Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janapon
14. apr 2010

baby ste aj na FB? ak chcete ja som jana pongracova 😀 mozte mi napisat vase mena?

janapon
14. apr 2010

no, Vikinka je sikulka 😀

kwetinnka
14. apr 2010

A už nejake mate:? ja som s tým spanim celkom spokojna len nechapem ze vydrzi tak dlho nejajest sa...aj cez den ovela menej je...prikrmy len minimalne...neviem co sa deje...

kwetinnka
14. apr 2010

Poslala som ti request na FB

mirka907
14. apr 2010

janapon poslala som ti request

janapon
14. apr 2010

kwetinka mame uz dva, ale je teraz nejaka mrzuta a aj hnacku ma tak asi idu dalsie.vobec sa nevie nicim zabavit a aj dost place ☹
dakujem, idem si vas pridat 😀

mirka907
14. apr 2010

My sme dnes uz tiez dvakrat nalozili a na hornych zuboch uz ma zarezy...Tak len dufam, ze sa to nebude tahat niekolko mesiacov ako tie prve...

janapon
14. apr 2010

meta pekne fotky 🙂 joj, ake su zlate tie nase deticky 😀

janapon
14. apr 2010

mirka a kolko uz mate zubkov?

mirka907
14. apr 2010

Zatial dva...vy?rekorder je Kubko...celin kolko ma?Naposledy si pamatam 7, pribudol nejaky?

janapon
14. apr 2010

my tiez dva,tie spodne. no, Kubko mal prvy uz ked mal 4,5 mesiaca 😀 fakt, maly rekorder

celin
14. apr 2010

mirka stale 7, uz som myslela za bude dalsi, lebo bol ako cert ale nepribudol ziadne. ale po tom vikende v kupeloch je ako vymeneny, zlaticko, hra sa sam , stale usmiaty a teraz dokonca zaspal sam v postielke bez jedenia a pitia prvy krat. ale dnes jedol naposledy 3.30. neviem ci si strazi liniu.
neplanujete niekto nakupovat v maderne nad 29 eur ? mam darcekovu kartu , zlava 3 eura pri nakupe ned 29 eur a plati do 30.4. ak ju niekto chce, dam vam ju, ja nebudem nakupovat.

janapon
14. apr 2010

to je super ze Kubko zaspal tak pekne sam. Hanka spala od ž asi 20 min.a teraz tu lezi a mrnci ☹ len ju chcem uplne unavit a dat spat az potom, mozno bude spat dlhsie.este aj to pocasie je take hnusne :(

janapon
14. apr 2010

a musim sa pochcvalit, dnes sme prvy krat pekne pili z hrnceka 🙂

bibulienka
14. apr 2010

TAKZE PEKNE POPORIADKU::VELA SA TU POPISALO ODVCERA...
uankab..kludne sa vyzaluj, my ta podporime, hoci sme veelmi daleko aspon takto cez net..
inak baby noc bola otras... od pol dvanastej az do jednej vkuse krik, nepomohlo nic..ani papanie, ani dohovaranie, ani dentinox...prebalila som ju a musela som ju aj prezliect..taka bola s toho kriku upotena...a potom konecne zaspala, este papala o piatej a spali sme do osmej....zabava...asi dalsi zub????ale nic nevidim..
Lucka papa rano okolo osmej MM..potom obed zeleninku a masko, okolo tretej ma trochu MM, okolo siestej kasicku s ovocim, alebo ovocie so susienkami alebo s ovsenymi vlockami a potom okolo osmej este pocucka MM a potom ide spinkat, no a v noci papa okolo druhej a piatej... asi tak
mirka.. ta fotka je akoby si fotila nasu potvorku..ano presne toho robi

bibulienka
14. apr 2010

jani poslala som ti friend reguest na FB...Bibiana

bibulienka
14. apr 2010

my mame tiez len jeden a mimikusok zuba..ale dnes v noci a teraz je ako certik, a nalozila do plienky ani nehod´vorim.. tak cakam dalsi...

janapon
14. apr 2010

boze, nech uz maju vsetky zubky vonku 😝

janapon
14. apr 2010

ja uz si niekedy pripadam ako macocha 🙂 nechcem hanku cele dni nosit na rukach aby si nezvykla, tak je na zemi a stale mrnci. ach tie zuby...

janka3.12
14. apr 2010

baby ja odpadnem, tak len Oli je bezzuby, no teda, ja mu dam🙂

hura konecne dnes spapal cely banan, tak hadam nebudem musiet kupovat tolko tych ovocnych vyziv v obchode

janka3.12
14. apr 2010

uankab skoda ze nie si na SK, normalne by som nalozila Oliho do auta a dosla na vypomoc.....
S Olim som uz soferaovala je super sparing partner nekeca do jazdenia, nepinda na rychlost 😉 😉 😉, ale ked je hladny zle nedobre 🙂

pocuj a jablcko jej davas kupene, ci vyzivu? skus vyzivu, tie su sledovane a ovocie je kontrolovane, ktovie

oli sa budi pred piatou hladny, tak neviem asi budem musiet zvysit davku vecernej kase

bibulienka
14. apr 2010

viem ze tu ta otazka uz padla ale predsa..baby dokedy budete s drobcami doma??? a kam ich date??,
janka...viem, ty ides robit od septembra, a Oli ma opatrovatelku...
ostatne???

ja mam ponuku ist robit od novembra....a zvazujem to, prosim poradte 😀 😀 😀
dakujem za odpovede 😵 😵 😵

inak..toto je nas box na hracky 😉 😉 😉 s velkou babikou 😀 😀

janapon
14. apr 2010

mate krasnu babiku, kde take predavaju? 😀
ja som tiez dostala ponuku, ale este nechcem ist. ak budeme finanacne zvladat, chcem ostat dom aco najdlhsie.aj 3 roky.to aspon stihnem dokoncit skolu a robim aj gelove nechty, tak sa nenudim 🙂 . do prace sa ponahlat nebudem

bibulienka
14. apr 2010

jani a co studujes??? ja sa tiez nechcem ponahlat ale robim ako lekarka a mam pocit ze takto asi vsetko zabudnem a potrebujem si dorobit atestaciu a ani vacsi byt by nebol zly... 🙂

a babiky take predavaju v ruzinovskej porodnici 😵 😵 😵 😵

mirka907
14. apr 2010

Biba ta babika sa nejako velmi podoba na Lucku 😀 ...voskova figurina?
Ja som prvu ponuku na nastup do roboty odmietla...a teraz si robim certifikat a nejake veci mam este rozbehnute...takze sa do roboty neplasim, aj ked ma cakaju od oktobra...
A mamku mam na dochodku, takze o opatrovatelku mam postarane 😉

janapon
14. apr 2010

my mame tiez podobny box 🙂
studujem socialnu pracu, teraz ma cakaju bakalarske statnice 🙂 ja inak pracujem v banke, tak sa moc neponahlam.
ale tiez by sme chceli vacsi byt, tak neviem. nieco si zarobim na tych nechtoch a keby som sla robit a musela by som platit nejaku opatrovatelku asi by to vyslo narovnako.

bibulienka
14. apr 2010

mirka..aj moja mama je na dochodku len byva 90 km od nas.... 😢 😢 😢

jani...ja som sa pytala na urade prace, soc.veci a rodiny...ak pojdem do roboty skor ako po 3 roku..tak vyplacaju nejaku sumu (ze akoze na tebe stat vlastne usetri) a davaju aj prispevok na starostllivost o dieta ak je v jasliach ktore nepatria statu... takze ked si to spocitam vyjde mi ze ked pojdem do roboty budem este stale dost v pluse na to aby sme mohli setrit na byt co sa z rodic.prispevku 256 eur vobec neda... 😖 😖 😖

takze zatial rekapitulacia:
janka...od septembra, Oli ma opatrovatelku
mirka...od oktobra, Viki ma babicku
jana...planuje byt doma az do 3 rokov...
ja....?????????????????????????????? je to vo hviezdach..ale som v stadiu rozhodovania 😵 😵

janapon
14. apr 2010

tak to sa fakt neda ☹
o tom prispevku som nevedela, lebo som si to este nezistovala 🙂 mozno pojdem tiez skor, ale zatial este neviem. tiez som rozmyslala nad tou ponukou, lebo do banky sa nechcem vratit. len tam potrebujem bakalara, takze aj tak musim este pockat.
baby, a chcete ist na plny, alebo polovicny uvazok?

bibulienka
14. apr 2010

jani..ja urcite na plny, neviem si u nas na oddeleni predstavit polovicny uvazok, i pacientov sa musis starat naplno, neviem ako by to bolo keby som chodila do roboty len par dni v tyzdni alebo len na pol dna...ale ja mam take zamestnanie , u inych sa to mozno da...

mirka907
14. apr 2010

Biba ked nastupis do roboty, tak dostanes jednorazovy prispevok vo vyske 25 % za vsetky zvysne mesiace pocas ktorych mas narok na rodicovsky. Takze 25% z 256 x pocet zvysnych mesiacov z rodicovskej...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre