Prirodzený pôrod v pôrodníckom centre pod dohľadom odborníka

lusinka001
23. okt 2014

Chcela by som sa opýtať, či existujú na Slovensku nejaké centrá, kde sa rodí pod dohľadom odborníka ale prirodzeným spôsobom. Napríklad, že žena môže rodiť po čupiačky, bez nástrihu, tak ako chce ona a odborník len kontroluje, či všetko prebieha ako má, či nenastávajú komplikácie. Vygooglilo mi, že by malo existovať nejaké centrum ISIS- centrum prirodzeného pôrodu, ale už nič viac som o ňom nenašla, ani FB stránka im nefunguje. Nevie o tom niekto niečo? Ďakujem za informácie 🙂

bluka2
23. okt 2014

Na SK neviem, asi ti nepomozem, ale vo Viedni je porodny dom, v ktorom sa robi presne to co opisujes. Vola sa to "Geburtshaus von anfang an"

lusinka001
autor
23. okt 2014

dakujem pekne, pozrela som si to 🙂 Ale je to riadne draheee 😒

daniela1983
23. okt 2014

@lusinka001 tak chod rodit na moravu

niki101988
23. okt 2014

@lusinka001 lenže za dobré veci sa dneska platí, a keď chceš všetko podľa seba tak to niečo asi bude stáť

lusinka001
autor
23. okt 2014

Tak s tym ratam ze to nieje zadarmo, ale nie kazdy ma rakusky plat a moze si dovolit dat za porod vyse 1000e. Ak patris k tym stastnym, tak palec hore 😉

niki101988
23. okt 2014

@lusinka001 Nepatrím, ak raz budem rodiť tak by som radšej v pôrodnici vzhľadom k zdravotným problémom.
Tu ma už len napadá prikrývať sa takou perinou akú mám, vyše 1000E je dosť, ale možno ten zážitok bude stáť za to

reluska
24. okt 2014

koch v ba

usacek79
24. okt 2014

@lusinka001 nie, taka moznost na SVK neexistuje, ISIS chceli otvorit v marci minuleho roka, pre nasu legislativu to vsak nie je v podstate mozne, tak to vzdali. Najblizsie moznosti co najprirodzenejsieho porodu bez vsetkych umelych zasahov (ktore vsak mnohe zeny povazuju za super, bez nich by urcite neporodili a umreli by vsetky az do tretieho kolena, bo porod bez problemov nie je predsa vobec mozny a samozrejme chvalia si aj nasich masiarov, pardon, lekarov 😠 ), je Hainburg (cca 520e za den, da sa rodit aj ambulantne), Breclav a Vyskov pri Brne. Vyskov je uplne zadarmo (z poistenia), Breclav sa cosi plati, ALE nase poistovne preplatia porod kdekolvek v EU do vysky sumy rovnakeho porodu na Slovensku.
Teda ak u nas stoji normalny porod povedzme 500e (hovorim z brucha sumu...) a v CR stoji 700e, tak budes doplacat len 200e rozdiel. Detto plati pre Hainburg, len tam uz ten rozdiel bude vyssi 😅

v ramci BA su pomerne dobre referencie na par lekarok v Kochu (treba zisit mena!) a na Antolskej (tiez konkretne mena!)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre