Som opuchnutá a mám bolesť krížov. Príde pôrod čoskoro?

swojska
26. dec 2012

som opuchnuta ako balon, ruky, nohy, menstrucne bolesti, bolest krizov, nafukovanie a tahava bolest v muslicke..ako by mi nan kamene vesali.
aj mi tvrdne brucho uz treti den a asi som uz mala aj par nepravidelnych kontrakcii..taka menstruacna bolest..

..moze to byt kazdu chvilu porod??neviem si predstavit ze mam takto este dva tyzdne existovat🙂..sak prejdem z postele na wcko a som uplne odpisana.

zuzanka.h
26. dec 2012

môže, ale zvážila by som kontrolu u lekára, aby si nemala náhodou problém s tlakom....

peta1510
26. dec 2012

Tiez si myslim,ze moze,neviem,ako dlho ti to trva,ale tiez by som sa asi vybrala na kontrolu🙂

swojska
autor
26. dec 2012

hej merala som si, spodny mam 90 co je namna vysoky..zajtra skocim k doc.

swojska
autor
26. dec 2012

@peta1510 ..ruky mam opuchnute uz dlhsie, nozky opuchli dnes a bolesti mam 3dni

anjelicek26
26. dec 2012

@swojska urcite k lekarovi hned zajtra, toto je uz rizikove, nech vam pomozu nacas.

swojska
autor
26. dec 2012

zajtra mam poradnu...som sa len pred spanim chcela uistit a teraz som sa akurat vyplasila🙂...ved vsade info ze opuchy k tomu patria..ja aj dost pijem bo som furt smadna,,,snad to bude ok. bo sa necitim nejako spatne..aj drobec kope..zajtra budem mudrejsia

peta1510
26. dec 2012

@swojska Ja som mala tiez opuchnute,ale kvoli tym bolestiam by som uz isla,ci sa aj neotvaras a ci je vsetko ok.

swojska
autor
26. dec 2012

mam taky pocit ze by mohlo ist o otvaranie.rano vstanem a hned idem..vdaka

janinah
26. dec 2012

no tašku s vecami hádam máš zbalenú? nezabudni doklady /ako ja/...a podaj info potom 😉 držím prsty

swojska
autor
26. dec 2012

@janinah mam zbalenu🙂)) len som teraz v rozpakoch ci mam budit priatela a ist na pohotovost, kedze som uz takto treti den, len tie nohy dnes opuchli..alebo ist zajtra rano v klude do poradne

janinah
26. dec 2012

@swojska do rána do 8mej je ešte 10 hodín a to je dosť v prípade pôrodu,radšej by som šla teraz na tvojom mieste,ono zas tie opuchy nie sú normálne

billam
26. dec 2012

@swojska moze ist aj o zacinajucu preeklampsiu...opuchy, tlak...ak sa na poradni potvrdí bielkovina v moči, určite si ta nechajú v nemocnici a vyvolaju pôrod.

dankako
26. dec 2012

@swojska Moj nazor, opuchy su normalne, v pripade, ze nejde o opuchy aj na tvari a ociach, ze mas v poriadku moc, t.j., ze v nom nie je bielkovina a ze mas tlak OK. Viem, o com hovorim, prekonala som preeklampsiu. Ak mate doma tlakover, tak si zmerajte tlak, ak mate pod 140/90, tak do rana to pocka, ale o 7.00hod. uz sedte v poradni.

billam
26. dec 2012

Ja som mala opuchnute nohy, clenky, prsty na nohach, tlak 150/100, bielkovinu v moči a hned má hospitalizovali - preeklampsia - v 34tt... A rodila som v 35tt.

swojska
autor
26. dec 2012

dakujem za rady..tlak mam ok 130/85

dankako
26. dec 2012

Ak nemas doma tlakomer, tak sa radsej prejdi teraz, ja som mala 180/120 a citila som sa fantasticky, ziadne bolesti hlavy z tlaku alebo nieco podobne, a pritom som mala nebezpecny stav, ci pre plod alebo pre matku. Ale ak mas tlak nizky, tak by to nemalo byt nic hrozne a snad pocka aj do rana. Ja som chodila bohvie ako dlho s takymto stavom a vysokym tlakom, mozno aj 2tyzdne a zistila som, ze mam vysoky tlak az na obycajnej poradni.

swojska
autor
26. dec 2012

@billam a co vam davali? magnezko a dopegyt?

swojska
autor
26. dec 2012

@dankako uf taky vysoky nemam...to by som uz letela..ale moze to byt zaciatok, kedze ja som vseobecne nizkotlakarka a teraz mi to ide na 130..tak sa este pomeriam dnes parkrat 😕

billam
26. dec 2012

@swojska hej, magnezium do zily, kazde 4 hod. a dopegyt tabl...napriek tomu tlak išiel hore a musela som na cisarak.

dankako
26. dec 2012

@billam Ja som mala uz tiez vsetko typicke pre preeklampiu, porodila som v 33tt, ale chvalabohu stastne vsetko dopadlo a teraz mam 2 rocnu krasnu dcerku.

billam
26. dec 2012

@swojska a do 33tt som mavala tlak 100/60 🙂...tiez mavam nízky...ale inak som sa nejako zle necitila, az na poradni zistili zvýšený tlak a bielkoviny.

swojska
autor
26. dec 2012

@billam a to ste tyzden lezali v nemocnici..na infuzkach? a potom cisarak?

zuzanka.h
26. dec 2012

@swojska no ja som poserútka, ja som chodila k lekárovi so všetkým🙂 , ale razím heslo radšej raz zbytočne ako neskoro....

dankako
26. dec 2012

@swojska no vsak to bola zahada aj pre mna, kedze tiez mam stale iba nizsi tlak, skoro cely zivot som mala iba nizky a niekdy uz aj 120 som pocitovala na hlave. Tiez mi davali hned injekciou do zily magnezium a aj dopegyt a zastalo to zo 180 na 160, tak hned na cisarsky rez a potom to uz islo dole. Dopegyt som brala asi este pol roka potom, potom mi tlak klesol na 90/50, tak som hned vysadila a vlastne sa vratila do normalnych kolaji a do svojho tlaku.

billam
26. dec 2012

@swojska ano, tyzden mi davali infuzky a stále cievkovali, zbierala som 24hod. moc...stále sa pytali ako sa cítim, či ma neboli hlava, či nemam zle videnie...az to jeden den ukončili, pri tlaku 180/130.

dankako
26. dec 2012

@swojska No u mna to malo rychlo spad, rano na poradni, potom porodnica v CA a skoncila som v ZA a podvecer sme uz boli rodicia, mozno keby som si bud ja, no ale nemala som tlakomer, alebo keby bola poradna skor a zistili mi nizsi tlak, tak by sa este dalo podrzat tym, ze by som lezala v nemocke a tlak by mi upravovali, ale ja som ho mala uz taky velky, ze nesiel dole.

dankako
26. dec 2012

@billam no presne takto chodili za mnou po cisarskom, ci sa citim ok a ci nevidim nejake cierne bodky z tlaku a tak, postupne isiel vsak dole. Ale fakt, aj napriek tomu, ze som mala 180/120, tak som sa citila skvelo a stale to aj primarovi hovorila...

billam
26. dec 2012

@dankako aj ja 🙂...absolutne som nic necitila....že mam vysoky tlak...bolo mi rovnako ako ked som mala svoj nízky 🙂...len vsetci okolo robili paniku.

dankako
26. dec 2012

@billam tak tak, aj u mna bol podobny scenar

swojska
autor
26. dec 2012

@billam tak to ma upokojilo trosku, tolko nemam..ale muselo to byt velke trapenie:(..takto to natahovat..ale asi museli kvoli tomu ze ste bola v nizskom tyzdni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre