Strach z pôrodu

28. sep 2022

Ahojte ženy, ako ste prekonali strach z pôrodu? mne sa to už kráti, som prvorodička a mám neskutočný strach z toho aká to bude bolesť či to zvládnem, pretože som strašný stresák a bolesť znášam ťažko…

mirkava
28. sep 2022

Bolieť to bude a ty to zvládneš 😉😊

bolarazjedna
28. sep 2022

Aj ja mam veľmi nízky prah bolesti. Strach ti nepomôže, skus sa tak nastaviť, že mas jedinečnú šancu zažiť, aké je priviesť dieťa na svet, ja som teda bola zvedavá, aké to je. Pôrody sú rôzne, v mojom prípade to nebolo také zlé, malý sa narodil 10,5 hodín od odtecenia plodovej vody, 9hodin potom, ako začali kontrakcie. Ja som od prvej chvíle mala 3-5minutove kontrakcie, napriek tomu neznesiteľné boli iba posledné 2 hodinky.
Veľa ti môže pomôcť prítomnosť manžela, fitlopta, tepla sprcha, a pozitívne naladenie. A ak nestačí, môžeš si pýtať rajsky plyn, epiduralke, atď

veronika3110
28. sep 2022

strach ti uškodí, nepomôže a tak či tak to príde.. čo tak sa nastaviť, že ked to zvládla každá pred tebou tak to zvládneš aj ty? nebude to prechádzka ružovou záhradou, ale stojí to za to 🙂 na všetko ostatné tam sú lekári a tí ti pomôžu

julie19
28. sep 2022

Ešte som nepočula že by to nejaká žena nakoniec nezvládla ;) … veď si tam to bábätko nemôžeš nechať navždy … určite to zvládneš, my ženy sme na to proste stvorené … doslova 😅(áno tiež som sa bála a môj prah bolesti je prekliato nízko) … za nejakých cca 90 dni ma to čaká opäť a teda tiež mám stresik ale už viem že to dám aj keď si pri tom napr poplačem alebo pokričim 🤷‍♀️😅

thereisabear
28. sep 2022

Mne nepomohlo vlastne nič, jedine to nejako prežiť a tešiť sa na bábätko. Snažila som sa sústrediť na to, že snáď lekárka a PA vedia, čo majú robiť a že to nebude trvať večne.

minilla
28. sep 2022

Ak by si sa o tom chcela porozpravat, kludne mi napis.

compra
28. sep 2022

Tiez som mala stres a strach. Bola som nastavena tak, ze nech mi ho bejako vyberu (cisarsky), ktory som mala dohodnuty. Syn sa vsak vypytal na svet predcasne a nastastie doktorka o mojom strachu vedela a nepremeskali sme moznost epiduralu. 2x mi ho dopichli. O porode som skoro nevedla. Nic ma nebolelo. Bol to prijemny zazitok. Takze za mna odporucam epidural a nenechat sa odbit, ze je este skoro. Viac mojich kamosiek na to doplatilo. Potom uz zrazu bolo neskoro...

hederamonstera
28. sep 2022

Pozerala som si na youtube pozitivne porodne pribehy. To ma ukludnilo a celkom som sa aj tesila.

zuzka565
28. sep 2022

Mne veľmi pomohli dychové cvičenia pre tehotné alebo cvičenie pre tehotné. Keď budeš vedieť ako dýchať tak oveľa lepšie predychas tu bolesť. Ja som pred prvým ani takú strach nemala ale pred druhým pôrodom som sa bála viac .A ešte ja som sa tak nadstavila že som iba počúvala personál čo mi hovoria. Ja som ani muža nevnímala čo mi vraví .

cimage
28. sep 2022

A ako vies, ze to bude boliet ked si to este nezazila? Zly program mas zakodovany v hlave, staci zmenit svoj uhol pohladu. Kazdy ma iny prah bolesti. Su rozne dychove cvicenia ako pisali aj vyssie, ktore pomahaju. Je vela veci co uvolnuje, napr hudba, aromaterapia, masaze. Kazdou kontrakciou budes blizsie k dietatu, mozno tvoj porod nebude trvat ani 3hod. Netreba sa bat dopredu, treba mysliet pozitivne. Nepredstavuj si zle, ale pekne a prijemne veci. Drzim palce

zuzi0911
28. sep 2022

Ja som bola vždy bastavena tak,že prezila to mama starká ,tety, rôzne tety z ulice atď.. tak,že to jednoducho zvládnem aj ja...vedela som ,e to bude bolieť, ale to si nevieš predstavit čiže zbytočne sa bojíš bolesti...zvládneš to ...A ked ti dajú tvoj malý uzlík do rúk ,zabudneš a je to naozaj tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre