Reverz z pôrodnice

radkass997
10. nov 2022

Ahojte baby,moja bambulka sa narodila stredu pred obedom. Ja by som však piatok chcela ísť domov keď aj na reverz. Maličká je v inkubátore a najbližší mesiac bude. Nezvládam to tu kedže ju nemam pri sebe a nechcem tu byť bez nej. Budem ju chodiť naštevovať ❤️ Dnes som sa pýtala na reverz domov povedali že nie lebo že musim tu byť minimálne 3x24hodín a včera som rodila. Ale kedže to je na reverz tak možem odísť snáď kedy chcem nie? 🙂 ďakujem.

zuzkaa1991
10. nov 2022

@radkass997 cisarsky ci normálne??
Je mi luto maličkej nech je cim skor ok

radkass997
autor
10. nov 2022

@zuzkaa1991 normalne som rodila bez nastrihu,bez zašivania🙂 ďakujeme🙏

e1i
10. nov 2022

@radkass997 daju ti podpísat negatívny reverz a tym su krytí v prípade tvojich komplikácii. A nemusis kvôli tomu dostat príspevok pri narodení - kocikove. Ja som rodila predcasne v sobotu a pustali ma v piatok az. Teraz pri druhom, kt bol nacas sa narodil v stredu a isli sme v nedeľu. Lebo tu treba byt 96h,ak by som isla v sobotu tak pridem o 800e
Den hore dole vydrzis. V sobotu ta pustia. Ja s odstupom času banujem ze som neostala pri malej na izbe matiek

radkass997
autor
10. nov 2022

@e1i kocikove mam zistené,dostanem ho ked podpisem reverz ak by som usla nie. Len proste ci mi daju podpisat reverz lebo viem ze ten by mali dst na vlastnu ziadost..

radkass997
autor
10. nov 2022

@e1i u nas to momentalne nieje ta izba kde ostanu mamicky s detmi v inkubatore,prerabaju ju akurat cize kazda mamicka musi ist domov🥲

abbey1
10. nov 2022

@e1i Reverz jej neovplyvní nárok na žiadne príspevky. To je veľký omyl.

e1i
10. nov 2022

@radkass997 aj ked bude negatívny, ze oni nedoporučuju ešte?

betulinka1
10. nov 2022

@radkass997 nemozes chodit aspon k dieťatku ho pozerat?

e1i
10. nov 2022

@abbey1 skoda ze som nevedela skôr. Tiez by som isla, len detski robili caviky.

abbey1
10. nov 2022

@radkass997 Nenozi ti odmietnuť dať podpísať reverz. Kľudne si ho vyžiadaj. Hlavne si dohodni, aby ťa púšťali k dieťatku. Držím päste, nech ste čím skôr spolu doma.

radkass997
autor
10. nov 2022

@abbey1 no mne dnes sestrička povedala že nikto ma na reverz nepusti lebo im to poistovna ci co nepreplati aproste ja chcem ist domov zajtra pre mna je to tu na nervy.. Maličku možem chodiť pozerať aj každý deň len sa musim vopred ohlasit❤️

radkass997
autor
10. nov 2022

@e1i ano akykolvek nech je kym je podpisany reverz a mate ho tak máte narok. Pretoze ste opustili nemocnicu a lekar o tom vedel

zobaka
10. nov 2022

pokial dobre viem, 3 dni musi clovek stravit v nemocnici, hocijaka hospitalizacia, aby to poistovna preplatila, potom uz mozes ist na reverz

radkass997
autor
10. nov 2022

@zobaka a nerata sa aj streda? Keď stredu o 11.55 som porodila…neviem ja som počula že ak porodi do obeda ráta sa to ako deň

zobaka
10. nov 2022

@radkass997 toto neviem, ale viem, ked so bola davno v nemocnici, tak mi povedali, ze musim byt 3 dni, inak bude problem s preplatenim a ako samoplatca su aj najmensie ukony strasne drahe, takze ten jeden den radsej vydrz

trgypadl
10. nov 2022

@e1i to kde si zobrala o tom kocikovnom??

trgypadl
10. nov 2022

@radkass997 normalne zajtra na vizite povedz, ze ides domov... Predpokladám ze babo mas hospitalizovane niekde mimo, kde budeš cestovať. Ako matka mas pravo ist sa svojim dietatkom, drzte sa

izabela181
10. nov 2022

@radkass997 ja keď som rodila minuly rok tak deň pôrodu sa nerátal a to som rodila o 4 ráno 🤦‍♀️ Takze vo štvrtok ráno som porodila a domov som išla v nedeľu 🤷🏻‍♀️

anavixy
10. nov 2022

@trgypadl keď matka odide z porodnice bez dieťaťa (nie, ze dieta tam musi zostat, ale ze pani porodi a o par hodin zduchne niekedy aj bez slova, inokedy aspon pride osobne dieta odovzdat sestram), tak vtedy sa to nahlasuje a VRAJ by potom nemali dostat peniaze, ale teda poculi sme, ze to nie vzdy plati… 🤷🏻‍♀️ No to je nieco ine ako podpisat reverz, ked dieta je hospitalizovane mimo matky.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trgypadl
10. nov 2022

@anavixy?? Vraj,.... a kto by to riesil prosím Ta? Kto by to nahlásil, hm?? Kocikovne sa vztahovalo na poradne

ziarifka
10. nov 2022

@radkass997 šla som na reverz pred 3 rokmi aj s malou. Že im to nepreplatí poisťovňa je problém nemocnice, že majú takú zmluvu s poisťovňou. Zo zákona ti podpísať reverz dať musia a platiť nebudeš tiež nič.

anavixy
10. nov 2022

@trgypadl no nasa doktorka z novorodeneckeho to osobne hlasi 😉

trgypadl
10. nov 2022

@anavixy no vidíš vasa možno, plošné sa to nerobí. By si videla to halooo ohladom diskriminácie

anavixy
10. nov 2022

@trgypadl sama si to nevymyslela, urcite nie je jedina… a halo ohladom toho ked zostanu 3 diskriminovane deti na krku sestram, to sa nerobi bohuzial.. nie je to diskriminacia, nehlasime ze sa narodilo romske dieta, ale ze ho mama nechala v pôrodnici a usla 😃 ale to sa bavime o inom nez autorka pisala, proste niekde sa to robi, niekde nie, ci realne tie peniaze nedostanu uz neviem, ale v podmienkach naroku na prispevok sa to pise…

trgypadl
10. nov 2022

@anavixy zial... ano nerobi sa to, ale ich mentalita je trosku niekde inde... A zial ste v praci.. Radsej pod vasim dozorom, ako porodene niekde mimo, a hodene cez plot.. Atd atd..

anavixy
10. nov 2022

@trgypadl ale ony si ich pridu zobrat 🙂 o 4-5 dni uz klopkaju, to nie je o tom ze ich nechcu, len maju vela roboty doma, hadam nebudu stracat cas s novorodencom 😄

trgypadl
10. nov 2022

@anavixy ja viem ako to chodi, este dostanete pomaly hubovu polievku, ze schudlo, ale to, ze mama odisla nevadi🤦‍♀️boja sa, ze ich chlap necha

zuzulip
10. nov 2022

@radkass997 a maličká je v inej nemocnici?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre