Priložili vám hneď po sekcii dieťa na prsníky?

iwesska
23. máj 2012

Otvaram tuto diskusiu, nakolko by ma velmi zaujimalo, ci existuje na Slovensku, resp. este lepsie v BA nejaka porodnica, kde matke polozia dieta ihned po porode na prsniky, aby sa mohlo spravne prisat a rozbehla sa laktacia. Doteraz som bola v tom, ze taketo nieco nie je pri cisarskom reze mozne mozne z dovodu moznych komplikacii pocas operacie, ale tento clanok ma tak trochu prekvapil a zaroven sokoval http://dojcenie.wordpress.com/2011/02/28/ako-by... . Ja som mala moznost svoje dieta len pobozkat a hned ho odniesli prec. Uprimne, neviem ako by som sa ale citila, keby mi ho na hrudnik polozili, nakolko som v nom citila tlaky, ak keby mi tam uz jedno lezalo a bola som ako paralyzovana od spinalky, bez moznosti pohybu 😒 Ale zaujimave to v kazdom pripade je...len ci aj realne. Ved to babo ked je donosene vazi priemerne cez 3kg a je asi trosku ine mat 3kg na bruchu a 3kg na hrudniku, nie?

ivanka.7
30. júl 2012

mne malu neprilozili, bola som po akutnej sekcii a totalne vycerpana z povodne prirodzeneho porodu, takze som bola napoly mimo, bola som rada, ze mi ju ukazali a potom som okamzite zaspala... kedze sa mala narodila po polnoci a ja som nasledne bola mimo par hodin, priniesli mi ju rano - nemohla som sa hybat, musela som 24 hodin lezat;
mala bola hore, urcite nedokrmena, sestricka ju na mne trpezlivo drzala, kedze ja som jej vobec nemohla pomoct, malej sa prisatie velmi nedarilo, asi po 5-10 minutach ju odniesli - toto sa zopakovalo este asi 2x, potom uz som sa mohla hybat, takze ma sestricky naucili kojit posediacky a neunavne som malu prikladala na kazde zobudenie po 2-3 hodinach a mlieko nabehlo bez problemov a doteraz ho mam viac ako malej treba, takze este nebola ziadna kriza; uvidime kolko nam to vydrzi

takze ja som spokojna napriek tomu, ze som malu nemala prilozenu okamzite - vtedy by mi to bolo srdecne jedno, lebo by som to uz nevnimala

luthy
9. aug 2012

Ahojte, ja mám teda zllé skúsenosti. Pre nepostupujúci pôrod sa to zvrhlo na sekciu, bola som v plnej narkóze. Takže som malú ani hneď nevidela, len manžel mi povedal, že je to dievčatko. Jemu ju dali po očistení a zabalení aj na ruky. SC bola v noci a ja som malú videla potom až na druhý deň, myslím, že niekedy doobeda. Sestrička mi ju položila vedľa mňa na posteľ a odišla. Ja som ju ledva zlvádla pridržať rukou na tej posteli, aby mi z nej nespadla, nemohla som sa poriadne ani pohnúť, nie to si ju ešte priložiť. No aspoň som ju konečne videla. Po chvíľke sa sestrička vrátila, spýtala sa, či sa prisala, ja že nie, teraz sa nepamätám, či mi ju tam náhodou na minútu akoby nepriložila, fakt sa nepamätám, potom pozbierala deti, boli sme na pooperačke 3 a odišla. Poobede ma presťahovali na izbu, dali mi malú, lenže sa nevedela prisať - vôbec. Ja tiež nemám ideálne prsia a ani mlieko nebolo hneď. Chodili za nami sestrečky, čo sestrička to "laktačná poradkyňa", nasilu malej pchali hlavu k môjmu prsníku, malá plakala a to bol ten moment, keď sa prestala chcieť pokúšať prisávať. ☹ Takže domov som sa vrátila s dcérkou, ktorá mala averziu voči môjmu prsníku, takže nielen že sa nevedela prisať, ale ani to nechcela skúšať a doteraz nechce. Má už takmer 7 mesiacov a ja stále odsávam, no mliečka nie je stále dosť, takže má k tomu aj Nutrilon a prisať sa stále nechce. To sú moje skúsenosti s Antolskou. Možno je to tam baby friendly, ale len pre tých, čo nemajú žiadne problémy.

ivka289
14. aug 2012

Ahoj, aj mne museli robit sekciu 😒 ked ho vybrali von tak asi na 2 sekundy odhrnuli plentu povedali toto je vase dieta (ani som sa na neho nestihla pozriet) a uz ho brali prec ☹ bolo to hrozne, citila som priserne.... Ked ma zasivali tak prisla sestricka s uz zabalenym babatkom mi ho ukazat ale zas to trvalo cca 2 minutky povedala mi miery vahu a odisla... Takze tych 24hodin na intenzivke potom bez neho boli hrozne....( btw. rodila som v BA na kramaroch)

ferihegy
15. aug 2012

Nie, nepriložili. Rodila som vo štvrtok, priloženie bolo v sobotu poobede :( A tak sme aj dopadli, 4 mesiace dojčenia a aj to bolo tráááápenie.

ssussie
31. aug 2012

rodila som v kosiciach a maleho mi prilozili hned ako ma zasili a previezli na izbu ... cca po pol hodinke. hned sa mi prisal 🙂 a potom mi ho donesli asi o tri hodinky opat 🙂

zuzancer
15. apr 2014

Ja som rodila pred 2 rokmi v BA na Antolskej, neplanovany akutny cisarak v celkovej narkoze a zobudili ma a doniesli maleho na prisatie az po 8 hodinach. :( Kojenie sme s velkymi problemami rozbiehali skoro tri mesiace, stale to mna, maleho aj priatela dost nervov a energie. Pri druhom by som to rada inak. Neviete, ci v Kochu sa da prilozit po cisaraku? Pripadne, ci vedia zobudit mamicku a doniest babo skor ako za 8 hodin...?

lucia466
3. máj 2014

po sekcii v spinalke mi ho hned nepriložili čo mi je aj luto ale nevadi, kojime sa doteraz a to už 2 roky aj 3 mesiace 😀 😀 😀 😀 žiadny cumel žiadna flaša a podobne hovadinky a počuvat laktačnu poradkynu , pytat sa a nehrat sa na hrdinky. a hlavne nevraviet nejde to !!!!!!!!! priroda sa neda oklamat !!!

gween
14. jún 2014

Milé mamičky ! Ak máte chuť pomôcť PA pri písaní dizertačnej práce a tým podporiť prirodzený pôrod, prosím vyplnte dotazník na www.studioprezeny.sk. Ďakujem. Ema 😉

P.s. Bojujte za bonding, dieťa patrí rodičom!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre