Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
7. máj 2010

Janka to ako si prezila tu bolest hlavy?Mne je az od zaludka zle...Som si musela dat ibalgin a dnes som uz vypila dve kavy..

ivkaivka
7. máj 2010

ahojte, ja nestiha....kefku uz kupim aj ja, len ten zubok...ja neviem mala je zarevana, zubok je uplne hore, dasno navrete...
mirka, mne na hlavu niekedy zaberie -Alpa, potriem a necham posobit, aspon v tehu, ked som nemohla teb. teraz si vsak dam Ibalgin, nechce sa mi trpiet.
Davate deti uz do vacsich autosedaciek, ci do vajicka? Ja som uz objednala,tak sa tesim ked dojde. A ked ju dam no normalnej, to uz moze sediet v smere jazdy?

celin
7. máj 2010

ivka ja uz davam kubka do vacsej autosedacky min. 2 mesiace, on sa uz nezmestil do vajicka. vo vacsej sme ho davali proti smeru kym sa tak zmestil, ale uz sedi v smere. citala som ze do 10 kg maju sediet v proti smere. kubko sedel do 9 kg ,potom mu uz zavadzal pas nad hlavou.

bibulienka
7. máj 2010

no nam prisla vo stvrtok autosedacka objednana z netu, dostali sme aj letny potah...takze v najblizsom case ju vyskusame... 😵 😵 zajtra sa chystame na milu pre mamu 😵 😵 😵 dufam ze nebude prsat 😒 😒 😒 ..bude sranda....

uankab
7. máj 2010

ahojte, my sme mali taku kefocku co sa dala na prst a tak som Magdalenke cistila zubky, ale priznam sa niekde som ju odpasla a neviem ju najst 😝
Magdalenka dnes zacala lozit dopredu, konecne objavila ako na to 😀 ... akurat ze teraz ked si nieco zaumieni a ja ju premiestnim, tak sa tam bez problemov dostane, nie ako doteraz 😝 .. no budem mat o zabavu postarane... a lezu nam horne zubky, velmi zle spi v poslednom case aj cez den a aj v noci, budi sa casto so strasnym placom...
vacsiu sedacku sme kupili aj my, ale zatial sme ju odlozili, pockame pokial budeme mat aspon 9kil... kolko vazia vase ratolesti? ja idem dat nasu v pondelok odvazit, som fakt zvedava, lebo uz je doost tazka..

celin
7. máj 2010

bibulienka tak nech mate pekne pocasie.
kubko vazi nieco cez 10 kg, neviem presne.

bibulienka
8. máj 2010

ahojte..my sme uz naspat... bolo fajn len straaaaaaaaaaaasssssssssne vela ludi..kocikov a deticiek...celkom sranda len skoda ze v &bratislave sa pri mestskom lese neda parkovat 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😖 😖 😖 😖

ivkaivka
8. máj 2010

no tak my v protismere budeme este riadne dlho, mala ma len 7 kg....cize to vazne mam cakat, kym bude mat 9 kg...ja som mala 11 ci 13 ked som isla do 1.roc. takze u mojej sa na tych 9 kg este nacakam
Uankab, blahozelam, mala je sikovnica, parada
Dnes som zazila strasny sok. S malou sme cvicili, zacala plakat, no spustila taky rev, ze sa nevedela nadychnut, nevedela som co s nou, okolie ust a nosa mala uz namodrate, triasla som s nou, kricala, revala som, dole hlavou ju spustala...ani neviem kolko to trvalo, urcite len par sekund, no mne sa to zdalo ako cela vecnost. Ani neviem ako sa to podarilo a nadychla sa, no revala som ja, revala Olivia...bolo to strasne, povedala som, ze koniec cviceniu...v zivote som sa tak nebala, bolo to strasne, vidiet ako ma len otvorene usta, zacina modriet, nevyda ani hlaska...ked to preslo, musela som zavolat mamu, nech ju vezme, cela som sa triasla, asi hodinu som malu sledovala, no asi je o.k. vykecava sa este viac ako predtym...no dufam, ze sa nic nestalo.
Vraj som to mojej mame robila aj ja, ked som sa udrela, alebo spadla, mnohokrat nevedela co so mnou a utekala k susedom...asi sa fakt vsetko vrati...
ked cakam u lekarky vzdy si citam plagat v cakarni co robit v takychto pripadoch, fuknut do nosa, spustit dole hlavou,...no v tej chvili a panike som nevedela co skor...Boze nikdy viac to nechcem zazit, este teraz mam slzy v ociach, ked si na to spomeniem, ja ani neviem ci zaspim...

mirka907
8. máj 2010

Moje nervy...Ivka to muselo byt strasne..stastie ze je vsetko ok. Mne staci, ked sa mi mala zacne dusit jablkom, co vacsinou raz dva prejde, ale toto si ani neviem predstavit...a ani nechcem... 😒

ivkaivka
9. máj 2010

No Mirka, to bolo hrozne, este dnes ma striasa pri predstave na modru Oliviu...
mame uz prvu skusenost s nocnikom 😀 ,malej sa pacilo, nechcela z neho dole, no ta otlacena ritka...ostal sice prazdny, no budeme skusat dalej...

mirka907
9. máj 2010

Ivka my sa tiez chystame na nocnik...Mala sa naucila, ze ked ju dam do kresielka a napije sa, tak sa spuci. Takze to chcem vyskusat a zamenit kresielko za nocnik.
Inac maminy, gratulujem Vam vsetkym k dnesnemu sviatku 😉

mirka907
9. máj 2010

Ivka mala je super...a od malicka ju ucis ze k "potrebe" patria novinky???? 😀

ivkaivka
9. máj 2010

Mirka, skus, urcite budete mat viac stastia 😀
My sme prave dobojovali s obedom. Nechapem co sa deje, ledva do nej natrieskam 90 ml. Uz nemam nervy...a toho revu...minule vydrzala 12 hodin bez jedla, ja ze ju vyhladuujem a urcite zochce, no prd...zjedla 2 lyzicky a koniec...uz nevladzem, obed je boj...a prehravam ja 😒

ivkaivka
9. máj 2010

a vsimla si si, ze je na nocniku a nocnik na stole??? Ze dobru chut, vsetkym nam doma 😅 ....

janka3.12
9. máj 2010

čafte babuľky....no mamina s babinkou odišli, už sme opať sami doma, bolo super, aspoň trocha oddychu....

MIrka no tiež ôen kávou a tabletkami a pravidelne sa poriadne najesť, lebo som zitila, že mi býva zle teda bolenie hlavy a tak aj keď sa nenajem...čiže musím cca každe 4 hodky, ako Oliver🙂

Ivi a ako s ňou cvičís? či sa nejaký reflex neaktivuje a nezníži sa jej tlak alebo čo. Musela si sa riadne vyplašiť

Nočník skúšame aj my no zataiaľ bezúspešne

ivkaivka
9. máj 2010

jani, asi som ju musela pritlacit, lebo doteraz sa nic take nestalo. Cim je starsia, tym ma viac sily a ja mam vacsi problem ju udrzat. Dnes sme opat cvicili a bolo to v pohode...
mne v poslednej dobe akosi nechuti jest, ranajkujem, obedujem a potom uz nic, nejako to do mna nejde, zatial hlava neboli, ale uz sa tesim, ked sa to vsetko spoji a boelst pride necakane...
kolko kav denne vypijete? Ja sa bojim kvoli mlieku. Pijem obycajnu, davam si 1, no niekedy sa mi ziada este 1,len ten strach...

mirka907
9. máj 2010

Ivka ja pijem rano bud Nescu alebo kapucino a poobede bud este jednu nealko (tak volam bezkofeinovu) alebo kapucino. Len kapucino mi chuti iba to od Nescafe nesladene, takze to pekne ide do penazi. 10 kusov stoji 2,70 eura:(...
Inac baby zacinam rozmyslat, ze ked malu odstavim rovno prejdeme na kravske mlieko, ziadne umele nic...aky je vas nazor na to?

bibulienka
9. máj 2010

ahojte..ozaj ako planujete deticky odstavit??? ja ked pojdem do roboty uz nemozem kojit, kvoli tomu ze pracujem na oddeleni, kt.je "rizikove" kvoli cytostatikam....a preto do polky oktorba by som Lucku chcela definitivne odstavit, teda ak budem mat mlieko 😵 😵 😵 ...zaujima ma ci mate nejaku radu ako to urobit... inak Lucka UM vobec nechce pit, mala ho zatial urobene cca 4x ale vobec ju neocarilo...cucne si 3x a dost...
ja pijem rano necsu tak pol lyzicky bezkofeinovej a pol lyzicky kofeinovej 🙂 🙂 🙂

mirka907
9. máj 2010

Biba ja postupne znizujem pocet kojeni, cez den je to rano, vecer a raz poobede. A v noci raz az dvakrat. Teraz idem zrusit poobedne kojenie, bude papat jogurt a potom chcem rano zacat davat chlebik a lucinu a k tomu trosku mliecka (kravskeho)..no a vecer je to o nicom lebo si parkrat cucne a uz nechce, takze to tiez casom nahradime. No a ja planujem kojit max do roka.

bibulienka
9. máj 2010

no ja tiez kojim rano a vecer araz poobede, v noci 1-2x...myslim ze to denne kojenie bude lahko nahradit, ale v noci asi bude vacsi problem...ona nechce nic okrem MM.....v noci 😒 😒 😒

bibulienka
9. máj 2010

a vlastne ine mlieko ako MM..nechce vobec..len ked jej uvarim kasu vtedy je to OK...

mirka907
9. máj 2010

Ja som este ine mlieko neskusala a aj preto asi chcem zacat rovno s kravskym...myslela som ze budem davat bebu, ale pride mi to take jednoduchsie rovno davat kravske, ziadne rozrabanie a podobne...staci mi, ze sa denne hrajem s kasou. No uvidime ako ho bude tolerovat.

bibulienka
9. máj 2010

nam pediatricka jasne povedala ze do 3 rokov deti maju papat formulu, nie kravske...

bibulienka
9. máj 2010

ozaj ivka krasne fotecky..aj olivia cita alebo tie papiere aj papa??? Lucka vsetko "cita" ustami..papier jej nehrozi dat do ruky ona by ho pojedla 😵 😵 😵

bibulienka
9. máj 2010

inak dnes sme robili par umeleckych foteciek pocas prechadzky

ivkaivka
9. máj 2010

mirka, mne tiez lekarka vravela, zekravske do 3 rokov nie-ale moja je ekzematicka, tak neviem...
ja som za mala pila kravske, no riedili mi ho vodou, vraj je tazke...ale dnesne kupovane riedene uz je, len zistit, ktore je najkvalitnejsie...a myslim, ze v tom kupovanom je tiez dost umeleho a aj nejaka ta chcemia...aspon kravicky chovane na chemii
ja planujem odsavat max.do roka, uz teraz mam nervy z odsavania, odsavam 3x denne a 1 davku v noci ma UM, zatial pokryjem vacsinu, tak som rada
Bibka, Olivia zatial noviny len cita, este ich nedava do pusy, zatial sa zaujima o obrazky a trhanie to je fasa...
fotecky mate nadherne a to oblecko je super

mirka907
9. máj 2010

Joj baby prave som malej vydrazila supravicku na meniny. Tesim sa tesim...http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2083603
Krasna je vsak?
Svagrina dava od 11 mesiacov, jej doktorka vravela ze je to v pohode. Ved uvidime.

bibulienka
9. máj 2010

mirka supravka je krasna,potom daj foto ked ti pride.... 🙂 🙂 🙂
nasa dnes vecer zacala teplotkovat mala 38..mrzuta, a pokakala sa 4x....som zvedava na noc 😖 😖 😖

kwetinnka
9. máj 2010

AAhojte,tak my este nocnik nemame ani kupeny..ale už asi budeme musiet.Ja tiež tak viem ze kravske až po 3 roku...a unas je vela alergii na mlieko..asi to nebudem riskovat...staci ze kombinujem UM s MM.Bibi fotky super,,,,Miri tu supravu som videla..aj som na nu pozerala...ale j na take znackove sportove niesom zatazena,Dnes sme pobehali obchody chceli sme slnecnik na terasumeste som prepadla hornbach...Mala by vstiskala vsetkych:o)

janka3.12
9. máj 2010

mirka supravicka je super

no aj ja vsade citam ze kravske nie az od 3 roka, kvoli tomu ze kravske mlieko obsahuje vela bielkovin, co nie je dobre pre vyvijajuce sa oblicky a hlavne kupovane kravske ma menej zeleza a vitaminov ako UM.

No mam dve kamaratky, ktorych deti boli kojene rok a chceli ist na UM, no deti odmietali a sli rovno na kravske, sice prevarene ale kravske.....ja by som kym nam to financne pojde chcela ostat na UM, ved cim dalej tym bude toho mliecka v strave menej, takze az take drahe to nebude, a chvalabohu existuju jogurty, acidka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre