Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janka3.12
31. jan 2010

nikushka drzim palce, nech to cim skor pride🙂 boze pamatam posledne dva tyzdne som na tom bola pred porodom rovnako...

arett ja som pouzivala od Aventu prsne vlozky ktore sa daju oprat...su tam 3 pary...priznam sa v prvych mesiacoch ked som este kojila som pouzivala aj obycajnu plienku tak mi tieklo mliecko a to bolo naj...

tak baby Oli spal po kasicke do piatej ako obvykle..tak dnes skusim zas....skusim na obed asi uz aj mrkvicku, ved dne 12:21 mame 5. mesiacov🙂

mirka907
31. jan 2010

Nika podlozku ti daju hned po porode a potom len ak nahodou prave robi nejake dobra sestricka a to tiez nie celu ale len polku. Ja som mala svoje, aby som si mohla tie podlozky menit kolko chcem. Manzel mi kupil cele 2 balenia. Myslim, ze 5 kusov je v jednom a nejake kusy sa mi zvysili, tak som ich potom pouzila ako prebalovaciu podlozku, ked sme niekde isli. Inac sestricky su tam celkom fajn, asi len dve boli take odmerane. O mna sa starali fakt dobre. Aj sestricky na novorodeneckom boli fajn. Malu som mala 5 dni na jiske a nevladala som za nou chodit, kvoli silnym bolestiam hlavy a take boli zlate, ze aj ked bola na jiske, tak mi ju nosili na kojenie.
Mas vybaveneho doktora?Ja som mala Murina a bola som spokojna.
A planujes mat nadstandard? Ak ti mozem poradit, tak ak by si nahodou rodila cisarakom, tak si pytaj nadstandard, kde budes sama. Ja som mala ten za 10 Eur s vlastnou sprchou a ta bola na nezaplatenie.
Inac by som asi chcela ten, ktory bol za 100Sk (3.35 eura?), tam ste 3 pokope a aspon by ste pokecali.

celin
31. jan 2010

ja tiez nejem citrusy, banany a korenene jedla. z korenia sa kubkovi vzdy vyhadzu licka, raz mu to tak hnisalo ze sme museli letiet k lekarke. tie korenene jedla mi uz chybaju a mandarinky tiez.
ja si myslim ze mam malo mliecka aj preto ze uz vobec nemusim nosit prsne vlozky, mlieko netecie. a ked kojim volakedy mi aspon kvapkalo z druheho prsnika a teraz ani kvapka.
no kubko je uz hore, spal 30 min. a to som ho vcera chvalila ako dobre spi. ideme varit polievocku.

beisis
31. jan 2010

Ahoj mám holky prosbičku, pořád mě bolí prsa a odtéká mi mlíko nevíte někdo co stim? Do porodu sice už daleko moc není, ale tohle neni příjemné a já nevim jak si stim poradit. A ještě jsem se chtěla zeptat, poslední dobou se mi stává, že jsem stále "mokrá". Nevím jestli je to výtok, nebo by to mohla být plodová voda. Díky za radu

celin
31. jan 2010

beisis to moze byt aj plodova voda, skoc do nemocnice a tam ti to skontroluju. das im vlozku s tou vodou, oni tam nieco kvapnu a ked sa to sfarbi je to plodovka. a poradia ti aj s tymi prsiami

beisis
31. jan 2010

celin Ono je to právě složitější já jsem se rozhodla rodit asi Padesát kilometrů od Prahy a bojim se že jestli je to plodovka, tak budu nakonec rodit u Apolináře nebo na Bulovce a to se mi moc nechce. A nevím jestli je možné si tam sject udělat jenom ten test a pak mě pustí, když budu chtít rodit jinde nebo si mě tam rovnou nechaj.

nikushka0
31. jan 2010

mirka...co sa tyka doktora, tak nemam...ani necem, drahe jak guta....dnes som bola na monitor a mam uz mierne kontrakcie, takze cakame kazdu chvilku....dobre som citila vcera....nadstandardku chcem tu za 3e daco....mala sa otocila na poslednu chvilu dole hlavou, tak dufam, ze cisarak nebude....a co sa tyka tych podloziek...kde to kupim a kolko to moze stat????

nikushka0
31. jan 2010

beisis...ak sa mozem vyjadrit...myslim si, ze zdravie babatka je na prvom mieste....nechcem ta prehovarat ani nic podobne a uz vobec nechcem mudrovat, ale co ak to plodovka naozaj je....mozes ohrozit malinke...

kolienko
31. jan 2010

ahojtae...takmi tiez este stále kinderko

nikkus tie podlozky kúpis v lekárni a stojí to par centov...ja som si zabalila do pôrodnice 5 ks...
ak sa mi nerozbehne pôrod, tak zajtra idem lezat...
nikus ako cítis kontrakcie???lebo mna stále niečo pobolieva a kríze, klby to ani nehovorím.....

beisis
31. jan 2010

Nikushka0 já vím. Jen čekám na kontrakce nebo tak něco, abych si to potvrdila. Navíc malé se docela obstojně hejbe. A někdo mi řikal, že když kope, a celkem často, tak že to na porod nevypadá nevím co je na tom pravdy. Já bych potřebovala na tohle asi příručku, abych věděla co přesně dělat. A nechci, aby na mě zase v porodnici koukali jak na přecitlivělou cíťu nebo hysterku :(

kolienko
31. jan 2010

ozaj a vcera mi odisla hlien.zátcha...nikus tebe uz tiez odisla???
beisis... ja si skôr myslím, ze ked kope, tak to je na pôrod...neviem prečo som toho nazoru, ale to je taký môj názor.....

beisis
31. jan 2010

No já už z toho začínám být nervozní je fakt, že břicho mi tvrdne od šestýho měsíce, ale tohle mi dneska přijde takový jiný. Tak já nevim asi počkám ještě chvilku a pak vyrazim.

uankab
31. jan 2010

nikush, nechcem ta strasit, ale ja som mala slabe kontrakcie 2 tyzdne, Magdalenku som 11 dni prenasala... den pred vyvolavanim sa rozhodla vyjst na svet sama 😉 ... a tiez sme robili vsetko od vymyslu sveta a nic nepomahalo, skratka ked sa babatko rozhodne prist na svet, tak ono pride...

janka, ja mam tiez tie pratelne, ale zial mi nestacili, mokre boli za par minut.. tiez kupujeme tie jednorazove na tony... 😖

drzim vsetkym tehulkam palce, nech mate co najbezbolestnejsi porod 😉

mirka907
31. jan 2010

Beisis mne voda odtekala od rana od 2hej, kontrakcie uplne slabe, no na dalsi den rano my museli spravit sekciu. Mala bola celu dobu aktivna a potom zrazu nic. Takze ja odporucam aby si sla do nemocnice. Radsej skor ako neskor.
Janka vsetko naj Olimu k 5tim mesiacom.

bibulienka
31. jan 2010

Janka všetko naj k 5tim mesiacikom....
Lucka dnes spapala riadnu porciu zemiaku s mrkvou, velmi jej chutilo 😀 😀 😀
kolienko, nikushka, beisis.... ja som mala kontrakcie od 31 tyzdna... musela som brat magnezium a potom v 38tt zacala strajkovat placenta... v 38+1 tt mi lekar navrhol vyvolanie porodu aby sme neohrozili babo... ale ja som este pred vyvolacavkou bola otvorena na 3 cm...takze stacilo stvrt tbl a babo bolo na svete 😀 😀 😀 😀 😀

janka3.12
31. jan 2010

beisis, pokial ciem tak v lekarni by sa mal dat kupit indikacny papierik na odlisenie plodovej vody, nech ti manzel skoci opytat sa...

bibi ako pripravujes papanie? my sme dnes dali prvykrat mrkvu ale poprve sa varila dlho, varila som len jednu a po druhe neslo mi dpobre rozmixovat take male mnozstvo, zajtra skusim cez ceditko prepasirovat...spapal asi 6 lyziciek, lepsie to bolo ale s kasou vcea ecer. no dnes mu ju chcem dat do flase, lebo vecer sa mu moc nechce babrat sa s lyzickou🙂 tak uvidime

bibulienka
31. jan 2010

janka...ja uvarim jeden zemiak a jednu mrkvu v ruzovej lucke kojeneckej vode... mam taky kombinovany mixer...ponorny + daju sa nan dat aj nastavce s nozmi a nadobka, do toho to dam a je to v pohode (mixujem to aj s tou vodou aby to bolo redsie)...takto mam jedlo na dva dni...mam take spec.poharoky od aventu na skladovanie detskej vyzivy, v tom to dam do chladnicky apotom uz len v ohrievaci ohrejem
zemiak nakrajam na mal kocky a mrkvu na tenke pasiky...vzdy tam ten vyvar necham, lebo pri vareni sa vyvaria do vody dolezite latky...

celin
31. jan 2010

janka ja uvarim 1 mrkvu a 1 zemiak a dobre to roztlacim lyzickou a trosku zriedim tym vyvarom. ja nemixujem.
strasne mu to chuti. dnes zjedol dost vela. este chcel ale ja som s mu bala dat vela. neviete kolko mu mozem dat ? tolko kolku mu chuti ? nejak ho prehana, neviem ci zo zubov alebo z mrkvy. kakal 1x dene, teraz 2x a vzdy sa prese... az na chrbat. vzdy ho musim prezliect. ja uz neviem ako mu mam dat tu plienku.

janka3.12
31. jan 2010

babulky dakujem, aj ja som to dnes mixovala ponornym mixerom a riedila vyvarom🙂 tak mozme pokracovat, som rada ze vasij chuti, dufam ze aj Oli pomaly pride tomu na chut..

celin myslim ze je to 150 - 200 g, myslim ze je to napisane aj v tom specialy krmenia co dala mirka link od mama a ja

celin aj my ako sme vcera dali kasu a dnes mrkvu kakal viacejkrat, neboj urcite je to z toho, hnacka je az ked ma 5 stolic denne a viac🙂

ivkaivka
31. jan 2010

no pozeram, ze vy uz takmer vsetky dokrmujete. Ja asi este pockam. Dnes ma cely den priserne boli hlava, nechcem sa trepat tabletkami,tak len posedavam. Mala cely den nespala, som z nej na nervy.
Jani, vsetko naj k 5 mesiacom.
To kolko vody davate na pripravu zeleninky?

bibulienka
31. jan 2010

ivka ivka- ja zeleninku zalejem aby bola ponorena a ked sa vyvari dolejem dalsiu...

celin
31. jan 2010

ivka ja dam asi hrncek vody na 1 mrkvu a 1 maly zemiak, varim to dost dlho a vela vody sa vyvari.
baby aku zeleninu pouzivate ? domacu alebo kupovanu ? mne este doktorka odporucala davat mrkvovu stavu z domacej mrkvy. ale kde zoberiem domacu mrkvu ? ja dufam ze v tej kupovanej nie je vela dusicnanov.
zajtra asi pridam brokolicu. doktorka hovorila ze mam dat mrkvu, zemiak a petrzlen. petrzlen sa mi velmi nezda a ani som necitala v tom clanku ze petrzlen.
asi kupim aj ja pohariky a budem si varit na 2 dni. ja varim kazdy den cerstve a co zostane dostava pes.
davate uz aj caj ? ja zatial nie, iba obcas ked niekam ideme mu zoberiem caj. mozno tak 2x mesacne

bibulienka
31. jan 2010

ja pouzivam mrkvu a zemiaky zo zahradky od nasej babicky...ale kedze nechodim ka babke casto a zeleninky je malo asi kupim biozeleninu...
caj...zatial pila len asi 2-3x...ked sa jej ckalo alebo obcas vonku, niekedy jej dam ruzovu lucku...inak len mliecko...

kwetinnka
31. jan 2010

BIbus ty si z biskupic...waaaw....to je supis..ja tiež..to by sme sa niekedy mohli meetnut...aspon by som mala s kým brazdit ulice.Normalne ste ma tým papanim navnadili...aj ja už by som chcela...este chvilku pockam..spýtam sa na to Dr...lebo zatial nasa Lili spi relativne dobre v noci..na noc jej dam aj svoje mliecko aj Um a v noci len kojim..to spi do 1 -2 a potom do tej 5-6..tak neviem..a 5 mes bude mat 9.2...ale vlastne Ivka tiež caka...ale mala dostava len tvoje mliecko vsak..

bibulienka
31. jan 2010

jasne kwetinka..mozeme "spachat" nejake stretko....ja brazdim ulice zatial sama len s Luckou v kociku... 😉 😉 😉 😉 musime vymysliet nejaky termin...tesim sa...
neviem ci si to pisala ty kwetinka ale chodis s malou plavat??? a kde???

mirka907
31. jan 2010

Kwetinnka ani ja este neprikrmujem...Mala vyzera ze by uz aj chcela, ale ja si pockam na pokyn od doktorky 😀 ...my budeme mat 6 mesiacov 21.2, tak to uz vlastne nie je ani tak daleko.
Dnes sme cez den prehodili rezim a mala je z toho hotova. Este stale bojuje v postielke. Boli sme doobedu na navsteve o svokrovcov a zvyknem ju o 12tej davat spat do kociara co pospi asi 2 hodinky....Ona mi vsak zaspala uz cestou domov v aute, dala asi 20 minut a potom uz spat nechcela. Tak som ju dala do kociara nieco pred 3tou, po 2 hodinach som ju zobudila, ze aby mi vecer vedela zaspat. No nepomohlo. Nabuduce ju asi dam do postielky kde sice bude spat len 30 minut ale vecer potom nebude problem. Som zvedava kedy teraz zaspi.

nikushka0
31. jan 2010

kolienko....citim, ze sa tam uz nieco robi....tlaky stale...aj tie navaly....kusok bolestivejsie ako vcera...krize tiez....

nikushka0
31. jan 2010

hlienova mi este neodtiekla, ale bolest mi stupa pocas dna teraz....a sme boli na monitore a lekarka mi povedala, ze do par dni to ma prist...dnes alebo zajtra...pripadne pozajtra....zajtra este mame ultrazvuk, tak uvidime...pokial to teda v noci nepride...ja teda dufam, ze uz hej... 😀
neviem preco, ale uz mam taky tusak....

janka3.12
1. feb 2010

dakujem za blahozelania🙂

my sme teraz kupili z Kauflandu, ale tiez chvem skocit do Tesca a kupit bio... dufam ze v tej mrkve je viac vyzivnych latok ako postrekovych🙂

co sa caju tyka, my pijeme fenyklovy uz od narodenia, ale nie pravidelne, ked mal maly nadchu pil aj 50 ml aby sa mu bacily vyplavily, teraz mu dam tak 20-30 denne, no ak bude na obed papat viacej zeleniny, pred poobednym kojenim mu dam cajik.....a stava, no zohnat domacu mrkvu je asi fakt problem, skusila by som tu bio, aj ked mne dr. povedala ze stavu mozem kludne z obchodu pre deti, lebo tie su kontrolovane, aspon do leta, kym nieco nenasadim na chalupe🙂 - ktovie ci sa ale nieco urodi, vsakze🙂

inac, maly my teraz sam zaspal v kresielku, hral sa hral sa, ja som bola na nete a zrazu ticho...nechapem, to asi pre to ze uz dva dni ho uspavam v kresielku, kedze ma 7,5 kg uspavat ho na rukach je uz riadna fuska...odoponem mu hracky aj s hrazdickou a len ho kolisem v kresielku a zaspi asi do 10 min a pospi dakedy len pol hodku dakedy celu hodinku....tak si idem konecne dat ranajky🙂

vcera sme dali kasu do flase, vypilcelu 100🙂 len neviem ako s riedenym, musim dnes urobit hustejsiu ako pisu v navode asi..uvidime.)

mirka907
1. feb 2010

No takze expertka mi vcera zaspala az o stvrt na 11. A to som ju ja uspala na rukach, lebo spustila neskutocny rev. A o 6tej rano mala prvy pokus vstat. Podarilo sa mi ju uspat este na hodinu. A aby som nezabudla o 4tej sa v postielke rozhodla vykecavat a hrat sa. Nastastie jej to trvalo len nejakych 20 minut. Ale aj tak, to moje dieta vobec nepotrebuje spat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre