Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

ivkaivka
26. feb 2010

arrett, nemaj depku, ja keby som mohla tak hltam co pride, no kvoli malej nemozem jest takmer nic, tak asi ta vaha je kvoli tomu, no mam pocit, ze to nie je zdrava vaha, urcite s nou budem musiet nieco robit, len musim pockat, kym dame ekzem pod kontrolu.
ja by som si dala aspon tu kavu, aj bez cukru, no nemozem ani to ☹

mirka907
26. feb 2010

No Ivka tak to ti nezavidim. Ja by som bez kavy uz nefungovala vobec. A 44 kil som mala raz a uz ich mat nikdy nechcem. 😝 ...Pri vyske cca 169 som vyzerala fakt hrozne...Teraz mam 50,no po porode som si vravela, ze by bolo fajn mat viac, lebo to moja chaba telesna konstrukcia tazko zvladala. Arret a hlavne nemaj depku, uvidis ze to pojde dole..Otepli sa, viac sa bude dat chodit s drobcami von...
Ja som uplne hotova. Cez den som sa ako tak drzala, este som aj skocila do Tesca kupit malej nove bodycka s dlhym rukavom(vsade je flak po mrkve, spenate a podobne, tak nech mame aj nieco ciste 😠 ) , no teraz to na mna dolahlo.
Cele telo ma boli a hlava tak chripkovo...Aj som si poplakala ked som si predstavila co ma v noci caka, ze sa zas nevyspim....

kwetinnka
26. feb 2010

Mirus hlavu hore...to zvladnes ..ved sme nejake super mamy:o)))Na mrkvove flaky Ariel profesional...tiež som bola v tescu..kupila som malej nohavice..a tie nejake body..ale vybrakovane bolo teda dost.
JA už sa tesim ked sa viac otepli..dam korcuke,malu do sportaku a ideme..

arrett
26. feb 2010

Ach Mirka... Niekedy je dobre sa vyplakat:-// No mysli na to, že to všetko robíme pre našich krpcekov a že každý deň sme bližšie k tomu, že raz prespia celu noc 🙂 Ja keď niekedy nevladzem, tak poprosim manžela nech sa on stará a donesie ho len na kojenie 🙂) Alebo skús teply kupel. Vkazdom prípade prajem veľa veľa veľa síl.

mirka907
26. feb 2010

Ved hej, len mi je fakt na prd a vstavat v noci cca 3 krat uz vyse 6 mesiacov je trosku vela ...No co, polutovala som sa a mozem ist spat, kedze mala uz zalomila.

arrett
26. feb 2010

Každú z nás to občas chyti, no ten sladky úsmev na tvaricke všetko prekoná. Kľudne sa polutuj, vyzaluj, postazuj, mame na to právo:-@ veď na to sme tu, aby sme si pomáhali a radili sa🙂 a niekedy dostali zo seba všetky emócie. Preto ešte nie sme horšie matky.

arrett
26. feb 2010

My sme uuuuzasneee maminky!!!!!!

bibulienka
26. feb 2010

suhlasim..sme uzasne...ste uzasne..vsetky 😵 😵 😵 😵

mirka907
27. feb 2010

Dobre rano...Neviete mi poradit co malej proti kaslu?V lekarni dali manzelovi Stoptussin ale ochutnala som to a je to hnus najhnusnejsi...a ze vraj vsetky ostatne su az od jedneho roku...dobra kravina nie?

arrett
27. feb 2010

http://www.zdravie.sk/sz/content/461-29776/kase...
- výborná stránka
proti kaslu u nás fungovala nakrajana cibula a plno cukru do toho. No a keď cibulka pustila stavu, tak to sme dávali neterke. Ale neviem ako to je u 6 mesačných babatiek. Asi by ich z toho bolelo bruško. A čo hedelix? Ten je od koľko? Idem kuknut na internete.

arrett
27. feb 2010

Mirka ešte som tu našla toto http://www.zdravie.sk/sz/69-88/Mucosolvan-pisom...
Pise tam že do dvoch rokov pól cajicek lyzicky. Veď prečítaj.

arrett
27. feb 2010

Alebo ešte.https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vTh...
skús si prečítať diskusiu.

mirka907
27. feb 2010

Vdaka Arret. Tiez som pozerala na nete a vysiel mi z toho Hedelix a Mucosolvan junior. Ja len nechapem ako mohli manzela v tej hlupej lekarni tak odbit. Malej som davala na lyzicke ten stoptussin a ste mali vidiet ako sa tvarila..A potom uz z lyzicky nic nechcela. Tak posledne co chcem je aby kvoli stoptussinu prestala jest prikrmy.
Dajaka neschopacka musela byt v tej lekarni...

arrett
27. feb 2010

To poznám. Ja som si po pôrode chcela kúpiť na stehy rosalgin a ona mi furt nukala nejaký sprej za 500 sk. Ja vravim že chcem ten rosalgin a ona furt mlela že toto je lepšie. Silou mocou mi to chcela nanutit. Potom ku nej prišla taká staršia lekarnicka a vraví mi, že ten rosalgin je oveľa lepší na vyplachovanie ako ten drahý sprej a nakazalej mladej nech mi ho nauctuje. Vďaka bohu, lebo inak by na asi pirazilo🙂)
odvtedy chodím do inej lekarne, ktorej nejde o zisk, ale o zdravie pacienta a ľudsky prístup.

Vyhnala som manžela kocikovat a nakazala byt von aspoň 2 hodinky. Konečne sa idem trosku povenovat sebe. Maska, obocie, nechty snáď stiham🙂)

mirka907
27. feb 2010

Tak volal ze kupil Stoptussin ale sirup. Ze ten je vraj najlepsi a chutovo vhodny aj pre deti. No tak to som zvedava, lebo kvapky su ozaj strasny hnus.

janka3.12
27. feb 2010

ivuska mozes skusit este kalerab a tekvicu a potom stale dookola🙂

miruska drzim palce - nie je to lahke, ja som mala miernu depku ked sa zacalo kazit kojenie a maly odmietal pit z prsnika, zacala som odstriekavat....manzel v noci spal a ja som 2-3 krat vstavala a krmila a uspavala...a cez den clovek staraj sa sam...no bola som riadne vystavena....preto vam vsetkym ktore kojite drzim nenormalne palce...ja som stastna ze maly od 3. mes. spi celu noc, dakujem mu za to kazdy den, a cez den ked je neposlusny si poviem ved ti spi celu noc ty trubka🙂 DRZKAJ SA - este mozes pouzit stodal /homeo/....ale neviem ako chutna....inac kludne sirup proti kaslu zmiesaj s mlieckom

my sme boli v Tescu kupit plienky a krupicky na tie kupony co mi dosli z clubcard, a kupili sme uz jablcka, od pondelka ideme na ovocie, plus masko a Beba 2, tak som zvedava co to porobi s bruskom....lebo ked sme mu dali pred dvoma tyzdnami kasu, tak sa v noci dvakrat budil, asi mu bolo tazko na zaludku, tak dufam ze mu to nebude vela

uankab
27. feb 2010

ahojte, ta cibula s cukrom je dobra na kasel, mam to odskusane na sebe... nakrajat cibulu na drobno, posypat lyzicou cukru a nechat postat 12 hodin... pre babatka ale neviem ☹
posledna noc bola u nas hrozna, malinka bola hore skoro stale, o 4 rano som zobudila mm, ze ma sluzbu, lebo som fakt nevladala... dnes som odkvecla poobede, pospala som si skoro 2 hodiny, tak sa citim teraz lepsie...
ekzemik vyzeral dnes lepsie ako vcera, tak verim ze to bolo len kvoli tym zubkom. s prikrmami este pockame do buduceho vikendu asi, myslim ze zubky na teraz su pre nu dost, podobne aj to svrbenie...
no a jasne ze sme uzasne maminy 😵 😵 😵 .... skoda len ze sa tak niekedy necitim 😅

ivkaivka
27. feb 2010

mirka ja som malej davala stoptusin, no u nas bolo vyhodou,ze mliecko pije na flasu, tak som to tam nakvapkala, tak ani nevedela, kedy to ma v sebe. Alebo neskusala si do cajiku jej to zamaskovat?
Ozaj neviet, mozu babatka tu cibulovu stavu, aspon par kvapiek do caju? Urcite by to pomohlo. Ja tiez vstavam 3x za noc, cez den takmer vobec nie som doma, mala ostva s maminou, tak vecer na uspavanie ju davam do mojej postele, trosku spolu poblbneme ona zaspi v priebehu hodinky a tak prekladam do postielky, cize mam dilemu, ci si velmi nezvykne na postel, teda ak uz si nezvykla, no fakt som cez den s nou malo, tak si to vynahradzam aspon vecer.
Zubky sa nekonaju a brusko tiez nie, som z nej nestastna vobec nema zaujem sa pretocit, ked ju dam na brusko, lahne, hlavicku vytoci a dnes tak lezala 15 min. akurat ked som ju zavolala tak dvihla hlavku, pohlad, ze co otravujem a opat si lahla.
Jani, aj mne dosli tie kupony, no neviem, ja som si predstavovala nieco ine a to sme kupovali TV, baby siter...cize bodov muselo byt kopec a oni poslu to, akurat to mozem kupit a uskladnit na neskor.

NO aspon jedno pozitivum, mala zacala pekne papat na lyzicku,spapa sice len nejakych 40-50ml no som aj tak rada, hadam sa to rozbehne. Dnes som jej dala zemiak, mrkva, cukina, no musim vsetko mixovat, nestaci pretlacit, lebo nechce.

Uankab, Mirka sme najsamuzastnejsie super maminy a mozeme byt na seba hrde.
Dnes som si uvedomila, ze odsavam uz viac ako 6 mes. tak sa mi az na tvari objavil taky priblbly usmev, moj dalsi ciel je 7 mes. len dufam, ze uz bez tej desnej diety.
Vajicka ani kuracina nevaia, od zajtra ideme testovat BKM, tak drzte palce, normalne sa tesim, mam sa napchavat jogurtmi, syrmi, mliekom....viete si predstavit co to je po mesiaci odriekania??? Ja sa neskutocne tesim na rano, len nejako pretrpiet to nocne vstavanie.

celin
28. feb 2010

ahojte, nestiham vas velmi citat. ivka obdivujem ta ze si vydrzala tak dlho odsavat. nech ti to vydrzi co najdlhsie.
my sme sa tieez este poriadne nevyspali. maly vstava 3 az 4x za noc. papa kazde 3 hod a teraz este ked sa vie otacat tak sa niekedy otoci na chrbatik a place a musim ho otocit na brusko. a posledne 3 dni s v noci zobudil s placom, nedal sa utisit tak som ho zobrala na ruky, chvilku sa mi zvijal na rukach kym si prdol, este chvilu plakal a zaspal. neviem z coho to ma a co s tym a este posledne 3 dni nevhve absolutne nic papat okrem mlieka.a to uz papal celkom dobre. dufam ze mu nic nebude.
ja uz som tiez unavena z tych noci, uz ma nic nebavilo a cez den sa mi nedari zaspat, nastastie manzel robi na zmeny a ked je doma zoberie mi kubka o 6 rano a ja spim aspon do 9tej a tak mi je lepsie. ale aj tak ma boli cele telo. kubko ma vyse 9 kg a je mi uz tazke ked ho nosim alebo sa s nim blaznim.
arrett co sa tyka vahy som na tom podobne. chcela by som schudnut 14 kg. ale to sa mi asi nepodari. uz som zacala nejedavat vecer po 18 tej., iba ked som hladna tak si dam zeleninu. kojim uz pol roka a vobec som neschudla, prave naopak. 😒

kwetinnka
28. feb 2010

Mirus nasa ked bola chora a mala chytene hlasivky davala som jej Calcium sirup...taku trosku tusim jeden dva ml...a je to aj pre malinke deti..a Stodal je homeopatikum a je sladucky.JAni a Oli bol mozno na tu kasu smadny...lebo nasa tiež po kasi sa skor zobudi a dala som trosku vody a spala dalej.A kupila si si tu bebu na ten kupon ci davas HA?
Ja by som sa chcela dat na delenu stravu..aj s drahym..tak uvidime..aspon pre lepsi pocit

mirka907
28. feb 2010

Ten Stoptussin sirup je zas brutalne sladky...ma karamelovu aromu tak chuti ako cisty cukor....bleee
No mala od rana spala asi 10 minut. Vstala o pol 7mej a ked som ju isla doobedu ulozit, tak vzdy po 2 minutach rev a to sa opakovalo 5 krat. V kociari vydrzala tych 10 minut. Som zvedava kolko pospi teraz.
Dnes ma na obed kalerab a zemiak..Mnam ...skoro som jej ho cely zjedla...Potom by som chcela dat cviklu. Uz ste davali?Neviete poradit ako ju pripravit?

janka3.12
1. mar 2010

kwetinka, mne dosli kupony na pampersky, kasicky nestle, hipp stavy a 8 e na oblecenie pri nakupe nad 20e🙂 a davame HA, od vcera sme zacali davat BEBU HA 2, maly papa menej castejsie, co je fajn, zajtra skusime masko, tak uvidime..

ivuska tiez som si predstavovala ze mi dojdu nejake zlavove poukazky, lebo pri poslednom vyhodnoteni sme mali bodov nejako 200, tak neviem.) ale aj jedny plienky a dve krupicky za darmo potesia🙂

mirka907
1. mar 2010

No mne z tesca nedoslo nic :((( A pritom som tam posledne mesiace teda nakupovala dost...Maju ma v pazi.
Dnes budicek o 4tej rano. Neviem co k tomu dodat...jaj o 6tej som ju uspala a dala 50 minut...parada co?
Som uplne KO a to som dnes mala normalne ze pracovny den. Tolko roboty som mala ze som si odpracovala 7 a pol hodiny. Esteze manzel navaril a Viki bola cez den super...Strasna sranda je ju sledovat. V plazeni sa zrychlila a preto ju to uz nejak nemotivuje. Teraz sa postavi na 4 a kolise sa. Strasne smiesne to vyzera.
Biba ako romantika?Ako bolo?Ci asi ste este tam...

janka3.12
1. mar 2010

mirka a nechces skusit malej dat podvecer kasu? ci Viki vlastne nepapa na flasu ze?

mirka907
1. mar 2010

janka kasu sme uz papali a aj ked chutila nejako na noc nepomohla...skor sa bojim ze nas este viac upcha.

arrett
1. mar 2010

Tak baby, prvá hodina fitnes kurzu chudnutia je za mnou. Cítim sa skvelo, uvidíme čo to bude zajtra🙂)

bibulienka
1. mar 2010

aahojteeeeeeeeeee...este sme v tatrach ale "mrnčadlo" (krucie meno pre Lucinku) konecne spinka a ja mam uz zase pobalene domov a tak pozeram co ste vystrajali kym som tu nebola....
... je tu super...pocasie vyslo na jednotku...hotel je fajn..skoro prazdny... Lucia polovicu cesty sem prespala...potom chvilu mrncala a vypila 125ml caju na jeden sup... po 1x!!!
ale co sa mi nepaci ze odkedy sme tu teda posledne dve noci-...Lucka vstava kazde dve hodiny, je mrzuta a rano vstava o piatej...len dufam, ze je to zmenou prostredia a ze doma sa to upravi...posledne dva dni sme boli skoro stale vonku...prebalovali a papali sme kde sa dalo..obcas som dost improvizovala..ale celkom sranda....ale som milo prekvapena..vsade maju detske stolicky na krmenie, aj prebalovacich miestnosti je viac a vsade man ochotne poskytli misku s horucou vodou na ohriatie zeleninky pre Lucku...
nasa dcerenka dnes prerevala cestu lanovkou na hrebienok..a potom prespala celu "turu" v snehu na rainerovu chatu...
zuby stale nemame... majte sa ozvem sa uz z domu...
mirka dufamz ze uz sa mate lepsie....a pozdravujem maleho lezunika...
arrett drzim palceky..nech sa ti dari v chudnuti... 😉 😉 😉 😉 😉
ozaj..Lucka bola s nami po prvy krat v bazene...a bola uzasna...drzala som ju len na jednej ruke za pazuchu a ona kopala rukami aj nohami ausmev od ucha k uchu..vysantila sa a dnes poobede spala 2 hodiny.. 😵 😵 😵

uankab
1. mar 2010

bibi, super, tak si este uzi posledne hodiny dovolenky 😉
my sme mali tiez dost zlu noc, magdalenka bola hore kazdu chvilku, medzi 4-5rano nespala vobec, potom sa zasa zobudila o 6, ale nastastie hned zaspala a definitivne bola hore o 7 a ja som sa citila ako matoha 🙄 ... ale aspon cez den si dobre pospinkala, 1,5hod doobeda a 2 hodiny poobede, bola som s nou vonku na dlhej prechadzke, mali sme krasny jarny den... a vecer som si dala vanu s kopcom peny a uz idem do hajan aj ja... som s nou sama, mm pride az zajtra v noci, tak nech sa aspon trosku vyspim kym mozem...
rano sme sa boli odvazit a mame 7,1kg... dufam ze nevadi ze sme nezdvojnasobili vahu k polroku 😕 .... no a zachvilu zaciname s prikrmami, to bude sranda 😉

kwetinnka
2. mar 2010

Breee ranko, no neviem co sa s tou nasou Lili deje..ale cim je starsia tým je castejsie hore...zaspala o 19 ale o 22 už bola hore hladna,potom o 01 a o 02 to som jej dala len vodu..a potom o 4..o 5 mrncala..tak som sa jej prihovorila a bola ticho a o 6:00 samozrejme klasika budicek..to ked sa posuniecas budeme hore o 5??a vcera za cely den spala 2x 20 min.
Miri to je Viki super sikovna ze už tak lezie...nasa len vytlaci zadok a tlaci hlavu...ale ruky este nic..este ma cas.Bibi tak to je super ze sa jej tak voda pacila..bude plavkyna...my sme sa rozhodli ze ked skoncime tento kurz damre sa sa na to dalej...zaobstarame narukavniky..a budeme plavat...sranda vidiet tie deti ako sa tam same vznasaju na tej vode.
A myslim ze tie tesco kupony nesviseli s bodmi nazbieranymi lebo by to tam bolo napisane..ostal nam kupon na Bebu tak preto som sa pýtala.
Cez vikend som jej už dala mesko..a konecne jej nieco zachutilo.JA jej davam minimsalnu davku kase vecer..ale tak okolo 6 lebo po kupani jej už taka unavena ze ani tahat nevladze..aj ked asi by to malo vacsi efekt...dnes už dam dve lyzicky kase...uvidime...strasna hladoska...a to pritom jej davam vecer UM,a od kedy sabotuje prsnik aj v noci obcas..ale je to asi jedno..co jej v noci dam...ako keby drevo rubala v noci alebo co.

mirka907
2. mar 2010

dobre ranko...tak dnes ma moje zlatko nechalo spat az do 6:45..Samozrejme ze s 3 prebudeniami v noci, ale po vcerajsku je to uspech...
Vonku vyzera byt krasne...Doobedu porobim a poobede asi vyrazime na vacsiu prechadzku...tesim sa tesim...
Kweti ja vlastne neviem ktorym smerom sa posuva cas...A kedy ?21 marec?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre