Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
15. sep 2009

Ahojte..no my sme vcera mali najhorsi den asi doteraz. Mala vstala o pol 8 a nie a nie spat. Trapilo ju brusko, nevedela si odgrgnut, ked sa jej to konecne podarilo tak si uvedomila ze je hladna..vrhla sa na mna a tak sa najedla ze sa to vsetko zas opakovalo a niekolkokrat..proste sa mi ju podarilo uspat az o pol 4. Uz som z toho bola na nervy lebo celu tu dobu co bola hore chcela byt na rukach...Spala mi asi do 6 vonku v kociku a potom si zrejme povedala ze sa jej stale viac paci byt hore ako spat tak sa mi postarala o zabavu az do pol 10 a to chcela pre istotu len na prsiach byt...no poviem vam bol to zaberak....ale aby som jej nekrivdila 🙂 tak v noci bola uplne super...zobudila sa o 1, hodinku sme papali a uspavali a potom sa na papanie zobudila az teraz o 6tej..keby tak spala kazdu noc tak som happy mammy🙂...

Inac v sobotu mame krstiny tak dufam ze bude mat jeden z tych lepsich dni ..snad si nebude chciet zopakovat vcerajsok🙂

janka3.12
15. sep 2009

🙂 oni su to male potvorky, naz drobec zase rao po napapani hral mrtvolku ze akoze spi, tak ja som si dala dole klobucik plny mliecka, dala ho do perinky ze ideme spat a on vtedy kotuha sa pebral a zase mrncal, ze chce papat, potom odgrgnut, trocha pohojdat a sup spat.....

my krstime az na konci oktobra, lebo svokor odchadza sluzobne prec, tak hadam bude vacsi a nam krstiny vyjdu akurat ked dopapa,..🙂

dnes ideme na chalupu trocha Oliverka aj seba vyvetrat, nech nemame ponorku z bytika...dufam ze nebude prsta a ze nam to vyjde🙂

zatial sa drzkajte

p.s.: kamoska ktora je novorodenecka dr. mi povedala: Jani kym su malicki kazdy zvuk, plac co vydaju ma zmysel, mozno sa chcu pomojkat, maju zle sny, su hladni, alebo len tak prejavuju z su...musi si zvyknut ze uz nie su v brusku...tak si stale hovorim ze saj je este maly on predsa nevie ze je noc a mamina je ns smrt unavena....je to nase drobca

ivkaivka
15. sep 2009

Mirka, aj my v sobotu krstime a mam obavy,ako to zvladneme. Teda ak mala vyhladne, robi paradny cirkus. Asi ju budem musiet prekrmit aby pospala aspon 2 hod. Dnes sa jej totiz vobec nechce spat. Vstala rano o 7.00 a zaspala az o 13.00 to na 2 hod. a teraz opat podriemkava. Je super, ze Tvoja Ti vonku pospi, mojej sa vonku nepaci. Uz viem, ze teraz zaspi poriadne, pretoze chcem kupat a ona sa nerada kupe, place ako najata.
Jani, idete na chalupu aj nocovat?

uankab
15. sep 2009

ahojky, hlaasim sa po dlhom case... Magdalenka sa narodila v piatok 04.09.09 o 15:40... porod bol doost tazky, spustil sa prasknutim plodovej vody o polnoci vo stvrtok, ale uz je vsetko ok a vytesujeme sa z nej 😵 ... dala som aj nejake fotecky do albumu, tak kuk 😉

a musim ju pochvalit, zatial je to ukazkove babatko, skoro vobec neplacka, len spinka, papka a pokojne lezka a kopka v postielocke 😉 .... dnes nam ju merali, mame 53cm a 3860g 😵

mirka907
16. sep 2009

Uankab gratulujem🙂 Mala je zlatucka a vyzera byt velmi spokojna ze je uz s Vami..

Ivka my sme minule boli s malou vonku a zobudila sa na hlad...este sme boli dost daleko od bytu a mala to ozaj paradne roztocila...ludia na nas pozerali ze co jej robime..tak ju maznel zobral na ruky a upaloval domov (on ju zazracne v tychto situaciach vie aspon trosicku ukludnit) ..ja som za nim utekala s kociarom ..proste pohlad na nas musel byt neskutocny..tak sme pre tieto pripady kupili cajik, ze ju aspon kym prideme domov nejako utisime...este sme ho neskusali ...vcera bol nachystany ale mala dokazala spat 4 hodky v kuse(2 vonku a 2 dospala doma)
Potom daj vediet ako ste na krstinach dopadli...mozme sa potom jedna druhej navzajom postazovat🙂...u nas budu krstiny prebiehat na troch miestach...najprv kostol, potom restika a potom u nasich na dome...krstna mama malickej ma 4mesacne babo, ktore tiez koji, tak som mala strach ako to s kojenim poriesime..ale v restike som sa dohodla ze nam daju k dispozicii jednu kancelariu a mozme sa realizovat, takze som celkom spokojna..a u nasich ju vylozim s kociarikom na dvore a bude jej fajn(babky sa pri nej vystriedaju tak jej bude dobre)..

Janka super ste to vyriesili s tou chatou ked je take pekne pocasie...mozte mat Oliverka vonku kolko sa mu ziada...ja inac teraz trosku zavidim maminam ktore byvaju na dome..u nas je hotove umenie dostat malu vonku..mame maly vytah a pre istotu este s dverami, takze nie je sanca ze tam vojde cely kocik...takze ak som sama najprv ide konstrukcia dole na prizemie a potom vanicka s malou..

Joj ale som sa rozpisala...🙂 No ale poznate to...ked mala zaspi tak vacsinou nie je nikto naokolo s kym sa porozpravat..tak si to dnes odnieslo toto forum🙂

drobec17
16. sep 2009

Ahojte,

gratulujem vsetkym cerstvym mamickam a prajem hlavne pevne nervy, vela sily a veeela zdravicka pre mamicky aj deticky...

Velmi ma tesi ked citam, ze uz to mate zdarne za sebou...moc mi to dodava silu...mi to mame este len pred sebou ale tiez sa nam to uz krati...

Babulky, aj vase mimco sa v brusku vrtelo a tocilo az do porodu? To nase mi da tak 2-3hodinky vydychnut ale inak sa stale otaca, vrti, kope a ine nezbeznosti, takze si viete predstavit co to robi s mojimi vnutornostami . 😖 ..dnes v noci sme sa aj trosku pregrcli...mam zacat panikarit alebo je to normalne?

Od zaciatku mi gyndos vravi, ze si urobil moc miesta, takze sa bude vrtiet dost dlho ale tiez sa trosku obava aby nezostalo zle otocene...kazdy den ma inu polohu...dokedy to asi takto bude? Skuste mi napisat vase skusenosti...

Este raz Vam prajem len to najlepsie a aby Vam ti vasi drobcekovia robili len radost...
😉

ivkaivka
16. sep 2009

Uankab blahozelam, mala je nadherna, nech vam robi len radost. Mirka, ten hladovy plac poznam, nasu akokeby rezali. Uz aj suseda nam vravela, ze ju v noci pocuje 😀 . Aj my mame krstiny na 3x-kostol, restika a u nas doma pre zvysok rodiny. Uz sa tesim, som zvedava ako to dopadne. Urcite dam vediet.

janka3.12
16. sep 2009

Uankab gratlujeeeeem🙂

nuz na chalupe sme dopasli asi tato - maly zaspal este domka po kojeni, prepal cca 15 min cestu autom, na chalupe sme ho dali do kocika a po tristvrte hodinke sa zobudil hladny...tak sme kojili, kocikovali kojili z druheho prsnika a uspali ho asi po dvoch hodinach a sli domkov...
Dnes mame zly den, maly cely den malinko spinka, pomrnkva, papa, zaspal az na balkone v kociku, potom sa napapal a spal dve a pol hodiny, teraz ho uz od 16:30 nemozme uspat, aj kupkanie budeme musiet posunut, alebo vynechat podla toho kedy zaspinka...babulky kiezby spinkal pravidelnejsie:( ale to by som asi velmi chcela, manzel ide v nedelu na obed prec, dojde az v pondelok vecer...esteze dojde mamina, aspon nebudem sama....
Velmi vam drzim palce na krstinach, tesim sa ako potom napisete, male budu hviezdy uvidite🙂
zatial pa

uankab
16. sep 2009

ahojte, babenky dakujem veelmi pekne... malinka je zlatunka, aj ked dnes ma nejaky horsi den, asi ju boli brusko a nechce velmi spinkat.. uvidime aka bude noc...

drobec, mne sa magdalenka vrtela v brusku az do porodu... sice hlavickou dole bola otocena asi od 30tt, ale pretacala sa zo strany na stranu stale, veelmi ma tlacila do rebier...

ivkaivka
17. sep 2009

Uankab, mne na gastre poradila: pred kazdym papanim Sab simplex 5kv, od 3.tyzdna 15, babatko polohovat a ked bude na brusku tak masirovat chrbatik smerom hore, aby sa to uvolnilo. Ja som doteraz masirovala dole, tak ma to prekvapilo. A brusko masirovat teplou rukou v smere hodinovych ruciciek. Drzte sa, nam te sab simplex pomaha-dufam, ze nezahovorim.
Jani, moja vcera prespala takmer cely den, no vecer nam urobila riadny cirkus-4hodiny plakala a plakala..... az tak zaspala.

mirka907
17. sep 2009

Joj ja si uz ani nepamatam kedy dokazala mala zaspat po dvoch hodinach....bezne ma 4 hodinove intervaly..ale zazili sme uz par 5hodinovych aj jeden 8hodinovy ....nastastie je to cez den ...Janka nechcem strasit ale mala s tym zacala az okolo 2-3 tyzdnov...myslim ze cim viac zacina vnimat okolie tym viac sa jej paci byt hore....no a par chyb robim aj ja (napr nevystihnem spravny cas kedy je ospala a potom uz je neskoro lebo place od unavy, prekrmim ju a podobne...)..no spoznavame sa ...snad o chvilu nabehneme na nejaky rezim... Ja som teraz nestastna z kojenia...zas sa mi zapalil prsnik (pre istotu druhy) a ked papa je to utrpenie...no snad sa toho zbavim rychlo a tentokrat bez horucky..drzte palce

Drobec ..moja v brusku vystrajala az do konca...vzdy bola natlacena na pravej strane a vystrkovala lakte a podobne🙂..ale bola otocena dole hlavickou od 30 tt....

uankab
17. sep 2009

mirka, skus si pozriet tento clanok... ja som sa k nemu vcera dostala, tiez bojujem s nadtvorbou mliecka a malicka je z toho dost nepokojna... vcera som zacala praktizovat prvy bod (kojit len z jedneho prsnika po dobu min. 2 hodin), vies si predstavit asi ako som sa zobudila rano, vsetko bolo mokre tak mi velmi vytekalo z prsnika, z ktoreho som kojila v noci... a tiez pijem salviovy caj... velmi sa bojim zapalu, dufam, ze to bude fungovat a upravi sa mi to nejako...
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

ivka, tak to ti veru nezavidim tie place... myslis ze to je preto ze ma koliky ci co z coho? nasa malicka nastastie placka velmi malo, no ono sa to moze zmenit, ved zajtra budeme mat este len 2 tyzdne...

janka3.12
18. sep 2009

Ahojte babulky,

miruska mas pravdu, maly sa blizi k 3 tyzdnu a poviem ti cez den uz po kojeni byva hore a obzera cca 1 hodku, potom zacne mrncat od unavy, chyti prsnik 2 - 3 krat potiahne place este viac ( z tej unavy) a az potom nam zaspi...uz sa radi pozerame okolo seba a rozpravame sa🙂🙂🙂 s tym krmenim tiez robim chyby, ale tiez pomaly si zvykame🙂 uz aj vcera v noci sa nam to stalo, nastastie len raz, ale verim ze cim bude starsi tym bude chciet byt viac hore a objavovat svet🙂

mliecko vzdy pred kojenim odstriekam z oboch prsnikov, za cely den mam potom cca 100 - 125 ml mliecka, co je 1 davka, tak zamrazujem (aj ked neviem co s nim budem potom robit🙂 vacsinou malemu staci z na jedenkrat z jedneho prsnika, po dalsom prebudeni z druheho, tak to striedam, a zatial to v pohodke zvladame, aj ked musim teda trochu pred kojenim odstriekat, lebo mu to inak rychlo tecie a dusi sa mi....

p.s.: tiez mam rano pocit akoby som sa kupala v bazene, pri spani mi vzdy nejake to mliecko vytecie, no co uz🙂

juuj maly place ideme na dalsiu šichtu🙂
držkajte sa

janka3.12
19. sep 2009

cafte kočky🙂

včera som mala pocit že už už nebudem vládať a zaspím, maly po kupkani zaspal ako vzdy na skoro 3 hodky, no ked sa zobudil o 10:45 zaspal až o jednej rano....niekedy mam pocit ze som riadna padavka ze toho moc nevydrzim...noci su pre mna zabijak, lebo som spac🙂 cez den mi nevadi uspavat maleho aj tri hodky....ach jaj, hadam to chce len trening a hadam sa raz dockame a maly prespi vacsinu z noci - boze dufam🙂🙂

ivkaivka
20. sep 2009

Mirka, my sme mali vcera po krstinach taky placlivy vecer- 4 hodiny, isli sme zosaliet, mala bola cela spotena, revala tak, ze bola bordova a nie a nie prestat. Jest nechcela, brusko ju asi nebolelo, pretoze mala prdiky... no proste sa super zrevala ona, ja a bol pokoj. Krstiny dopadli dobre, mala v kostole spinkala aj v restike, zato vecer sa vyjasila poriadne. Fotky do albumu dam asi zajtra, tak mozte pozriet.
Uankab, super, ze mala je taka dobra, nech vam to vydrzi a koliky vas obidu.

ivkaivka
20. sep 2009

Jani, na tie prespate noci si este asi pockame. Moja sa za posledne 2 noci zobudila len raz o 3.00 a potom rano o 06.30, sice zaspala okolo 23.00, tak mozno preto len raz. Teraz spinka uz asi 2 hodky, tak uvidime co bude... .

mirka907
21. sep 2009

Ahojte kocky🙂 Tak u nas krstiny v pohode..mala kostol prespala..kludne na nu mohol farar liat vody kolko chcel...odignorovala ho a hotovo🙂..v restike sme sa vykricali a potom na dome isla na kolecko raz s jednou babkou raz s druhou takze nam to prespala...ale co sa nam stalo... neviem ci je to tym krstom alebo co, ale uz trikrat sa jej podarilo zaspat bez uspavania...dvakrat som ju polozila vedla seba, dala cumel a tvarila sa ze spim...one zrejme po mne opakujuc zaspala🙂 ..no a dnes v noci som ju culu dala do postielky a bez odporu zaspala aj tam...tak snad nam to vydrzi..
No zapal prsnika uz je prekonany...neobisiel sa bez horucky, takze piatok bol hrozny, ale uz sa zas tesime ako mala papa...dnes v noci som sa ale zobudila na hrozne navrety prsnik....nemohla som kvoli tomu spat, malu som prikladala a stale sa mi neulavilo...takze po dlhom skumani skoro rano na nete som prisla na to ze je to upchaty mliekovod...(prezradila to biela bodka na bradavke)....po dalsom skumani na nete som zistila co s tym(prepichnut tu bodku sterilizovanou ihlou a odsat) a uz je nam dobre...pomaly zo mna bude odbornicka na vsetky mozne problemy pri kojeni.🙂... hlavne je ale vydrzat lebo chcem malu plne kojit aspon do tych 6 mesiacov...

mirka907
21. sep 2009

Uankab, vdaka za linku...ja som metodu kojit z jedneho prsnika praktizovala minuly tyzden a potom som dostala ten zapal (inac som si vsimla ze zapal som dostala vzdy potom, co som zjedla zmrzlinu...ktovie ci nemam take salene hormony ze sa z toho zblaznili) tak som to musela zrusit...ale planujem sa k tomu vratit, lebo mi to znie logicky 🙂 viac menej som dnes v noci kojila len z jedneho prsnika(toho navreteho) a ten druhy bol rano v pohode tak budem skusat dalej🙂 a ten salviovy caj ti niekto poradil?

janka3.12
21. sep 2009

som rada ze vam krstiny dopadli tak uzasne🙂
my sme mali vcera noc na prd, drobcek sa ako vzdy po kupani zobudil po 3 hodkach 10:45, no potom zaspal az o jednej (kedze uspavanie trvalo tak dlho - maly bol culy jak na poludnei🙂 asi mu pretravilo), potom sa zobudil 1:40, potom 3:00 a o piatej, inokedy sa nam v noci budi len 3krat...neviem...nejako sa nam predlzuju etapy ked sme hore, maly len vykukuje obzera - jedno statsie ze nam neplace ani pocas uspavania, proste je tichucko a len sa zoznamuje s okolim, tak som aspon za to vdacna🙂

tiez som citala niekede ze salviovy caj znizuje tvorbu mliecka

lillie79
27. sep 2009

ahojte,
takze uz sme tyzden doma z porodnice, konecne. 😎
10.9. som porodila spontanne nasho maleho drobceka Samka 😉 3120g a 48cm. trochu malinky, ale rastie nam uz ako z vody. nejake fotky v albume 😉

takze podrobnosti...
v stredu o 8 rano som bola este na poradni u dr., ktora mi povedala, ze som na 1 prst otvorena, ale vraj mozem dnes kludne odrodit, ze mi prepichnu vodu a pockame resp. mi daju cipky na otvorenie sa. no ja som nebola psychicky pripravena, ze by som sla rodit a este som potrebovala co to stihnut vybavit. tak sme sa dohodli, ze pridem v piatok na poradnu. ak pridem rano ide sa na porod ak okolo obeda tak len poradna a budeme cakat kym sa maly ozve, ze uz chce prist na svet. i ked ma tam sestricka presviedcala, ze ci nechcem rodit, lebo je krasny datum 9.9.2009 xixi a ja ze urcite kvoli datumu nie. a potom ked som videla mamicky vonku na chodbe s taskami tak som si povedala, hej bude to dnes ako na vyrobnom pase. a veru 9.9. sa narodilo 9 drobcov - 5 cisarskym a 4 spontanne, takze to tam mali riadne huste.

ako kazdu noc, nad ranom som chodila na zachod a aj teraz o 1.30 som sla, ze mi treba cikat. ako som tak vstavala z postele tak mi nieco v brusku puklo. ja ze, ale maly alebo ja mame plyny, ze v pohode. no mala som taky ruzovkasty vytok na nohavickach. a ja ze to este asi nic nie je alebo hej.... a ked som sa postavila, tak mi odtiekla voda cca 2-3dcl max myslim. v tom polospanku som hned zavolala manzela, ze akej farby vidi vodu xixi, lebo som bola tak mimo, ze som nevedela, ci uz idem rodit ci co..??!! potom som zavolalal dr., ze mi pravdepodobne odtiekla voda. tak ze mam prist do nemocky, ze ma nocnu. do nemocky sme dorazili o 2.05 tusim. inak, hned po odteceni som dostala kontrakcie a opakovalo sa to kazde 4 min a neustale boli bolestivejsie... v nemocke ma dali na monitor na par min. dr. ma zo spodu vysetrila a opat povedala, ze je to na 1 prst, ale ze citi hlavicku, ze je uplne na spodku. potom mi dali klistyr a vraj mi potom daju 2 cipky na otvorenie sa. takze som tam par min. hodila hore dole po chodbe a 1.dobe porodnej (bola tam iba 1 caja na infuzke, asi tiez cakala kym to na nu pride).... a po neviem ktorej kontrakcie som mala taku silnu, ze som mala pocit, ze maly uz ide von. brutalne silny tlak na konecnik, az som zakricala. sestricka dobehla, ze nemam kricat ale z hlboka dychat a vydychovat, ze sa mam predklonit a opriet o postel a rozkrocit nohy. ja som na nu zvysenym tonom v hlase, ze "dajte mi epidural a nebudem kricat".. ona, ze nemoze, lebo musim byt min. na 3 prsty otvorena, co nie som... po par min. mi povedala, ze nech si lahnem a da mi tie cipky. no hned ako som lahla, pozrela a ze mam zist pomaly dolu z postele a pomoze mi na salu, lebo vraj uz rodim...
este cestou na salu, mi dala podpisat nejaky papier ohladne rodneho listu. nejako som vyliezla na kozu a potom to cele zacalo. najviac sa mi pacilo to, ked som lahla, priviazala mi nohy a povedala:"a teraz sa naucime ako spravne tlacit". mi z toho bolo tak do smiechu, lebo som mala pocit, ze to proste ide samo a niet sa tu co ucit... ale robila som co mi povedali tj. hlboky nadych ako ked sa idem ponorit pod vodu a potom vsetku energiu davam do tlacenia. mala som pocit, ze tlacim na konecnik. bolest pri porode neviem opisat, lebo maly bol vonku na 3 silne a jedno slabe zatlacenie. viem, ze som mala cely cas zatvorene oci a ani hlaska som nevydala. akonahle z mojich ust isiel co i len vzduch hned mi povedali, ze bez zvuku, zavriet usta... na sitie mi potom dali lokalku. boli to asi ako nejake pichnutie osou, aspon taky som mala pocit a potom uz bolo po vsetkom.

manzel bol uz len pri samotnom porode a som mu za to vdacna. pridrziaval mi hlavu dopredu pri porode. chudak, potom menil farby jedna radost a bol riadne spoteny. dali mu stolicku a tiez sa ho viackrat spytali, ci je OK, lebo bol dost biely na konci, ale zvladol to na jednicku.

maleho mi hned ukazali po porode. anjelik mi hned chytil rucku a stisol a po porode mi ho potom umyteho prinieslo na par min. chudacik bol tak v strese, ze sa nechcel prisat...

na margo rychleho porodu, som asi preto ostala v nemocke tak dlho v nedelu maly dostal zltacku a bol 2x pod lampou a potom sa to este dosrrrr.. lebo zacal klesat na vahe. krasky z pediatrie mi ho nosili pocac ozarovania iba vtedy ked sa zobudil a primarka mi potom povedala, ked ma pustala, ze mi ho mali nosit min. kazde 3-4 hod na kojenie. preto som aj stracala mlieko. na zaciatku som ho mala aj som odsavala...

takze tolko z mojej strany. ak mate otazky, pytajte sa 😉 so Samkou sme pomaly uz ako zohraty par 😀 😀

janka3.12
27. sep 2009

gratulujééém🙂

lia
27. sep 2009

fuuuu lilieee,vycerpavajuce,ale zvladla si to na jednicku 😵 gratulujem 😵

ivkaivka
27. sep 2009

lilieee gratulujeeeem, si sikulka. Teraz mas mliecko? Kojis? Este raz blahozelam, maly je nadherny, len neviem na koho sa podoba. Drzte sa.

lillie79
28. sep 2009

dakujem 😀

mlieko mam, ale menej ☹ . vzdy ho prilozim, ale potom ho musim dokrmovat, lebo mu moje nestaci. kedze nemam doma vahu neviem kolko vysaje 😒 a k veceru si odsavam. z jedneho prsnika max 40ml co je vraj malo ako mi hovorila primarka, ze by som mala odsat min 100ml z jedneho... ☹
budem kojit kym sa bude dat. pijem caj pre kojace mamicky a asi zacnem aj tmave pivo ako sa hovori ...

mirka907
28. sep 2009

Lilie gratulujem🙂....My sme dnes boli na poradni a mala ma uz 4400 gramov a to sme zacinali na 3080🙂...1300 pribrala za 4 tyzdne a 3 dni..teda odkedy sme doma z porodnice...no je to velky papkac.
Lillie to mas tak, niekto ma mliecka malo a musi dokrmovat a niekto (teraz konkretne ja) mliecko ma, ale tie problemy okolo toho...2x zapal a 3x upchaty mliekovod....
A inac mame za sebou uz aj neurologicke vysetrenie. To nam dopadlo nastastie dobre ale s klbami mame problem tam sme dostali abdukcnu perinku a kontrola o 3 tyzdne...

drobec17
28. sep 2009

Ahojte babulky,

ja neviem ci si to len namyslam alebo co sa deje, ale mam pocit, ze som dostala "kramy" a dokonca sa aj v noci zobudim na bolesti a v podbrusku ma boli permanentne ale take ako tvrdnutie bruska to neevidujem...vobec nemam ani len potuchy co to znamena...takto to mam uz od soboty...a to nehovorim o bolestiach v krizoch...a najhorsie je to ked sa maly otoci...stale sa otaca ale este stale aj do bokov - teda myslene priecne...vtedy sa to trosku zlepsi ale ked sa vrati do polohy hlavickou alebo cim dolu tak idem z koze vyskocit...viete mi poradit co sa vlastne deje? Som kludne, nepanikarim, len by som rada vedela dajaku skusenost od Vas...naposledy som bola u gyn. 14.9. a vtedy mi vravel,ze mam este aspon 4 tyzden vydrzat 😅
...osobne si myslim,ze je este dost skoro na porod ale neviem co mam robit... u porodnika som este nebola, idem v stredu prvy krat...bola som minulu ale bol na skoleni cely tyzden...snad ho spoznam kym porodim...heh...
😀

janka3.12
29. sep 2009

cafte babulky, lilie, nas maly sice prvy mesiac vydrzal len an mojom mliecku - pribral pekne na 4 400 g🙂 ale uzmu nestaci a musim dokrmovat, ja odsajem z oboch prsnikov dokopy tak 60 - 80 ml, takze tiez nic moc:( neva hlavne ze su nasi drobcekovia zdravi🙂

ivkaivka
30. sep 2009

lillie, ja som mala tiez velmi malo mliecka, tak som si kupila ricinus comunis-sa to tusim vola,su to take male sladke gulicky a mliecko sa robehlo, teraz rano odsajem 180, a potom po kazdych troch hodinach aspon tych 120. Ja malej davam, len na flasu, pretoze dlho nevydrzi byt prisata. Skus tie gulicky, staci ak si popytas v lekarni gulicky na tvorbu materskeho mlieka. Preco by si mala z jedneho prsnika odsat 100. Ved moja ma mesiac a tyzden a vypije max.120, niektore dni len po 75ml kazde 3 hodinky a vecer vzdy davam Nutrilon. Cim dokrmujes? Jani Ty dokrmujes len v noci, alebo aj cez den a cim? Mne lekarka odporucila Nutrilon HA 1, vraj je najlahsie stravitelne, vzdy mi predpise 5 krabic, na predpis je to takmer o polovicu lacnejsie.
Drobec, bolesti ako pri menzese- no asi by som sa uz pomaly chystala a krize, no to je tiez priznak. Neboj porod spoznas, ja som to sice nespoznala, teda kontrakcie som nespoznala, pretoze boli bolestive no nepravidelne, tak som im nepripisovala dolezitost, az na naliehanie mamy a svokry sme isli do porodnice a to som uz bola otvorena na 5 prstov. Tak sa drz, no ak by si mala nejake podozrenie, chod na pohotovost. Drzim palce, potom daj vediet.

janka3.12
2. okt 2009

ivuska dokrmujem bebou HA tiez na predpis a snazim sa len po kupani a v noci cize 2 x, ale ak mi nespi cez den (lebo po mojom mliecku ci z flase alebo z prsnika spi max. 45 min) tak niekedy dam aj na obed. Tiez nevipije vzdy rovnako, niekedy 100, 120, inokedy 80 a spinka. Oliverko nie je spac, spinka cez den max. 2 hod.o po kupkani nastastie 3 - 4h. Tiezuzivam od zaciatku tehotenstva homeopatika ricinus a pijem kazdy den caj pre kojace mamicky, no mnozstvo mlieka to u mna neovplynvni. Ked mam malo mlieka, musim dokrmit aby sa mi prsniky naliali a mohla som si odsat..... som len stastna ze ho z beby neboli brusko, toho som sa bala najviac, aj ked grga po nej ako za dvoch, urcite je to tazsie na zaludok ako materske.
baby ja len pevne dufam ze tym ze maleho prikladam len obcas (kedze moc nechce pit, lebo kojim cez klobuciky) ze nepridem o mliecko:(
mamina mi dnes donesie detsku vahu tak odvazim kolko pribral za tyzden co sme boli v poradni....
drzkajte sa

ivkaivka
3. okt 2009

janka, ja som malu raz cely tyzden neprilozila a mliecka som mala stale viac a viac. Zdravotna sestricka povedala, ze dolezite je prsniky vyprazdnovat. Cim viac vyprazdnis, tym viac sa mliecka urobi. Ja mam pocit, ze ked malu prilozim, tak sa mi potom lahsie odsava-proste mliecko tecie rychlejsie. Neboj, mliecko nestratis, no je to o psychike, mozno mi tie lieky ani nepomahaju, no nastartovala som hlavu tak, ze ked vezmem tak sa mliecko urobi 😀 . Snaz sa casto odsavat. Ja odsavam asi 5x do dna, niekedy len 3x a potom je toho mliecka velmi vela. Mala uz vazi 4270g, lekarka povedala, ze zo vsetkych novorodencov ktorych ma pribera najlepsie a to este kvanta vyvracka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre