Som druhorodička a veľmi sa bojím pôrodu

bianka...
20. sep 2016

Ked som usla rodit pred 8.rokmi nebala som sa porodu tak ako sa bojim teraz. Mam riadne panicky strach,viem co ma caka. Moj porod bol velmi ale velmi tazky a bolestivy. Maly sa mi zasekol v porodnych cestach a to bolo strasne...akurat dnes sa mi dodetailov cely moj porod snival som pachtila ked som sa zobudila. Celkovo tehotenstvo znasam zle a nedokazem si ho uzit...citim na sebe ze mi to uz ide dost aj na psychiku. Je mi blbe poziadat o pomoc - co mi pomoze cudzi clovek ku kt.chodi vela ludi co ma problemy. Neviem ako sa mam z tohto vyhrabat a byt konecne sama sebou. Nespoznavam sa.

gumimaci
25. dec 2016

@bianka... ☹ Je to zle citat, nielen prezit a debilne poznamky ako bonus... tak drzim palce aby to uz vyslo podla tvojich predstav. Aby ten druhy porod bol pre teba ozdravujuci a nemusela si sa k tomu vracat. Ak citis az taku uzkost naozaj skus vychladat psychotraumatologa. Mne aj pomahalo vela pracovat fyzicky. viem ze to je divne, najme v poslednom trimestri ale pri praci som nerozmyslala 🙂 (napr. som vydrhla kazdu kachlicku v kupelni). zelam vela stastia!

bianka...
autor
25. dec 2016

@gumimaci mne sa to uz doma ligoce. Musi to vyjst...uz nechcem zazit to co som zazila. Snad sa malicka nevypyta skor...a do 10 dni porodim planovanou sekciou. Tiez to nebude zrejme po sc med lizat. Ale uz viac nechcem zazit to co pri prvom.

gumimaci
4. jan 2017

@bianka... Ahoj, ako ste na tom? dufam, ze vsetko islo podla teba, a uz budes spominat na porod len v dobrom 🙂

jahodka11
4. jan 2017

@bianka... aj mna by zaujimalo, ze ako to islo....ak teda mas uz po....a ze si bola spokojna!!!

bianka...
autor
24. jan 2018

@gumimaci

@jahodka11 dievčatá odpovedám po roku...ale už som zabudla, že som rodila. Cisárskym. Bolesť riadna...ale ešte jedno by som porodila. To sa nedalo porovnať s prvým pôrodom.

netswan
24. jan 2018

@bianka... tak tento problém mám aj ja, teda dilemu. 1vy pôrod katastrofa. Som rada, že malú mám, a že je zdravá. A o chvílu další. Rozmýšlam aj ja nad cr, ale neviem, aj toho bojím.

zuzanita444
24. jan 2018

@bianka... presne to iste som zazivala. 1.porod bol kliestovy a v 2.tehotenstve som sa neskutocne bala. Plus k tomu tlaky okolia nech si vybavim cisarsky lebo ja predsa rodit neviem. A nakoniec moj 2.porod bol uzasny a zopakovala by som si ho znova 🙂 Velmi mi pomohli videa ceskej duly-Veronika Vojackova. Najdes ju na youtube a ma aj svoju stranku. Nakoniec som s nou mala aj konzultaciu cez skype a neskutocne mi psychicky pomohla. A k hladkemu porodu pomohol aj aniball a knizka hypnoporod. Drzim silno prsty aby aj pre teba bol 2.porod najkrajsim zazitkom 🙂

zuzanita444
24. jan 2018

@bianka... jaj prepac az teraz pozeram, ze to je stara tema 🙂

siska53
24. jan 2018

@bianka... Vies,poviem.ti tak..ja som mala.prvu sekciu velmi zlu.. No tuzba po baabtku bola silnejsia..no tiez som sa strasne bala,ked som si predstavila,ake to vtedy bolo.. Brrr. Ale.druha sekcia bola uplne v pohode.. A bola po 2rokoch..
Takze sa neboj, je mozne,ze druhy porod budes mat omnoho lahsi..

siska53
24. jan 2018

@bianka... Jeezis.tiez som si nevsimla,ze stara tema..hlavne,ze je vsetko ok.

domculik
24. jan 2018

@bianka... zajednaj si porodnu asistentku, ktora s tebou pojde rodit. zoznam sa s nou poriadne dopredu, dajte si par stretnuti, urcite ta upokoji mat pri sebe profesionala ktory ti pomoze a povzbudi ta 🙂 drzim palce !

domculik
24. jan 2018

@bianka... tak az teraz citam tiez ze to uz mas za sebou :D tak vidis, napokon to dopadlo lepsie ako si cakala ! 🙂

lubicazoe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre