Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

ivkaivka
23. apr 2010

moja este neviem mama ☹ ,ona baba, a nejake gugun-gugun.
Mirak, tak to by nastvalo aj mna. Ja som sa nasrala kvoli daniam, no co uz podala som neskor, asi mi daju aj pokutu. My v noci to iste. Od 3.00-500 sme nespali,normalne 1x som dostala na malu taku ozajstnu zlost,az mi triaslo zaludok, ale ovladala som sa. ja mam taky nedostatok spanku.
Tak doobedovali sme-mame asi rekord mala zjedla 250 ml-spenat, kuracina, zemiak a trocha mojeho mliecka, pretoze to bolo velmi huste, tak som zriedila, ale bolo mnamky. Ja tych 6 riadkov pisem uz 2 hodky, mala je strasna, uz utekam von, hadam zaspi, inac som suca na psychiatriu, nemam ani nic upratane, pre seba nemam navarene...porazi ma

mirka907
23. apr 2010

Janka bola som zamestana, ale mala som kolisave prijmy.... Dostala som projektovu odmenu a mala som nejake nadcasy a vdaka nim som prekrocila urcitu sumu, ktora sa inac zdanuje...Ale brutalne ma to stve...Platis kopec penazi na zdravotne, zivotnu poistku, pri porode ide 5tka ak chces svojho doktora a piiiip este aj nedoplatok musis zaplatit. A v nemicnici sa to hemzi ciernym obyvatelstvom , ktore ma vsetko zadarmo.
Nam zelenina, nejako prestava chutit, ale vidim to na tie zuby. Vsetko tekute a rozmixovane zje ale ked je to hustejsie, tak ju to asi boli.

mirka907
23. apr 2010

Ivka nech uz vam ten zub vylezie, lebo asi vsetky tu vieme ake je to psycho, ked sa prerezava. Drz sa.

ivkaivka
23. apr 2010

Mala konecne spi, idem sa hodit na kupelnu a tak na spalnu, dufam, ze to stihnem. Ozaj, Mirka, zajtra drzim palce, budem na vas mysliet, nech to ta Tvoja sikovnica vyhra.

bibulienka
23. apr 2010

ivka..ja periem, zehlim, varim a upratujem az vecer ked pride manzelik z roboty... a dietatko sa nalepi na ocinka...potom mamkonecne cas...ale musi ma vidiet...ze som tam 🙂 🙂 🙂
zbytocne sa nestreuj..hlavne ze Olivka je v pohode, a ze nemas super perfektne upratane je dietatu jedno 😵 😵

bibulienka
23. apr 2010

mirka..tak dnes nie...mozno v pondelok... aj ja drzim palce lezunovi...nehc je najlepsia!!!!!

ivkaivka
23. apr 2010

no kupelnu mam za sebou, ufff. Ja viem,ze jej je fuk ci je bordel, no mne uz zacina vadit a kde pozriem sama hracka, podbradnik,lyzicka...No moja sa nema vecer na koho nalepit, akurat na moju mamu, no aj ta ju bavi a zaujima asi 10 min. cize ako vsetky hracky-z Olivie sa stala prisavka. Pridam fotecku zo spenatu, aspon to skusim

bibulienka
23. apr 2010

ahojte..takto sme dnes oslavovali

bibulienka
23. apr 2010

tu je fotecka

janapon
23. apr 2010

Lucke gratulujeme 😉

bibulienka
23. apr 2010

dakujeme 😵 😵

uankab
23. apr 2010

lucke gratulujeme 😉 ... krasna slecna je veru z nej 😵
janapon, ver mi nevaris to iste !!! co by som ja za to dala! ja striedam len styri suroviny 😝 ... a tak som sa tesila ako budem vyvarat a vymyslat nove recepty...
inak noc sme mali aj my hroznu, zase skoncila Magdalenka u nas v posteli, 2x som v noci zaspala pri kojeni a zobudila som sa o hodinu neskor... aj teraz sa mi uz stihla zobudit s placom...
ivka, my mame tiez vsade bordel, mala by som umyt okna a neviem kedy, som rada ze existujem... a stale periem a zehlim, to nase ugrckane babo pogrcka mna, manzela, seba, postelne pradlo, postielku, decky... no skratka zacarovany kruh, dnes sme isli von, obliekla som ju do paradnych gati, este som ju ani do kociarika nestihla dat a uz bola pogrckana... 😝
zajtra ma byt krasne vonku, tak chceme vybehnut na pobrezie, joj tesim sa... 😵

mirka907
24. apr 2010

Ahojte...my noc tazky otras...Od 22:45 do 01:15 hore, potom zaspala aby o 02:15 bola zas hore...Skoncila u mna v postely, no kedze zo spania lozi po postielke tak som bola v strehu a o 4:15 zas vystrajala...Budicek o 6tej...takze som spala priserne malo...
Nechapem kde ona berie tu energiu...vcera cez den spala asi hodinu a pol, minulu noc asi8 hodin, dnes max 7 hodin a fici akoby pol litra kavy vypila....to ale nemoze trvat donekonecna takze mam vazne obavy, ze sa unava prejavi v tom najhorsom case....a teda ze dnes poobede bude riadne KO a velku slavu na pretekoch nenarobi...Ale nevadi, ide hlavne o tu srandu ako deticky budu liezt jedno cez druhe🙂))..Otec vravel ze cital niekde, kde uz ta sutaz prebehla, ze 17 deti bolo prihlasenych ale len 11 sa dostavilo na start, lebo zvysnych 6 ho prespalo 😀
Biba joj skoda ze vcera nedorazil, som sa tesila, ze Lucka bude mat prekvapko na 8 mesiacov, ku ktorym gratulujem 😉

bibulienka
24. apr 2010

no mirka..noc u nas tiez o nicom...od 22:30 do 01:00..revala v jednom kuse..nezaberalo nic, ani ruky, ani jedlo a ni dentinox..nic...potom sa ukludnila..a okolo pol druhej zaspala....potom mrncanie- asi 1000x...a budicek po siestej... citim sa ako by ma presiel parny valec... drzzime palceky na sutaz, a dufam ze ju neprespite... ja som certika ulozila teraz spinkat...dufam ze vydrzi aspon jeden a pol hodiny, lebo od druhej plavame a ked malo spi je unavena a umrncana....

ja tiez netusim odkial ti edeti beru zivotnu silu..ja sa citim ako vyzmykany citron....Lucka spi malo cez den a v noci no comment...a cely den "beha" ako sarkan...stale je v pohybe... dnes sedela rano priputana v kresielku kym som robila ranajky ....len som zaliala kavu a caj a ona sa stihla aj s kreslom prevratit..no co hladala na zemi ci sa tie kachlicky daju olizat 😵 😵 😵 😵 ale pofukali sme a ide sa dalej..papa

janka3.12
24. apr 2010

mirka veru....mam pocit ze na SK je celkovo socialny system, dane a zdravotnictvo v nejakom chaose.....cigani znicia dom, tak im postavia nizkonakladove a co biely bezdomovci, preco im nepostavia tiez nizkonakladove domy? ale to je nadlho a ina tema...

Ivka manzel robi nocne? Ja tiez cakam kazdy den na piatu, pol siestu ked chodi manzel z prace, no Bibi moja ucta, ked sa maly nalepi na ocina, ja som rada ze si nachilu sadnem, precitam dve strany casopisu dam si v klude kavu a veceru a o siedmej zacinam chystat kupanie....

Ja mam problem len s tym ze nemame koberce, zatial len parkety a povysavamv stredu a v piatok chuchvale prachu ☹ ☹

janka3.12
24. apr 2010

teraz ked je maly chorucky kupkame takto🙂

bibi malej vsetko naj🙂

bibulienka
24. apr 2010

dakujeme s Luckou za vsetky gratulacie....
janka Oli je veeeliky sympatak 😵 😵 😵 😵

mirka907
24. apr 2010

Janka...super fotka🙂))
No mala je dnes ako cert...Pred chvilkou ju dal manzel na balkon, ze uspat v kociariku (este hlbokom) a ona potvora sa v nom postavila..Som myslela, ze ma porazi, ked som to zbadala...Ale u ze je priputana v sportaku a spi (po pol hodinovom boji ), vsak ved novy kociar tak musela preskumat vsetky tycky....Ked vstane, tak vyrazame pretekat.
No a dnes si sama sadla...ale nevidela som to, iba manzel.... 😠

janka3.12
24. apr 2010

Mirka vy mate teda rusno🙂 ale osobne si myslim ze ked to Viki vydrzi ta energickost, budes len rada.....babulka nebude mat problem v zivote🙂

kwetinnka
24. apr 2010

Caute kocky,nas už odpojili od netu aj od telky a kedze nemam este mm doma nema mi kto nainstalovat net.Vsetkym gratulujem k dalsim mesiacikom.Ivi už sa vam deru zubky mi este stale nic.Dnes sme boli na nahradnej hodine plavania..uzila si to a zajtra ideme zas tak som zvedava ci z toho nebude zmetena:o)
Miri drzime place na pretekoch.jani to je super ze sa mu pani opatrovatelka pacila...Babulky tie zle noci vam nezavidim..drzim vam palce abz ste to super zvladali...mi už spavame celkom dobre.aj ked dnes sme boli už o pol 6 hore.Cvikla nieje až od jedneho roka? kukuricu som este nedavala..ale tiež kupim malu v kauflande,davam melej kukuricne cestovinz..ale tiež už obcas chlebik,kusok zemle..hlavne ked potrebujem abz sa zabavila.
janapon nabudicu sobotu by som nemohla prist niekedy cez den na nehty?? pripadne ze bz sme boli dve??ze by si mi podslala tel.c.aby sme sa mohli dohodnut.
Nasa sa už stavia na 4..a kýve sa tak dufam ze sa tak o 1 -2 tt odhodla pohnut:o)uvidime...

mirka907
24. apr 2010

No takze vyhrat sme nevyhrali, ale aspon sme patrili k detom, ktore dosli do ciela🙂)))Bolo 76 deti a casom sme boli niekde v prvej 20...nejake expert malej svietil laserom na koberec a ta ma preto chvilku mala niekde a sledovala svetielko, no ked s tym prestal, tak sa rozbehla...Chvilku zavahala este ked ludia zacali tlieskat, to bol chvilkovy sok, ale inac isla pekne, sikulka moja🙂)))

bibulienka
24. apr 2010

mirka tak gratulujem...nevadi ze ste nevyhrali..ale prisli ste do ciela:::: to je dolezite 😀 😀 😀 😀
lucka dnes spala po palavani jeden a pol hodiny..to ju tak super unavi.....vzdy!!! aspon ze to funguje... som zvedava na noc....

ivkaivka
24. apr 2010

Mirka, super, to musel byt zazitok.
Ja som sa konecne vyspala, mala spala od 23.00 - 5.00 a potom este od 06.30-10.00, no parada,ani nepamatam, kedy som si takto pospala., Zubcek vidiet, no este sa neprerezal, som zvedava kedy...Dnes rano sme vstali a Olivijka mala opuchnute ocko, asi niekde chytila prievan. Vonku bolo super, aj ked som sa obavala o ocko, ale nam nedalo, tak sme boli von takmer cely den. SOm zvedava ako bude zajtra.

ivkaivka
24. apr 2010

az teraz som si vsimla, ze mi zrusili fotku, neviete preco? Asi musim nahodit novu 😒

mirka907
25. apr 2010

Baby, kebyze aj vy chcete prihlasit deticky na preteky lezunov tak este budu v tychto mestach : 8 maj Skalica, 9 maj Banska Bystrica, 16 maj Poprad, 5 jun Trencin, 6 jun Nitra🙂))Ked to mate blizko, urcite chodte, sranda to je...

bibulienka
25. apr 2010

mirka..no u nas by to asi islo len keby organizovali preteky pre cuvajucich lezunov...dopredu lezie len ked ma silnu motivaciu ..vid ta naj hracka co som spominala 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
dnes ideme niekam do sveta..je krasne a v BA je akcia :Bratislava pre vsetkych, vstupne je zadarmo do muzei, Zoo...uvidime...

mirka907
25. apr 2010

Tu su fotky ako som malu vcera ulozila spat a ako ma mala v pazi a postavila sa...

bibulienka
25. apr 2010

sikovna bab..a ake ma super oblecko 😵 😵 😵

celin
25. apr 2010

Caute baby, potrebovala by som poradit ci mozem dat Kubkovi na kasel cibulovu stavu s cukrom, mne to velmi pomaha ale neviem ci to mozu deticky, alebo co mu mozem dat na kasel. Uz 2 dni je mrzuty a myslela som ze zubky, ma aj navrete dasna ale odvcera kasle a ma soplik.

ivkaivka
25. apr 2010

Jej, krasne fotecky, u nas preteky nehrozia, ja mam lenocha...mozno sutaz pre lenive deticky, ktore sa najpomalsie otoci 😀
celin, cibulu, no neviem, nam na 100% zabral Hedelix a to som mala odskusane neuveritelne mnozstvo sirupov. A na sople som expert, vsak viete- odsavacka, Physiomer, Libenar 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre