Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
17. feb 2010

tak Lucka dnes spala 2x po 25 min.... asi tak ..mrnci mrnci...zuzle vsetko a vsetkych... ale spat to nie... pretaca sa , sedi si a hra sa...zvatle....ale spat nehce... dnes zase spapala vsetko co som navarila, zajtra dame kalerab...a volala nam dr. poradnu odsunula na pondelok, v piatok nerobi..musime teda pockat... 🙄 😀 😀 😀

uankab
17. feb 2010

tak ja oficialne vyhlasujem, ze mame prvy zubok vonku 😉

ivkaivka
17. feb 2010

uankab, vydrz, vera pise, ze dieta 3 tyzdne a nase Bambulky to uz maju dlho, je to uz mozno v takom chronickom stadiu. Nejako to vydrzime, uvidim co mi napise ta baba z temy o ekzemoch, skus precitat (babske recepty maminiek na atop.ekzem)
No dnes som dala malej lyzicku a v nej moje mliecko a normalne po nej skocila ako pirana, skusila som opat a az sa za nou triasla, tak asi zajtra skusim kusocek brokolice (na mrkvu sme zistili alergiu) a uvidime ci to len tak, alebo sa jej cnelo za potravou 😀
uankab, blaaaaaaaaaaaaaahozelam, to len tak od rana nic a az teraz vecer? Suuuuuuuuuuuuuper

ivkaivka
17. feb 2010

Miruska, musime dat stretko u nas, taku pomocnicku potrebujem, moja zatial nejavi zaujem, otoci sa len na bok a koniec, no aj to beriem za pokrok, pretoze pred 2 dnami lezala len na chrbatiku, ona mam pocit, je trosku pribrzdena, alebo fest leniva, no co uz, tazka ritka.

mirka907
18. feb 2010

Uankab super, aspon urcite vies ze mala bola nervna z toho🙂 Teraz kazdu chvilku mozes cakat druhy.
Ivka moje krsna ma teraz pomaly 10 mesiacov a v 6tich lezala len na chrbatiku...nejako sa jej nechcelo...ale teraz je z nej riadne sidlo...
Inac my tiez ideme na neurologiu buduci tyzden. Mame kontrolu po dosiahnuti 6 mesiacov, tak som zvedava co sa dozvieme. A tiez nas caka ortopedia.

bibulienka
18. feb 2010

u nas este stale ziadne zuby...ale podla toho ako vyvadza jej asi narastu vsetky naraz... 😀 😀 😀 😀 😀
baby a preco chodite na neurologiu??? kvoli porodu???ved deticky napreduju ako maju??? 😕 😕 😕

mirka907
18. feb 2010

Biba 😀 ...
My chodime, lebo Viki mala po porode krvnu zrazeninu na mozgu a preto patrime medzi rizikove deticky. Uz sa jej vstrebala, vsetko vyzera ok ale musi byt pravidelne do jedneho roku kontrolovana. Na kontrole po 3 mesiacoch bolo vsetko ok, akurat ze poloha na brusko bola hranicna, kedze to vtedy neznasala kvoli perinke...Teraz sa o polohu na brusku nebojim🙂))teraz sa nam tam velmi velmi velmi paci 😉
Som zvedava co vsetko budu kontrolovat...urcite brusko, ako sa dviha do sedu a podobne...

janka3.12
18. feb 2010

baby neviete mi poradiť? - keďže Oli má už cez 70 cm a 7,7 kg, v hlbokom kočíku je nám tesnejšie🙂 lepšie to bude keď sa oteplí a nebudeme musieť používať fusak, ale aj tak nás asi čaká skorší prechod do buginy. A teraz neviem či kúpiť fusak, ktorý je dlhý a dá sa dole rozopnúť /aby sme ho využili aj budúcu jeseň a zimu, viete tie také čo majú okolo metra/, alebo zatiaľ kúpiť len nánožník aby ho neprefúklo a zabalím ho do deky....lebo neviem aké bude počasie a či vôbec ten fusak teraz využijeme:( neviem....

oli sa včera aj dnes prekonáva....v kočíku spal dve a pol hodiny plus dva spánky po 30 min, v noci zaspal o osmej, zobudil sa o šiestej a teraz už chrní asi 30 min🙂 má nejaký spavý deň, asi je meteosenzitívny🙂

arrett
18. feb 2010

Včera sa mi Simonko asi 5x pretocil z bruska na chrbatik, stále na jednu stranu. Ležal na predlakti, potom sa na ľavej rúčke viac nadvihol a prekotil sa na chrbát. A potom spustil smiech🙂) Tak si vravim že čistá náhoda. Dala som ho zasa na bruško a scenár sa opakoval. Tak som vzala kameru a nakamerovala🙂 Stale si myslím, že je to náhoda, pretože len teraz 10teho mal 3 mesiace. V každom prípade sme sa dobre bavili.
My spinkame stále dobre. Kupeme sa už o pól siedmej, o siedmej ho nakojim a spinka do 12 tej. Potom vstava ešte 2x kazde 3 hodinky. On je v noci strašne dobrucky. Nakojim ho, dám ho odgcnut, položil do ostielky, zapnem monitor a odchadzam z izby. On sa usalasi a za minutku zaspinka. Spinkame na brusku. Tak si to zatiaľ užívam, lebo čo tak čítam, keď prídu zubky tak toho nenaspime.
Uankab gratulujem k zubku🙂
aj mna by zaujimalo prečo k neurologovi.
Nás asi čaká tento mesiac prvé ovkovanie. Tak začínam mat strach. Dúfam že maly to dobre znesie🙂)

mirka907
18. feb 2010

Janka my mame ten predlzeny fusak a tiez sa pomaly chystame do sportaku.. Ja sa ale budem snazit mat malu co najdlhsie v hlbokom, no je pravda, ze uz je tam dost natesno..
A fusak mame tento http://www.maderna.sk/emitex/zavinovacky-fusaky...
Existuje z neho aj combo verzia na leto aj zimu:
http://www.maderna.sk/zavinovacky-fusaky/fusaky...
No len to mi pripada extremne drahe a na leto je podla mna fusak zbytocny.
Jedina nevyhoda toho predlzeneho fusaku je, ze ta spodna pripinatelna cast nie je zateplena...ale chapem ze je to kvoli topankam a aby sa dal lahko cistit..

janka3.12
18. feb 2010

arett asi to náhoda nebude, lebo náš Oli sa prvýkrát prevrátil z bruška na chrbát v deň svojich 3. mes🙂

mirka dik, rozmyslala som nad Kaiser, ale aj emitex je v poho

bibulienka
18. feb 2010

takze..mi sme dnes boli na posledny kontrolnby USG obliciek...hura!!!!! moj gynekolog malej este v 20.tt tehotenstva nasiel minimalne rozsirenie oblickovej panvicky...a kedze to bolo v papieroch a aj po porode to bolo o 1mm viac ako ma byt chodili sme na USG ale dnes nas vyradili...vsetko je OK...tesim sa tesim sa tesim sa...
Uankab gratulujem tebe aj malej k zubku...uzite si ho a drzte aj nam palceky.... 😵
mirka. ja mam fusak taky cca 100 cm dlhy, ale neda sa odopinat spodna cast..tera ho mam hore pri hlavicke prelozeny lebo je Lucke dlhy ale na buduci rok nam bude fajn..
dnes som kupila DM babylove plienky tak som zvedava...ako nam padnu...ale na noc a cestovanie ostava huggies 😀 😀 😀
arret...synacik je sikovny... 😉 😉 😉 gratulujem....
vsetkym drzim palce na neurologii...

janka3.12
18. feb 2010

bibi aj nam to zistili tiez v 20tt, hranične, ale na druhom sone som bola pri inom gynekologovi a ten ma skoro okrikol, ked som sa ho na to spytala, ze oblicky renkulizuju /vyvyja sa ich duty - odvodny system/ do vari 3 rokov, takze pokial pracuju dobre nie je o com...ach jaj no povedz🙂 my lekari sme dakedy fakt taki ze sa z nas ani vseved nevysomari🙂🙂🙂

aj ja drzim palce na neurologii....tak dnes nas minali 3 kociky s nanoznikmi, uz v nich ale boli vacsie deturence, tak novy fusak kupim v jeseni a teraz kupim len nanoznik, lebo kedze sme mali kocik od manzelovho kolegu, bol bez nanoznika....len neviem ci mam kupit origo Jane alebo staci nejaky uni na vsetky kociky...idem mrknut n net

baby odkedy prikrmujeme mam problem dostat do maleho caj, minumum z flase a z lyzicky tak 5-6 lyz....tak neviem ci skusit uz aj iny druh caju alebo rovno ovocne stavy, musim nejako donho predsa tu vodu dostat🙂

bibulienka
18. feb 2010

no ano janka ..ale u nas v porodnici to zobrali vazne a hoci bol moc zakazdym ok chodili sme raz za 6 tyzdnov na usg a teraz v polroku konecne koniec...
ani lucka nechce cajik...ale verim ze MM a 1x denne zeleninka jej staci 😵 😵 😵

uankab
18. feb 2010

dakujeme 🙂 ... ten ekzemik sa nam zhorsil, vera mi pisala ze je to vraj prave kvoli zubkom, vraj vtedy sa to zhorsuje, dnes mame aj licko vyhodene... posledna noc bola lepsia, sice papa kazde 3 hodiny, ale uz sa nebudila s velkym krikom a hned zaspinakala po nakojeni, rano budicek o 6,30... este ze bol manzelik doma, ja som len nakojila a odovzdala 😉
arret, malinky je sikulka, nahoda to nebude, nasa Magdalenka sa otocila prvy krat z bruska na chrbatik na konci druheho mesiaca, chybalo par dni do tretieho 😉 .. a teraz sa tak otacat nechce, otoci sa z chrbatika na brusko a tam robi lietadlo 😀
janka, fusak by som asi nekupovala teraz, radsej nanoznik (my sme nas objednali v decembri a stale nam nedosiel 😠 ) a ked bude chladnejsie das decku... u nas je pomerne kratka jar, vacsinou zacne leto uz v maji 😉
musim ist zehlit, taak sa mi nechce... 😝

mirka907
18. feb 2010

No tak my sa v noci stale budime kazde dve hodiny. Dnes uz aj po hodine. Teraz som malu nechala manzelovi na dve a pol hodinky a sla som pozriet veci do detskej ...Prisla som domov a oblecenie malej komplet namocene. Ze vraj ju paradne prehnalo. Uz som myslela, ze ju to preslo lebo vcera bol klud. 😠
My mame na sportaku aj nanoznik, ale dufam, ze ked uz bude nan "zrela" tak bude teplejsie a nebude treba aj jedno aj druhe.

uankab
18. feb 2010

zda sa, ze nasa Magdalenka dospava prechadzajuce dni... dnes rano vstavala o 6.30, a spinkala od 9-10, 12-13 a 15-17.30 🙂

janka3.12
19. feb 2010

zubok da zabrat🙂🙂🙂

maly sa uz hodinu hra s cumlikom a vykecava sa, no koncovka🙂

uz som pozrela na nete nanozniky, tak este mesiac preckame v hlbokom/Jane ma nastastie polohovatelnu opierku aj v hlbokom, tak mu ju posledne dva dni dvihnem a je v polosde, tak je spokojny, ked sa moze poobzerat🙂/ a potom ho objednam....samozrejme podla pocasia🙂

uz sme sa dohodli so znamym ze ked bude mat zajaciky ze nam da zo dvoch aby som malemu striedala masko....no som zvedava ako ovocie...ozaj a budete davat cerstve pyre, ci trosku povarene? myslim ovocne

bibulienka
19. feb 2010

ahojte.. ja "huba nevymáchaná" som pisala do redakcie mama a ja ci by nevydali este raz tu prikrmovu prilohu...slusne ma poslali kkade lahsie, nic vydat neplanuju...skoda.. 😵
u nas dnes do druhej umrncana noc a potom takmer 5 hod spanku v jednom kuse...ale aspon som videla hokej 😵 😵 😵

mirka907
19. feb 2010

5 hodin spanku v jednom kuse...to co je?nepoznam 😀 ...mne bude musiet niekto opisat ako vyzeraju 3 hodiny v kuse 😠
Mlada sa prave sama vybrala cez celu obyvacku na balkon. Asi vie ze tam ide za chvilku spat 😉
Janka my sme vykupili Lidl..teda Hamanek vyzivky, takze my budeme davat tie.
No a uz sme pri balkonovych dverach...

bibulienka
19. feb 2010

no mirka to si lahnes do postele...zaspis a zobudis sa...potom cumis na budik... ze co????? uz je tolko, a ani sa ti to nezda... 😅 😅 😅
to Viki uz takto beha??? sikulka..my sa tocime len dokola..

mirka907
19. feb 2010

jaj Biba takze to su 3 hodiny spanku 😀 ...
No nie som az taka nadsena ze je mala taka akcna.Uz sa stavia na 4 a takym divnym sposobom sa posuva do boku alebo vala sudy...Nerobim nic ine, len ju vraciam na puzzle aby nebola na chladnej zemi..Stihnem sa vratit k pocitacu a uz je zas na zemi. Som zvedava co bude ked zacne lozit a hlavne som zvedava kedy zacne lozit.

ivkaivka
19. feb 2010

ahojte, nestiham vas citat, my mame opat nadchu a to nielen mala ale aj ja, tak je veselo, neviem co je spanok, no uz ma Pamycon, tak lepsie.
Dnes sa idem opat pokusit dat tuhu stravu, uvarila som malicku ruzicku brokolice, tenucky platok kalerabu a supla som tam este tenulilinky platok jablcka, troska dive, no uvidime. Dnes mama jedla jablko, mala pozerala, na prazdno prezuvala, tak jej mama dala k puse, tak normalne po nom skocila, len nama chudatko zubky, tak narazila dasienka. Uvidime ako to pojde. No aspon jej zacal chutit cajik, co je chora davam jej na tej striekacke od Nurofenu, tak krasne otvara usta a ruku mi taka k puse, ze chce, tak vcera vypila takmer malu salku, ale to asi kvoli teplotam, potrebovala sa zavodnit. NO aspon horucky sme sa zbavili, uz len trochu soplikov, ten Pamycon je zazrak.
Ja som dnes pospala asi 5 hodin, samozrejme s prestavkami, mlada sa opat rozpila, tak vecer uz zrejme fakt hrozi Nutrilon ☹ no vydrzala som takmer pol roka, teda zo zaciatku aj s nutrilonom ,ale teraz uz 4 mes.bez, skoda. Hadam aspon pospi v noci.
JEj, vy mate take sikovne deturence, my teraz ani nesmieme cvicit, lebo je chora, ja neviem, kedy sa zacne pretacat. Suseda vravela, ze jej mala sa 1x pretocila az v 8 mes. dufam, ze nam to nehrozi.

tinusi
19. feb 2010

Holky, vsetkym prvorodickam odporucam absolvovat psychoprofylakticku pripravu pred porodom. Pripravili nas na vsetko, porod, dojcenie, starostlivost o poporodne rany, o dieta, skratka boli sme max. informovane o vsetkom a mna ako prvorodicku nic neprekvapilo a po cely cas som vedela, co robit a co bude dalej... vela zdaru!!!

janka3.12
20. feb 2010

ivuška to ma mrzí že máte nádchu:(

Oli sa pretáča z chrbátika na bruško jedna radosť, na brušku sa mu už konečne páči, aj sa snaží akože loziť, ale len dvíha riťku a pri max. námehe sa točí dookola/teda skor polkola🙂/

tinusi zavisi kto robi profylakticku pripravu, u nas ju robila porodna sestra, vsetko bolo fajn, len si myslim ze ohladom dojcenia mohla radsej prist laktacna poradkyna, lebo to co nam povedala na priprave absolutne nestacilo.....a hlavne cele pripravy su o porode, ktory trva cca den ale dojcenie trva potom minimalne par mesiacov, tak si myslim ze by sa v tychto pripravach mohli sustredit radsej na to - moj osobny nazor

mirka907
20. feb 2010

Bre ranko..Ako Ivka, uz lepsie?
My vsetko po starom. Cez den je nezastavitelna ale zeby sa ta jej akcnost nejak prejavovala na dennom ci nocnom spani nebadam. Po novom sa stale odgula ku kosu s hrackami, tiez sa snazi odtlacit obyvackovu stenu🙂) a co ma fakt stve, tak objavila uz aj zastrcky. Musim cim skor kupit krytky..A dnes sme opat spali len do pol 6tej 😠
Baby davali ste uz ovocne stavy? Ja som vcera kupila v dmku hroznovo hruskovu od babylove ale zda sa mi sladka, hoci tam je len prirodny cukor?Myslite ze je ok ak ju este zriedim vodou?

arrett
20. feb 2010

Mirka
sice mám ešte malé babo a žiadne skúsenosti, no neviem či by som dávala práve tu stavu. Hruska dosť nafukuje, radšej by som začala s jablkovou stavou. A určite trosku zriedila s vodou, aspoň pre začiatok. Tot môj názor. Mne totiž stačilo keď som ja vypila hruskovy dzus a s malým som to potom mala fakt pestre:-/

arrett
20. feb 2010

Mirka, ak chodis často do dmky, tak ti môžem poslať takú bonusovu knizku s kuponmi na zľavu. Ja tam moc nechodim, nevyužíva a nenakupujem take výrobky čo sú tam. Ak chceš, tak mi pošli adresu do IP.

uankab
20. feb 2010

ivka, to ma mrzi ze Olivinka je zasa nachladena, dufam ze uz je jej lepsie...
Mirka, ja jem hrusky a malinkej to nic nerobi... cize by som vyskusala aj hruskovu.. inak ja stavicky nedavam, citala som ze vobec do jedneho roka nie je treba, vraj mliecko je ovela vyzivnejsie.. tak neviem veru... no a ked stavicku, tak ju treba rozriedit v pomere 1diel stavy a 5dielov vody, pretoze inak to je strasne sladke (pre nas to sice bude velmi slabe, ale vraj to je najlepsie pre deticky, aby si nevypestovali sladku chut uz od narodenia)...
my sme mali tiez budicek o 6rano, malinka je doost mrzuta... a strasne sa prave jeduje na brusku, skusa lozit a nejde jej to... 😝

mirka907
20. feb 2010

Uankab, caj alebo stavu davam preto, aby malu nezapieklo po tuhej strave. Taktiez je po nej viacej smadna a mne to vyhovuje takto viac ako jej stale davat mliecko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre