Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

alias313
17. mar 2009

a ked ti ju pichli tak ti hned zabrala?abo ako to prebiehalo..a kolko si bola po termine ked ti ju dali?vdaaaka za odpovedeeee 😉

diuska6
17. mar 2009

ahojte baby. ani nasmu malemu sa nechce von. zajtra idem k lekarovi zas , dohodnut sa, ci mam ist do nemocnice a ked ano, tak kedy. aj by som uz isla. 😀 pred par tyzdnami mi lekar uz naznacil, ze okolo terminu by som mala ist do nemocnice. tak dufam. 🙂

kukulienka11
17. mar 2009

alias- ja si myslim,ze je dobre radsej skor..podla mna nie je az take prirodzene pre babo aby bolo pridlho v brusku.Dalsi dovod je ten,ze uz je to aj pre nas, maminy,dlho...ved to cakanie je na porazenie ☹

diuska-ja som si myslela,ze uz to mas za sebou..tak pevne nervy aj tebe...ja uz som z toho dost nervozna,velmi nedockava.

shpirti
17. mar 2009

baby,vsetkym vam velmi velmi drzim palce pa-pa 🙂

alias313
18. mar 2009

dobre ranko...ach boze toto bola straaasna noc..ja som si to rozmyslela, ja do tej nemocnice neeechceem ist.. 😨 doteraz som bola v pohode, ale ako si uvedomujem, co tam so mnou budu robit, no koniec sveta..vsak mne je doma dobre...

korelka
18. mar 2009

dobre ranko!

tak alias, teraz sa uz naozaj cuvnut neda, ale neboj, bude to v pohode a o chvilu mas maleho pri sebe!!! 🙂

fodorka33
18. mar 2009

alias ja som bola 9dni po termine,no pichli mi ju o 12:00 na obed a bolesti mi zacali o hodinu nato ale trvali dost dlho lebo som porodila az vecer o 20:15...lenze mam kamosku a jej ju pichli a porodila do pol hodiny to je individualne niekto sa zacne otvarat hned a inej to dlhsie trva

alias313
18. mar 2009

jeeeeeeej aj ja by som si to tak predstavovala, pichnut a do pol hodiny porodit..to by bolo nieco nadherne..a to ma asi chyta nejaka depka, abo co...az sa cela potim 😨 namôjveru, horsie je to ako 10 navstev u zubara..a mozno mi zajtra povie, ze to este nechame taky tyzden taak.takto sa budem utešovať 😅 korelka ja uz mam aj dilemu co budem s takym malym cloviecikom robit..

fodorka33
18. mar 2009

jaj alias aj ja som si hovorila ze porodim tak ze pridem a do hodiny potom,ale tak baby ja vam uprimne zelam aby vam to islo rychlo.inak ked vam ma pravdu povedat ked uz bude potom bude vam to srdecne jedno ci to bolelo viac alebo menej mna to bolelo velmi ale som tu a mam zdraveho syna nic krajsie na svete neni ako byt uz rodina 🙂 🙂 a teraz sa citim fit a ked poviem ze v bud.by som cela este jedno tak to az take hrozne nebolo.inak jedna sestricka v porodke mi povedala ze dobry porod je ten kedy vidite aj hviezdicky ..ja som sa smiaala ze som videla aj mesiac a slnko pokope 😀 😀 ale ta bolest stala milion percent zato....a hlavne je ze sme zdravi..

korelka
18. mar 2009

juj fodo, tak to si mala potom ozaj tazky a dlhy porod... a bez bolesti to nejde? ja nechcem vidiet ani hviezdicky a ani nic ine 😀

monika77
18. mar 2009

ahojte bambuľky ... už som vás tak dlho nečítala, nejak nestíham ... už som sem len nakukla ak sme mali nejaký problém ako potničky a problémy s očkom ... máme sa s davidkom fajn, len teraz sme mali trošku rušnú noc ... po 2h sa budil každú hodinu, mala som pocit že ho bolí bruško, stále skŕčal nožky a púšťal prdiky ... neviem z čoho to mohol mať, dávam si dosť pozor .. ale už je to OK a naplno si ho užívam a moc moc sa z neho tešíme ... navyše minulý týždeň začal vydávať krásne zvuky pri ktorých sa nádherné usmieva, no to stojí za to 🙂

tehulky čakateľky tak ako sa máte?

alias313
18. mar 2009

ale myslim, ze to pojde aj bez bolesti..mne doktor povedal, ze mi da nieco proti bolesti, tak duuufam, ze to aj pomoze..kukulienka a s tebou je co?dnes si mala ist k doktorovi, tak ako to dopadlo?ja som sa teraz taak najedla, robila som šúlance s makom..dnes musim cely den nieco robit, lebo sa idem zblaznit...no...

peggi
19. mar 2009

Monika ja pijem 3xdenne čaj pre dojčiace matky a myslím si,že malý preto máva bolesti bruška len minimálne. Zatial ich mal za celý čas len dva-trikrát. Trochu sme vtedy pocvičili s nožičkami,pomasírovala som mu bruško s detským uvoľňujúcim olejíkom a o chvíľku bolo po probléme. Tiež si dávam pozor na stravu.

monika77
19. mar 2009

peggi ja tiež pijem čaj pre dojč.m.

korelka
19. mar 2009

juj baby, ako vam je dobre, ze uz sa mozete vytesovat zo svojich malych anjelikov - a ja sa tiez hroooooozne tesim, ked sa maly na mna prvykrat usmeje a zacne si aj nieco blabotat... 😵 ale na tak skoro to este nevyzera - ideme zajtra do poradne, tak uvidime ako sa to tam pomenilo - dufam, ze pomenilo, ale smerom k porodu a nie naopak 😀 😅

apolis
19. mar 2009

ahojte baby,ja tu stastu udalost mam za sebou.ja som sa tiez bala malemu sa akosi nechcelo na svet museli nam pomoct vyvolavackami.prva nezabrala ale druha uz ano rano o 1000h mi ju dali a o 1600 uz bol na svete s vyskou 57cm a 4500g a uz mame 1rok a 3mesiace. v zivote nejde nic hladko a nato pekne si treba pockat a vybojovat 🙂 😉 a to stoji zato.tak baby prvorodicky vela trpezlivosti a stastia. 🙂

korelka
19. mar 2009

apolis, tak to si musela teda riadneho valibuka porodit - uff, tak len dufam, ze moj malinky zas az takeho rozmery mat nebude!!! 😝 😵

fodorka33
19. mar 2009

ahojte bambulky ako sa mi mate???uz sa chystate do porodky? 😉
mi sa jedujeme teraz sme sa pokakcili 😀 lebo sme sa fajn ovo napapkali....jaj dneska sme boli zasa vonku to je proste nadhera....tak sa z kazdej prechadzky vytesujem 🙂

apolis tu preposlednu vetu si napisala krasne to je svata pravda 😉

apolis
19. mar 2009

ahojte ked som bola v porodnici tak manzel sa pytal ci bol niekto este vacsi a povedali ze uz mali i 5500g tak nie som jedina 🙂
to som ani ja nevedela doposlednej chvile ze budem mat takeho valibuka ale zadarilo sa. 😵

hilaris
20. mar 2009

4500 by som este povedala ze je bezne ale 5500???? to bolo nejake obrie dieta 🙂

monika77
20. mar 2009

ahojte bambuľky ... mna nejako zmáha nádcha už asi vyše týždňa a nemôže mi to nijak prejsť ... tak som sa dnes tešila von na prechádzku, bo chodíme každý deň ale som unavená a ničoho sa mi nechce, tak ležkáme v posteli aj s davidkom ... ale bojím sa aby som ho nenakazila

vy čo porábate mamičky a tehulky? už má niekto aj miminko z čakajúcich tehuliek, lebo to tu nejak nestíham čítať ☹

apolis
20. mar 2009

ahojte tak tou vahou 5500 som bola prekvapena i ja.ale uz som bola prekonana i ja tych 4500g som nasla v novinach 4620g a 60cm to sa narodilo tiez vo zvolenskej nemocnice. 🙂

korelka
20. mar 2009

tak to su teda rozmery, PANI...!!! 😀

zmrzka1
20. mar 2009

moja babka porodila mojho oca mal 5200a bez nastrihu a bez roztrhnutia,to je co?
monika77--ja to iste chripka jak hrom cely tyzden v posteli a vonku konecne pekne 😠

monika77
21. mar 2009

zmrzka to teda prajem skoré uzdravenie ... mne ten bioparox začína zaberať a to som začala s ním len včera ... ale konečne ma už v noci nebolelo hrdlo a s nosom je to už celkom OK ... peknému počasiu sa nemôžem tešiť, snáď len dnes ale budúci týždeň má pršať až do štvrtku, som z toho teda happy ☹

adka.baby
21. mar 2009

Ahojte maminky a čakateľky, tak som sa konečne vrátila medzi vás, Tamarka sa narodila 7.marca,termin bol 16.marca,odtiekla mi voda, 6.4O ma prijali a 10.55 bola na svete, takže take ukrutne bolesti štyri hodiny,ale poviem vám, stálo to za to. Manžel bol pri mne, dosť mi to pomohlo,ale na veľa veci si nepamätám. Domov nás pustili na štvrtý den, ale od pôrodu prežívam bolesti,vyskočila mi zlatá žila, to baby po cisárskom nezažiju, ani pošitie z dola a hrozil mi zápal prsníkov, mám strašne veľa mlieka, v nemocke sa čudovali, kde to beriem. pichali mi oxytocín, v kuse odsávanie a masírovanie, to strane boli, lebo sa mi upchavali mliekovody. V sprche som plakala krvavé slzy. Dnes máme dva týždne, už sa to trošku upravilo,ale malinká často papá, tak je na mne stále nalepená. Ako som sa aj tu dočitala, viacere z nás si aj poplakali, no ja, ked som došla domov, dva dni som preplakala. Všetko to na mňa doľahlo, hormonálne zmenya tie bolesti boli na nevydržanie. S malinkou som nemala problem, ale ja som bola uplne mimo, strašná unava a vyčerpanosť,ešte že mi rodina pomohla. Tak by som sa chcela v noci vyspať,ale nejde to, malá sa často budí, a chce papať. Kojenie je super,dufam, že mi to vydrží,ja musim naopak, ako vy, menej piť,lebo sa mi tvori veľa mlieka. Vonku sme ešte neboli, je ešte zima, tak som doma zavretá a už mi z toho začína hrabať. 😒 Viem, že prve 6 týždne su najhoršie, musime vydržať. 😉 Dakujem Korelke že vás informovala o mne, už by to aj ona chcela mať za sebou, držím jej v eľmi palce. Baby, my ženy, si zaslúžime metál za to, čo si musíme prežiť. Ale zase muži nezažijú ten krásny pocit. Baby čo kojite, držite sa nejakeho časoveho pomeru?mne bolo mpovedane,že kolko krat bude chcieť, tolko jej treba dať,kedykoľvek. V noci vstáva každe dve hodiny a inak ju neutišim, iba papaním. Za to cez deň pospí aj 4 hodiny.Ale kaká a prdká, tak asi je spokojná, nie? Držte sa babenky, aj čakateľky.

ditka1
21. mar 2009

pre boha 5500g!!!!!no tak to je riadne dieta 😀 😀 😀 mne stacilo aj tych 3420g co mal maly 😅

fodorka33
21. mar 2009

adka.baby gratulujem k Tamarke 🙂 😉 vies co co sa tyka kojenia cez den mi rad visi na ciciiku ale v noci sa zobudi chvalobhu iba raz-musim klop klop....inak ho necham ziadne budenie to zakazovali aj v porodke,lebo som pocula aj take nazory ze treba zobudit no to je hlupost babetko vie kedy je hladne.cez den niekedy papa kazde 3hodky a ked sa jeduje tak aj po hodine.ale ked ho supnem do kocara tak vonku vydrzi tie dve hodky v pohodicke.pokial pekne kaka a prdka tak je dobre zato aj ten nas maly len dneska sa mu to nejak nedari ho boli brusenko nevie si dobre prdnut tak trenujeme s nozickami...

alias313
21. mar 2009

ahojte baby tak ja som v nemocnici uz od stvrtka...nuda je tu poriadna..a nic sa nedeje, dostala som uz vo stvr.infiziu a vcera aj dnes rano injekciu, ale nic...ak to takto pojde dalej tak tu budem este veeeelmi dlho 😠 ide ma tu porazit..sestricky su tu zlate, ale keby tak uz maly chcel ist von, neviem ako ho vydurit...

monika77
21. mar 2009

adka.baby GRATULUJEM k Tamarke

fodo moja, len trénuj s nožičkami, aby si dobre poprdkal 🙂

alias, držím palčeky, nech to už máš čím skôr za sebou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre