Stihli ste sa oholiť pred pôrodom?

10. máj 2022

Ahojte, mňa zaujíma, či ste sa pred pôrodom, keď to na vás prišlo nečakane, stihli oholiť 😁 mám z toho celkom peky, že to nestihnem a budú ma musieť oholiť tam. Chápem , že pri tých bolestiach a všetkom okolo , mi to bude asi šumafuk ale predsa… je mi trapne už teraz.. nie som dole nejaká 🐒, ale teraz v tehu sa neholim tak často…. preto sa chcem opýtať na to, ako ste to mali vy 🙂

melanta
11. máj 2022

@eeffka kopec žien sa napríklad v zime neholí. Tiež to nechápem.

ankare
11. máj 2022

@belllinka mne klystír nestihli dať a počas tlacenia veru vysiel aj bonus. 😒

renab
11. máj 2022

Kedze som prisla do porodnice a rodila, nezazila som ziadne holenie ani klystir.

jana_eyre_2
11. máj 2022

Prvý pôrod - začal nečakane na konci 37tt a šli sme rýchlo na pohotovosť, kde má po vyšetrení rovno oholili bez rečí a neriešili nič..

Druhý pôrod, bola som celá spuchnuta, obrovská, nevedela som sa hýbať dobre.. (som mala, mala som obrovské dieťa a zadržiavala som hrozne veľa vody) prenášala som, bola som hospitalizovaná, kým som sa dostala na vyvolávacku tak som aj znova zarastla a v tých chabých sprchách som sa proste oholiť nevedela.. sestra pred pôrodom čo má holila si neodpustila poznámku či má nemohol oholiť môj muž, či to len deti robí.. ja som bola taká v šoku že som sa nezmohla na slovo..

Tretí pôrod - opäť som bola hospitalizovaná, dlhšie s preeklampsiou.. ale oholila som sa nakoniec nejako sama, vtedy som nebola tak strašne pribrata ako pri druhej dcére a ani syn nebol taký veľký ako bola dcéra..

lejusinka
11. máj 2022

@eeffka akoze standardujes tela druhych ludi? 😂 kazdy si moze s telom robit co chce 🤷🏻‍♀️ Mozno kvoli takymto standardom mame vzostup mykoz a inych infekcii poslednych 15-20 rokov

yanni
11. máj 2022

Ja sa holim stale/pravidelne, cize nebolo co holit.

vevesh
11. máj 2022

@belllinka tak zena sa vacsinou sama vyprazdni pred porodom. Rodila som 2x prirodzene, z toho raz 72h, cize este 2hodiny pred porodom som normalne jedla a pol hodiny pred samotnym tlacenim normalne sla na zachod na velku...a nic nevyslo pocas porodu ani raz (a keby aj, nevyjde tam tona a je to normalne).

ckatka
11. máj 2022

@dzejsik to je kravina pretože nastrihy sa robia smerom do boku ku konečníku a tade....s pubickym ochlpenim ktoré máš vpredu pod pupkom to nemá nič spoločné.
Ja sa napríklad neholim pretože sa mi to vždy zapáli a svrbí a zarastaju chĺpky. Mam zastrihavac /strojček a skracujem na min koľko mi je to ešte prijemne. A s dvomi deckami keď na sprchu mam možno dve minúty aj s cestou, sa mi fakt stáva že aj dva mesiace sa nestihnem 🤷‍♀️
A čo koho do toho? A nemávam žiadne ženské problémy a to chodím aj plávať aj na jazero aj do plavárne s deckami aj do sauny aj na studenej zemi sedávam aj na verejné WC chodím 🤷‍♀️

eeffka
11. máj 2022

@lejusinka pre mna za mna maj si chlpov kolko chces, mne sa to nepaci a nerisila som to pre nejaky "porod" ale pre osobnu hygienu, kade chodim fitka, wellnesy som chlpatu zenu roky nevidela, a ako pisem uz aj chlpaty chlap je rarita 50nizsie.

dididudu
11. máj 2022

S veľkým trapenim ale holila som sa tak ako aj ked niesom tehotná každý druhy deň. Neznášam byt ani troska zarastena. Vyzeralo to komicky kadejaké tie pozy ako mi to najviac vyhovovalo ale dalo sa, bola to rychlovka keďže to bolo každý druhy deň🙂

dzejsik
11. máj 2022

@ckatka no vsak oni vpredu neholia, iba presne tie miesta, kde byva nastrih a natrhnutie … v BB to holia aj keby tych chlpkov tam bolo iba 5

kiki68
11. máj 2022

Muz to nastastie vzal komplet voskom. Bal sa ziletkou, voskom ale vie perfektne. Mne nikto ziadne holenie neriesil, ani klystir. Kedze som bola hned po porode asi 8x na velkej, aj pred , tak by akurat tak mohli malovat tie steny. Mali rozum 😂

saxana000
11. máj 2022

Raz ma holili narychlo pri gynekologicjej operacii tak ma skatovala sanitarka ze nikdy viac.cakala som do posledneho dna aby som vydrzala.co najdlhsie po porode.po klystyre som isla rovno do sprchy ta horuca voda je super na kontrakcie a tam to stihas v pohode oskrabkat aj 20x

halci
11. máj 2022

Pri prvom ano, pri druhom som to nestihla a vobec to nikto neriesil. Silo sa tam, kde chlpy nie su takze nebolo o com.

angel993
11. máj 2022

@saxana000 ja keď som mala plánovanú operáciu na gynekologii a sestrička na príjme, že vyzlečte sa skontrolujem či ste oholena. Toto neprekoná asi nič u mňa. Pri oboch pôrodoch to neriešili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre