Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janka3.12
26. aug 2010

akurat mam chvilku volna, kym sa zase nahrnu ludia a tak som premyslala co asi Oliverko robi....chyba mi ked som k nemu isla ked sa zobudil, ako sme spolu papali a hrali sa.... ☹ cez vikend si to vynahradim hadam

gabriel01
26. aug 2010

@bibulienka nádherné fotečky! Lucinka musí být opravdu živé dítko. Myslím tím velmi aktivní a tak. S tobim by si rozumněli 😀 jinak do Špindlu jsme jeli i smalým, ale měli jsme s sebou ještě babičku a dědu takže se to dalo zvládnout. Myslím, že mu ten čerstvý vzdoušek jenom prospěl🙂

mirka907
26. aug 2010

@janka3.12 ale mali je uplne super, ze to takto zvlada. Urcite ti chyba a mas moj obdiv, ze si sla tak rychlo do prace. Casom si zvyknete a bude dobre, len sa s tym asi potrebujes este uplne vnutorne vyrovnat.
Ja som este stale v stadiu rozhodovania. Mam este jednu moznost pracovat z domu, takze sa mi to teraz paradne zamotalo. Este pred par dnami som bola presvedcena, ze sa vraciam do roboty, teraz mam zase v hlave mix.

kwetinnka
26. aug 2010

Bree raanko,tam Lili už nasla techniku ako sa aj sama postavit...a vcera už behala po ulici jedna radost..aj ked este poistny prst rada uvita.vtedy skoro az bezi.JAni tak to je super ze to takto zvladol...a aj ty...perfis...
Gabriel01 tak je super ze ste ho mohli zobrat so sebou a mali ste aj pomocnikov...aj si si oddychli...parada

kwetinnka
26. aug 2010
kwetinnka
26. aug 2010

Pridala som par fotiek poslednych vyletov

bibulienka
26. aug 2010

@gabriel01 ..dakujem...presne je velmi ziva a neposedna..ked nespinka stale vymysla co urobti..ale nevadi..aspon sa nenudime 🙂 🙂
@kwetinnka ..krasne fotecky 🙂 ..aj lucka ked sa drzi za jeden prst ide rychlo az uteka sama ide pomaly a rozvazne...
😉 😉
@mirka907 ..tak to ti fakt nezavidim..ozaj a ako mliecko? ja v pohode, zatila som si ani nevsimla ze uz nekojim, ale uz mi to aj chyba..to mojkanie sa.... 😵

bibulienka
26. aug 2010

@janka3.12 ... presne toho sa bojim...ze mi vsetky bezne " veci" co spolu denne robime budu chybat..papanie, prebalovanie, spinkanie cez den, prechadzky , chodenie za ruku alebo ked tlaci velky kocik 🙂 🙂.. ale ved si to vynahradime po praci...

kwetinnka
26. aug 2010

Noo už aj sama nabera na rychlosti len v prostredi kde to nepozna ide opatrne..doma jak sarkan...Super ze ste odstavili tak ze to ani nezbadali...Treba sa asi s tym odlucenim vyrovnat vnutorne..potom to bude super pre oboch

chrenkovae
26. aug 2010

dneska sme boli na poradni a stale nič všetko je ok som zvedava či sa dočkame aj bo už pôjdeme von 🙂 už to chcem mať za sebou

mirka907
26. aug 2010

@bibulienka v pohode..verim, ze uz sa prsia nenaleju....akurat mala sa teraz v noci trosku viac budi...ono to vyzera tak akoby sa chcela mojkat...dam ju k sebe a je dobre...ale tak mozno su to aj zubky, lebo dva sa prerezavaju, dasna su paradne napuchnute...

chrenkovae
26. aug 2010

ahojte babenky už sa mi pomali bliži termin ako budem vedeť že sa mi už bliži pôrod ake bolesti mam čakať som zvedava neviem čo ma čaka či budem vedeť že už to je začinajuci pôrod dakujem za radi

arrett
26. aug 2010

@chrenkovae ja som dostala silný krc do brucha a keď som sa postavila, tak mi odtiekla plodova voda. Čo som hneď vedela, lebo to zo mna tieklo a ja som to nevedela zastaviť ako napríklad cikanie🙂 bolo to take mazlave.

ivkaivka
26. aug 2010

kwetinka, fotky krasne, mala je rozkosna.
NO to vam zavidim, mne sa prsia strasne nalievaju, odsavam uz len vecer, no mliecko vyteka samo a ta bolest...normalne mam velke hrcky. Asi fakt budem musiet zajst po injekciu. Ale aspon je super, ze malej davam 1 davku mojho mlieka. Vy davate UM, alebo kravske?
Minule som pisala, ze sa mala nechce velmi mojkat, no zahovorila som to 😅 , pusinkuje a stiska sa jedna radost, ale len so mnou a to je super, kedze za mnou nikdy neplace, tak aspon to mam iba ja 😀 😀 😀 , dufam, ze jej to vydrzi co najdlhsie.
chrenkovae, mne odisla hlienova zatka skoro rano, cely den bolesti ako pri menzese,ale take mierne a vecer to uz bolo horsie, tak sme isli. A ked Ti daju klystir, tak tie bolesti su ...fuha....inac,nespoliehaj sa na pravidelne kontrakcie, ja som napr. nemala...uplna nepravidelnost 😕

mirka907
27. aug 2010

@kwetinnka krasne fotky...u mna vyhrava ta ciernobiela...takze uz sa mala vie aj postavit? parada....teraz uz bude uplne nezastavitelna...my sme vcera boli v meste na pivo (konecne fajne capovane🙂))) a teda raz som malu nahanala ja a raz manzel...ziadne take ze si v pohode posedime...
My posledych par dni tancujeme...hlavne ked ide reklama a tak sa mala zacne kyvat..uzasne je to...strasne sa na tom nasmejeme.

@ivkaivka ja som zacala s kravskym ale vobec ju nezasytilo...mozno len mala zly den neviem ale bola ako cert a stale dookola to bolo len ham, ham....ked som na druhy den skusila dat sunar (mala som ho odlozeny odkedy som bola chora) bola uplne spokojna. Teraz ked vidi flasku, cela sa trasie. Kedze sa chystame mimo SR, tak chvilku jej necham ten sunar, neviem si predstavit, ze by som jej davala cudzie kravske, ked si este poriadne nezvykla na to nase slovenske. Ale planujem kravske zase skusat za par tyzdnov. Ja nie som zastanca umelych, no ale samozrejme budem sa riadit tym, co malej viac vyhovuje...A viete co je najhorsie? ked som prevarala kravske, zakazdym sa mi zdvihal zaludok...a ta koza na vchu...brrrrr
@chrenkovae ja som skoncila na cisaraku....u mna plodova voda odtekala pomaly od skoreho rano a asi 24 hodin...rano ma z nemoznice poslali prec, ze to nie je plodovka ale unik mocu (super doktor 😠 )no ale poobede som sa im tam objavila zas a to uz teda bolo jasne ze je to plodovka....A mala sa narodila na druhy den o pol 8mej cisarakom kvoli nepostupujucemu porodu...to co som si myslela ze su kontrakcie bola infekcia 😠 ....
Neboj zvladnes to, ak sa ti zda, ze to na teba ide, radsej chod do nemocnice aj ked si nie si ista. A prinajhorsom ta poslu domov.

kwetinnka
27. aug 2010

Noo už je nezastavitelna..už aj ked padne..len sa postavi a bezi dalej..a za kazdym psom a vsetkymi detmi...len cakam kedy mi ju niekto ukradne.A presne ako hovoris..posiediet si nehrozi...ale som rada ze už chodi sama..už ma za ruku drzat nechce...paci sa jej chodit samej..len sa bojim aby si nieco nepspravila..prekazka neprekazka...jak maly samovrah chodi.A nasa najradsej tancuje na reklamu na fantu...ale aj ked je radio pustene tak už fici..aj ked telefon zvoni...dokonca na hudbu na pohrebe tancovala..:o)

petruna110
27. aug 2010

Ahoj holky... moc nevím kde se mám zeptat... mám tu prostě chaos v těch tématech... tak doufám, že mi poradíte 🙂 malá sse mi opruzila... asi používám špatný pudr... musím zkusit jiný... můžete mi poradit prosím? máte někdo zkušenosti s tímhle? http://www.lekarna.cz/batole-detsky-zasyp-s-ext...
Nebo popřípadě mi prosím poraďte nějaký se kterým máte dobrou zkušenost 🙂 díky moc 🙂

bibulienka
27. aug 2010

@petruna110 ..ahoj, ja davam dcerke sudocream, alebo pantenolovu mast (bepanten, alebo calcium panthotenicum), velmi dobry je nivea SOS krem...tak skus.. treba ju poumyvat zakazdym v citej vode a s detskym myslom napr.sebamed...drzim palce nech je rychlo opat vsetko fajn 🙂 🙂

arrett
27. aug 2010

@petruna110 Sudocrem- výborná masticka na vsetko

kwetinnka
27. aug 2010

V prvom rade ja by som vyradila zasyp...a volila krem..už sme to tu nedavno rozoberali.Skus sudokrem..alebo Nivea proti zapareninam,alebo NiveaSOS krem...a treba vela vetrat..puder upchava pory a zbytocne vysusuje.-...

janka3.12
27. aug 2010

kweti krásne fotky🙂 vyzerá že ste si to užívali🙂

mirka, bibi veru Oliverko, bol teda dnes prvykrat cely den teda od 7:30 do 14:30 u opatrovatelky a uplne bezproblemov, 2x spal, 2x papal, hrali sa, aj trosku sam pochodil vraj /doma este nie ☹ /...akurat poobede spavame od jednej a papame az potom Peťka ho nakrmila o dvanastej /teda po 2 hod od predchadzajuceho papanie/ - co sa mi zda kratky interval, aj ked ja som mu domka davala nieco na prehryznutie, polku bananika, alebo Opavia Brumik lodky...lebo dosiel domov a zase papkla, teraz spinka.....no vraj bol unaveny a o dvanastej zaspal ako nic - moze byt kedze dnes u nas prsi - vtedy byva ospalejsi - ale volala som jeje nech ho krmi po spani, s tym ze ak by si vyslovee pytal papat skor nech ho nakrmi skor

v praci teraz kopec roboty lebo su dovolenky - ale baby az sa hanbim no musim vam to povedat za tento tyzden aj napriek tomu ze som chodila do prace som si nenormalne oddychla

kwetinnka
27. aug 2010

JA ti uplne rozumiem--lebo si vypadla z kolotoca.

ivkaivka
27. aug 2010

@petruna110 , ja som tiez za Sudocrem a kalciovu masticku.
Jani, je to urcite relax byt v praci, doma je to sale kolotoc, stale byt v pozore, davat pozor na babo a ked konecne zaspi, tak hor sa upratovat, varit... cize ja sa do prace tesim.
@kwetinka, moja je tiez tancula, tancuje na vsetko co sa da. Rucku da hore, mava nou ako brusna tanecnica a co robi s tou malo ritou...no sranda.
Chcem sa vas opytat na Vigantol. Davate este? Mne lekarka kazala do 15-teho mesiaca, teda v dni ked nesvieti slnko, vraj kvoli tomu, ze Olivia malo vazi a je malicka 😒
@mirka907 , ja tiez neznasam mlieko a ta supka...fuj.
Dnes som kupila Nutrilon a mali akciu - mlieko + kasa, bolo to za cenu mlieka, cize kasa zadarmo. A v Lidli maju vyzivy po 35 centov.

bibulienka
27. aug 2010

@janka3.12 ..presne, oddychnes si od kazdodenneho stereotypu...a hoci prides z prace unavena babo ti da novu silu...

kwetinnka
27. aug 2010

Zas maju detske dni?? tusim aj plienky mali byt..ale terazmamemvsetkeho dost ked to lili velmi nechce jest..akurat tie nove vyzivy co som dalal aj Lucke ochutnat od nestle.
Bibi kraasne som zmokla,keby som pod tou postou cakala kym prestane este som tam....skoda ze nam to nevyslo...a ked si spomeniem na Lucinku ako opatrne stoji a balancuje musim sa usmiat..zlaticko....
Cosa vigantolu tyka...tak ked si spomeniem dam..trosku to flakam..ale tak myslim ze aj slniecka maju teraz dost.
AjOlivia musi byt zlata ked tancuje skoda ze sa to neda nakamerovat..kym dojdem pre kameru alebo fotak už prestane alebo je prec.

kwetinnka
27. aug 2010

Este ma tak napadlo nemate niektora cd Canaky a Podhradska?? ze by ste napalili a poslali??

kwetinnka
27. aug 2010

kopony na pampers vam prisli..nepotrebujete niektora poslat...?

arrett
27. aug 2010

@kwetinnka ja mám od podhradsej kocur v cizmach, kohutik a slipocka a ľudové pesničky : prší prší, kolo kolo mlynske. Tie pesničky sú super🙂
Ináč od septembra pôjdeme zasa do Materskeho centra a tam mame plno detských DVD, budem si ich rozmnozovat, tak môžem aj Vám zároveň.

kwetinnka
27. aug 2010

Noo to by bolo super..tie co boli v mame a ja mam tiey..to prdi prsi nemam ja mama Podhdska csnaky detom dve cd..ale chcela by som postupne vsetky..len kazde minimalne 8-12 E...a cchcela by som uspavanky a vianocne..ale aj ostatne postupne...
Lili sa velmi pacia...a aj ja sa nieco naucim..

bibulienka
27. aug 2010

@kwetinnka ..no skoda..mozno konecne nabuduce..Lucke velmi chutilo 🙂 🙂 🙂 .. vigantol v poslednej dobe obcas zabudnem, ale vsak sme vela vonku..slniecko svietilo, mal by sa davat az do 2 rokov 😵 .. ani nehovor..Lucka je az prilis opatrna..doma ked vie kde sa chyti sa pusti chodit sama..ale vonku ani za svet, ved si videla, tam nema istotu...ale hadam caskom sa otuka a pojde to aj vonku 😵 😵
@arrett ...pripajam sa k cd...ked sa bude dat hlasim sa... 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre