Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
31. júl 2010

baby dakujem...co som chcela som dostala🙂)) mam celu seriu Odviate vetrom - Scarlet- Rhett Buttler tak sa tesim, no a Strateny symbol od Browna je taka ceresnicka na zaver, tu som chcela uz davno.
@bibulienka k prvym krockom gratulujem. Teraz sa to bude len a len zlepsovat a straaaaaaaasne rychlo.
Lucka je sikulka 😉
@ivkaivka no malej to riadne mysli 😉 , co sa ona bude s tym natahovat.... 😉

mirka907
31. júl 2010

Zdravotnicky nase, este som vas chcela poprosit o radu. Mam pretazenu ruku a dost ma boli. Taka neprijemna bolest v lakti a vystreluje dalej. Ked napr. pisem na pocitaci, tak az prsty ma bolia. Predtym som to mala v zapasti ale samo to preslo, ked som malu prestala nosit na rukach. Neviete mi poradit co na to?

arrett
1. aug 2010

Ahojte maminky. Ktora z vas ma tuto trojkolku: http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
potrebujems a opytat ci s tym madlom sa da otacat volant za ktory drzi dieta. vdaka

mirka907
1. aug 2010

@arrett ja som ju chcela ale prave preto, ze ju madlom nevies otacat som ju nekupila

arrett
1. aug 2010

@mirka907 ach jaj, a tak som sa do nej zalubila. A co si potom kupila???

arrett
1. aug 2010

ty si to tusim kupovala v ke v draciku. V ktorom??? Nech kupime pokila som na vychode. Kolko stala??? vdaaaka

mirka907
1. aug 2010

@arrett v meste na Mlynskej ale to sme zobrali uplne posledny kus a nikde v KE ju uz nemali. Jedine zeby im dosiel tovar. Vravela mi, ze ju este maju v Presove na Hlavnej. A stala uz so zlavou 58,35.

gabriel01
1. aug 2010

@bibulienka děkuji moc za radu 🙂

ivkaivka
1. aug 2010

bibka, super, Lucinka je sikovná, parada, Olivia chce chodit, len ked ju drzim za rucky, teda pod pazuskami, inac sama okolo nabytku ci postielky nema zaujem.
Mirka, krasna zbierka knih, no mozno dame niekedy rande a pomenime-hlavne ked dojde zima a nebude doma co robit-ha, ha, som srandovna, ze nebude co robit...tie nase poklady 😀 asi nam nedaju cas na knihu

nordi
1. aug 2010

ahojte vsetky, chcem sa opytat , vacsina z vas uz rodila, ako to prebiehalo? a kolko ste boli v nemocnici?

arrett
1. aug 2010

@mirka907 Dakujem. Tak to asi teda nechám na Bratislavu. Dúfam, že niečo podobne nájdeme🙂
baby, dnes mi je hroozne zle. Mám žalúdok ako na vode. Ach jaj🙂))

@nordi My sme boli v nemocnici 4 dni. Takze paradicka😀

janka3.12
1. aug 2010

miruska klude to moze vyzarovat z z chrbtice, urcite by som zacala nejakymi cvikmi na svalstvo chcrbtice, resp. by som vyskusala masaz, no a oddych snazot sa vyuzit druhu ruku🙂 lieky od bolesti by osto pomohli, ale zbytocne zatazovat zaludok....ale kludne ak zaberu🙂 - co ja viem dorsiflex, ale to je asi na predpis.....ozaj a ak by si mala cas a chut zasla by som k neurologovi /ale to je krajna moznost ak masaz, resp, nejaky relax, kupel nezaberu:/ - drzim palce

Oli ma dnes 11.mes. sa mi verit nechce

dnes sme boli skoro cely den v piesku

nordi my sme boli po cisarskom 5 dni v nemocke - nemohla som sa dockat cesty domkov

bibulienka
1. aug 2010

@mirka907 ..musis ruku setrit, ak to nie je z chrbtice tak skus laket spevnit nejakym elastickym obvazom event tzv " tejpom" to je taky akoby samolepiaci obvaz, a skus lokalne ako gel napr.fastum. alebo nejake ine protizalalove gely...
@nordi ...kazdy porod je jedinecny zazitok...Lucka sa narodila v nedelu podvecer a vo stvrtok na obed sme boli doma...a priebeh zavisi od toho ci vsetko postupuje ako ma, ci ti odtecie plodova voda, ako babo zrotuje, atd.... je to velmi individualne, napis presne co ta zaujima...
@janka3.12 ..gratulujeme fesakovi k 11-mesacninam 🙂 🙂 🙂

inak vo stvrtok sme boli s kamoskou trochu "prevertat kosti" a boli sme sa prejst z Race po lese..... a dostali sme defekt na nasom nafukovacom kolese na kociari...uz som si myslela ze nam sa to nestane..smola...

arrett
1. aug 2010

@janka3.12 Oliverkovi všetko najlepšie aj od nás🙂)) o mesiac tomu bude rok, neuveriteľne ako to beží.
Inac aj mna boli od zapestia na ruke, tá kosť od palca a ťahá sa to smerom hore. Pripisujem to chybajucim vutaminom. Pôjdem so Simonom teraz na kontrolu klbov, tak sa opytam, čím to môže byt. Mna to boli asi tak 3 mesiace.
Za tie 3 týždne čo som tu, som maximálne vyudena🙂 každý večer opekacka, grilovacka. Tak sa mi nechce ísť domov. Mame tu raj na zemi. V utorok už cestujeme. Ach jaj:-/
@bibulienka Ako ste potom prišli domov s vyfucanym kolesom???

bibulienka
2. aug 2010

@arrett ..no z lesa som dofukavala kazdu chvilu koleso..Lucka sa smiala jedna radost...potvorka jej sa take blbosti velmi pacia... a ku kamoske pre nas musel prist ocko na aute 😵 😵 😵 ..ale aspon sme to vyuzili a boli sme na veceru...vsetci traja bolo super, casnicky robili na Lucku opicky a ona sa smiala rozpravala...a sedeli sme pri zrkadle tak jej viac nebolo treba, chytala ho, a jasili sme sa ...a vecera bola mnam mnam... 😵
to s tym zapastim..mame asi vsetky..asi su nase deturence tazke, aleb ich vela nosime...mame unavene telo 😀 😀 😀 😀 😀
inak nam uz od stvrtku nejde vytah...takze este nie len defekt ale ocko sa zapotil aj s kocikom na 6 poschodie....a ja s Luckou a kopou tasiek..aj vcera zase ked sme prisli od nasich..nabaleni a vytah nesiel...jedina osobka co sa rada nosi po schodoch sa tesila....Lucka sa rehoce vzdy ked ju nesiem hore schodmi a naschval fucim ako lokomotiva len aby sa jej to pacilo 😉 😉 😉 😉

arrett
2. aug 2010

@bibulienka No my byvame na 4/5 a nemáme v paneláku vytah. Takze mám rozvicku pravidelne🙂 Viem si tá zivo predstaviť🙂)) Som zvedava ako budem chodiť po schodoch s bruskom aj so Simonkom😀

bibulienka
2. aug 2010

@kwetinnka ..VSETKO NAJ K NARODKAM..... 😀 😀 😀 😀 😀 ..UZI SI OSLAVU..ked budete mat cas dajte info urobime stretko....uz sme sa s Lili dlho nevideli 😵 😵 😵

janka3.12
2. aug 2010

@kwetinnka prajeme s olinkom všetko naj k 25.🙂 cmuk a mľásk z MT🙂

kwetinnka
2. aug 2010

AAhojte...este raz vsetkym dakujem za gratulacie...ja som tiež s darcekmi spokjna...v dome stale nieco treba..tak som dostala Wok,misky na salat,nausnice,kvietok,vazu,a peniazky ..za ne som si kupila garnize a zaclony hore do izieb...A dakujem za stanvnatu martinsku pusu.
A dnes som si este bola dat urobit vlasy...
Bibi manzel bude v stredu v praci tak by sme sa už mohli stretnut..dnes by som jej chela ist kupit topanky...adidasky..take mokasinky..alebo sandalky alebo ako ich nazvat..nenatiahne cez nart na nohu...mala ich asi raz...takze..potrebuje nieco na teraz...aj ked som jej kupila v are take chutne..ale budu jej az o rok...
A ta ruku..mna velmi bolievala ruka a doslo sa na to ze mam daleko kosti od seba..tak ked to boli tak mam taku Pro Sport fuxacnu pomocku....a mna teraz velmi boli rameno...asi tiež presilene..tak ked treba supnem Lili do vaku ..a spolu upratujeme..umyvame dlazku...aj varime....
Arret aspon eskalator by bodol...
Miri Brownow Symbol na mna už caka...ale nie a nie sa k nemu dostat..este aj Sumrakova seria...ale kedy??

ivkaivka
2. aug 2010

ahojte, ja len na skok, nasla som super stranku, da sa objednat oblecenie aj s menom vasho dietatka...skuste pozriet a celkom fajn ceny www.bess.sk

ivkaivka
2. aug 2010

ešte Kwetinka, všetko naj, naj, naj k okruhlinám-25 -nádherný vek

bibulienka
2. aug 2010

@ivkaivka ..pozname a vyuzivame....obcas sa mi ale zdaju drahi.... 🙂 🙂 🙂

arrett
2. aug 2010

Ahojte. Tak my o5 po grilovacke🙂 cholesterol bude mat maximálny🙂

@kwetinnka Vsetko najsamlepsie k narodeninám🙂
@ivkaivka Poznam tu stránku, som aj fanúšik na FB. Mame už zopar triciek🙂

Zajtra poobede nám konci dovolenka a ideme na západ ☹ Ach jaj🙂

kwetinnka
3. aug 2010

Tiey pozname, mame od nich dvojo body...su dost velke tie cisla...aj ked som objednala vacsie toto kedy budeme nosit netusim...ale paci sa mi co maju..ale cely satnik mat nemusime..alebo ako dar je to fajn...
Ivi dakujem....

janka3.12
3. aug 2010

...môj "malý - veľký" chlap dnes ráno🙂

bibulienka
3. aug 2010

@janka3.12 ..tak Oli je velky chlap, vyzera starsi ako je...fesacisko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

arrett
3. aug 2010

Ahojte. Mám problém☹ Patrala som po pricine, prečo má bolia bradavky už druhý deň keď kojim - malicky má pod hornou perou afty a krvicku. Čo mám robiť? Práve cestujeme na západ, v Poprade stojime, tak zajdem do lekarne. Asi budem musieť kúpiť niečo aj na bradavky, nie? Ach jaj☹ Som yslela, že mliecko má aj antibakterialny ucinnok. Chudatko moje malé.

janka3.12
3. aug 2010

nam dala dr. gencianovu violeť, ja sama používam bukofit - len neviem či je to aj pre detičky

mliečko je aj trochu antibakter. ale asi skor v tych prvych mesiacoch potom už nie

bibulienka
3. aug 2010

@arrett ..detom sa dava gencianova violet, u starsich sa moze dat tantum verde (ale stipe) alebo gelclair (ten je ale na spec.recept)...mysliz, ze to bude ta gencianova violet, detom sa ine lekari boja dat,...pozor vsetko bude fialove........... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre