Rodíme vo Viedni. Máte s tým skúsenosti?

rani
6. okt 2009

Mile mamicky, ci tehulky, ktore zijete tu vo Viedni, ocenim vase skusenosti a nazory na jednotlive nemocnice, gynekologov ap. Ja mam momentalne dnes akurat termin porodu a vyzera to tak, ze budem prenasat.... 😒 Rodit budem v St. Josef Krankenhaus v 13. okrsku, mala, utulna nemocnica, ktoru spravuju reholne sestricky. 🙂 Tak piste - ci uz pozitivne, alebo negativne skusenosti.

mikema
6. okt 2017

@lenkaaaaaaaa88 svokra robi v semmelweis, môžem sa opýtať, ale u nas, bola som smz, sme nic nevybavobali, bol pri každom vyšetrení a vôbec žiadna diskusia, či niekam môže alebo nie. Po pôrode mohol ostať pri mne kolko chcel (akutny cisársky preto na sale nebol ale pred a po operacii bol každú sekundu pri mne a potom ostal este na izbe do pol noci). Neviem o tom, ze by sa vybavovalo nieco extra. Teda ak chcete izbu, taku tú rodinnu tak si musite zarezervovat a zaplatiť asi ale ak tam spať neplánuje, tak nic netreba. Len prísť. 🙂

vroni
6. okt 2017

@lenkaaaaaaaa88, nemusi vybavovat nic, proste pride. Moze byt kde chce a kolko chce, resp. ak uz je dieta na svete a nemate rodinnu izbu, po osmej ho jemne zacnu vyhadzovat. Pred porodom, pocas neho i po nom moze byt pri tebe cely cas. Aj pri cisaraku.

mikema
6. okt 2017

@vroni nas sa narodil 19:23 a veru mohol byt muž potom este aj na izbe do pol noci ale zas my sme boli velmi oblubeni pacienti a ja som tam pred pôrodom uz veeela lezala...

vroni
6. okt 2017

@mikema, ano, zle som sa vyjadrila, nemyslela som bezprostredne po porode, ale ked uz si s dietatom ubytovana, vysetrenena, a schopna spanku (takze tych 6-10 hodin po porode)

mikema
6. okt 2017

@vroni u nas mohol byt otec od 8-20h v nemocnici. Ale ako hovorim, maly sa narodil o 19:23 a muž bol pri mne do pol noci a šiel dobrovoľne domov,teda nik ho nevyhadzoval...

vroni
6. okt 2017

@mikema, to som mala na mysli tym vyhadzovanim po osmej. Asi uz mi piatok lezie na mozog a neviem sa vyjadrit 😨

mikema
6. okt 2017

@vroni no to zavisi od sestier a tak. Ja sm tam vela lezala a tak ma fakt uz dobre poznali, vzdy som bola mila, slusna, nekomplikovana a tak aj na vianoce, ked som tam ležala tak mohol byt drahý pri mnd mimo navstevnych... to sme este maleho nemali. Takze po navstevnych to zalezi od vole sestier ale podla skúseností to tak veľmi prisne nebrali.

vroni
6. okt 2017

@mikema, ono to asi zavisi aj od naplnenia nemocnice. So mnou bol manzel skoro celu noc pred porodom, po nom uz nie, mala sa narodila na obed a on uz poobede nevladal udrzat oci 😂 So synom bol tiez az do rana, nikto sa nad tym nepozastavil. Ale pri dalsom pobyte uz bolo aspon priblizne treba respektovat navstevne hodiny (oba razy praskala nemocnica vo svikoch)

mikema
8. okt 2017

@vroni no asi ano. Ja len viem ze na našej izbe (bola este jedna spolubyvajuca) nik nic neriešil, jej muž bol tiež ticho a nerusil nikoho a tiež ho nevyhadzovali. Len sa mňa pýtali, či ma ruší, som povedala, že nie a hotovo. Myslim, ze ked je niekto hlučny tak ho aj skôr pošlú kade ľahšie...

evkaa123
11. okt 2017

Ahojte baby 🙂 chcela by som sa vás ešte spýtať či neviete náhodou nejaku nejakého deckeho novorodeneckeho lekára lekárku vo viedni čo hovorí po slovensky? Najlepsie v 2 bezirkte alebo niekde blízko .. Vopred vám ďakujem 🙂

krys8
20. nov 2017

@ellie13 ahoj, rada by som sa ťa opýtala, aký bol pôrod do vody. som kratučko tehotná a pozerám, že nemocnicu by som si mala ,, zarezervovať,, čo najskôr. chcem ale rodiť v súkromnej nemocnici vo Viedni. Nemáš náhodou info o tom či tu taká je, v ktorej sa dá rodiť do vody? ak nie, budem vďačná za akékoľvek info ohľadom pôrodu do vody. :D

vroni
21. nov 2017

@krys8, sukromne su Rudolfinum, Döbling a Goldenes Kreuz (mozno ich je viac, ja viac nepoznam) Vo vsetkych sa da rodit do vody, ak nemas sukromne zdravotne pripoistenie, stoji porod cca 6000+...

ellie13
21. nov 2017

@krys8 uz ti tu
@vroni spominala ktore a vo vsetkych sa da rodit do vody😉 ale aj v statnych sa da rodit do vody Semmlweis,st.Josef su vynikajuce statne podla mojich skusenosti...ale zalezi od priebehu porodu ci sa ti podari porodit do vody...kazdopadne drzim palce nech je to presne tak ako si to naplanujes😉

jankacecilka
8. sep 2019

@slniecko2011 ako sa rodilo v semmelweis klinik ? počula som, že pri pôrode sú len pôrodné sestry a doktor príde iba, keď sa niečo komplikuje ? ďakujem 🙂

vroni
8. sep 2019

@jankacecilka, za mňa super. Je s tebou len pôrodná asistentka (a manžel alebo koho si vyberieš), lekár chodi omrknúť, ale nezasahuje, kým nie je treba, prípadnú epi ti tiež príde napichnúť lekár. Detský lekár je zastúpený tiež, jedine nemajú neonatologiu, v prípade problémov sa prevaža do AKH alebo Rudolfstiftung alebo SMZ Ost.

slniecko2011
10. sep 2019

@jankacecilka ano 3x. Vždy odhrodila sestra, posledné minúty prišiel lekár ale ten sa len prizeral, tak isto aj pediater

katstyle
6. mar 2021

Baby čo ste rodili vo Viedni tak to boli štátne nemocnice? Museli ste niečo priplácať? Alebo mali ste privátne Zusatzkrankenversicherung? Čo vás vyšiel pôrod? Veľmi by som sa potešila keby ste mi dali vedieť. Ďakujem

catlyn
6. mar 2021

@katstyle ahoj, nic sa neplati v statnej porodnici, ak si tam poistena. Plati len napr. ak manzel s tebou zostane ma izbe za pristelku a stravu. Taku skusenost mam ja rok dozadu.

katstyle
6. mar 2021

@catlyn ďakujem za odpoveď. V akej pôrodnici si rodila? Bola si spokojná? Prenatalne vyšetrenia ťa na koľko asi vyšli?
Mňa manžel tlačí do súkromného pripoistenia lenže je to dosť veľká palka a navyše teraz keď som už tehotná o to väčšia a neviem či sa to vôbec "oplatí". Poisťovací maklér mi tvrdil že pôrod môže vyjsť aj na 8000eur (áno v súkromnej) teda že pokiaľ nechcem rodiť na izbe s ostatnými 8 ženami ale to asi len preháňal aby som to poistenie uzatvorila 🙈

catlyn
6. mar 2021

@katstyle ahoj to som este nepocula rodit na izbe s dalsimi 8 zenami. Rodis na porodnej sale s doprovodom (manzel, priatel,mama alebo kamoska) a dulou. Na izbe si ak mas sukromne poistenie sama, ja som bola sama s manzelom, pretoze taketo izby davaju aj ked su volne kapacity.

catlyn
6. mar 2021

@katstyle predporodne vysetrenia asi 40 Euro za ultrazvuk a este dslsie myslim do 300 euro za specialne sono (downov syndrom) neviem uz ktory tehotensky tyzden sa Robin- 2 krat som bola. U gynekologa sa neplati nic.

catlyn
6. mar 2021

@catlyn ja som rodila v 10. Bezirk a tam su 1-2 postelove izby(neviem ci sa nieco odvtedy zmenilo). V kazdom pripade to ake izby ma porodnica je uvedene na stranke danej nemocnice.

katstyle
6. mar 2021

Ahoj @catlyn to som sa trochu zle vyjadrila, myslel byť ubytovaná s 8mimi, ale je to jedno lebo sa mi očividne snažil nahnať strach aby som to poistenie uzavrela.
Môžem sa spýtať v ktorej pôrodnici si rodila ty a či by si tam išla opäť? Za to že bol manžel s tebou sa nepriplaca? Dakujem

catlyn
6. mar 2021

@katstyle prosim precitaj si prispevky, ktore som pisala tam najdes vsetky odpovede, na otazky ktore sa teraz pytas

katstyle
6. mar 2021

@catlyn áno mám ďakujem, odpisovali sme si v rovnakom čase 🙂

catlyn
6. mar 2021

@katstyle ano, sla by som opät tam, pretoze je to nedaleko a uz by som sa aj lepsie vyznala ako je nastaveny denny rezim atd

catlyn
6. mar 2021

@katstyle ako dlho uz zijes vo viedni?

katstyle
6. mar 2021

@catlyn už 10. rok. Lenže čo sa lekárov týka tak tych som do teraz (našťastie) nemusela veľmi vyuzivat. Preto sa nevyznám 😂
A ako dlho si ty tu?

catlyn
6. mar 2021

@katstyle 5 rokov - pytam sa preto, ci vies ze do porodnice teda do statnej sa prihlasuje cez Internet a treba to spravit vcas. Zvolis si 3 kde chces rodit a okolo 25 tt ti pride vyzrozumenie kde sa mas ist nahlasit

katstyle
6. mar 2021

@catlyn si milá, áno už som o tom čítala. Ja ešte nemám potvrdené tehotenstvo lebo mi doktorka dala termín až o 2 týždne tak dúfam že bude všetko v poriadku.
Ty máš 1 dieťa? Rodila si už počas Corony ci ešte za "normálneho" režimu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre