom, na to asi mozem zabudnut. Presne tak, Polnisova je znama, skusili by jej to neumoznit, tak by ich poroznasala po mediach...Ale tak za pokus o informovanie sa nic nedam, takze sa na to tiez urcite spytam. Ale inak ta osveta co sa kojenia tyka u prvorodiciek fakt na zufalej urovni...Chapem ale ze je to sposobene nedostatkom sestier a ich ohodnotenim. Aby jedna laktacna lietala z jednej izby do druhej a popritom robila dalsich x cinnosti...to sa proste neda. Takze co si clovek nenastuduje, nevie. Nabuduce uz budem mudrejsia.

alenka600
23. máj 2012

@iwesska No baby - ja som mala akutnu sekciu, dietatko narodene v 36tyzdni, malo iba 2,5 kg, ale vobec nikto z toho nerobil dramu, dceru vysetrili a ihned mi ju dali, ziaden inkubator len tak preventivne, alebo podobne "zauzivane postupy". A manzel aj nasa novonarodena dcerka - obaja boli pocas celeho cisarskeho pri mne a ziadnemu lekarovi nespadla kralovska koruna z hlavy kvoli tomu 🙂
...ano ano, ma to hacik - nerodila som na SR, takze odpoved na otazku - technicky to mozne je, odpoved na otazku ci aj na SR - myslim, ze nie.

andrejka1983
23. máj 2012

ahojte, ja som rodila po neuspešnom normalnom porode narýchlo cisárskym rezom, v uplnej narkoze,bolo to o 1 hodine rano.....ked som sa potom prebrala, okolo 14.00 som už mala maličku na prsníku a pekne sme papali mliečko 🙂 ja mam s tým krásne skusenosti,v tom momente ma nič nebolo ked som ju mala pri sebe 🙂

pink_lady
23. máj 2012

@iwesska mne ho dovolili ledva pohladkat a uz s nim utekali prec.... 😢 videla som ho az na dalsi den v inkubatore, prvy krat ked som ho mala na rukach mal 8 dni aj to mi nedovolili si ho prilozit ☹ 🙄 vraj, nech ho netrapim, ze sa musi adaptovat na prostredie mimo inkubatora! 😢 😠

jabadaba
23. máj 2012

nie, neprilozili. Len mi ho ukazali na zlomok sekundy, tvarickou ku mne a uz ho aj odniesli prec. Ale bol pri nom hned manzel, toho k nemu na osetrenie volali, na nasu ziadost vopred. Ale tak ja som vobec nemala problem s rozbehnutim laktacie ani po sekcii. Skor po traumatickom prirodzenom sa mi mlieko nespustalo poriadne ani na treti den, co po sekcii som ho uz mala do pohody a tieklo prudom.

agathokleous
23. máj 2012

Kocky ja som rodila tiez sekciou a to v zahranici a nic take ako prilozenie na prsnik sa nedialo, bola som v celkovej anestesii, takze chapem ze bezprostredne po porode to neslo, ale potom ako ma prebrali by to teoreticky slo. mne akurat dosla sestricka ukazat malu polozila ju vedla mna a ona mi zacala sat lice. to bolo take zlate. a sestricka len ze ona je hladna a uz ju brala na krmenie z flase:((( rodila som v piatok rano, a prvy krat som si prilozila malu v nedelu rano. jasne ze som potom mala problemy s kojenim, tazko sa to mliecko rozbiehalo, ale mala ma 13 mesiacov a stale kojim takze nejak sme to zvladli aj vdaka modremu koniku 😉

iwesska
autor
23. máj 2012

@alenka600 No vidis, zase sa mi to potvrdilo. Inak ja som mala tiez drobca 2,5kg a narodeny 37tt+1, takze sa tiez poponahlal trosku 🙂 Moj muz mal aj zaplatene, ze moze byt pri mne, ale to sme este nevedeli ze skoncim na sekcii, takze mu rovno vratili peniaze a nepustili ho tam 😠

isabel11163
26. máj 2012

@ivv pravdepodobne ju už nakŕmili fľašou... som sestrička na novorodeneckom oddelení a žiadne dieťa po narodení sa 24 hodín nedokrmuje !!!! dieťatko má dosť výživy od mamky a zvyknú sa čistiť po pôrode tým že grckajú a to je ďalší dôvod prečo sa detičky nedokrmujú 24 hod...nedokrmujú sa ani kým nemajú prvú smolku...dokŕmiť dieťa skôr ako po uplynutí 24 h sa smie len v tom prípade že je dieťatko príliš malé na svoj gestačný týždeň (hypotrofia) alebo príliš veľké (hypertrofia)..ale každopádne súhlasím s tým že je fajn keď sa bábatko pekne prisaje hneď po pôrode..ale bohužiaľ to nie je vždy možné najmä keď nastanú nejaké komplikácie...

mihrimach
26. máj 2012

ahoj no mne nie lebo som mala cisarsky ale ked mas normalnou cestou tak ano

lamina
26. máj 2012

NIE, po sekcii neprikladaju, len ti ho ukazu, ides na 24hod na JIS a az potom - pripadne na JIS ti ho donesku ak chces

mbrnakova
26. máj 2012

mala som neplánovanú spinal sekciu, malého mi ukázali z diaľky a už po troch hodinách na JIS mi ho priniesli najskôr na pol hodinu, potom ho vzali, a po ďalších troch hodinách mi ho priniesli opäť to už na dlhšie....a po 24hod. na JIS, ma previezli na normálnu izbu, kde mi malého hneď šupli....a laktácia sa rozbehla sama....bez problémov, ako mi povedal jeden lekár, celá laktácia je ,,v hlave,, mamičky.....a myslím, že sa nemýlil....a ešte jedna ,,múdrosť,, pôrod a všetko okolo je prirodzené, každé telo je na to pripravené, je len od ženy, ako s týmto ,,naloží,,......treba to brať absolútne prirodzene, v pokoji, bez stresov, nervov, či niekto urobil, to či ono....rodila som na Kramároch, a opäť budem...laktačná prišla, ukázala čo mala, a odišla...nepotrebovala som ju ( k zbytočnému stresu ) plne sme kojili 10mes. a skončili sme len preto, že Matejko proste nechcel... držím palce, a fakt, čím viac človek o tom premýšľa, číta, pripravuje sa, tým horšie.... telo vie, čo má, čo dokáže.... 🙂

zuhana2
26. máj 2012

ja som porodila dvojicky v 37.tyzdni, boli malicke, takze mi ich hned brali do NR a ja som ostala v Leviciach a az na siesty den ma previezli do NR k detom, ale napriek tomu som ich kojila

alohim
24. jún 2012

žiaľ nie, iba mi ho 2x rýchlo ukázali (raz čerstvého a potom oblečeného) a priniesli na priloženie po 3 hod. na izbu

diana_81
24. jún 2012

Moja skusenost je uplne ina. Ja zijem v Belgicku a tu som mala planovanu sekciu, lebo babatko bolo priecne. Manzel bol pri sekcii pritomny, drzal ma za ruku a povzbudzoval, a babatko mi dali bez problemov hned na hrud a medzitym 2 chirurgovia zasivali dole moje brusko. Ked bolo dosite prehodili nas vedla operacky do inej miestnosti na oddych a dali mi malu na prsko. Hned sa prisala a od vtedy mi ju nikdy nevzali prec. Ked bolo treba manzel ju drzal, nosil atd kedze ja som nemohla. Mliecko prislo az po par dnoch a malej sme dali flasku 2-3x nech nie je hladna, cucla si asi 15ml a odpadla spokojna. Odvtedy dojcim vyse 7 mesiacov bez problemov a ine okrem flasky v porodnice k peram nedostala. Povedali sme si naco ju tyrat hladom.

Cize ide o krajinu a nie o to, ze by to mozne nebolo... Ci to ide v BA teda neviem, ale nevidim dovod preco nie, kedze u nas to prebehlo bez problemov...

mapa
24. jún 2012

uz nezvyknem prispievat do verejnych tem, ale tato mi nedala... moj prvy porod bol sekciou, planovanou, malu mi prilozili na 2 minuty, tak ako tu opisujete- teda 2 hodiny po porode, oblecenu, narvali bradavku do ust, urobili do karty do ciarku, ze prilozena... doniesli mi ju potom az po 22 hodinach na "prisatie", polozili mi ju nahu na telo, ale cele to prespala... kojenie bolo jedna velka katastrofa, klobuciky, dokrmovanie, nikdy sa nenaucila poriadne otvorit pusinku, teda bola zle prisata... aj napriek tomu sme sa kojili 21 mesiacov...
poucena z toho som pri druhom porode dopredu upozornila porodnicku, ze si zelam po sekcii prisatie- vysmiala ma, ze to este nepocula, ale akceptovala to... pripadala som si ako nenormalna, nosila som pri sebe obrazky zo zahranicnych stranok, kde boli vysmiate matky na sale pocas sekcie s babatkami na hrudi... snazila som sa to ukazovat lekarom pred porodom... velmi som tuzila po takom prisati na sale, neslo mi len o laktaciu, ale o prvy kontakt, ktory je tak dolezity... porod sa rozbehol skor, bola to planovano-neplanovana sekcia... bol tam v ten den naozaj frmol... ale podarilo sa mi uprosit ludi z ARO, ze mi maju dat svorkami nizsie rusku (tu velku zastenu) nad bruchom, aby tam mohlo ist babetko, dohodla som sa s detskou lekarkou, ze maleho chcem mat na hrudi, pripomenula som to mojej porodnicke... asistoval jej ale jeden neskutocne arogantny doktor (ten ale 2 mesiace pred tym akceptoval prisatie na sale, ked rodila sekciou jedna laktacna poradkyna... mala som informacie aj od nej, ze sa to da, tak som bola pomerne pokojna... ale vtedy bol zaplateny, teraz "len" asistoval) bola som pri vedomi, cely cas komentoval moju vahu, ohovaral kolegov, pouzival aj sproste slova, rozpraval o mne v 3. osobe, okrem ineho, ci nahodou niesom zltacka typu B (nie ci nemam zltacku, ci JA niesom zltacka!), lebo na nho vysplechla moja plodova voda... ked vybrali maleho, tak mu pripomenul personal, ze som si ziadala prilozenie na sale, na co on vypustil vetu, na ktoru nikdy nezabudnem... V ZIADNOM PRIPADE NIE, CO VYMYSLA SPROSTOSTI, KTO TO KEDY POCUL O PRILOZENI NA SALE?!!! vtedy som pochopila, ze za prachy sa sice dalo, ale kedze som ho nemala "dohodnuteho" (siel asistovat, lebo bol prave volny), tak uz to bola sprostost, o ktorej nikdy nepocul... maleho mi ukazali, mohla som mu dat pusu (pri dcerke ani to nie) a zobrali ho prec... stalo ma to mnoho sil, stresu a pohrdavych pohladov od lekarov a o spravani porodnych asistentiek ani pisat nechcem 😔 a aj tak nic z prisatia nebolo... maleho mi dokonca nepriniesli ani potom na izbu, lebo ma tie 2 najdolezitejsie hodiny po porode presuvali po chodbach, a izbach, kedze akurat malovali, manzel chodil prosikat o prilozenie nasho syna na novorodencke aspon do tych 2 hodin, zasa kopec prekazok zo strany nemocnice... nakoniec mi ho dali asi po 3-4 hodinach, ale uz bol vycerpany a prisat sa nevedel... napriek tomu sa laktacia rozbehla a bola a je bezproblemova, ale myslim, ze len koli skusenostiam z prvou dcerkou...
takze moja skusenost je taka, ze ci sa snazite o prisatie na sale po sekcii, alebo nie, efekt a vysledok je ten isty, pokial vam niesu naklonene momentalne okolnosti v "babyfriendlyhospital" a ine hviezdy... aj napriek snahe svoje poziadavky formulovat jasne a slusne....
osobne su pre mna obe sekcie (aj po pomerne dlhom case) velmi traumaticke zazitky, nezafungovala ani milosrdna pamat, ktora vytesnuje zle spomienky....

sosovica
24. jún 2012

Ahojte babky 🙂Tak ja som bola po sekcii a som 5 mesiacov rodila som v MT.A mne malu priložili 3 hodiny po prebudeni.A myslim že to je velmi dobre.Lebo poznam par kamaratok ktorym nepriložili aj 3 dni a kojili maximalne 2 tyždne kedže ich nepriložili hned tak sa im nemohlo tvoriť mliečko a to je podla mna velmi doležite 🙂

lucikan
24. jún 2012

@mapa smutne sa to cita ☹
Ale dakujem ti, ze si napisala, moja velka tuzba je pri druhom mat prilozenie na prsnik hned po porode a sekcia je pravdepodobna, prvy porod bola akutna sekcia (aj ked uvidime) a budem sa snazit o to iste ako ty, aj za cenu, zeby to nevyslo. Ale apson sa pokusim.
Ja tie hodiny tu ani pisat nejdem, kedy som maleho videla prvykrat, je to prilis smutne a popravde, cele to viac menej uspesne vytesnujem ☹
Ale aby som aj nieco pozitivne napisala, krasne sa kojime az doteraz a este dufam dlho budeme 🙂

lucikan
24. jún 2012

@alenka600
@diana_81 joj baby, v dobrom vam uprimne zavidim 🙂

baklik
24. jún 2012

ja som bola v celkovej narkoze, porod 9.15 , dieta mi prilozili az pooobede po cca 6-8 hodinach a to sa neprisal, lebo po 1. spal a po 2. mi ho polozili prilis nizko a ja som sa ho bala posunut vyssie, kedze som mala polohovanu postel a seba som nevladala po operacii posunut nizsie. pomoc veskera ziadna. sestra prisla, polozila maleho ku mne na postel - to je vas syn, to som ho aj 1. krat videla, povedala prilozte si ho a odisla. po cca 20 - 30 min. prisla, nic sa nespytala a maleho zobrala prec. dalsie "prisatie" bolo v noci. opat "mila" pani sestricka, ktora maleho len polozila a odisla. tentoraz som si ho uz prisunula vyssie, aj seba som sa snazila k nemu pritiahnut. maly spal, bradavku olizal a to bolo vsetko. na druhy den rano o 5-tej dalsi pokus, z ktoreho nic nebolo, maly spal a len skonstatovali, ze si mam dat priniest klobuciky. takze od zaciatku problemy s laktaciu, na 6. den som odsala cca 20 - 40 ml, tot vsjo. az ked som sa v posledny den rano pri velkej vizite, ked som to uz nevydrzala, rozplakala, ze nemam mlieko, zacali okolo mna kmitat na prikaz lekarov, pichli mi oxytocin, aby sa mi mlieko uvolnilo, lebo zjavne nejaka troska tam bola, ale nechcelo vyjst von, zacal sa mi robit na jednom prsniku opuch. takze ked nas prespustili z porodnice, nasa pediatricka nariadila dokrm nutrilonom, pretoze mlieka bolo, samozrejme, malo a ani sa mi to nepodarilo rozbehnut. takze sme sa "katovali"2,5 mesiace v kolobehu hodina kojenia, lebo maly zaspaval, potom bol hore, nieco pocucal a tak dokola a dufala som, ze cim dlhsie bude na prsniku, tym sa mi viac bude tvorit ale nic z toho. potom nasledoval dokrm, odgrgnutie, odsavanie. cely proces cca 2 hodiny. otras....
len podotknem, ze "dakovat" za pociatocne problemy s laktaciou mozem sestram v porodnici v Ziari nad Hronom! 😠

diana_81
24. jún 2012

Mrzi ma, ked citam tie ine pribehy :( :( :( najma od mapa
Ja som bola neskutocne stastna ze to bolo takto, ale tuto je to ak su vsetci zdravi standard... aj manzel na sale a aj prilozenie, mala so mnou spala hned prvu noc celu noc na hrudi... proste si ani neviem predstavit ine.
Ale mam i kamosky ktore tak nezmyslaju. Jedna mi hovorila ako dobre ze jej malu zobrali na noci vzdy, ze sa aspon dobre vyspala... Ja by som bez nej oka nezazmurila

A manzel bol cely cas ubytovany (za priplatok) na nasej izbe...

ollako
24. jún 2012

@iwesska Ahoj prvy porod akutny SC v plnej narkoze po prebrati mi maleho doniesol manzel, prilozili mi ho az ovela neskor myslim az na treti den, ked som sa prvy krat posadila, stratila som vela krvy, dostavala transfuzie, rozkojila som sa velmi tazko a kojila som 15 mesiacov...a nasilu som odstavila
druhy porod prirozdeny, ina nemocnica, prilozenie hned po porode, ale neprisal sa drobcek bol plny plodovej vody, grckal a tak, ale potom nebol problem kojila som 11 mesiacov odstavil sa sam 😉

monyccka
24. jún 2012

Ja som po sekcii v celkovej anesteze, malu mi prinesli asi pol hodiny po prebrati, vyzliekli mi ju, prilozili na hrudnik, pomohli s prisatim (dnes viem, ze nespravnym).. Ja som to preplakala, bolo to nadherne, mat konecne toho drobceka tak naozaj pri sebe.. Cize aby som to zhrnula - hned po sekcii som ju nedostala, ale to nebolo ani mozne a myslim, ze v ramci moznosti to bolo dost skore prilozenie. Nechali mi ju asi pol hodinku, potom zase o tri hodinky ju doniesli a tak dokola.. Ale co sa tyka ochoty sestier z novorodeneckeho oddelenia, co nosili deticky, nemat rozparane brucho, tak po nich plujem. Protivy protivne, cest vynimkam (dvom-trom)! A rodila som v PO, v novej nemocke. Na sestonedeli bol personal spoko, tam sa stazovat nemozem, ale mlade sestry z novorodencov boli niektore fakt hrozostrasne, az mi bolo luto, ze maju pristup k mojmu babatku :-/

briketa
16. júl 2012

@iwesska rodila som mimo SVK a pri poslednej sekcii mi dieťa dali hneď na prisatie rovnako ako pri prvych dvoch prirodzených porodoch. Laktacia mi plne nabehla už v ten večer . Bábätko mi netlacilo hrudník, ono je tam miesta dosť, že môžeš dojčiť normálne.

nani7278
30. júl 2012

Novinky z Košíc: nie je to ešte pravidlo, ale už viem o pár "prípadoch", keď bolo bábätko priložené na sále aj v Novej nemocnici aj v Šaci 🙂 . Dať sa to, samozrejme, dá a pomerne dobre, maminky si to chválili... tak už len presvedčiť gynekológov, pediatrov a ARistov... a ono to pôjde... 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli