Som druhorodička a veľmi sa bojím pôrodu

bianka...
20. sep 2016

Ked som usla rodit pred 8.rokmi nebala som sa porodu tak ako sa bojim teraz. Mam riadne panicky strach,viem co ma caka. Moj porod bol velmi ale velmi tazky a bolestivy. Maly sa mi zasekol v porodnych cestach a to bolo strasne...akurat dnes sa mi dodetailov cely moj porod snival som pachtila ked som sa zobudila. Celkovo tehotenstvo znasam zle a nedokazem si ho uzit...citim na sebe ze mi to uz ide dost aj na psychiku. Je mi blbe poziadat o pomoc - co mi pomoze cudzi clovek ku kt.chodi vela ludi co ma problemy. Neviem ako sa mam z tohto vyhrabat a byt konecne sama sebou. Nespoznavam sa.

zanazoz
20. sep 2016

Este som zabudla - mozno by som ti odporucila prizvat si k porodu niekoho blizkeho, kto ta podpori. Mamu, kamosku, partnera.. Najma si necitaj vsemozne katastroficke porodne pribehy, sustred sa na seba a nastav sa pozitivne. Ono to pojde. 🙂

yanni
20. sep 2016

@bianka... tvoj strach a ten prvy porod (kamoske tiez syna tahali zvonom a ma traumu doteraz. Chlapec bude mat uz 19 rokov a na druhe sa nezmohla. Psychika uplne v kely.) je indikacia na cisarsky. Ak to tvoj gyn nechape, hladaj ineho a chod aj k psychologovi. Viem, ze na SK je tazke vybavit cisara ale na odporucanie kompetentneho lekara by ti ho mali urobit.
Z cisarskeho robia strasiaka, ano kazdy porod, aj cisarskym je iny, ale aspon z teba odpadne ten stres a strach co mas teraz. Uz len koli babu potrebujes aj pocas tehu klud.
Ja mam copanu cisarskym, rodila som v 37 rokoch, mala ma teraz 14 mesiacov a uplna lahoda. Po par hodinach ma postavili, ziadne, ze lezanie 24 hod grrr, dieta som mala stale pri sebe, na druhy den som behala ako srnka, samozrejme brucho som si drzala ale ejake extra bolesti som nemala. A stale si mozes vypytat tabletku. Po dvoch dnoch som bola doma a normalne fungovala. A ziadny stres ani pocit menejcennosti som nemala. Vedela som dopredu, ze bude cisarsky a isla som do toho kludne, vyrovnana, uplna pohodicka. Stale som si vravela, ze to bude lahoda, ze to nic nie je a aj tak bolo. Psychika naozaj zohrava vo vsetkom, nie len pri porode, velku rolu.

debora
20. sep 2016

Ak mas panický strach urcite navstiv psychologa a on da doporucenie na sekciu. Ja som sa zo sekcie pozviechala lepsie ako po spontannom porode.

sardinka336
20. sep 2016

@bianka... iste obavy z porodu su vzdy normalne...ja som sa bala prveho, druheho a aj tretieho porodu. Clovek nikdy nevie čo bude. A preto sa na to treba pripravit. Dnes je moznost zazmluvnit si porodnika, dohodnut sa s nim ze ake su moznosti. Zase nezatracovala by som psychologicku pomoc, skuseny psycholog moze pomoct pozriet sa na veci z ineho uhla pohladu. Iste si zober k porodu niekoho blizkeho kto ta povzbudi, podpori, zajednaj si epidural, su kurzy pred porodom a hlavne nečitaj ziadne katastroficke scenare lebo zeny rady prehanaju a dramatizuju viac ako to v skutočnosti bolo a zvyčajne vidia len to zle a nič dobré. Ja som rodila po 7 rokoch a bolo to do hodiny.

zarica
20. sep 2016

@bianka... Ahoj, skus pogooglit nieco o hypnoporode (nema to nic spolocne s hypnozou🙂 ale velmi to pomoze ak mas strach z porodu, ja som tam bola ako prvorodicka s muzom a velmi nam pomohol, a boli tam aj maminky druhorodicky, ktore mali tiez taku paniku ako ty (kliestovy porod, akutny cisarsky a pod.) A hovorili, ze im to velmi pomohlo a porod bol v pohodicke, bez medikamentov a komplikacii a hlavne sa nan tesili ;)

veronikapodolska
20. sep 2016

bola som na tom podobne ako ty išla som po 7,5 roku rodiť druhýkrát a veľmi mi pomohla kniha hypnopôrod a techniky z nej 🙂 odporúčam,porodila som za hodinu 4250gramovú dcéru a bol to krásny zážitok niečo neporovnateľné s prvým pôrodom, teraz pôjdem tretíkrát, tiež v januári, tiež sa mi už vynárajú zlé spomienky na prvý pôrod ale aj pekné na druhý, knihu už mám nachystanú a začínam študovať 😉

henikav
20. sep 2016

@bianka... Ja som cele tehotenstvo na porod vobec nemyslela, mysli len na to pekne, na to male babatko, obzeraj a chystaj si vecicky, aby si predisla takymto stavom, nerozmyslaj nad tym aky "hrozny" je porod, uz aj preto ze porody nikdy nie su rovnake. Vacsinou druhy porod byva ovela lahsi a rychlejsi ako prvy. U mna to tak bolo prvy porod syn 4460g - 21a pol hodiny. Druhy porod dcerka 3980g - 3 hodiny. Od bolesti si daj epiduralku, nebudes citit ziadnu bolest, iba tlaky bez bolesti a budes rodit s usmevom 😉

plnenapaprika
20. sep 2016

Ahoj,
ak sa rozhodnes pre cisarsky, neboj sa, je to v pohode. Jasne, ze su pripady, ked su komplikacie typu dren z rany,co odvadza krv, alebo problemy po spinale..ale ziaden operacny zakrok nie je bez rizik. Ja, a ani jedna z kamosiek, co museli rodit cisarakom, sme nemali ziaden problem. Jasne, boli to prve dni, ja som mala "vyhodu", ze som sa starala len o seba, kedze malinky bol v inkubatore, a mojou najvacsou dennou vyzvou bolo vstat z postele a prejst najdlhsich 5 metrov na svete smer wc a tam si cupnut...je to proste operacia, rez, nevybabres s tym, ale ozaj som to nevnimala ako tragediu. Pre mna su ovela vacsie hrdinky vsetky zeny, co odrodili normalne. Neviem si predstavit, ze vaginalny porod by bolel menej ako cisarak...by uz ten cisarak musel byt neviem ako komlikovany.
Velmi Ti drzim palce, aby si to nejak dala, najlepsie prirodzene, a s oporou v dobrom doktorovi a muzovi 🙂

brnkatko
20. sep 2016

Viem ta uplne pochopit, ja mam za sebou to co ty....ale nastavila som sa tak, ze porod som cele tehotenstvo neriesila, sustredila sa na to, aby babatko malo co potrebuje...ked sa blizi porod, tak som sa 2 tyzdne musela psychicky na to nastavit...dost pomohlo mat lekarku na telefone, zazmluvnenie a vybavit si koho mozes k porodu...trochu ma to skludnilo, ale stale mam skriatka, co ma dostava z rovnovahy, ale porod este neries, sustred sa na babatko, cvicenia, vitaminy a najdi si oporu na porod 🙂 to zvladnete!

bianka...
autor
21. sep 2016

Dakujem za vasu podporu. Musim najst v sebe silu a premoct sa. Dokazem to...ved uz raz som to dokazala. Sice strasne tazko. A moze to byt este tazsie - moze,ale aj nemusi... vsetky ine zeny tiez porodili. Manzel mi je velka opora. Tesime sa vsetci na nase dievcatko. Tie moje stavy...musim nejak stopnut. Nieco s tym robit.

miriam11
21. sep 2016

@bianka... neboj sa, priserny porod si si uz odkrutila pri prvom dietatku. Druhy krat si myslis, ze to bude tiez hrozne? Nie, nebude. Musis si verit, moc ti drzim palce, aby si mala krasny porod. Vybav si epiduralku a skus na to vobec nemysliet. Zvladnes to 🙂

lucinka511
21. sep 2016

Ja sa zase nemozem dockat kedy porodim.skor v tebotenstve mam obavynze to a to a to kazdy den si odskrkavam.uz nech je februar a mozem rodit☺

aniko92
21. sep 2016

@bianka... ja som tiež mala prvý pôrod ťažký a bolestivý no po piatich rokoch sa nam podarilo splodit našu princeznú 🙂 na začiatku som aj ja mala depki s pôrodu a bála som sa ale bolo to ovplyvnené aj tým že my bolo zle a nie len ráno ale celý deň...dospela som až do takého štádia že som sa nevedela tešiť s tehotenstva...ale potom som sa zapozerala na svojho krásneho syna a povedala som si že to trápenie stálo za to a nedovolím depke aby my pokazila tehotenstvo...a čuduj sa svete druhý pôrod prebehol v pohode nevravím že bez bolestne no oproti prvému pri ktorom som sa trápila štyri dni to bola brnkacka 🙂 od zaciatku bolestí až k narodeniu mojej princeznej ubehli krátke tri hodiny 🙂 tak sa drz veď ty to dáš 🙂

bianka...
autor
21. sep 2016

@miriam11 mozno fakt ta epiduralka to trosku zmierni...pri prvom som ju velmi chcela...ale vraj nestihli. Blbost nechceli dat prvorodicke-to som sa dozvedela po porode. Vo vzdycharni som bola uz ked som bola na 2 prsty otvorena. Ja som sa za 7 hod.otvorila tak ze na porod...ale potom sa to vsetko zastavilo doktor ze pojdem na cisarsky. No nechali ma v tlakoch a hroznych krcoch na porodnej sale dalsich 8 hod.plodova voda davno odtecena,len stat som vedela v bolestiach uz som chcela aj z okna vyskocit...kebyze nie kamaratka nieje pri mne uf neviem. Ked mi sestra zavadzala kateter na cisarsky, doktor povedal,ze este nieco sa skusi...tak 3 doktori maleho vytahovali. Jeden ma tlacil celou vahou do mojho brucha a dalsi dvaja tahali nastrojom maleho vonku.Sestricky po celu dobu neprijemne,arogantne...ja som ani len nekricala som typ kt.drzi v sebe,lebo by ma to este asi viac vysililo. A navyse bez kuska vody...ved to poznate.

bianka...
autor
21. sep 2016

@aniko92 tymto sa dobijam aj ja. Pozriem sa na svojho syna, kt.este nevedel citat a pisat a teraz? Mi cita,pise. Je velmi sikovny. Bozkava mi brusko a velmi sa tesi na sestricku. Od rana si hovorim nemozem si dovolit aby ma premohli take stavy,depky. Lebo to je fakt hrozne...nemam sa s kym vyrozpravat. Hanbim sa za tieto moje stavy...no vnutro trpi a sakramensky. Ale musim sa premoct...ved cakam moje vytuzene dievcatko.

leto79
21. sep 2016

@bianka... daj na svoje instinkty, ak sa bojis, citis, ze to bude tazke. Ja som mala prvy porod v pohode, druhe tehotenstvo ovela tazsie, horsie a citila som, ze ten porod nezvladnem a chcela som si vybavovat cisarak, avsak u nas to takto nie je mozne, nechcu robit cisaraky a uz vobec nie na vyziadanie. Nakoniec som sa ukludnila, ze predsa to len nejak zvladnem. A vysledok - porod hrozny, ktory skoncil akutnou sekciou kvoli nepostupovaniu hlavicky, epidural vobec nezabral. Cize instinkty ma neklamali. Keby som vedela vratit cas, tak si vybvaim sekciu v inej porodnici.

astonka
21. sep 2016

@bianka... a s gynekologom/gynekologičkou sa o tom porozpravat nemožeš? netreba sa za to hanbiť s niekým o tom hovoriť...

bianka...
autor
21. sep 2016

@astonka nemam ku gynekologovi taky vztah. Od 36 tt uz budem chodit do nemocnici na gynekologiu. U nas sa nedaju zazmluvnit ani gynekolog.pri porode. Bud si dohodnes do predu sukromne kto bude pri porode,alebo kto v ten den sluzi. Na nasu nemocnicu nemam dobru skusenost aj s mojim porodom a aj tento rok mi tam zanedbali maminku a skoro umrela. Chcem rodit inde tak uvidim co sa nam podari vybavit.

bianka...
autor
21. sep 2016

@leto79 sekcia zrejme tiez nieje med lizat...min.rok mi koleno rezali a brusko musi byt 1000 x krat horsie. Mam astmu mozno to je diagnoza na cisarsky. Ozaj neviem.

leto79
21. sep 2016

@bianka... ano, nie je, mozem porovnat, ale zas da sa to zniest, kriticke su prve 2-3 dni, potom to uz ide. Ide o to, ze som sa vytrapila, a aj tak ma nakoniec rezali, co tiez ma vplyv na rekonvalescenciu - byt niekolko hodin v bolestiach a potom operacia. Osobne by som bola ovela kludnejsia, keby som mala naplanovanu sekciu a myslim ze aj zotavenie by bolo v takom pripade lepsie

diablikovci
21. sep 2016

Ja som prvý mala "naplanovany" prišla som ráno na 7 urobili mi všetko čo trebalo, bola asik 20x na zachod kvôli klistiru 🙂 potom mi pychli vyvolavacku a islo to pekne postupne a potom prichádzali bolesti, prepichli plodovu vodu a ja som si dala pichnut epi o 14 hod a to som bola otvorena na 4 cm a po epi to už išlo tak rýchlo že až ešte lekárka mi horI že páru pohybu na fit lopte by neuskodilo a ja jej hovorím že nemôžem lebo ma.tlači už hlavička a ona má. Pozrela a hovorí idemé rodit a to bolo 16 hod a ja na sale a o 16:30 bol tu maly. Do pichli mi ešte epi kvôli šitiu keďže až po rit som mala site to fakt 3 sady sitia na mna použili. Druhy porod strach veľký že až. A začalo to 1:56 som sa doma zobudila na bolesti 2x sa mi zopakovali pravidelne kontrakcie tak som volala mužovi ktorý bol v nocnej že nech príde že rodím o 2:30 sme už sedeli v aute aj maleho 3r syna len tak supli do auta s dekou 🙂 a o 3 sme boli V pôrodnici urobili mi zase všetko kontrakcie kazde cca 3-5min. A ešte som chcela ísť na zachod ale nepustili má lebo hovorili že tlačim a porodim aj bábo. Tak ze som vyšla na kozu raz som za tlačila oni mi kričali že netlačíto ale nedalo sa. Druhý krát som za tlačila a citila som ako vyšla hlavička a tretí krat vyšla Cela vonku a 3:50 bola tu. 🙂

ajko
21. sep 2016

Ahoj. Prvý pôrod som tiež mala ťažký - myslela som, že sa zbláznim od bolesti. Druhý krát som rodila po 5 rokoch, ale psychicky som bola pripravená snáď na všetko. Vedela som do čoho idem, a vedela som, že to jednoducho musím zvládnuť. A pôrod som zvládla oveľa ľahšie, dokonca naň mám príjemné spomienky a to mal malý 4750g a 61 cm (a ja mám za normálu 160cm a 50kg). Tretí krát sa nám pošťastilo dievčatko. Rodila som ju po 9 rokoch. Ja som sa však tak nenormálne tešila, že budeme mať dievčatko, že som sa nevedela dočkať, kedy príde ten deň D. Porodila som ju tak ľahúčko, že po pôrode som bola schopná vstať, umyť sa a hádam sa aj pobrať domov 🙂))) Týmto chcem povedať, že psychika je sakra dôležitá pri pôrode. Skús sa naozaj sústrediť na tú radosť, na moment, keď budeš konečne držať dieťatko v náručí, počuť ho plakať. Priprav sa dopredu - zabezpeč si epiduralku, manžela pri pôrode..Jednoducho si vsugeruj, že to zvládneš. To dieťatko je v tebe, a jednoducho musí vyjsť von. A ty to zvládneš, tomu ver! Ak však budeš mať naďalej pocit,že ťa strach neopúšťa a nevieš si dať rady, naozaj vyhľadaj pomoc..

maco
21. sep 2016

@bianka... ja mám teraz po dvoch synoch vytuzenu trojtyzdnovu dcerku. Tiez som sa bala tretieho porodu, lebo pri prvom sice s epiduralom, ale bol nastrih aj natrhnutie (syn mal 3580g), cize pozasivana horom dolom a bolelo to neskutocne, aj cez epi aj lokal.umrtvenie. Zotavenie dlhe. Pri druhom som objavila EPI NO. Tento zazracny balonik mi pomohol zbavit sa strachu z porodu natolko, ze som si ani epidural nedala. Maly mal 4060g, bez nastrihu a par hodin po porode som v pohode bez bolesti chodila. Mala som vsak vyvolavacku, oxitocin mi sposobil neskutocne zrychlene stahy maternice a silneeeee kontrakcie, ze som sa chcela pomaly po stene skrabat. Syn bol ale priduseny (apgar 2 !!!), museli ho ozivovat, mam diastazu brusnych svalov a tie napriek mojej snahe moc nespolupracovali... (to som ale zistila az potom). Preto som sa bala tretieho porodu, ze si zas dieta pridusim (rok prehliadok a vysetreni ako rizikovy novorodenec) diastaza sa aj trochu zhorsila, tak som bola asi do 7. mesiaca v uplnej panike. Aj tehu najtazsie, predtym ziadny problem, teraz velmi nizky tlak, par krat som skoro odpadla, nabehli mi krcove zily aj hemoroidy, anemia + ta diastaza, radsej som chcela cisarsky (jasne ze nic z toho lekar nebral ako dovod pre cisarsky, a odporucil mi predporodnu pripravu, ak sa bojim). Tak som si povedala, ze mam EPI No (sice teraz to bol ANIBALL, co je to isté), pripravim sa s nim na maximum a že to proste MUSI BYT DOBRE... Vsetky tri deti som porodila za 3 hodiny od prvych kontrakcii. Nase dievcatko vsak bez oxitocinu, prirodzene, kontrakcie v pohode predychatelne, stale som cakala, kedy pridu tie velke bolesti, ale neprisli a pol hodinu po prichode do porodnice sa narodila, opat bez nastrihu. Cize Epi no aj Aniball mi velmi pomohli, aby som bola po porode rychlo ok, a keď som vedela o diastaze, aby bolo ok aj babo. Urcite ti tiez odporucam cvicenie s balonikom, mne to pomohlo fyzicky a aj ako psychicka podpora, ze som urobila maximum. (Aj ked sa mi nepodarilo pri dvoch detoch cvicit kazdy den).
Drzim ti palce, uvidis, bude to dobre 🙂

cajomila
21. sep 2016

Ahoj,ja mam teraz 2 mes.babo.V podstate cerstvo odrodene.No moj 1 porod bol...dlhy cele to trvalo 2 dni,nakoniec to skoncilo brutalnou davkou oxitocinu,vacum extractorom,vyberanim placenty,masivnym sitim,antibiotikami...takze celkom brutal priebeh.Bola som z toho dost traumatizovana cele roky.
2 porod...od uplneho zaciatku trval max 6 hodin,nepotrebovala som nic...iba volnost v pohybe,vela vody a moznost si kricat kolko chcem.Po porode som bola fit a citila som sa uzasne...neskutocne stastna,ze som to cele takto zvladla.Vlastne to islo krasne same...ja som len zvladala tie kontrakcie.
Takze drzim ti palce,istotne to bude dobre,ale musis chciet aby to bolo dobre.Mne inak velmi pomahalo na to nemysliet...a uz vobec nemysliet na to co vsetko sa moze skomplikovat.Proste verit svojej intuicii a mozog nezapajat(fakt to iba komplikuje).
A ked to prislo,tak som bola ,ze OK rodime,a chcem to mat rychle 🙂 ,takze som to nebrzdila.
No inak ak by ti pomohlo,su aj rozne terapie na odblokovanie trauiem(ak ta aujima napis mi IP).
Drz sa bude to fajn 😵

petra3312
24. sep 2016

@bianka... Aj ja Ti mozem potvrdit, co tu pisali dievcata predo mnou. Prvy porod komplikovany, po tom, ako mi dcerku nevytiahli ani vakuumextraktorom, nasledovala sekcia. Druhy porod po 4,5 roku mam este cerstvy ( pred necelymi 2mesiacmi ) a doteraz tomu nemozem uverit. Drobec sa totiz vypytal o mesiac skor a ja som cely den nevenovala pozornost kontrakciam. Rano som bola na prehliadku v 36. tyzdni, robili mi aj ultrazvuk, lekarka povedala, ze babo je velmi nizko, co moze sposobovat moje bolesti, ale ze to je ok. Do nemocnice sme sa dostali po siedmej vecer a maly sa narodil prirodzene o 23:31. Nebudem za hrdinku, kontrakcie boli poslednu hodinu uz velmi bolestive, ale po tom, co mi pichli epiduralku, som citila iba tlaky. Keby som vedela, ze to pojde tak rychlo, tak si ani tu epiduralku nedam pichnut. Este mas kopec casu na to, aby si ho cely stravila strachom. Ja som na porod vobec nemyslela, je pravda, ze som bola kludna aj preto, ze ma od zaciatku vsetci prehovarali na cisarsky a od 32. tyzdna to uz tak aj vyzeralo, kedze babatko sa ukazovalo dost velke. Teraz po oboch skusenostiach mozem napisat, ze som rada, ze som rodila prirodzene a to som po cisarskom nemala ziadne komplikacie.

asia83
23. dec 2016

@atenna Ja som síce rodila len prirodzene a bolo to pre mňa veľmi bolestivé a ťažké, ale cisársky by som si dobrovoľne nezvolila. No rozumiem "bianke", po druhom pôrode netúžim, ale chceme, aby malá nevyrastala sama. Netuším, ako to zvládnem. Jedno si budem stále hovoriť: všetko sa raz musí skončiť, aj pôrod. Držím palce, aby to dobre dopadlo.

tutu_1
23. dec 2016

Tiez idem rodiť cca po 9rokoch a tiez som mala prvý porod zlý. Spravili mi zlý odhad veľkosti bábätka, lekar sa sekol o kilo, 16 hodín som rodila s vyvolávačkou v bolestiach a potom akútna sekcia.
Teraz som sa rozhodla nestresovat sa strasidelnymi príbehmi z pôrodníc. S manželom ideme na kurz, pri pôrode bude Dula. A este som sa rozhodla cvičiť s balónikom - dosť to vraj pomáha, chvália si ho aj mamičky, aj lekári. No a potom klasika ako lanové semiačka, čaj z malinovych listov a pod. Proste som sa prestala stresovať a povedala si, ze na druhý pokus to dáme 😊
Ale ak sa veľmi bojíš zver sa svojmu gynekológovi mozno odporučí sekciu 😘

cajomila
24. dec 2016

@maco Vela som o tom citala,ale iba po vlastnej skusenosti viem porovnat,ze stahy(kontrakcie) bez umeleho oxitocinu su uplne o inom...kratsie,jemnejsie,lepsie zvladatelne...pauzy medzi nimi dlhsie.Takze vie pekne predychat a nabrat silu na ladsiu kontrakciu. Inak co sa nastihov tyka...ja som po prvom bola total rozstihnuta a zosita...nastastie som s tym nemala problemy ,ale uz som to nechcela podstupit 2 x.Velakrat staci pri porode,pridrziavat hradzu a ona sa nenatrhne (ako moja napr.)...tak malo treba🙂

gumimaci
25. dec 2016

@bianka... fu to je strasne co s tebou robili ☹ Moj maly sa tiez zasekol nastastie prisiel do prace sam najvyssi a ten rozhodol, ze ma nemaju trapit, a poslal ma na SC. 15 hodin som bola v boxe ( a pred tym 24h otvaranie a nepravidelne kontrakcie) a liali do mna flase oxytocinu ☹
Tak som myslela, ze druhe bude Sc ale lekar mi hovoril, ze zatial nie je dovod, ze treba vyskusat, ja uz som ale neverila, to bude dobre v tej istej porodnici a nasla som inu, treba sa o tom porozpravat tam kam sa chystas rodit a podla toho budes vediet, vies ze ta podporia a pomozu.
My sme mali 2 porod uplne paradny oproti prvemu, do porodnice sme prisli 0:30 a 3:32 bol na svete, uplne prirodzene a nenasilne 🙂 Drzim palce aby to aj vam vyslo.

bianka...
autor
25. dec 2016

@gumimaci uz sa mi to blizi. A veru hrozne co so mnou porobili...Rodim v inom meste. A cisarskym. Z prirodzeneho porodu mam uplne panicky strach. Nieco neopisatelne...akurat ma to dnes prepadlo a su to hrozne stavy. Mame dohodnutu doktr.k porodu a po vianociach ideme robit termin. Tak snad dodrzi slovo. Sama mi povedala, ze velmi na mne vidi,ze sa bojim. No teraz mam obavy,co ak ma to vychyti skor,co ak sa jej nedovolame atd. Tak hrozne sa rozrusim,ze az vraciam ☹ ani som netusila ako ma poznacil moj prvy porod. Navyse tyzden ma trapia hemeroidy kt.mi vysli von. A nic nepomaha...som unavena,vycerpana...nespim dobre. Niesom v psych.pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre