Skákanie sestričiek po bruchu počas pôrodu

tehulka_mk
1. jan 2013

Mamicky,sestra vcera porodila dievcatko,vdakabohu zdrave,ale ako mi opisovala cez telefon porod,neviem si predstavit,preco to tie porodne asistentky,ci sestricky robili-tlacili rukami na jej brucho pri kontrakciach,akoby jej po nom skakali...Ma tam aj modrinu.Kontrakcie dostala vecer o 23:00 a porodila rano o 8:30,nevedela sa dlho otvorit a potom ju zrazu po hodine skontrolovali a okamzite jej skakali po bruchu,pribehol aj doktor a ten ju do 10 minut odrodil.
Chcem sa opytat,mohlo tam byt nieco vazne?Kedze ju vobec nenechali samu tlacit,ale rovno pribehli po skontrolovani,vylozili jej nohy hore a sestricky tlacili a doktor natahoval ruky a uz cakal mimco.Mam o nu trosku strach,lebo vraj je dost dotrhana,stratila aj dost krvi.Ale to tlacenie na brucho ma zaujima,ci to je tak vsade,alebo len pri nejakych specialnych pripadoch.Vdaka.

beatka1
12. feb 2013

@dadka75 svagrine to spravili pri vsetkych troch detoch co mala.iba pri jednom mala mensie komlikacie.takze islo len o urychclenie procesu zo strany doktora.aby to mal co najskor za sebou.nestazovala sa ani raz-lebo nevedela,ze je to take nebezbecne.myslela si,ze je to normalne.a to je ten problem.ze to robia tak casto a rutinne,ze zeny si myslia,ze to je normalne.to ma na tom najviac se.e

verronicka
12. feb 2013

@tehulka_mk ...som rodila bez EPI asi 3-4x som zatlacila a potom mi Dr. zatlacil na brucho a babatko bolo vonku. (pri mojom porode boli dvaja Dr. rodila ma doktorka a doktor tam bol tiez). Ale nic ma nebolelo,ze by mi na brucho nejako vela skocil - nastastie 🙂 len zatlacil. Babatko malo hlavicku vonku a videli ze ma omotanu pupocnu snuru okolo krku tak preto asi zatlacil, ale vsetko je OK 😉 aj ja aj malinky,nemala som ani modriny ako pisu ine mamicky...lebo mi doslova neskakali pobruchu ako tu citam...fuuu to uz co je ☹
@beatka1 no ved prave to som bola prvorodicka a tiez som si myslela ze je to asi normalne a vtedy som to ani ja ani manzel ked bol pri porode neriesila...ale ako citam normalne to neni ☹

marry258
20. feb 2013

No nemalo by sa to robiť ale ked PA zatlačí na brucho tak je krásne vidieť ako sa bábätko tlačí von. To isté sa robí aj pri sekcii,len tam na brucho tlačí jeden z doktorov.

beatka1
22. feb 2013

@marry258 vsak prave.ja som ho chcela vytlacit sama.teraz si pripadam akoby s tych rodiciek robili fakt totalnych neschopakov.jednoducho som sa tesila,ze ked uz su tam,tie bolesti a vsetko to okolo toho tak aspon mat skvely pocit,ze jeeeej dokazala som to.porodila som a zvladla som to sama.no lenze teraz si pripadam akoby som ho ani neporodila.jednoducho mi ostal iba hlupy pocit ze ho so mna iba vytlacili a ten krasny pocit takej spokojnosti zo zvladnutia je.... nikde :(

beatka1
22. feb 2013

@verronicka neviem teraz som si nie ista,ale sa mi zda,ze zrovna ak ma dieta omotanu pupocnu snuru okolo krku tak je to este nebezpecnejsie tlacit na brucho.ale nechcem strasit lebo toto fakt neviem isto.

verronicka
22. feb 2013

@beatka1 ani ja neviem, lenze ja som ani nemala moznost zareagovat preco to robi....nadychla som sa, zatvorila oci a zatlacila....sustredila som sa len na to tlacenie...a potom uz som citila ze je malinky vonku 🙂 az manzel mi povedal ze mi Dr. zatlacil na brusko a on tiez nevedel ze sa to nema 😉 no dufam ked budem mat nahodou druhe babatko niekedy, budem uz chytrejsia 🙂

jasmika
22. feb 2013

to mne sestričky vyšli kolenami na brucho a tak tlačili ... neviem prečo..ale asi to má nejaký zmysel..

beatka1
22. feb 2013

@jasmika kolenami?!!! pre boha.ono ked sa to uz aj robi tak s urcitimi pravidlami a nohy nie su nikde pisane.jedine rukami

marry258
22. feb 2013

@beatka1 len nikto nikdy nevie či má bábatko omotanú pupočnú šnúru okolo krku alebo nie

marry258
22. feb 2013

@beatka1 aspon si tlačila a dokázala si to sama. PA len dopomohla...sú aj mamičky ktoré napríklad netlačia vôbec a nepočúvajú doktora v tom čo majú robit a ako to majú robit. V tom prípade bábätko vytlačí PA....

noname26
22. feb 2013

prepana? ono sa to este deje? a sestricky v nemocniciach sa dusuju, ze nie uz sa to nerobi. ja mam z toho strasny strach, lebo som rok po operacii pruhu na bruchu, aby mi jazva a sitie dnu neprasklo. mam to v porodnom plane, ale ci sa bude niekto o tom so mnou vobec bavit...☹(

beatka1
23. feb 2013

@noname26 ano deje.len pred porodom som o tom nevedela.keby ano nedovolim im to.mne po tom museli dokonca sit maternicu takze mam tiez strach aby ich to nahodou nenapadlo urobit pripadne pri druhom.ale aj k druhemu porodu sme sa s muzom dohodli,ze pojde tiez a ak by ich to nahodou napadlo tak ich zastavi a povie,ze ak to spravia tak ich zazaluje.ja som porodny plan nemala.myslela som si,ze je to zbytocnost,ze moderne hlupoty a tak.hm len po tomto porode som rychlo zmenila nazor a pripadne pri druhom uz mat 100 percent budem.ale to je to,ze ci ho vobec budu ochotni citat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre