Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

uankab
20. mar 2010

jeej bibi krasne.. vy uz nosite topanocky? nam su vsetky velke a padaju z noziciek, resp. Magdalenka si ich skopka aj spolu s ponoztickami 😉
idem vam rychlo docitat 😉

bibulienka
20. mar 2010

dakujeme za komplimenty...ano Lucka nosi topanky, presne preto, ze ked jej dam len ponozky tak si ich vyzuva ..na topanky este neprisla ako vyzut... 😵 😵 😵

uankab
20. mar 2010

Magdalenka je vo vyzuvani expert.. jedine co si neskope su pancusky 😀
inak sa mame tak vselijak, momentalne testujeme psenicu 3den a malinka mi zacala strasne grckat... 😖 ... tak ja neviem ci je to zo psenice, alebo z coho... na ryzu mame alergiu 😠 ... zajtra by som chcela vyskusat sladky zemiak, tak uvidim ako dopadneme... stale nespapa viac ako 40ml, dokonca odkedy som jej dala tu ryzu, tak vymysla pri papani...
buducu stredu cestujeme domov, ideme autom 😲 , snad to malinka vydrzi... mala by som zacat balit, ach jaaaj, sa mi nechce...
mrika, akurat som pozerala foto na FB, Vikinka je fakt sikulka... my sa na nozicky este nestavame, momentalne lozime dozadu 😉
inak este jednu vec som sa chcela spytat, cim odpierate skvrny od zeleniny? mam tekvicu na bodynkach a neviem cim ju mam dat dole, vanishom mi to nezislo 😠

uankab
20. mar 2010

baby, zacina nam "perfektna" noc.. Magdalenka je uz minimalne 5x hore od kedy som ju ulozila spinkat... ani kojenie nepomohlo... mam tusaka ze nam idu horne zubky.. a to som s nou sama doma 😖 , sa tesim...

kwetinnka
21. mar 2010

Uankab vanis je onicom....mne z neho ostali zlte flaky...Ariel Profesional na to pouzivam...a vacsina flakom zide..ak nan nezabudnem a neschne týzden...mala som jeden fakt flakaty podbradnik...a chudak mal byt povodne biely..tak som chytila domestos..a už je krasny biely...mne sa ani Savo ani vanish neosvedcili.Tak drzime palce s tými zubkami...autom?? to budetre mat dobry vylet..kolko tak asi trva cesta??

mirka907
21. mar 2010

Biba ja mam malu doma vzdy v pancuskach a niet sance ze si ich vyzlecie🙂...nam su dobre 17tky a teraz jej planujem na doma kupit zopar, lebo sa jej velmi smyka na podlahe ked sa teraz pokusa vstat a zbytocne spadne a udrie sa...Vonku mam malu este v overale ale uz sa tesim ako sa poriadne otepli a vytihanem adidasky supravy aj topanocky...mala bude ina frajerka 😉
Uankab vdaka...mala sa teraz pokusa postavit o vsetko mozne...najlepsie jej to ide pri kresielku tam sa zaprie a uz stoji...trosku ma to hneva,lebo sa prestala pokusat sadnut si...staci jej ze sa vie dat do sikmeho sedu, ale to je malo, v normalnom sede vydrzi len chvilku a to si tiez nesadne sama 😠
A s hovorenim ste na tom ako?My nic moc, mama u nas este nehrozi...Prve co povedala bolo baba a inac nic.
A uankab, nasa noc tiez o nicom. Zuby su riadne svine...

bibulienka
21. mar 2010

ahojte...aka bola noc??? u nas no comment..bola hore kazdu chvilu...ale zuby este nemame...ja neviem...kde sa skryvaju??? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
ja skvrny od zeleninyhned namocim do lovely, event ten ariel...a vacsinou sa podari....ale na krmenie mam taky jeden podbradnik ktory periem kazdy den a ak su na nom flaky nevadi vsdy ho ma len na papanie a ked ideme von alebo na navstevu mame jednorazove podbradniky, ked bude chciet papat aj sama dam jej tie umele podbradniky... 😀 😀
aj ja sa uz tesim ako bude teplo a konecne bude vidiet co ma babo oblecene..mam take krasne veci a konecne ich Lucke obleciem, uz dorastla a aj teplo uz bude...
Lucka sedi ssuper uplne rovno len sa fakt odraza nohami dopredu a nakoniec sa dostane na vsetky styri a dalej nevie co ma robit...tak sa prevali na bok alebo na chrbat a snazi sa si zase sadnut..
rozpravanie...nic moc...obcas baba lala.... mama este nebolo..skor si da do ust prsty a este hracku a vtedy sa snazi komunikovat...

ivkaivka
21. mar 2010

ahojte, u nas noc o.k. len 1x hore na papanie a hned spanok, no ale zaspala o 00.30, ked zaspavala dosiel do spalne manzel, rozblaznil ju, tak sme ponocovali, od dnesneho dna, kym mala nezaspi ma zakaz vstupu do spalne.
Olivia je tiez expert na vyzuvanie, topanocky este nenosime, len papucky a ponozky.
Uankab, aj ryza vadi? To nechapem. Ja uz jem vsetko,no do varenia som zacala pridavat zatial len cervenu papriku.
u nas aspon rozpravanie celkom-teda blabotanie a neskutocne rada hra schovavaky a uz vie aj tapusky.
My skvrny nemame, hned po jedeni namocim este mokry,obabrany podbradnik do cistej vody aspon na pol hodku a potom len rucne preperiem,necham obschut a supnem do kasa na pranie. Po vyprani je to ciste, proste nenecham skvrny zaschnut.

celin
21. mar 2010

ahojte, my sme boli v noci hore snad kazdu hodinu, ja neviem snad mu nejdu zubky ved ich ma uz 6.
bibi krasne sedite, my vobec, ani sa neudrzi v sede. len sa plazi a zacina sa davat na 4 a hojda sa. ale staci.
my davame pri papani podbradnik s rukavmi a ten je flakaty ale nevadi. a kubko stale vela nezje a dokonca sa uz nechce ani prisat , tak odsavam . prisaje sa len vecer pred spanim, neviem ako dlho budem mat mlieko ,nejde mi vela odsat a umele mlieko mi nevypije.par krat ma pokusal a ja som skrikla alebo sa mykla a myslim ze sa teraz boji. caj tiez len hipp jablko medovka. uz pri prvej kvapke zisti ze ma iny caj. 😠
kubko pekne rozprava mama a tata ale nevie to spravne adresovat. rozprava to hocikomu a hocikedy.
zajtra ideme prvy krat plavat. drzte nam palce.

bibulienka
21. mar 2010

inak nieco na tom caji od hipp s medovkou a jablkom bude...aj Lucka ho pije!!!! co je fakt zazrak...
celin vidis vy mate zuby a rozpravate...my sedime ale zuby nemame...kazde z nasich deticiek je dokonale a uplne jedinecne a to su takmer rovnako dlho na svete 😀 😀

uankab
21. mar 2010

bibi to mas pravdu... my skor vykrikujeme a ne ne ne jej ide najlepsie , 😉 sami nesedime, zatial len lozime dozadu 😀
baby, magdalenka zareagovala aj na psenicu, dnes neuveritelne grckala, snad 20x za hodinu po tom co som ju nakojila !!
rano sme mali budicek 5,30 posledne dni takto skoro vstava a spinkava 3x za den (dnes dokonca 4x, tak som ju ukladala vecer az o osmej)....
kubkovi a vikinke prajeme vsetko dobre k vymesaciu 😉 ... ze 7 mesiacov, to ale leti !!!

bibulienka
21. mar 2010

aj ja sa pripajam k gratulacii k 7 mesiacikom.. 😵 😵

arrett
22. mar 2010

Ahojte maminky🙂)
mám pocit, že malicky mi hnackuje. Nemá takú prazenicku, ale iba cistu vodu. Dnes už 2x. Inak mu nič nie je. Je trosku mrzitejsi, ale ináč v pohode. Neviete mi poradiť čo mám robiť? Myslite, že to môžu byt zubky?

arrett
22. mar 2010

no.. a zasa sa pokakal☹(

janka3.12
22. mar 2010

Arrett môžu byť zúbky ale aj nemusia, ak by mal viacej ako 5x zavolaj pediatričke, vtedy sa to už považuje za hnačku, dávaj mu hlavne veľa piť /aj keď si viem predstaviť že to nie je ľahké, ale ty tuším kojíš však?.)/, nepapal niečo nove? nemá teplotu? nebolí ho bruško? držkajte sa

Oli sa nám včera skoro pridusil piškotou od svokra, normálne somnchápala, cmuľkal zrazu začal plakať, nemohol sa poriadne nadýchnuť, plakal ďalej, strčila som mu prst do pusy, trošku piškotky vybrala, ale už bola hlbšie začal naštastie kašlať, naklonila som ho dopredu a CHVALABOHU tá rozmočená piškotka z neho vypadla...ach jaj, nič moja vina bola som malo asertívna, musím si dieťa viacej strážiť, rodič som ja, či sa to niekomu páči alebo nie

arrett
22. mar 2010

No dnes uz sa pokakal 3x ☹ Do ustociek si nic nedava, ani rucky, ani hracky. Nema ani teplotu, ani brusko ho nejako neboli. APon sa nestahuje, tak ako niekedy. Plne kojim, cajik mi odmieta. Tvari sa tak, akokeby som ho isla otravit. Tak mu davam kade 2 hodky prsnik. Doktorovi som uz mailovala, tak cakam co odpise.
Bojim sa ci nemoze mat rotavirus. Bol zaockovany iba raz, na druhe preockovanie sme este neboli.

arrett
22. mar 2010

no a zasa sa pokakal. Merala osm mu teplotu v ritke, tak ma 37,5 a zacal mi grcat. Asi z toho mlieka co mu stale davam. Kolko mam odpocitat, ked mu meram teplotu v ritke?? Konecne aspon zaspinkal. Ach jaj. Idem volat doktorovi

bibulienka
22. mar 2010

ked merias teplotu v ritke odpocitaj pol stupna...a skus mu dat vodicku lyzickou (ruzovu lucku)...aby mal dost tekutin, ak by mal malo pocikanych plienok, mal malo sliniek alebo by bol velmi ospaly chod hned k lekarovi aby nebol dehydratovany.
- inak detickam sa na hnacku dava ryzovo-mrkvovy odvar len neviem od akeho veku...
drzim palceky nech ste ok

janka3.12
22. mar 2010

arrett kojenie je pri hnackach super, keby mal Oli hnacky musela by som mu UM prestat davat, ale vkojeni sa ma pokracovat prave kvoli dostatku tekutin......co sa rotavirusu tyka, nas Oli nie je ockovany, doki povedala ze ked je to zdarve diet azbytocne dalsie protilatky do tela, ale je to kazdeho vec si myslim....no vravela ze je to skor vec deticiek okolo roka, ked uz piju menej mliecka, papaju viacej prikrmov a pchaju si do ustociek co im pride pod ruky🙂 dufam ze nemate rotavirus......existuje rehydratacny roztok KULISEK pri hnackach, su v nom aj mineraly, ale uvidis co povie doktor, drzte sa.....nebol teraz niekedy ockovany? nie je niekto u vas doma chory? myslim chripka a tak

janka3.12
22. mar 2010

inac rotavirusove hnacky sposobuju aj druhy proti ktorym sa neockuje....ale to uz je ina tema, este raz drzte sa

mirka907
22. mar 2010

Arret drzim palce, nech to nie je to rotavirusova hnacka...Daj vediet ze co s Vami je.
Mne uz mala tiez dnes 3 krat nalozila a pred chvilkou ma paradne ogrckala... Zatial to pripisujem zubom....A inac mame doma revy, lebo sa o vsetko stavia a ked jej to nejde tak strasne nervaci a ked jej to ide stoji dovtedy kym nespadne a zas rev. Ked ju sama polozim na zem, reve tiez lebo sa jej to nepaci. Akoze na porazenie...Mala nervna s mm ticha domacnost, no nadhera.....
A vieme uz aj mama amama a podobne, ale len vtedy ked ma nervy, ked nahodou nenervaci tak len baba, takze to este neratam 😉

bibulienka
22. mar 2010

mam pocit ze sa malej prerezava jeden spodny zub..dnes je ako certica...polozim ju -place, posadi sa -place...jedine ked ju mam na rukach a hram sa s nou je ticho....a ja som to ho dneschcela tooolko porobit..
poobede ideme do poradne, potom dam info..
ozaj robili ste uz velkonocne pohladnice???

arrett
22. mar 2010

ja naozaj neviem co mu je,,
stale kaka, stale teplot.a.. Doktor vravel ze pokial kojim a dieta je cule, tak je to nejaka bakteria ci infekcia. "naordinoval" ryzovy vyvar a ked sa to nezlepsi tak sa urobia vytery z dupky a uvidime.
no teraz som mu dala vychladene hryzatko a nevie sa ho dokusat... a je ticho..konecne od rana prestal plakat.

arrett
22. mar 2010

ja naozaj neviem co mu je,,
stale kaka, stale teplot.a.. Doktor vravel ze pokial kojim a dieta je cule, tak je to nejaka bakteria ci infekcia. "naordinoval" ryzovy vyvar a ked sa to nezlepsi tak sa urobia vytery z dupky a uvidime.
no teraz som mu dala vychladene hryzatko a nevie sa ho dokusat... a je ticho..konecne od rana prestal plakat.

arrett
22. mar 2010

..a zasa sa poprdel☹

mirka907
22. mar 2010

Arret a ake ma dasienka? Nie su navrete? Alebo nevidis pod nimi nieco?

celin
22. mar 2010

arrett drzim palce nech ste v poriadku a su to zubky. mirka ty to mas teda doma vesele....
my sme dnes boli na plavani a strasne sa nam pacilo.
kubko je cez den super usmiaty, rozprava s hra sa. a v noci si to vynahradi. posledne noci je hore kazdu hodinu, predvcerom mal teplotu a dnes hnacku. tuto noc skoncil u nas v posteli. doteraz som sa tomu branila, ale uz nevladzem kazdu hodinu vstavat. v posteli hned zaspi a ked sa budi pohladkam ho a spinka. tak som ho nechcela ucit na postel ale dnesnu noc som ho skusila nechat v postielke ci neprestane plakat a nezaspi. 20 min vrieskal az kaslal a potom v posteli do minuty zaspal 😠
uankab vy to mate chudatka s tym papanim tazke.
ja uz tiez neviem co s kubkom. dnes o 6 rano vypil 130 ml materskeho mlieka a o 13 h zjedol 60 g zeleniny a za cely den 170 ml caju. neviem z coho zije. asi z tukovych zasom co ma

ivkaivka
22. mar 2010

uankab, drzte sa, no mate to tazke. U nas nastastie nic a uz bastim vsetko.
Arrett,drzte sa, daj vediet, co je s vami.
No kocky, mlada sa mi dnes konecne pretocila, urobila to 5x za sebou, len na lavu stranu, no uz asi 2 hodiny nema zaujem o pretacanie. Je to normalne? Davam jej hracky co najdalej a sa len certi, ani ju uz nezaujimaju, akurat tak ovladac a mobil ju vie uputat. Uvidime co zajtra povie na rhb.
Ked vam papaju deticky masko, nezjedia menej? Ked ma samotnu zeleninu zbasti aj 180 a ked je to s maskom tak dnes napr. len 8 ml, neviem ci je to sytejsie, alebo preco...

uankab
22. mar 2010

arret, asi to budu zubky... mne Magdalenka tiez hnackovala, niekedy az 7x za den... nam asi idu horne, lebo je dnes nejaka umrncana a ma zvysenu teplotu, ked som ich pomasirovala tak prestala plackat... boli sme sa dat dnes odvazit a mame 7,7kg.. a posledne 3 tyzdne pribrala pol kila, som nechapala lebo predtym tolko sotva pribrala za mesiac, plus teraz dost grckavala a prehanalo ju... teraz skusame sladky zemiak, rozpucila som ho len vidlickou a vobec jej to neslo dole krkom, asi este stale musim mixovat... vy este stale mixujete papanie?
ivka, super ze uz jes vsetko a ze sa pretacate... ja som stale nic nepridala, dokonca musim davat teraz pozor aj na brokolicu a ryzu 😕 ... zajtra asi ideme testovat BKM ak bude vsetko ok a prestane grckat, ale rozpis mam iny ako ty... prvy den mozem len jeden jogurt, druhy den k tomu trosku syra a ked stale nic, tak az potom mozem jest co mi hrdlo raci... drzte prosim palce aby aspon na toto nezareagovala !!!
ten ariel na skvrny vyskusam, mne skvrny vzniknu hlavne potom ako sa este par krat pogrcka a kedze ju nechcem zakazdym prezliekat, tak to periem az vecer, pripadne si nieco nevsimnem a zostane to tam... podbradnicek pouzivame plastovy, ten hned umyjem a je to 😉
olivinke vsetko najlepsie k 7 mesiacikom 🙂

bibulienka
22. mar 2010

ahojte.. takze mame 7800g a 70cm...vela sme nepribrali 😒 😒 😒 ale nevadiiiiiiiiiiiiii....dobehneme to..teraz papa akosi menej posledne dni...
len to maso jej vobec nechuti... vobec...
ivka..ovladace a mobil..najlepsie hracky...aj ma lucka detsky mobil ale moc ju nezaujima 🙄 🙄 🙄
ale ma po cit ze prvy zub tu bude uz skoro...uz ho uplne vidno pod dasienkom 😉

zuzkakrupka
22. mar 2010

ahojte baby tak mna moj gynekolog vobec neposlal na poradnu ani za ziadnym porodnikom a to uz mam teraz termin. Akurat rano zajtra idem na kontrolu a chcem mu povedat ze nech je taky laskavy a posle ma do porodnice lebo uz som dost vycerpana cele noci nespim atd. Je to normalne ze netreba chodit vobec do poradne ?????a ze az ked to na mna pride mam ist na prijem. Aj ked mam svojho gyn. na Antolskej, chcem podotknut ze on nieje porodniik. Dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre