Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
28. máj 2010

ahojte...kwetinnka jogurt som Lucke dala bielu activiu..strasne jej chuti... 😉 😉 a gratulujem bratovi ku skuske dospelosti...
dnes je konecne krasne, ked sa Lucka vyspi vyrazame von ..huraaaaaaaaaaaaa
Lucka stvornozkuje po celom byte, lozi do kvetin..beha za loptou...stavia sa na nohy vsade a vzdy...ale uz sa naucila ze ked sa uz neudrzi tak si pekne sadne na zadocek 😀 😀 uz nepada...

janka3.12
28. máj 2010

Kweti ja Oli jedol plnotucny smotanovy, aj jogobellu a raz so mnou dokonca straciatellu, no asi len lyzicku...jogurtiky mu chutia, len ich nespapa vela, takze vacsinou za nim s radostou dojedam....vies co no priamo na pitie asi kravske mlieko nie, radsej by som chela pokracovat s UM, ale raz za cas mu dam aby si telicko pomaly zvykalo, ale skor co ja viem v palacinkach, krupicke a tak, uvidime ako mu bude chutit, ak by nam to financne vyslo aspon do tych 2 rokov by som chcela davat kravske co najmenej, ved ako pise uankab mliecko nie je jedinou formou

Ivi na stranke som tiez nasla ze sa da urobit sed a sed/lah...tak neviem, skus zalozit novu temu na tuto autosedacku mozno ju niekto ma a poradi ti......juj už som našla link:

https://www.modrykonik.sk/forum/do-auta/mate-skusenosti-s-autosedackou-carrera-zopa/

janka3.12
28. máj 2010

my sme dnes sami, ocino je v Prahe av nedelu v Pezinku, tak premyslam kam dnes vybehneme, ked mame auticko, asi skocime do Turciansej stiavnicky, su tam krasne vodne nadrze s kacickami.....len ked Oli je teraz zatazeny na zivych psikov.....uz sa tesim ked pojdeme za starkou a ta ma vlciaka, tak hadam z dialky sa bude vytesovat🙂

ivkaivka
28. máj 2010

Kwetinka, kupila som Zopa Carrera, uz som tam dnes volala, tak ze ju mozem vratit. Asi este dnes pobeham v meste a rozhodnem sa. Ide ma porazit. Jani, Ty mas aku sedacku?

janka3.12
28. máj 2010

ivi ja mam MAxi cosi, predtym sme mali Romer a bola super, takze oboje odporucam🙂

bibulienka
28. máj 2010

ivi..my mame romer autosedacku..je fajn....ale uplne do lahu sa neda dat 😉

ivkaivka
28. máj 2010

no boli sme pozriet v meste, otvorili novy obchod pre babatka, maju tam super autosedacky, super predavacka vsetko vysvetlila, takze tu hnusnu carreru s pondelok posielam a ideme kupit z obchodu. No ja som klasika, opat na niecom prerobim- postovne 😒
do kolko kg mate sedacky?

uankab
28. máj 2010

my mame maxi cosi tobi 9-18kg...
baby, aj u vas plati ze ak je drobec chvilku ticho tak nieco vyvadza? dnes som nechala magdalenku v izbicke samu a isla som zaniest nejake veci do obyvacky, ked som sa vratila bola v kupelni a vyhadzala mi vsetky plienocky z kyblika... vcera som ju pristihla ako listuje a papa casopis, dnes ma pocas pripravovania jej vecere prisla navstivit do kuchyne 2x (a to preliezla cez dlhu chodbu aby sa ku mne dostala)... joj drobec maly, este ze spinka.... noc bola dost zla, ale uz si oba zubky vonku, dnes uz aj lepsie papala, tak snad budeme mat chvilku pokoj

mirka907
28. máj 2010

Uankab, moja to iste....u nas ked je ticho, nieco nebezpecne sa urcite deje. Minule mi v priebehu chvilky povyberala zo skrinky kasu a vyzivky, kasu rozsypala, do toho zhodila z policky kavu, ktora sa rozbila a nasledne si to namierila k mojmu velkemu vykladovemu slovniku a povytrhala par stran. A to vsetko za chvilku co som bola mima izby.
A u nas dnes katastrofa spanok. Cez den asi 2 krat 20-30 minut a teraz som ju snad konecne uspala... na rukach!!!!! A to je od 2hej hore. No nechapem co jej zas je.

kwetinnka
29. máj 2010

AAhojte dievcence,vidim ze vas pekne pocasie vytiahlo von,my sme boli doobeda na farskom dni deti..vzstiskala vsetky deti,teraz už hodinku spi.My este autosedacku nemame..ale už by sme ju mali riesit.Tak ja niektorý den skusim ten jogurt...vcera som jej dala lyzicku ale velmi ju to nenadchlo..ale dala som jej vcera jahodu zo zahrady...a ta jej chutila velmi..viem ze by som nemala...snas sa z toho nevyhadzeA u nas je to tak isto..ak je ticho..urcite nieco vyvadza....tiež už preplazo-lozi cely dom...potom sa postavi a krici na mna aby som sa prisla na nu pozriet.herecka

mirka907
29. máj 2010

Kweti u nas pocasie na hovno...(sorry za vyraz ale uz ma fakt stve)...A co sa jogurtu tyka ja idem dnes dat biely sabi ale bezne na ranajky so mnou papa moj(vsetky mozne prichute uz ochutnala). No nedaj jej ked sa vzdy ku mne postavi a caka co sa jej ujde. A jahody sme uz parkrat jedli tiez, ona proste ochutna vsetko co jem aj ja. Uz sa jej napr chystam davat aj jahodovu vyzivu.

bibulienka
29. máj 2010

ahojte..tak my to ame to iste, ked ju chvilu nepocut ako sa vykecava urcite robi nieco o com vie, ze by sa mi nepacilo 😵 😵 😵 😵 milule som bola zaniest spinavu plienku do kosa a ona zatila presla cez celu izbu ku kvetinam a "koštovala" zem... 😝 😝 😝 😝
nase noci su tiez o nicom, ale zuby sa nejako este nepohli....
my sme dnes na plavani konecne presli vsetky dosky po styroch, doteraz sa vzdy zastavila v polovici a skumala vsetko ine len lozit nie..vsetko bolo zaujimavejsie 😵 😵 😵
aj ja sa chystam na jahodovu vyzivu..... ved tam pisu ze od 4.mesiaca...tak ja uz fakt neviem, kolko ludi tolko nazorov..
dorazili nam konecne topanocky vel.18..zn.rohacan, su super a Lucke sa pacie, odkedy ich ma obute len by chodila...

mirka907
29. máj 2010

Ja som dnes malej konecne kupila sandalky. Ortopedicke som pobehala asi 5 zdravotnickych pomocok a ani za toho ziadne sandalky na nu nemali. Ma vysoky nart, tak sa jej tazko kupuju plus nemali nikde normalnu velkost. A dnes v Humanics mali sandalky Nike 18,5 velkost, ktore su uplne super, tak som to s ortopedickymi vzdala a kupila som tie.

ivkaivka
29. máj 2010

ahojte, v jogurtoch nie je kravske mlieko? Ja som este jogurt nedavala, neviem ci mozem, kvoli ekzemu, co mala...neviete poradit? Mam strach, no niekto tvrdi, ze cim neskor sa da, tym skor alergia...keby nebol ten kezem...ja fakt neviem
nechcem zahovorit, no uz 2. den papame normalne v stolicke-ako ludia 😅 , ale musim na malu zmurkat-sem-tam aj ona sa pokusi na mna zmurknut, no akurat skrci nostek-je to smiesne,alebo si pusta klavirik a tancuje o dusu, tak sa nam podari spapat tych 70 ml-zvysok dokrmim v leze 😒

uankab
29. máj 2010

ivka, v jogurtoch je kravske mliecko... ale ty ked davas UM, tak sa Olivinka uz s BKM stretla, tak zrejme mozes vyskusat aj jogurt.. my sme teraz testovali vajicko, dala som si jedno vcera a ma cele vyhodene licka, plus suche flaky na zatylku... 😖 ... uz mi z toho sibe, nemoze ani mlieko, vajicko, psenicu a haldu dalsich veci 😖
nam topanocky este nehrozia, mame straasne malu nozicku, aj 17-tky su nam este velke... dnes sme museli schovavat kable od pocitaca, lebo stale k nim lozila... som zvedava dokedy to pomoze a kedy ich objavi, lebo jasne ze sa nedali schovat tak uplne...
a tiez mame hnusne pocasie, vonku leje ako z krhly, Magdalenka si doobeda schrupla 2hodinky a teraz poobede hodinku... 😎

mirka907
29. máj 2010

No ivka ja by som asi na tvojom mieste dala jogurt az po roku. Ja som tiez velmi zvedava, ci jej nenarobi nejaku "burku " v brusku. Dala som jej cca 100 gramov, ona by jedla aj dalej ale nemala som odvahu dat jej cely. Ale mliecko uz potom nedostala a ani nepytala. Uvidime ci si zvykne a ked ano tak uz bude mliecko len rano, vecer a raz - dvakrat za noc. To znamena, ze ju mozem rano odniest k mamke a prist po nu az vecer 😉 , ked budem potrebovat...
O dva tyzdne-mesiac chcem zacat davat rano uz len chlebik a maslo a koncom 11teho mesiaca chcem nahradit vecerne kojenie a odstavit malu aj v noci.

janka3.12
30. máj 2010

Bre ránko všetkým

Aj Oli keď je ticho niečo sa chystá🙂

kweti Oliverkovi samotný jogurt biely nechutí, dávam mu do toho keksy alebo štipku domáceho džemu...ochutnal aj s príchuťou tie mu chutia, ale nechcem mu ešte moc dávať

Ivi presne tak keď sa Olivinka stretla s BKM v UM a nezareagovala nezareaguje ani na jogurty, otázne je ako si hovorila že ti tá pani vera radila do roka kravské nie, ty jej UM stále dávaš?

Bibi zahlasované, normálne super pocit keď človek vidí v časopise niekoho známeho🙂, s tými jahodami presne tak, myslím že je lepšie pomaly postupne všetko ochutnávať a keď bábo nezreaguje je podľa mňa jedno či to bude jesť od 10.mes alebo od roka....kdesi som čítala že kritckou hranicou na nové jedlá je ukončený 9. mesiac.....keď som bola tehotná moja kožná mi zakázala jahody, maliny a paradajky posledný trimester, tak neviem, radšej počkám ja do toho roka, predsa len kvôli môjmu ekzému, aby sa niečo náhodou neprejavilo, ale myslím že ak ty a manžel ste zdraví (aj ty Miruš) tak si myslím že tie jahody kľudne aj skôr

arrett
30. máj 2010

Ahojte maminky
tak vikendik sme mali krasny slnecny... tak sa veeelmi tesim, uzili sme si maximalne slniecko... den nam dnes pokazili iba svokrovci, ale uz aj na to poamlicky zabudame..

bibulienka
30. máj 2010

dakujem vsetkym za hlas do sutaze. 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😵 😵 😵
Lucke chuti biely jogurt ale aj s namrvenou makovkou (to vnutro) alebo s rohlikom, event.keksikmi..
arrett krasne fotecky 😵 😵 a co sa svokrovcov tyka riesili sme to tu nedavno 😖 😖 😖 , nestoji to zato...len co cloveku pokazia naladu...ja mam ale napr. od toho "osudneho" vikendu pokoj 😵 😵 😵
ja zacnem Lucke uz pomaly davat papat vsetko s mierou, a uvidime 😉 😉 😉

kwetinnka
30. máj 2010

Mala prezilla jahody v phode...vcera dostala aj trosku bananovej zmrzky liznut...taak jej to chutilo.Neviem co sa tieto noci deje...neprespi noc,zobudi sa o 1 a do 3 sme hore lebo ona už ma rano....a dbes vecer nie a nie zaspat...tak som mm poradila nech jej da von nozky z dupaciek..a bolo dobre....tak ja neviem v com budeme spavat v lete..a to je vychoda strana..takze je tam relativne najchladnejsie....u nas spaci vak nemal vobec uspech...stale jej v tom bolo teplo..len cez nu prehodim tenku deku...a v noci ma rucky aj nostek teple...Aj my sme dnes boli plavat...mala su to uziva..smyka sa rada na zmyklavke.
Vcera mm nebol doma isiel na stetavku zo strednej..tak dosla vecer kamoska sadli sme si von,otvorili sampus,s cucoriedkami a vykecavali..strasna pohoda,a v piatok som bola tiež zas mimo ja..mali sme taky meeting s kamoskami...pohodicka..už mi to chybalo.Tu bolo nastastie vcera pekne..teraz poprsalo a zas svieti slnko...
Hlas sa chydsstam poslat aj ja..musim sa k tomu dostat...

mirka907
30. máj 2010

U nas pocasie cez vikend o nicom. A mala ma zvysenu teplotu, tak rozmyslam z coho. Jednu nozku ma stale opuchnutu, tak zeby to bolo este ockovanie? Skor ale myslim, ze zubky.

kwetinnka
30. máj 2010

TAk snad len zubky...a nebude to nic vaznejsie..ani obklady nepomahaju..??

mirka907
30. máj 2010

Ona ma na tej nozke taku tvrdu modrinu, tak ja neviem. Teraz sa mi zda cela horuca, v noci ked sa zobudi jej este raz dam nurofen.

bibulienka
30. máj 2010

a tu modrinku ma v mieste vpichu??? mozno sa "postastilo" trochu zle pichnut, niekedy sa to stane pri injekcii do svalu 😵 😵 😵 drzim palceky nech je Viki OK...dufam, ze sa dobre vyspinkate..obe...

ivkaivka
30. máj 2010

Kocky, ja davam UM kazdy druhy den, ked mam menej mojho, no davam HA, takze neviem...
uankab, mrzi ma,ze este stale mate take problmemy s jedlom ☹ , hadam sa to casom bude len zlepsovat
arret, krasne fotky. Ten psik, co ma Šimonko v postielke je dobry? Rozmyslala som, ze kupim malej na narodeniny.
Mirka, proti comu ste boli ockovane? Nam lekarka nic nevravela, dufam, ze nic nepresvihneme. Moja mala taku modrinu-tvrdu po 1. ockovani, no mala ju tam asi mesiac, davala som octanovu mast, obklady...no samo to zmizlo, asi mala zle pichnute. Po 2. ockovani uz nebolo nic. Tiez verim, ze Vikinka bude o.k. a ze bude pokojna noc.
Dnes sme boli na prechadzku, chytil nas dazd, no mala spala, takze som zmokla iba ja. Nasla som super miesto pri ceste, kde rastie kopec divych makov, tak ked sa vycasi, chcela by som ist tam s malou a urobit niekolko fotiek. Zubky stale nic, no dasno je uz uplne modre, na vrchu biela bodka, tak dadam do 10 mes.to bude von.
Zajtra posielam sedacku kurierom. Neviete musim balik poistit? Pride to na nejakych 30 eur, tie sa mi uz nevratia, tak ja neviem ci treba...

uankab
30. máj 2010

ahojte, my sme mali celkom pekny dnicek dneska, vcera lialo... a pridavam fotecky z minuleho tyzdna, ked sme boli na plazi 😵 ... malinkej sa veelmi vo vodicke pacilo... tesim sa, ked bude teplucko, tak zoberieme lopatku s kyblickom 😵
bibi, a aku fotku tam mate? drzim palce 😉
mirka, to je divne, ved ockovanie ste uz mali davno... a zo zubkov nemate preco mat zapalenu nozicku 😕

mirka907
30. máj 2010

Uankab mala je straaaaasne zlata v tych satickach
No na nozke mame modrinu este z ockovania ale teplota si myslim ze su bud zubky alebo ju vcera ofuklo. Uz pocujem ze aj pokaslieva, takze to asi bude nakoniec choroba 😒
Ivka, to ockovanie bola tretie davka hexa a pneumokoka. Mala som pocit ze je to skoro, ale doktorka vravela ze v 10tom mesiaci ma byt zaockovana, tak som to viac neriesila ale viem ze kamoska napr ide az teraz medzi 11-12 mesiacom.

janka3.12
31. máj 2010

mirka duam ze nozicka odpuchne, my ideme do poradne v utorok, tiez neviem, zda sa mi ze nas budu ockovat, zaciname 10.mes......dufam ze bude Oli v pohode, vacsinou s nami do poradne chodi manzel, tak ho asi vramci obednej prestavky vytiahnem aj zajtra uvidime

uankab mala je rozkosna🙂

Bibi aj ja chcem pomalinky skusat, lebo Oli je nadseny vsetkym novym, samozrejme nejdem to prehanat

u nas vcera doobeda krasne, no Oli mal 2 hod. spanok od 10 do 12 - nechapem a poobede lialo, takze tak, inac zacinam unho pozorovat ze mi zacina spavat len doobeda a poobede skoro vobec.....horsie je ze rano spava niekedy do 6, niekedy do 6:30 tak dufam ze ked chlapi budu chodit od septembra rano sami budu stihat

Juj sa mi verit nechce ze dnes je to uz 9 mesiacov co sa Oliverko narodil

arrett
31. máj 2010

Ahojte
Uankab, mala je nadherna🙂)) Mirka, dufam, ze budete skoro v poriadku., Janka, gratulujem🙂))
Moj synacik sa uz hodinku pokusa zaspinkat, ale nejako sa mu nedari. Mam dojem, ze ho tlaci brusko, lebo uz 4 dni nekakal. Asi mu pojdem kupit slivkovu hipku,a lebo co..ach jaj🙂 zasa mame uprsane pocaise, to je strasne.. Pekny den koceny🙂

ivkaivka
31. máj 2010

Uankab, mala je krasna a ten klobucik. Normalne tuplaz zavidim-v dobrom
Jani, vsetko naj k 9 mesiacom, ale nam to leti. Ani sa nenazdame a budeme rozoberat prospievanie, ci neprospievanie v skole.
Arrett, dufam, ze hippka zaberie. Co ten psik? Prosim napis mi aky je, mozes aj do IP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre