Som druhorodička a veľmi sa bojím pôrodu

bianka...
20. sep 2016

Ked som usla rodit pred 8.rokmi nebala som sa porodu tak ako sa bojim teraz. Mam riadne panicky strach,viem co ma caka. Moj porod bol velmi ale velmi tazky a bolestivy. Maly sa mi zasekol v porodnych cestach a to bolo strasne...akurat dnes sa mi dodetailov cely moj porod snival som pachtila ked som sa zobudila. Celkovo tehotenstvo znasam zle a nedokazem si ho uzit...citim na sebe ze mi to uz ide dost aj na psychiku. Je mi blbe poziadat o pomoc - co mi pomoze cudzi clovek ku kt.chodi vela ludi co ma problemy. Neviem ako sa mam z tohto vyhrabat a byt konecne sama sebou. Nespoznavam sa.

angelina1986
20. sep 2016

@bianka... ahoj ;) presne viem ako sa citis, tiez som mala tazky porod..ak budem opat tehotna zvolim asi cisarak alebo normalny porod s epiduralkou..drzim ti palce,,ale pocula som,ze druhy porod nieje tak tazky ako prvy,kazdy porod je iny

bianka...
autor
20. sep 2016

@angelina1986 cim mi pribudaju tyzdne tym mam vacsi strach. Cisarsky tiez nieje med lizat a tiez nieje jednoduche vybavit. Ja rodim po 8 rokoch. To je uz ako zas prvorodicka...len ten strasny strach lebo viem ake to bolo. ☹

katarinapekna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bianka...
autor
20. sep 2016

@katarinapekna lebo sme chceli babo, 2 x som potratila a treti krat sa podarilo...nie zo sulozi,ale z lasky. Nieje kazdy taka silna a posmievacna osobnost ako ty. Dakujem za super podporu od teba katarina pekna ...

majaxy
20. sep 2016

@katarinapekna pre boha, to čo je ?????

januska20
20. sep 2016

@bianka... moja znama mala velmi tazky porod a panicky strach z dalsieho.. povedala mi,ze si dalsi vybavila cisrasky a nevie si vynachvalit..
dokonca chodila k psychologicke a ta jej dala odporucanie na sekciu

jergova
20. sep 2016

@katarinapekna už dlhší čas si tu všímam, tvoje príspevky, nezapájam sa skoro vôbec do diskusií, ale teraz už fakt musím reagovať na tvoju osobu- ty si takáááááá pi......., že to nie je normálne a ani možné, sa môžeš hanbiť!!!!!!Neverím, že existuje taký človek, ako si ty.

brisilda
20. sep 2016

@bianka... ak sa bojis tak poziadaj o pomoc psychologa ... navedia ta na pozitivne myslienky 😉 v dnesnej dobe vela ludi navstevuje psychologa cize to nieje nic neobvykle ....... ja som mala panicky strach ale z niecoho ineho a zvieralo mi az hrdlo od strachu kedy som mala dychavicnost ....u psychologa som bola len raz a stacilo mi to na to aby som svoje myslenie zmenila 😀 Inak po takom porode sa skus porozpravat so svojim gynekologom ci by nebolo lepsie zvolit sekciu resp. si zazmluvni lekara ... Ja som sa tiez bala , ze sa maly zasekne v porodnych cestach kedze podla sona mal mat viac ako 4500g nakoniec som porodila 4750 g. bez problemov a bez strachu 🙂 mala som velmi dobru lekarku ktora ked videla , ze mi rapidne stupol tlak si nasla cas aby si ku mne sadla a upokojila ma 🙂

majaxy
20. sep 2016

@jergova podla mna je to žena plná trpkosti a inak si nevie pomôcť, len ked bude na anonymnom fore urážať a potápať inych ludí....

maaaaaaaria7
20. sep 2016

@bianka... ahoj Bianka, na tú chuderu ani nereaguj, je primitívna a vo viacerých diskusiách ukázala svoj charakter - emocionálny kvocient má úbohý.
ja mám 4-ročnú dcérku a som tehotná, chcela som, aby boli mala súrodenca, neviem, proste dve detičky.. mala som cisársky a modlím sa, aby aj tento som tak dobre prežila.. vlastne ja sa nebojím bolesti /no dobre, nemuselo by to bolieť..🙂/.. ale ja mám paniku ako to dopadne, myslím na dcérku, ktorá je na mňa naviazaná... neviem, snažím sa zahnať tieto myšlienky, ale aj tak ma sem tam napadne, nech je všetko v poriadku.. takže neviem ti poradiť, ale strach má žiaľ asi každá... vravím, taký cisársky aký som mala - tak by som porodila aj 5 detí..🙂... len sa strašne bojím možných komplikácii... držím ti veľmi palce... /aj sebe🙂/

jergova
20. sep 2016

@majaxy presne, tak asi si tu lieči svoje komplexy alebo fakt neviem čo, ale to už nie je normálne, čo téma to hnus od nej.

senka111
20. sep 2016

Ja som rodila 2krát.Prvé16hod pre mňa ťažký pôrod.Nevedela som ho vytlačiť.Druhý ráz to bolo za 5hod .Ja mám hrôzu z bolesti pri oboch som mala epidural.Pri druhom som mala svalovu triašku klepalo ma strašne,som ich prosila aby mi na to niečo dali,lebo som to nevedela ovládať.keď mi pichala epidural držali ma 2😆😆.A potom to vypätie povolilo a mohol mi ruku strčiť až do hrdla😂😂.

majaxy
20. sep 2016

@jergova ved ano, aj ja jej mám už dosť...ale na odľahčenie, mala by založiť temu, som krutá a zlá, pmôžte mi

surriana
20. sep 2016

Ja idem rodiť tretíkrát a bojím sa omnoho viac ako ten prvý raz.Ten strach k tomu asi patrí.Lebo už vieme do čoho ideme a čo nás čaká....neboj ani sa nenazdas a bude po pôrode...🙂

senka111
20. sep 2016

Pozerám ,že to máš ešte ďaleko pokoj,život to vyrieši.Tiež som mala druhé v 34r a tehotenstvo bolo pre mňa po fyzickej stránke ťažšie ako keď som mala 25.Moja segra mi vždy povedala musíš to poradiť vykrcat sa to nedá.dodnes sa spejeme na tom.😊😊

majaxy
20. sep 2016

Môj brat povedal mojej sestre že rodí deti jak lentilky, ( ma 4, rozumej - vypadne z teba jak lentilka 😕 ) možno aj teba to čaka 🙂

janickacrazy
20. sep 2016

@bianka... Ked sa tak veľmi bojíš, vybav si cisársky, dnes sa to dá, niektorí lekári to pochopia, iní nie, nájdi si takého, ktorý bude ochotný, prípadne si vybav dáky papier od psychologičky alebo iného lekára, že neodporúča normálny porod. Viem, že cisársky nie je ideálny, ale porodiť nejako musíš. Ja som mala 3 cisárske a som tu. Prvý bol neplánovaný, tiež som mala hrozné bolesti až som odpadávala, porod nepostupoval, tak museli narýchlo robiť cisársky. Tiež som sa bála, ale už som bola taká hotová, že mi to bolo aj jedno, hlavne nech je to už za mnou. Držím palce, nech ti to dobre dopadne. 🙂

janickacrazy
20. sep 2016

@majaxy No hlavne chlapi tomu najlepšie rozumejú, hahaha. 😀

bianka...
autor
20. sep 2016

Maly sa mi zasekol v porodnych cestach, vytahovali ho zvonom, hlavicku mal fakt hrozostrasnu - zrazeninu krvou a skoncil v inkubatore. Mam velmi zlu skusenost. Moj gynekolog sa mi vyjadril,ze kazde tehotenstvo a aj porod je iny. Kiezby to bolo len tak si to povedat,potom cim som presla. Viem je skoro sa nad tym zamyslat no neda sa mi to stopnut. Ako tak citam co mi pisete,a asi by som mala pocuvnut manzela a navstivit pomoc odbornika. Kiezby som sa vedela uplne zdoverit tym co citim a ako mi je...mozno mi pridavaju aj tehotenske hormony ba mojich pocitoch.

kalerabik1
20. sep 2016

@bianka... Ja ked som bola v porodnici,bola tam so mnou zena,ktora mala 15rocneho syna,a isla druhy krat rodit. Prvy porod mala zevraj strasnyyy, ze tiez sa zasekol a neviem co vsetko, tiez som si myslela ,ze bude dlho trvat kym jej druhe male uzrie svetlo sveta,a blbost- do 20minut bolo uz pocut plac :D Potom ked som sa s nou ropzravala tak uplne nechapala,ze tak rychlo a lahko porodila....Takze si druhorodicka -a tie to maju zvacsa lahsie.Nemozes sa zrovnavat s prvorodickou.Tvoje telo si to pamata a preto to bude lahsie🙂

brisilda
20. sep 2016

@majaxy 🙂 moj muz sa tiez vyjadril " ze sak ked si porodila za 2 hodiny tak tretie je pre teba prechadzka ruzovou zahradou " :D v tej chvili som mu vygooglila video o porode klikla na prve co ukazalo a pustila som mu to s tym , ze to musel dopozerat 🙂 bolo tam krasne vsetko detailne vidiet 😀 chudak uz ani prehltnut nemohol 😀 😀 😀 ... a ja s nim 😅 😔 ale tak sme v stadiu kedy sa o babo snazime cize uz ma to preslo 🙂

kadan
20. sep 2016

@bianka... držím palce, verím že to zvládneš 😉
neviem či je cisársky rez dobrý, tiež to nie je žiadna sranda, ak sa tak veľmi bojíš navštív odborníka to nie je žiadna hanba. Je dôležité aby si bola v kľude a nestresovala sa.
držím palce 😉

lucinka511
20. sep 2016

@bianka... druhy lorod uz bude lahsi aj ked je po 8 r ale porodne cesty hz su roztiahnute a aj panva.a ak sa tak bojis tak si daj pichnut epiduralku.

alchemilkazltozelena
20. sep 2016

@bianka... daj si epi je to velka pomoc ja som mala a zas si dam

lucinka511
20. sep 2016

@katarinapekna ona nepisala .ze sa bojibsuloze ale porodu.tak si teraz trafila poriadme vedla .trapulina.

atenna
20. sep 2016

tiez sa hrozne bojim, radsej na to ani este nemyslim..ja som rodila normalne , no nakoniec z toho bola akutna sekcia..cize prezila som si oboje, kedze som uz tlacila na 10cm otvorena..noooo teraz velmi dufam ze budem moct zase rodit normalne a modlim sa aby som nemala opat sekciu..oni ti ju tu radia - ja ta odhovaram. Pre mna ta najvacsia katastrofa! nehovoriac o problemoch a zlom hojeni rany este 3mesiace po porode. Ja si tu bolest radsej s prepacenim odser... predtym ako sa potom zase tyzdne trapit!

gir
20. sep 2016

Ja by som ti odporúčala sekciu. Budeš to mať rýchlo za sebou. Ja som sa po sekcii dala veľmi rýchlo do poriadku. Otehotnela som 7 mes. po sekcii a tak aj druhá bude sekcia. Nie je mi všetko jedno, sekcie sa nebojím len aby vydržala jazva. Myslím že aj posudok psychológa je indikáciou na sekciu. Mala som spinal, takže som o všetkom vedela, malého mi hneď dali a vtedy som povedala že ani ináč rodiť nechcem. Drž sa a užívaj si tehotenstvo. 🙂

zanazoz
20. sep 2016

Ahojeck! Mam kamosku, ktora bola na tom podobne. Rodila pred 3.5 rokmi a mala tazky porod s vyvolavackou. Dost zle to celkovo znasala a nevedela babo vytlacit.. Nakoniec to samozrejme dala, ale druhy porod planovala cisarskym. Zial to sa nedalo, lebo indikaciu od lekara na to samozrejme nemala. Prizvala si teda k porodu mna, kedze ja som rodila moje prve dieta rok po nej a moj porod bol fakt do hodky, ako som prisla na prijem. Snazila som sa ju upokojit tym, ze druhy porod bude isto lahsi a pojde to dobre. Takze som isla s nou k porodu, pozitivne naladena. Volala mi o 14.00, ze uz ide do nemocky, ja som za nou prisla okolo 15.00 a mala sa narodila 15.20.. Cize to islo velmi rychlo. Ked sme sa bavili o porode potom, zhodnotila, ze to vobec nebolo take dramaticke, ako cakala. A ja potvrdzujem, islo to velmi rychlo a dobre, bezproblemovo. Takze ak ti mozem poradit z vlastnej skusenosti, na porod sa vopred priprav (ja som cvicila s epino, chodila som na predporodny kurz, pila som pred porodom caj z maliny ostruzlinovej). U mna to bolo tak, ze pred prvym porodom som nevedela do coho idem (pochopitelne ;) ), preto som sa snazila sa co najviac pripravit, telo aj mysel. Tato priprava ti pomoze byt vo vacsej psychickej pohode, ked budes vediet, ze si urobila, co si mohla. Zelam, nech ti to dobre dopadne a drzim palce!!! P.S. tiez cakam druhe babo po 3 rokoch, sme v 25tt, takze koncom roka ma caka tiez porodne repete. 🙂

maaaaaaaria7
20. sep 2016

@atenna je to naozaj veľmi individuálne..ja som sa zo sekcie dala veľmi rýchlo,sestra pomalšie..inú boli nastrih viac ako pôrod,ďalšia nevie po normálnom týždne sedieť..v tomto sa nedá radiť..hlavne psychicky nech sa netrápi až do pôrodu..radšej psychológ...

sunny8
20. sep 2016

Raz som citala ze keby bol porod taky strasny uz by zeny nechceli mat deti 🙂 ako podpora mi to veru nestacilo na toto som nemala podporu ani od rodiny ani od manzelq nikto sa nesnazil mi to ulahcit do porodnice som isla sama prisli za mnou az kee bolo po vsetkom bolo to tazke neznesitelne bolesti pichli mi aj vyvolavacku aj som si poplakala aj povzdychala aj kricala som trosku len vtedy mi tie bolesti ulavili doktorka mi povedala jednu peknu vetu chceli ste babatko tak sa na neho teste zachvilku to mate za sebou odisla ku druhej pacientke za plachtu brutal rodit v tej istej miestnosti s este jednou maminou tiez vrieskacou este sa jej dietatko zamotalo s pupocnou snurou boli tam velmi dlho okolo nej a pytam sa pani doktorky ze ci uz nerodim ze uz mam velmi caste kontrakcie a yz sa to neda vydrzat a ona prisla s kkudnym tempom a pozera aha ved vy rodite no ideme nato tlacte 3x som zatlacila a bola vonku samotne tlacenie nebolelo len tie kontrakcie s tou vyvolavackou... Ale najviac som sa vzdy bala klystyru:D to bolo to najmenej fakt ze dodnes ai na to spominam bolo to dlhe a bolestive a bola som sama ale isla by som do toho znova mozno si nemala dobry pristup od sestier alebo lekarov ... Urcite sa to po osmych rokoch zmenilo poziadaj ai epidural ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre