Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

ivkaivka
1. apr 2010

vsetkym cestovatelom prajem stastne dorazenie do ciela a deturencom hlavne vela vydrze. Chcem sa opytat, davate do varenia pre deticky aj olej? Ja som min.dala par kvapiek olivoveho a mala sa skakala ako nikdy, ked som prebalovala, tak stale to islo, nevedela som co skor, ci drzat nohy, ci chytat 😀 ,cize neviem ci jej mozem davat.
Ozaj neviete ako mam zmenit meno na facebooku? Chcem pridat aj rodne priezvisko, lebo moja podarena svagrina ma to iste a mna nemozu kvoli nej najst.
CO sa tyka malej, uplne naburava rezim, robi si co chce, spat nechce, papa kedy pride...
Kwetinka, ja som rada, ze mam tolko mlieka, no odsavam len 2x, lebo chcem znizit produkciu, v mrazaku mam uz liter, chladnicka plna...neviem co s tym, skoda, ze nebyvate blizko, dala by som vasim, lebo banka materskeho mlieka berie len do 6.mes ☹
Kwetinka, moja svokra by si mozno mohla podat ruku s Tvojou, sice este sa nechysta umriet, no o Oliviu zaujem nema, nadrza synovi, aj ked robi somariny a o svokrovi sa ani nevyjadrujem - nechapem, ze este nekvitne

janka3.12
1. apr 2010

celin je to normalne, ak vypije tolko cajika, tak urcite🙂 Oli cajik vypije len ked ideme autom🙂.), tak mu UM robim o 10-20ml redsi, takze denne vypije tak do 100 tekutin.....a ma plne plienky, takze kludne, nemaj strach.) a sunar namiesto cajika v noci nechce? lebo ked bude vacsi ci mu nebude vadit chodit v noci cikat po cajiku...predsa len z UM sa vstrebe viacej ako z cajika

Oli vydrzi v aute ale uz tak po hodke a pol, sa vytaca, mrvi natahuje si pancuchy a najradsej by sa popretacal🙂 ale inak nemozem povedat cestu autom miluje, vzdy nastastie zadrichme, no nikdy nie celu cestu.....ale pojdeme, urobime si vylet, trosku adrenalinu a zmeny neuskodi🙂

Ivi nasla som ze olej od 10.mes olivovy tak neviem

tiez vsetkym stastnu cestu, radsej pomalsie a s kludom, a prajem navrat v psychickom a fyzickom zdravi 😉 😉 😉

bibulienka
1. apr 2010

aahojte.... dnes som bola vonku tri hodinky a pochodila som cele mesto (Nitra)... bolo krasne 😎 😎 😎 😎 Lucka sa vyspinkala, napapala a dnes je takaaaaaaaaaa ukecana....snazi sa zo sedu dostat na vsetky styri ale dost casto skonci na nose 😵 😵 😵 😵

janka v IKEI v BA je prebaovaci kutik s miestnostou na kojenie/krmenie...

prajem stastnu cestu vsetkym co idu "z batohom cez hory" napiste potom zazitky..

k teme svokra......................................................................moja je najlepsia ked je 90 km daleko.......ale inak " sa mame velmi radi" 🙂 🙂 🙂

celin
1. apr 2010

janka stastnu cestu prajem. doteraz sunar v noci nechcel, az vcera si dal aj sunar miesto caju. snad sa to zlepsi. vzdy ked ho prebalujem trpnem ci sa nepreberie.
veru dnes bolo krasne. my sme boli na prechadzke asi hodinku a pol ale kubko spal asi 30 min. uz chodime v sportovom kocari a tam nevydrzi spat dlho. snad si zvykne. ked ideme v hlbokom a nahodou sa zobudi tak vrieska a nechce v nom byt. v sportovom sa obzera. ale nema rad ked na neho svieti slnko alebo fukne vetrik. vcera aj dnes spal od 14 do 14.30 a tak vecer o 19 bol taky unaveny ze sa ledva stihol najest. dnes spal do 7 rano. dufam ze bude aj zajtra.
ivka ani my nemame rezim ani v jedeni ani v spani. jedine vecer sa chodi kupat a spinkat rovnako. ostane zavisi od toho ci ideme plavat alebo na rehabilitacie alebo sme doma.

ivkaivka
2. apr 2010

my sme dnes spali do osmej, normalne sa tesim, lebo inac vstava okolo desiatej a to je cely den o nicom - nic nestihame. My chodime von este v hlbokom kociariku, no nadvihnem spodok, aby videla co sa deje okolo a to sa jej strasne paci. Najnovsiu zalubu ma pretacat sa na brusko, len nevie spat, tak vrieska a ja robim poskoka.

arrett
2. apr 2010

Ahojte maminky, hlasime sa z vychodu
cesta bola velmi uspesna. Maly celou cestou spinkal, nezobudil sa ani na papanie. Vydrzal 6 hodin, normalne som sa cudovala🙂) Bol jednoducho uzasny🙂 No pravdepodobne mu zacali ist zubky, lebo je strasne nervozny a vsetko si pcha do ustociek. No a ked mu hryzatkom masirujem dasienka tak drzi ako hluchy dver🙂 Dnes v noci bo kazdu hodinku hore. Este ze som pri mamke a venuje sa mu. Chodi ho kocikovat a ja s manzelom si mozme pospinkat. Parada. Dufam ze jej to vydrzi do konca aprila🙂
Tak prajem vam krasne sviatky, vela sibacov a vody a deturencom vela vela zazitkov🙂

bibulienka
3. apr 2010

ahojte..arrett..sikovny synacik...ze prespal celu cestu...
no my sme si konecne vytvorili aky-taky rezim, spinka 2x po 1 a pol hodinke..konecne mam trochu casuuuuuuuuuuuu..
inak vsetkym krasnu VELKU NOC a malo vody 😵

mirka907
3. apr 2010

Taktiez Vam prajem vsetkym krasne sviatky...

arrett
4. apr 2010

Biba - jeeeeeeeeeeeeeeeej😀DD

ivkaivka
4. apr 2010

Tiez krasne sviatky. Bibka, jej nadhera. Pozeram, ze si robila cez imikimi-napis ako sa v tom pracuje, ja skusam a mne to nechce ist..

bibulienka
4. apr 2010

ivka..dakujem..imikimi... no musis sa zaregistrovat a musis to robit cez internet explorer (ine prehladace nefunguju)...potom das edit kimi a robkas...cez advanced mode... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

janka3.12
4. apr 2010

tak svokor zlomil svokru, a malinky bol u starkych a my sme si s manzelom uzili den "volna" 🙂 kupili sme malemu zavesy do izbicky a chystame sa ho prestahovat, lebo nam hrozne vrzgaju parkety a rusime ho ked ideme spat

svokor skonstatoval ze cely den s nim mali co robit a to boli 4 🙂 🙂 🙂 asi si mysleli ze cely den spinka a smeje sa 😉

chceli sme malemu kupit mikinu s kapucnou a v Avione nula bodov.....internet je fakt zachrana

bibulienka
5. apr 2010

Mirka... ak si Miroslava prajem krasne meninky 😀

kwetinnka
6. apr 2010

Tak hlasim uspesny navrat domov..cestu zvladla dobre..ale zaspala vzdy az po hodine cesty...pred PB sme spali 30 min v kéolone tak akurat tu kolonu prespala..svokra dojata ze sa dozila ..a videla aj ju...plakala kedy sa dalo..ale inak to Lili zvladla super.V nedelu sme u nas mali oslavu otcovej 50..to nebol vobec problem...a dokonca spala v noci na brusku.Ale ta dnesna noc no coment..asi sa zax hlasia zuby lebo zas teplotovala spala som od pol 2 do pol 5..takze cerstva ako rybicka...teraz je už zas dobre...vesela...ako sa to vola...v com robite tie fotky...aj ja cheeem........?Miri pridavam sa ku graulaciam

janka3.12
6. apr 2010

mirka vsetko naj

kweti super ze vsetko ok, inac super basnicku si poslala 🙂

my sme mali vcera 2. vyrocie svadby, no pred sibackou ma to neochranilo....dosla mamina pozret z vychodu na otocku, tak tiez sa jej tisli slzy do oci ze maleho videla pred mesiacom....nuz ale bolo veselo

ozaj babulky, mate na buginy ten igelit proti dazdu? Dnes sa ho chystame s manzelom ist niekam kupit lebo ked prsi nemozem ist s malym von.....len ten nas Jané kocik je trocha sirsi, tak hadam nan nejaky sadne 😉

bibulienka
6. apr 2010

veru super basnicka...
ja mam na sportak igelit, bol ku kociku a na buginu musime kupit...
bambulka zaspala tak idem rochu studovat...zatial sa majte...
kwetinnka...www.imikimi.com 😵

ivkaivka
6. apr 2010

mirka, vsetko naj. Ja som videla v DM, ze maju igelity, no neviem ci presne na budginu. Aj u vas dnes tak fuka? Asi sa budem musiet poriadne nababusit, ked pojdeme von

ivkaivka
6. apr 2010

no ja pisem s chybami-buginu. Ja najprv napisem a asi po 30s.mi ukaze text a mne sa uz nechce citat. 🙂

kwetinnka
6. apr 2010

Noo skusam to..nejak mi to nejde nainstalovat...ale ja sanedam...aj u nas sice fukalo ale slniecko svietilo..celkom fajn bolo...už zaspava tak idem upratat po navstevach

bibulienka
7. apr 2010

ivka...je to Olivia co vyhrala fotosutaz v dietati??? je krasna, gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂

inak nejako nam tu viazne komunikacia...asi vsetci behaju po vonku ..je krasne.... aj ja zajtra idem s kolegami z roboty a vsetkymi detmi na vylet do Rusoviec...tesim sa 🙂 🙂 🙂
majte sa a napiste nieco....

bibulienka
7. apr 2010

a takto sa u babky vozime na lietadle

ivkaivka
7. apr 2010

Bibka, ano Olivia vyhrala,vdaka, vraj nejaku hracku, este nic neprislo, ja sa tak tesim, ja som v zivote nic nevyhrala...tak sa neviem dotesit 😀 . Super, aj ja by som hned isla na vylet, no mame rusno-v sobotu mamina oslavuje 50-tku a babka 80-tku, tak behame po nakupoch, teda ja som sofer a mlada sa vyvaza a tvari sa premudro v tej sedacke.
Vau, vau, vau-to Lucinka sa uz takto sama drzi? Ja padnem na rit, pre pana-jana to co ja mam doma za lenocha 😅

bibulienka
7. apr 2010

no ja som dnes oslala fotku do mama a ja....uvidime ci ju v maji uverejnia....dobru noc 😔 😔 😔

janka3.12
8. apr 2010

Ivi blahozelaaam🙂

Nuz kupili sme plastenku, aj ked bol velky problem, mame sirsi sportak, ale nastastie sme kupili...no aj tak neviem ci ho vyuzijem, lebo normalne odkedy ho pouzivame Oliverko lepsie spi doma...vonku ho vsetko rusi, auta ho budia, chce vsetko vidiet a ked pride hlad sodoma gomora.....vcera mi plakal celu cestu z mesta, ked som sa mu ukazala /mame kocik v smere jazdy, takze ma nevidi/ prestal plakat.....je mi z toho trosku smutno, lebo som myslela ze ako bude vacsi a ide leto budeme moct viacej chodit von:(

inac ako sme zacali davat Nestle 5 zrnnu kasu s lipovym extraktom, spinkame od osmej do siestej 🙂 🙂 🙂

janka3.12
8. apr 2010

....a toto je zase nas maly motorista🙂
...a toto s mojou maminou a korbacikom🙂

bibi ucis sa kvoli praci, ci ides mat nejaku skusku?

kwetinnka
8. apr 2010

AAhojte,krasne je a my ane velmi von ist nesmieme..koli tým teplotam..vcera cely den..a zas celu noc teplotovala ze 39,1.TAk som sa vcera nastvala a zavolala Dr. a ta ze mamdojst.Urobila jej CRP z prsteka to bolo len nejakych 5..takze v norme...dnes mam volat ze ako v noci..ale nieuje to lepsie,mam jej casto nukat pit...ale nejak to zacina odmietat..strasne sa o nu bojim...snad nebudem musiet do nej tlacit vodu zstriekackou...v nemocnici skoncit netuzim..no ale Dr furt nevie co jej je.dala jej jeden Nurofen a Diazepam...bez ATB...tie su samozrejme uplne zbytocne.Takze sa od nej nemozen pohnut vobec...ked som pri nej je este ako tak spokojna,nastastie sme sa dnes v noci aj trosku vyspali.Bibi krasny vylet....aj ti ho trosku zavidim...v dobrom samozrejme.Ivi sice Dieta nekupujem ale gratulujem...my sme oslavovali 50tku tento vikend...už je to nastastie na nami...len dufam ze sa Lili zlepsi lebo od buduce tt bude drahy na sluzobke v Ziline 2 tt.A dalsi kurz plavania asi ani nezacneme v nedelu.

bibulienka
8. apr 2010

janka...caka ma obhajoba dizertacky 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 ...a taaakk sa mi nechce...
malý je super, strasne sa na teba podoba....je sikulka...

kwetinnka....to mi je luto, dufam ze Lili uz bude v poriadku...daj vediet co sa deje...myslim na vas...

my sme dnes spali do 7,45...kooooooooooonecne.....ale zaspala az o pol desiatej vecer....

janka3.12
8. apr 2010

juj to ma mrzi kweti.....ti este kojis? ak hej, nukaj prsnik kde sa da....ak UM, davaj viace vodicky

inac hladina CRP je normalna napr. pri vírus.och....dufajme ze so to len zubky 😉 , hrdielko nema chytene, nie je zachripnuta, nehnackuje?

bibulienka
8. apr 2010

presne CRP 5 je v norme....dufajme ze to sarapatia len zubky...

celin
8. apr 2010

Lucka je sikovna, my sa nechystame sadnut. Kubkovi sa velmi nepaci v sportovom kocari a mne sa tiez nepaci ze sa neda otocit ku mne a nevidi na mna. ked sa mu ukazem tak je rad ale ked ideme tak je vazny, rusi ho ked fuka, svieti slnko, ked zaspi tak max na pol hodku a ked nespi nemozem zastavit, lebo hned sa jeduje, nechce tam sediet, on nevydrzi v klude ani chvilu. cele dne je umrncany a v noci sa budi asi 3x. hroza a to som sa tesila ze ked prejdeme na UM tak bude spinkat celu noc. ale cez den vela nezje a minule vypil za noc 4x 260 ml sunaru. teraz sa snazim krmit ho cez den aj kazde 2 hod a tak je to v noci lepsie s papanim, ale budi sa aj tak.
tento vikend ideme do kupelov an vikend s baby plavanim, bude sa plavat 2x denne som zvedava ako sa mu bude pacit.
kwetinka nech ste uz v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre