Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janka3.12
21. júl 2010

dnes sme boli u kamosky ktora ma dom, Oli sedel 2 hodiny v piesku, pri nom 4 psi a jedna 2 a pol rocna slecna - raj na zemi🙂

kwetinnka
22. júl 2010

TAk nam raj na zemi pokaxili teploty 39,4C vcera doobeda sme este boli na hojdackach a poobede ked sa zobudila už bola nejaka tepla..ze 38,8 a stale sa to drzalo az do vecera...v nici tých 39..no už som hotova...teraz mala zas 39,1 ale cipok zabral a mala už len 37,2-.teraz spinka...chudatko ja neviem ci zuby ci co...aj kakala vcera asi 7 krat.No sranda..vcera som jej dala cierne rýbezle a take cierne kako sme dnes mali ze ma fialovu ritku ako to neslo ani umyt 😀 .
TAk dufam z to dnes bude lepsie.
A dnes mal dosjt svokor..ale moja kretenska svagrina mu radsej vybavovala ubytovnu aby to mal blizsie...a neche byvat u nas..co by usetril slusne...A dovod..On tam chce byt u nej 3 krat denne..a musi byt blizko ked ona ho zavola...ako kralovna alzbeta...toto ma uplne rozculuje..nieze by bol rad ze moze byt trosku s vnuckou alebo mi nieco pomoct..on bude radsej trcat niekde na nejakej vsivavej ubytovni...keby nahodou kralovna zavolala...on nakoniec umre skor nez ona...aka je do zeba zahladena....ach...musela som to zo seba dostat...

kwetinnka
22. júl 2010

volala som Dr a mali sme dojst, CRP zvysene, zahlienena a dala jej ATB + PAMYCON..juchuuu

kwetinnka
22. júl 2010

Jaaj a Magdalenke a Olivii vsetko naj....Ivi dnes mate 11??dobre si pametam...a vsetkym tohto týzdnovym k 11 mesiacikom..

bibulienka
22. júl 2010

kwetinnka to mi je luto....dufam ze Lili bude rychlo OK.. 😵 😵 😵 😵 ..svokrovci 😖 😖 😖 😖 no comment 😅 😅 😅 😅
vsetkym 11 mesacnym gratulujeme...
my vcera po ockovani TT okolo 38C, clapkala sa vo vlaznej vodicke a na noc som jej dala panadol...spala celkom fajn, dnes ma uz len okolo 37C tak celkom dobre...

mirka907
22. júl 2010

@kwetinnka drzte sa..to uz mate ATB druhy krat nie? No a este v tej horucave nezavidim.
@bibulienka hlavne ze to mate uz za sebou a celkom v pohode to mala zvladla. Teraz najblizsie povinne na 15 mesiacov vsak?
No nasa noc: mala ju prevzdychala (zo spanku), takze velmi mi nedala spat a vstala az o pol 8. Co bol riadny sok, lebo vstavame okolo 6tej. A doobedu uz spala hodinu a pol, druhy sok. To asi z toho tepla. Dufam ze nasich na zajtra ukecam do Madarska.

mirka907
22. júl 2010

a tiez gratulujem k 11tke

bibulienka
22. júl 2010

no Lucka je v pohode, uz sa ju pokusam pol hodinu uspat, vyhadzala vsetko z postielky okrem plachty 😵 😵 😵 😵 ... ale som neoblomna...asi chce MM.. doteraz som ju kojila aj poobede ( a rano a vecer) oddnes ideme na 2x denne aby sme do konca augusta uplne prestali... som zvedava co bude pit, ine mlieko nechce...asi budeme zit na jogurtoch aspon tie jej chutia 😀 😀 😀 😀 😀

bibulienka
22. júl 2010

ozaj a Magdalenke krasne meninky 🙂

arrett
22. júl 2010

Všetko najlepšie k 11 tke a Magdalenke pekne meniny prajeme aj my traja🙂)) No to ockovanie je priserne. My ideme do poradne začiatkom septembra, tak som zvedava či bude ockovat. To bude mat Simon rovných 10 mesiacov. Ach jaj🙂 chudence deturence. Ešte že sa na to nebudú pamätať. U nás práve dobre poprsalo, takze je dychatelne🙂 Zoznamila som sa tu s dvoma mamickami, jedna má chlapčeka o 5 dni staršieho a druha 10 mesačnú dcérku. Dnes večer ideme akcosku kocikovu urobiť🙂

bibulienka
22. júl 2010

ozaj zabudla som..Lucka ma 8860g a 74,5 kg...mame taku malu drobulku doma.... 😀 😉 🙂 😵 spapala by aj mna , ale stale beha ani na chvilu sa nezastavi...preto sa jej nedari pribrat... a zajtra mame 11 mesiacov...

bibulienka
22. júl 2010

inak dnes spala poobede 2 hodiny!!!!! to sa jej uz par mesiacov nepodarilo 😀 😀 😀

janka3.12
23. júl 2010

Lucke a ostatnym vsetko naj🙂
bibi aj Oli spal vcera doobeda 2 hodiny v kuse, asi z toho tepla
dnes sa naucil vyjst zo zeme na gauc, ktory je asi 40 cm od zeme, fuu uz som poschovavala kvety z parapety🙂

a manzel vcera hruza v praci, asi zase pojdu na zakladne platy /cca 460e/ - chlap s dvoma statnicami ktory planule ovlada dva svetove jazyky....nic dnes ma jednat so sefom a ak nic nevyjdena budeme asi hladat novu pracu, mozno aj v BA, alebo v Brne ci v Prahe....musime nejako vydrzat do mojej atestacky a potom asi zdrhame kade lahsie 😒 esteze idem v auguste do prace

bibulienka
23. júl 2010

ozaj baby..kupite drobcom aj prilbu? na hlavicku aj k trojkolke..
jani to mi je luto...dufam, ze manzel najde niekde lepsie uplatnenie....teraz je to o nicom....kriza..platy su nizke...vsetko vela stoji....

janka3.12
23. júl 2010

...nuz manzel hovoril so sefom a niekolkym ludom ktory maju hypoteky a male deti platy ostavaju, chvalabohu🙂 tak sa tesiiiiim🙂

bibi ja by som chcela Olimu kupit prilbu ked mu budeme kupovat normalnu klasicku trojkolku

mirka907
23. júl 2010

Janka tak este ze tak🙂...
Bibus ja prilbu teraz urcite nekupujem.
My sme dnes potiahli doobedu 2 hodiny a poobede hodinu a stvrt, to sa nam este asi ani nestalo. Tak neviem ci nahoda, alebo ju to chodenie tak znici....Ale zas v noci bol cirkus tak mozno to...

kwetinnka
24. júl 2010

Ked sme boli pred tým chorý dostala z tých ATB len dve davky lebo sa z nich vyhadzala..z týchto sa tiež vyhadzala...aj ked Dr povedala ze to nieje z nich.. .no nasa hviezda vcera cez obed spala skoro 4 hodiny...si ani nepametam ze by tolko spala. Ked je takato nic neje...ani pit velmi nechcela..vcera už ako tak..a zjedla jednu broskynu,a ani mlieko velmi nechce..dnesna noc už celkom dobra..tieto dve do zadu..hrooza.
TAk sme vcera trcali doma,zavarali uhorky..a trosku porobili v zahrade.Poprsalo poriadne..aspon nemusim polievat---este sa mi aj voda vonku..studna sama pustila..asi ako vietor vsetko nosil po zahrade otocila nejaka vec packou...tak mam napolievane.
JAni s tými platmi je to hruza...niektorý den som stretla jednu pani co ma tu blizko nas jasle..no 300E + strava.....ale ci by sa mi to oplatilo?? neviem...
A prilbu asi zatial nekupime..uvidme...

ivkaivka
24. júl 2010

aj my sme brali 2x atb, vraj len take slabe, neviem ci sa to deli na slabe a silne, ale vraj len na dychacie cesty. Aj u vas bola v noci taka burka? Ja som mala otvorene okno v obyvacke,zobudila som sa na to,ze strasne trieska okenný ram, vojdem dnu a hotova potopa, repraky, koberec, skrinky vsetko pod vodou, fukal silny bocný vietor a vsetko mi to tieklo do obyvacky. Cize rano o piatej som uz mala jednu upratovaciu sichtu za sebou 😅 . dufam, ze s podlahou sa nic nestane. Mala je hrozne nervozna, v noci nemoze spat, ide nam von 5-ty zub. o a vcera urobila 5 krokov-drzala sa kociarika a tlacila ho 😀 😀 😀 . Ale dnes sa nechce vobec dvihat, neviem ci to bude tym, ze som jej obula papucky, alebo sa nieco pokazilo
Mirka, aj bratrancov syn spaval len 1x denne a od kedy chodi aj 4x, cize určite to deti vycerpava + tie horúčavy
kwetinka, mame rovnaky program, aj my zavarali uhorky+ som bola pozbierat cuketu, povarila som ju a supla malej do mrazaku, nech nemusim v zime kupovat tu chemicky osetrovanu+ som zamrazila aj hrášok
jani, tiez ma to mrzi, urcite najdete niečo lepšie. Manžel je tiež lekár? Ja do prace idem az bud. september

mirka907
24. júl 2010

Ivka u nas prsalo asi 10 minut a teraz napriklad mame vonku stale horuco a este sem tam vykukuje slnko. No a Olivijka....no jedna parada aka sikulka je z nej. 😉 Ivka ja uz malej obuvam cokolvek...teraz ma najradsej tie gumene crocsy...Ortopedicke jej na boso oskreli nohu, takze som ich zrusila a nosi tieto.
No neviem ako to je s tym spanim malej. Vecer mi odkvecla o 8mej a spala bez prerusenia do pol 5. A potom neviem lebo ja som spala dalej a mala na mna zacala vykrikovat z postielky az o 6.20. Ktovie, mozno bola od pol 5tej hore.
Sme boli teraz doobedu v Madarsku, ze na nakup do Tesca lebo sa to zas zacina celkom vyplacat . A ake prekvapko!!!! Tesco zavrete. Parada nie 😝 ?

ivkaivka
24. júl 2010

jej, no parada, taky dlhy spanok, ja mozem len snivat, my vstavame min.2x, niekedy aj 3x a k tomu mrncanie zo sna...hadam to niekedy prestane. No moja ked rano vstane, vydrzi sa sama hrat len chvilu, potom sa postavi a vykrikuje,alebo zacne plakat, ked nereagujem.
Tesco, parada, aspon ste si urobili vylet

bibulienka
24. júl 2010

ahojte... tak nasa noc nic moc..*Lucka sa 3x rozhodla ze uz spat netreba...a postavila sa v postielke prechadzala sa hore a dolu a vsetko vyhadzala von....o piatej pila MM a spala do siedmej takze asi tak...
boli sme v auparku pozret vystavu postaviciek z lega..parada....pripajam par foteciek
ozaj..aj Lucke sa tak 1-2x denne podari vycikat do nocnika...ked sa vycika hned vstane...asi ma pocit ze urobila to co som od nej chcela a ide sa hrat 😵 😵 😵

arrett
24. júl 2010

Ahojte... No u nas na vychodze rano o piatej taky tresk. Spim teraz pri mame, tak som sa k nej normalne pritulila. Teraz znova pris, ale strasne vela. Som citala ze prvy stupen na vyhode ma byt, tak som zvedava.
Baby, asi co napisem je hlupost, ale mne moje dieta pripada nejake pomalsie. Nechce sa ucit ani papa, ani tapi, tapi a ani ine take podobne veci. Len sa stale postavi o co moze a tak sa hra. Poslednu dobu sa uz ani nedrzi, len opiera bruskom. Len mi kazdy hovori, ze uz by mal aspon tie veci ako papa a tapi vediet. A on nic. A pri tom ho stale ucim. A zacinam mat z toho depku. Pocuvam stale: to este nevie??? proste nic take nevie. Ked mu poviem ham, ham, tak vie ze ide jest, ked mu poviem cici, tak vie ze kojit, uz sa taha k cicine, ale nic ine nechce robit. Motoriku ma vybornu, lezie, stava sa, naucil sa uz aj padat, cupnut zo stoja a sadnut, proste take veci ano... Ako ste to ucili vy vase deturence? Mam byt z toho zufala,aleboco mam vlastne robit.Venujem sa mu cely den ako len viem. Ved tu nic nerobim. Ach jaj. Mozno som len zmagorrena z tych reci tu.
Inak vsetko ok. Normalne mi uz brusko vykuklo a mam pocit ze ovela viac ako pri simonkovi🙂 Uz vyzeram ako tehotna🙂)

uankab
24. júl 2010

@arrett , vobec sa nad tym netrap, kazde dieta je ine... zacne to robit ked pride spravny cas.. ved je sikulka, chodi, stavia sa, to nasa Magdalenka zacala robit len nedavno... inak take komentare mam najradsej 🙄 , skratka kasli na to 😉 ... a ked ti to nabuduce niekto povie, tak povedz co vsetko uz v jeho veku dokaze 😉
@ivkaivka , my sme so spanim na tom podobne, teraz nam lezie 7-mi zubok a hore sme 5-6x za noc... Olivinka je sikulka, nasa sa boji chodit na choditku... je to prilis nestabilne pre nu...

my ked sme boli doma, tak mi malinka pravidelne spavala 2hodiny doobeda a hodinu poobede, asi z toho tepla.. ale teraz ked sme sa vratili spat, tak to mame nejake rozhasene... niekedy spinka len 1x a niekedy 2x, ale napr dnes mala problem vecer zaspat...
no a chyta ma zapal prsnika, chapete to??? som s nou sama doma, mm sa vrati az v utorok, vcera som normalne isla spat o osmej, citila som sa dost zle, aj teraz to uz balim a utekam do postele.. dnes poobede som si isla kupit kapustu a prikladam, dufam ze to prejde bez horuciek...
jeej a dakujeme k prianiam 😉 ... magdalenke sa slimacik veelmi pacil... a este k odrazatkam, my mame takeho hrosika co papa kocky a je to aj choditko/odrazatko, ale magdalenka sa k tomu boji postavit, lebo sa to hybe.. ona je inak dost taky strachopud, keby ste videli ako opatrne sada zo stoja, no sranda... dnes sa jej podarilo pristiknut si prsteky do suflicka, joj to bolo nareku...
no utekam uz, papa

janka3.12
25. júl 2010

arrett isto nie je pomalsi...napr Oli sa prvykrat postavil az na prelome 9/10.mes, tapi tapi sice robil v osmom, ale teraz na to zvysoka kasle a rozrecnil sa asi v 9.mes...vobec sa tym netrap....keby sme chceli tak ja by som mohla mat taku depku ze Viki chodi a Oli este nie ani poriadne za ruky🙂 ako pise uankab kazde babo je ine, co je dobre, netlac nanho venuj sa mu ako doteraz a neboj sa on ta prekvapi🙂🙂🙂

ozaj baby, ako plaujete deti obliect na zimu kombinezku ci oteplovacky a vetrovku? viem ze je to priskoro, ale ja rozmyslam nad druhou variantou

Bibi ako pokracujes s ucenim, kedy to mas v septembri?

mirka907
25. júl 2010

@bibulienka super fotky, najviac sa mi paci prva, kde je Lucka maly skerko a ta kde je s tou lego postavickou co sedi na lavicke. Tam je Lucka mala vegetacka...rucka podopreta, no zlata je. Inac vy tam furt mate take super akcie a u nas nic.
@arrett vobec nie je pomaly. U nas ked sa mala nieco nove nauci, tak to ostatne co vedela predtym zignoruje. Tak ako pisala Janka tapy tapy nedavno nebol problem, no potom prislo Halo a robila len to, potom zas moja mamka a atd...Takze ak to zhrniem potom mam pocit ze nic nevie.
@uankab no nezavidim ti. Este doteraz mam v pamati ako mi bolo pri zapale hrozne. A to som ich mala niekolko ale tak po tom 2hom mesiaci ustali. To este tolko mliecka sa ti robi? U mna uz len tak pre malu na pocuckanie ale urcite nie na zasytenie a uz cucka len rano a vecer.
Ze je Magdalenka opatrna je podla mna super. Tie "samovrazedne pokusy" mojej malej ma niekedy tak vydesia. Ona proste ide hlava nehlava.
@janka3.12 este som nad tym nerozmyslala ale teraz mi pride praktickejsie dat zateplene nohavice a bundu, takze to asi budem riesit tak.
Mala mi uz hodinu a pol spi, posledny tyzden su to same prekvapenia. Len nech jej tie pozitivne prekvapenia vyzdrzia co najdlhsie 😉 ..Inac som si vsimla, ze vacsinou ked dlho spi, tak sa zobudi s revom a ked spi kratko tak nie. Zeby sa jej pocas tych dlhych spankov nieco snivalo a place kvoli tomu?

mirka907
25. júl 2010

@bibulienka super fotky, najviac sa mi paci prva, kde je Lucka maly skerko a ta kde je s tou lego postavickou co sedi na lavicke. Tam je Lucka mala vegetacka...rucka podopreta, no zlata je. Inac vy tam furt mate take super akcie a u nas nic.
@arrett vobec nie je pomaly. U nas ked sa mala nieco nove nauci, tak to ostatne co vedela predtym zignoruje. Tak ako pisala Janka tapy tapy nedavno nebol problem, no potom prislo Halo a robila len to, potom zas moja mamka a atd...Takze ak to zhrniem potom mam pocit ze nic nevie.
@uankab no nezavidim ti. Este doteraz mam v pamati ako mi bolo pri zapale hrozne. A to som ich mala niekolko ale tak po tom 2hom mesiaci ustali. To este tolko mliecka sa ti robi? U mna uz len tak pre malu na pocuckanie ale urcite nie na zasytenie a uz cucka len rano a vecer.
Ze je Magdalenka opatrna je podla mna super. Tie "samovrazedne pokusy" mojej malej ma niekedy tak vydesia. Ona proste ide hlava nehlava.
@janka3.12 este som nad tym nerozmyslala ale teraz mi pride praktickejsie dat zateplene nohavice a bundu, takze to asi budem riesit tak.
Mala mi uz hodinu a pol spi, posledny tyzden su to same prekvapenia. Len nech jej tie pozitivne prekvapenia vyzdrzia co najdlhsie 😉 ..Inac som si vsimla, ze vacsinou ked dlho spi, tak sa zobudi s revom a ked spi kratko tak nie. Zeby sa jej pocas tych dlhych spankov nieco snivalo a place kvoli tomu?

ivkaivka
25. júl 2010

Bibka, krasne foto. Arret, nerob si tazku hlavu, pozri moja po motorickej stranke...no co uz,kazde dieta je sikovnejsie v inej oblasti. On sa to nauci. Ja som mojej vzdy spievala, ukazovala, tancovala s nou...ako taky papagaj som robila vsetko dookola...alebo neskusala si ukazat na babike? U nas to zabera, uz vie ukazat oko, vie kde da babike papat a kde ma nostek. Skus s babike ukazat tapusky, viem je chlapec, ale co uz,..a dedo ju naucil piskat, tak stale spuli pusu a skusa, je to zlate. Dnes sme mali super pad na hlavu. Postavila sa ku prutenemu kreslu a stiahla ho na seba, nepadala na ritku ako vzdy,ale rovno na hlavu,pritom som vcera drhla koberec,ktory sa momentalne susi, cize padla na podlahu...no placu bolo neurekom.
Jani, ja asi tiez zateplene nohavice a bundicku,asi sa v tom aj lepsie hybe,ako v kombinezke, neviem, uvidime co vyhrabem z dedicnych krabic a vyskusame vsetko.

bibulienka
25. júl 2010

jani ..aj ja sa pripajam k bunde a nohaviciam...Lucia by mi asi do kombinezy dobrovolne nesla... 😀
dakujeme za komplimenty za fotky 🙂 🙂 🙂
arrett...prave naopak Simonko je velmi sikovny....ved je od nasich deticiek ovela mladsi..neboj vsetko je tak ako ma byt
Lucka vie tapi tapi, ukaze hlavu, brusko ,kolena ..to co spieva ten psik..... a ukaze ako nas lubi (to je zlate vytoci sa cela a objime ma...)najnovsie ukazuje prstom na to co ju zaujima a hovori jeeejjj....
Uankab..wow mas smolu s tym zapalom..ja sa musim pochvalit..nemala som ani jeden zapal...a teraz kojim len rano a vecer...a tiez asi na pocuckanie...nie je mliecka vela..pomaly prestaneme kojit...

ivkaivka
25. júl 2010

to čo je s tym mliečkom?...ja pijem ako predtym, stravujem sa tiež rovnako a mliečka odsajem zo dna na den menej, dufam, ze este nejako ten necely mesiac vydrzim.
Ešte potrebujemporadiť, predvčerom som malej obula papučky, urobila par krokov pri kočiariku, včera sa už nechcela ani dvihať, čiže som jej papuče zrušila. Dnes bola doobeda bez nich, poobede sa postavila ku kočiaru a prešla cez celú halu- bez papuč, keď som jej ich obula, opať sa nechcela dvihať. Neviem čo robiť, mam strach aby nezyskala nespravne navyky bez papuč, pretože sa prevažne ešte drži na špičkach. Zaroveň sa bojim, že keď jej papuče opať dam, prestane sa dvihať na nožky. Čo mam robiť?

bibulienka
25. júl 2010

@ivkaivka ...a ake su to papucky? mozno len nema rada nieco na nozkach... a neboj sa deti maju vela chodit bose...klenbe na nozicke by to skor malo prospiet...

ozaj..uz ste davali detom lupanu sosovicu? mne ju odporucila dokina vraj mam dat..ale neviem ako..asi ju uvarim pomackam (kedze pocet zubov je 2 a kusok 😉 😉 a mozno pridam smotanu alebo biely jogurt a bude to taka mini omacka... mate nejake rady??? dik

kwetinnka
25. júl 2010

AAhojte,sosvicu som neskusala ale polievku zo zltej fazulky jedla az mala hrce za usami.My sme bohuzial dostali kombinezu..ale 86..za ha ha kedze nasa Lili ma 70 cm...a nemam vplane jej to obliekat..jedine ze by isla na expediciu za polarny kruh.Tiez sme boli v auparku sa pozriet..Lili len kukala...sa jej to pacilo.
Areet take dristy...ani nepocuvaj..mna sa teraz Dr v poradni pytala ci vie pa pa...takze nic nezmeskal.NAsa vie hav,cicu,konika,slliepocku,a kacicku..ale ako hovir Mirka ked sa nauci nieco nove to predtým ako keby na chvilku zabudla.Teraz posiela pusu a da aj pusu na lice...kazdej novej veci sa tesim:o)
A ja mam zas pocit ze ked ma topanky ide sa jej lepsie,nez ked je bosa...ale den co den je odvaznejsia...Uankab my mame toho hrocha tiež ale nasa Lili pomaly bezi s nim..to musim ist s nou..aby nepadla na usta...a keby ste vedeli ako lezie hore schodmy,.,,,kozmickou rychlostou..
A este jeden bombonik zo vcera...ci z piatka vlastne...som bola v lekarni a mamina pre dieta asi vo veku nasich deti chcela opalovaci krem k moru s OF 12..skoro som odpalda....ale už som videla maleho spaleneho drobca.no su ty rodicia normalny???
miri a to si kde kupila take male krosky...a iba tak jej to davas ci s vlozkou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre