Stolica pri pôrode

naka.n
8. sep 2011

Ahojte ....cakame druhe babo a sme v uk a jedine coho sa obavam je nehoda pri porode,kedze som pocula,ze v uk nedavaju klistyr.....mate nejaku skusenost s tym?Prve dieta som porodila na slovensku a davali mi klistyr,tak sa bojim,ze zatlacim a sup.....snad ma v den porodu nebude prehanat 😲

misa0411
8. sep 2011

Nič sa neboj. Ja som rodila na Slovensku, klistýr mi nedávali, čo som teda neskutočne rada. keď som tlačila pri pôrode, tak som mala pocit, že potrebujem ísť na velkú potrebu, tak som povedala doktorovi, že sa asi pos... Povedal, že je to úplne normálne a že nech tlačím ďalej, že to patrí k pôrodu. Sestričky podo mnou menili plachty každú chvílu 😀 takže nemaj boja...uvidíš, že to bude lepšie bez...

gubcikova
8. sep 2011

neboj sa.ja som pred pôrodom chodila asi 2 týždne naveľkú asi tak 3 krát za deň.a pri pôrode sa ma len spýtali či som bola na veľkej a som povedala,že hej.tiež ten tlak mi pripomínal stolicu a ja som chcela odísť z kresla,že ja musím ísť na potrebu a oni sa smiali,že nie to je už pôrod 😀

bublinqa
8. sep 2011

Organizmus sa pred porodom sam zvykne trochu precistit (pokial teda nastava porod spontanne), a na "drobne" nehody pri porodoch su zvyknuti. Nic sa neboj a kludne tlac, kolko vladzes 🙂 Mne pri porode bolo zle, upozornila som na to sestricky, kym sa vsak rozhybali, tak som im to tam ogrcala 😝 Prisla dr., ktora ma pochvalila, ze je to dobre znamenie 😀

henulienka
8. sep 2011

Ja som klystír dostala a bolo mi to na dve veci, aj tak som im to tam všetko pototo 😀

vefi89
8. sep 2011

@gubcikova niečo obdobné som zažívala aj ja, ale ja som si vyžiadala klystír 😀 ale tiež bolo ohromne vtipné teda pre mňa, že som chcela ísť na WC-ko 😀

siusinocka
8. sep 2011

vôbec si z toho nerob ťažkú hlavu. ja som sa tiež toho bála... klystír mi stihli dať v poslednú chvíľu... a keby nedali a niečo by sa stalo tak sa hovorí, že deti ktoré sa narodia s ,,nehodou" majú pekné jamky v líčkach... 🙂 viem že ti to možno nepomôže, ale myslím, že ked to tam nerobia, tak s takýmito ,,nehodami" počítajú a nebudeš ani prvá ani posledná. ja ked som ležala na stole mne prišlo pri prvom pôrode straaašne zle od žalúdka. sestrička mi podala takú tú malú esovitú mištičku... tú som jej v rýchlosti hodila do ruky a vzala si zo zeme vedro na odpad z pôrodu a už to išlo.... keby som mala len tú mištičku, tak majú asi ozvracané všetko 🙂 držte sa. z

henulienka
8. sep 2011

@bublinqa na tomto niečo bude, ja som mala posledný pôrod plánovaný cisársky, a celú noc predtým som prevracala a prehnačkovala, pritom som nebola nervózna, až ráno v nemocnici vylo najavo, že už mám kontrakcie podľa CTG a začínam rodiť. Potom mi doktorka povedala, že vracanie je časté znamenie nadchádzajúceho pôrodu.

gubcikova
8. sep 2011

@vefi89 ja som sa na tom potom smiala,ale bolo mi aj trapne.ako som sedela na kresle začali tlaky a ja už nohy dole,že ja potrebujem ísť kakať 😀 sestrička ma len tlačila naspäť,že nie vám už ide hlavička

vefi89
8. sep 2011

@gubcikova 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anjelicek26
8. sep 2011

@naka.n - praveze ta den pred porodom prehanat bude, je to prirodzene cistenie organizmu, ukazuje to na bliziaci sa porod 🙂 V den porodu je to v poriadku. Klistir potrebny vobec nie je. Ja som synceka tiez rodila v anglicku, narodil sa 34 minut po prichode do porodnice - ani by nejaky klistir sancu nemali dat. Jasne, ze ani nebol potrebny. Ak fakt mas lepsi pocit, ked by si sa vycistila pred prichodom do porodnice - objednaj si alebo kup v lekarni "home enema kit" ci ako sa to vola, je to domaci klistir, zavedies si ho uplne sama. Aj ked keby mne doma praskne voda ci zacnu kontrakcie, neviem, ci by som na to mala nervicky - tiez som ho mala kupeny a totalne som na to zabudla xixi

1200janka
8. sep 2011

Nic si z toho nerob, ja som bola kamaratke pri pôrode a tiez jej pri tlaceni vychadzala stolica z konecnika. Je to normalne, iba to utru a rodi sa dalej 🙂.

naka.n
autor
8. sep 2011

no...dakujem Vam ...velmi ste ma povzbudili;)ja som tiez nevedela,jak mam tlacit pri prvom a tak mi vraveli,ze mam tlcit,akoby som mala kakata sup🙂hned to islo,ale mala som ten klistir.....kedze tu v uk beru an salu az ked mas 5min kontrakcie,tak s a stihnem este vykakat este doma..horsie je,ze my to vychadza na vianoce,tak asi nebudem az tak tiskat do seba salat🙂 🙂 to by teda bolo hehe🙂

qwerty01
9. sep 2011

@naka.n ja som rodila dvakrat v uk 🙂 a neboj sa toho, mne sa nehoda nestala, ale pred porodmi som asi dva dni hnackovala, a nedostala som do seba skoro ziadne jedlo, takze ja som mala prirodny klistyr 🙂 A ked sa stane nehoda, to nevadi, beru ako normalnu vec. Hlavne tlac ako mas a nemaj stres z toho. Inac mne sa mladsi narodil 27.12, takze mas skoro rovnaky termin.

jana776
9. sep 2011

ahoj, ja som rodila sice na sk, ale klistir mi nestihli dat. A stala sa aj nehoda, ale nikto to nekomentoval... A aj tak som riesila to ci je malicka zdrava a v poriadku a bolo mi to srdecne jedno ci som sa pototo 😀

bobocka
9. sep 2011

@naka.n mamina neries.tak ci tak sa zacnes sama naturalne vyprazdnovat.a ak pri tlaceni z teba nieco vyjde,tak to doktor utrie a pokracuje sa dalej.nic co by zdrav.personal este predtym nevidel.ja som rodila na svk a klystir mi nestihli dat.trosken som si kakla.nik to neriesil.a ani ja nie.je to normalne. 😉 toto by som absolutne voobec neriesila.pri porode su ovela dolezitejsie veci na riesenie ako prtava hneda nehoda. 🙂

zeytin
9. sep 2011

Rodila som v Ružinove a klystir mi nedali, iba glycerinove cipky. Pred porodom som sice velmi nejedla, ale pocas porodu som si vobec neuvedomovala, ci som im to tam o*rala, alebo nie 😉 A pravdu povediac, v tu chvilu mi to bolo absolútne jedno 😀 .

elzu
15. sep 2011

Toho se vůbec neboj, to je naprosto normální, žádný lékař, žádná sestra se nad tím ani nepozastaví, protože se to může stát, i když ti klystýr dají. Já jsem si o něj tak říkala, ale nevěřili mi, že rodím, tak mi ho nedali, já začala rodit a při tlacích na konečník jsem cítila, že "to" ze mě vychází...nikdo ani brvou nehnul, jen to setřeli a jelo se dál... 🙂 není se za co stydět!!! 🙂 drž se a ať ti to dopadne dobře!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre