Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

arrett
6. mar 2010

My sme dnes boli v inchebe na motovystave. Simonko cely čas spinkal v kociariku. Bolo tam milión ľudí, hluk a ja ani neviem čo ešte a jemu sa sladko spinkalo🙂)
uankab gratulujem k polroku🙂
ivka, Mirka - vydrzte to. Ono sa to bude stále meniť. Stále to ide k lepšiemu. Uzime si tie okamihy čo sme s drobcami, lebo keď vyrastu, už ich kojit nebudeme.. A nedá sa to vrátiť S5.

mirka907
7. mar 2010

Arret u nas to ide stale k horsiemu...Dnes od pol 12 kazdu hodnu hore a od 3 do pol 6 uplne. Zaspala az pri mne a rano ked uz som vstavala tak mi spadla z postele. Tieto okamihy si teda ozaj neuzivam...

arrett
7. mar 2010

Mirka fuuu ha. Idu jej zubky, alebo čo sa deje? Môj občas v noci vstane a chce rozprávať, no rýchlo ho to prejde keď je tma a nikto pri ňom. Mala je v poriadku? Nič sa nestalo keď spadla? Musíš byt maximálne unavena. Ach jaj

mirka907
7. mar 2010

No na dasnach nevidim zmenu, tak neviem posudit ci to mozu byt zuby alebo nie. No tento tyzden je to kazdu noc skoro take a ja som hotova.
Mala vyzera zatial byt v poriadku, na cele ma fajnu modrinu, lebo spadla tak, ze sa vlastne pretocila z chrbta na kraji postele a dopadla na brucho a tresla celo..A to som ju celu dobu fixovala rukou, z dvoch stran bola stena, z jednej ja a aj tak sa mi vysmykla. Snad bude vsetko ok, teraz ju ale budem sledovat a pri prvom naznaku ineho spravania letime do nemocnice. Zatial je v pohode. Smeje sa, hraje, lozi. Skusali sme s mamkou reflexy, celu sme ju prezreli, tak fakt dufam, ze je v poriadku. Zajtra mame poradnu, tak ju necham prekontrolovat poriadne doktorke.
Ja som ale este stale z toho hotova.

sedula1
7. mar 2010

Ahoj mirka, ja som sem len tak nahodou zabludila, som sice prvorodicka,a le my len cakame babo, tak si rada precitam vase skusenosti a rady maminiek, ktore vsetko prezivaju prvy krat.. o par tyzdnov, mesiacov budem zdielat podobne pocity ako vy. Co sa tyka toho, ze ti mala padla, verim ze si hotova, to by bola asi kazda mamina. nastastie sa jej nic vazne nestalo, aj ked ty to mas pred ocami stale. Ale myslim, ze nie si jedina, ktorej sa to prihodilo. Tiez sme len ludia a ked padam na hubu od vycerpania, tak sa ani necudujem ze sa taketo veci prihodia.. Nerob si vycitky, mam niekolko kamosiek, ktorym sa stalo to iste a vycitky mali tietz. dakuj Bohu, ze je mala ok a blaboce ako predtym. Rada vas tu navstivim a kecnem, mam tiez obavy, ze co budem robit ked mi bude maly plakat a plakat, nie a nie utisit, clovek by vsetko na svete spravil aby bolo babo spokojne, len nevie co v danej chvili pomoze. Nie je nad to, ked sa mozme takto podelit o pocity a skusenosti, ktore mame myslim skoro vsetky podobne... Tak sa zatial majte, my mame porod uz na spadnutie a isto sa tu este ukazem. drzte palce.

kwetinnka
7. mar 2010

Ahoojte,Sedula vitam ta...to už mate zachvilku to vase drobciatko tu...Ivi a aku kasu davas malej...ja mam ryzovu Nutrilon davam jej ju okolo 5 aby nanu nebola velmi smadna vecer mi vypila 60 mleka a do pol noci spala..od pol 7..a potom už len o 3 a konecny budicek o pol 6.Mirus...klud..vsetky sa o ne bojime ale nevies odsledovat vsetko...mne už tiež Lili skoro spadla z gauca a to som pritom pri nej sedela..zachitila som ju vo vzduchu..len sa zlakla..ale nahnala mi strach poriadny.
Vcera sme už konecne lepsie jedli..už zjedla prvý krat 100 ml zelenikny s maskom..a vecer 70 ml kase...som sa tesila.
Vidim ze vikendujete..tak si to uzivajte..aj ked je taka zima vonku

uankab
7. mar 2010

ahooojte, ako vikendujete? my sme zasa same baby doma, mm pride az zajtra vecer... vcera sme zacali s papanim, dala som je brokolicku, keby ste videli aka bola usmudlana z toho 😀 ... ale bola zlatucka, nakoniec aj podbradnicek olizovala 😀 .. hodim foto do albumu... kolko vam deticky na zaciatku zjedli? kolko jej toho mozem dat? my sme spapali asi tak 20ml (ale to bolo len 10ml brokolice zmixovanej s troskou vody a 10ml MM - co my vykvapkalo z druheho prsa pri kojeni 😝 )... a kedy ste to videli v plienocke? vcera asi 3 hod po papani to uz mala v plienocke, dnes rano 2x a dalsi krat hned ako dopapala... tak neviem ci je to ok alebo som uz panaroidna... 😝 ... zajtra ideme v rami diety testovat psenicu.. ivka vy ste ako na tom? BKM zatial v pohode? co testujete ako dalsie?
mirka, joj tak verim ze si sa zlakla, kazda maminka sa zlakne ked sa take nieco stane... nasa Magdalenka si minule tiez udrela hlavicku, sedela mi na kolenach a zrazu sa len mykla a buchla si nou do stolicky... zostala som viac vydesena ako ona 😲 44
sedula, vitaj... termin sa uz blizi, tak sa drzkaj 🙂

bibulienka
7. mar 2010

sedula vitaj...drz sa pri porode.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
mirka urcite bude mala ok, neboj, deti su odolne 😀 😀 😀 😀 nasa bambulka v noci papala 3x po dlhom case...mrzuta je stale ked ma nevidi chvilu tak spusti taky rev... ani na WC ma nechce pustit 😀 😀 😀 😀
inak sedime uz uplen super bez opory a bez predklonu....

ivkaivka
7. mar 2010

Mirka, az mam zimomriavky, len ju sleduj, no mate to vesele, dusenie, pady...mala je sibalka, este si s nou uzijes, pozeram ze je riadna huncutka.
My tak isto, opat som skusila kasu, tak pre zmenu som ju v noci krmila 3x, citim sa ako matoha, uz nevladzem.
Kwetinnka, davam od Nestle- sladke sny, s lipovym extraktom, chutnala som, fajna sladka.
Uankab, alergia na BKM nepotvrdena, tak sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiim, no teraz sa napchavam kyslim hubami, potom by som chcela kavicku a cokoladu. Ja si myslim, ze u nas je na vine Vegeta, teda pevne dufam.
Ja neviem co s cajom, mala reve pri kakani ako diva, 5x denne vymienam plienku, asi sa boji, ci co, tak len tak po troska kaka a reve, fakt neviem co s nou. Asi jej usypem viac cukru, som z nej na nervy.
Vikendujeme doma, klasika... mala cele dni len vykecava, slinta, nechce spat...kolotoc...
sedula, vitaj...drz sa, neboj o chvilu mas drobceka pri sebe

uankab
7. mar 2010

baby, supla som fotecky do albumu 😉

uankab
7. mar 2010

baby, malinka zareagovala na tu brokolicu ☹ ☹ ☹ ... ma uuplne cerveny krk, strasne si to skrabe... nechapem, vcera to vyzeralo byt ok 😕

janka3.12
7. mar 2010

sedulka vitaj a drzkaj sa, budeme ta tu ockavat.)🙂🙂

miruska, veru tak ako vravi sedula, nemaj vycitky, deti su tak santive, maly mi vcera, ked bol na matraci z postele, sa tak dvakrat pretocil ze skoncil na koberci na bruchu, to by nebolo az take zle, ale tak si drbol nostek a cielko o zem, juj plakal riadne...verim ze pad z postele je riadna vyska, aj ked sa smeje, asi predpokladam ze ta doki posle na rtg, ci nahodou, aj ked vacsinu tvoria chrupavly ale predsa🙂 - nie zeby sa s tym u malych deti nieco robilo /mozno ta ani neposle/ a pokial je v poho, tak je dobre, ak by zacala byt spava, nedajboze zacala zvrackat, zabehnite do nemocnice, ale verim ze to bude ok, drzte sa aj s Viki

ivuska skus to co mirka, slivky, nestle ma aj kasu slivkovu od 4.mes tie vraj zaberaju proti zapche

uankab malinkej vsetko naj🙂

celin
7. mar 2010

ahojte, nestiham vas citat a nie to este pisat. Kubko je od pondelka nejaky mrzuty, ani za nic sa bavit sam.
tie noci ani nehovorim, hore som 3 az 4x a budicek o 6. nastastie ked je mm doma tak vstava on.
papanie nic moc. papal pekne, uz zjedol 100g zeleniny a potom sa zasekol, vcera zjedol trochu mrkvoveho rizota hipp a dnes som mu uvarila mrkvu a zemiak a zjedol asi 3 lyzicky. zajtra chcem uvarit zemiakovu omacku so zltkom tak uvidim..
mirka mala je riadna sibalka, to si uzijes. dufam ze je v poriadku.
ja tiez musim davat pozor aby sa kubko nedusil, minule som mu lovila kusok novin z pusy, ma 6 zubov a staci sekunda a odhryzne si z hocicoho co da do pusy.
bibulienka sikulka je Lucinka. Kubko sa nechysta si sadnut 😒
sedula drzim palce nech mas lahky porod
uankab vsetko naj k 6 mesiacom
ale to utieklo tych 6 mes. tak snad to nocne budenie coskoro konci...

tinad
8. mar 2010

Maminky,prosim poradite mi, mam 3mesacneho synceka, kojim, kedy mam zacat prikrmovat? kedy davat kase a nejake recepty by ste mi poradili?

mirka907
8. mar 2010

Tak mala zatial vyzera v poriadku...extremne spava nie je, kedze vcera hned prvy spanok dala 30 minut, comu som bola vynimocne rada a dnes budicek stvrt na 6. Zvysok noci radsej nekomentujem..Ale pevne verim a drzim vam palce aby ste nic podobne nemusele zazit. Furt mam pred ocami ako chuda lezi na podlahe a place a pocujem ten buchot ako dopadla na zem...Esteze som bola u nasich, lebo keby sa mi to stalo samej doma, tak stres panika....Mamka mi ju hned brala z ruk, lebo som mala taky zachvat revu, ze mala bola hotova este aj zo mna....A vdaka vsetkym za povzbudive slova.
Sedula vitaj medzi nami a dufam, ze sa s nami tiez podelis o svoje zazitky z porodu a potom z drobca. V kazdom pripade ti prajem nech mas pohodovy porod a len vela radosti z Miska.
Uankab, ta fotka ze kukuckujem z postielky je super...normalne ze do nejakej detskej sutaze 😉 ...velmi sa mi paci...
Tinad na dokrmovanie mas cas este 2-3 mesiace. Ak je maly plne kojeni, tak najlepsie zacat az po ukoncenom 6tom mesiaci. My sme zacali prikrmovat o 2 tyzdne skor, lebo malej chuti a mala som pocit ze len mliecko jej uz nestaci.
Ivka mala je fakt sidlo, nikdy neviem co ju napadne a co vyparati. Celin ako tak citam, este dobre ze nema zuby, to si este len potom uzijem zabavy, co?
No a mala bola teraz 5 dni bez stolice...akoze velmi ju to netrapilo, zase raz to trapilo skor mna. A to som jej uz od 2heho dna davala aj stavy aj slivky...No ale zase raz zabrala hippka...normalne slivky nepomahaju ako ta kupovana hippka...nechapem, to do nej davaju prehanadlo 😠 ?

celin
8. mar 2010

tinad my sme zacali prikrmovat ked mal 5 mes. po odporuceni lekarky, lebo sa nam zdalo ze mu mliecko nestaci. papal zeleninku asi mesiac a potom prestal a 2 tyzdne som ho len kojila a teraz zaciname pomaly znovu. ty mas este cas ked je plne kojeny.
mirka ja tiez nekomentujem noc a budicek 5.15. a to je fakt dobre ze nema zuby pri jej temperamente. Kubo je dost lenivy a aj tak mi obcas nieco potiahne a sup do ust a potom je to trhac. z celych zavretych novin odkusok roh a mal toho plnu pusu. a na tom puzzle ho nemozem nechat sameho ani chvilu, lebo jedina zabava je okusovat okraj. 😠 alebo vybrat nejaky maly dielik.

mirka907
8. mar 2010

U nas je uz puzzle zbalene.....Teraz plne chapem, preco ho odporucaju az pre deti od 3 rokov. 😝

celin
8. mar 2010

uz aj ja to chapem. kubko teraz zaspal a 5 min nato prisli stolari nam robit okna na poschodie a vrtaju a buchaju. som zvedava kolko bude spat. ale dosla mi mamina na 3 dni tak si uzivam. kubko ma strasne rad navstevy.

bibulienka
8. mar 2010

tinad...zdravim, tak ako porod? vsetko ok??? a epi? nais par slov 😵 😵 😵 gratulujem k syncekovi
my prikrmujeme zeleninkou od ukonceneho 5.mes na radu pediatra, mala splnala vsetky podmienky prikrmovania, a ozaj jej velmi chuti...
no my dnes budicek o siestej...
my puzzle este veselo pouzivame este snaha vybrat dieliky nebola uspesna 😀 😀 😀 😀

arrett
8. mar 2010

Ahojte. Tak Mirka, už viem čo to je byt hore každú chvíľku☹ a ráno budicek 5.15.. Ach jaj. Som ako matoha a tak rada by som si lahla. Len keby krpec spal 2 hodinky a nie iba po pól hodinke. A to mám ísť dnes ešte cvičiť☹ Som rada že mala je ok, ja by som sa doma sama asi zblaznil a revala tak ako ty:-/
sedula vitaj🙂) teším sa na tvoje zážitky z pôrodu a z prvých okamihov z babatka.
Tinad môj má tiež 3 mesiace a 3 týždne. Dokemovat ho planujem od ukonceneho 6 mesiaca, keď sa nič iné nevyskytne. Podľa bab čo tu píšu od začiatku už pól roka ziskavam skúsenosti🙂) xixixi vďaka baby🙂))

arrett
8. mar 2010

Baby, pozerajú Vase deti telku? Lebo môj si ide za ňou hlavu vykrutit, takze ju musím vypnúť a proti tichu už len rádio.

bibulienka
8. mar 2010

arrett snazime sa aby Lucka pozerala TV len fakt obcas, najma je to vecer ked chceme pozerat spravy ale aj tak ju vacsinou manzel zoberie vedla do izby a hraju sa pozeranim a ochytavanim zrkadla...to je lepsie ako telka 😵 😵

mirka907
8. mar 2010

U nas je telka zapnuta dost velku cast dna a malu nejako netrapi...akurat sem tam reklama a ak je putava zvucka...

celin
8. mar 2010

my mame telku tiez skoro stale a kubka nezaujima, najprv ju sledoval, ale uz ho nebavi. tiez iba obcas reklama alebo zaujimava zvucka

mirka907
8. mar 2010

Dnes musim odniest doktorke moc malej a uz neviem kolky krat sa mi nedari ho odchytit do tych hlupych sackov. Teraz tu expertka "pobehuje" s holym zadkom a s nalepenym sackom a uplne stastna ze je naholo. Strasne smiesna je...No uz sa tesim ako bude koberec vyzerat, ked sa netrafi do sacku 😝 ...
Baby ako sa vam podarilo u dievcat odchytit moc?Ved to sa neda!!!!

arrett
8. mar 2010

Biba s tym zrkadlom je to aj u nas. Na vstavanej skrini v spalni. Darmo sa jedujem a každý deň ho umyvam🙂)) Dufam, že ho tá telka prejde, pretože si ho niekedypredstavujem ako obezny leží pred telkou, popkorn na bruchu, nohy vylozene 😀 😀 heheheeee zavcasu ho musím prihlásiť na nejaký pohybovy kruzok🙂

tiffani05
8. mar 2010

ahojte aj ja budem prvy krat rodit aj ja bojim aj nie lebo este neviem co to je asi preto ale dufam ze to zvladnem lebo sa velmi tesim ....tak mi drzte palce

bibulienka
8. mar 2010

tiffani..neboj, porod je krasny zazitok..hlavne preto ze vysledkom je krasne babo...uzi si este brusko a drzim palce este mas dost casu 😉 😉

sedula1
8. mar 2010

Ahoj Tiffani, tak sme na tom podobne.. Aj ja mam podobne pocity. Kedze som zdravotnik, pred par rokmi som videla niekolko porodov, kazdy bol iny.. No a teraz som v tej situacii ja a netusim ako to zmaknem.. Striedaju sa obavy, strach.. Ale aj radost, ze konecne sa s malym uvidime. No a cim blizsie mam termin, tym nad tym vsetkym stale rozmyslam..Ale ty mas este casu do maja...

ivkaivka
8. mar 2010

ahojte, nestiham vas citat, pozeram, ze rozoberate TV, moju zaujima len chvilu, lezi na gauci, nohy vylozene na operadle, v puse hracka a pozera, tak prestane a venuje sa hracke, ako pise Mirka, sem-tam ju uputa nejaka zvucka. No ked zapnem hudobnu stanicu, nevie sa od TV odtrhnut...asi z nej bude muzikant.
tiffani, urcite sa tes, je to nezabudnutelny zazitok.
Dnes sme boli cvicit, strasne ju zmordovala ta sestricka, takmer som revala s nou, slzy jej tiekli ako dive a soplik tiez, kazdu chvilu som utierala, no pocula som plac o akom som ani netusila, to bolo kvilenie, moja mama uz chcela vrazit dnu, presnu polhodku neskutocny rev na konci uz nevladala ani dychat a pri obliekani mi chudatko zaspalo. NO mame cvicit min. 3x denne, uz ked ju zobliekam place, aj ked idem len prebalit...
O tyzden mame ist znova, uz teraz ma boli zaludok a srdce mi trha.
Miruska, to musi byt fakt uzasny pohlad na tu holu ritku so sackom, ako si to razi cez izbu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre