Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

terina25
19. nov 2009

Ahojte baby.

neviem,či mi tu niekto napíše,lebo už sa tu dlho nikto neozval.

Chcem sa vás spýtať,tie čo už máte 2 detičky...Ako ste to riešili napr.s postieľkou??kupovali ste dve?Máme 1-izbový byt,tak si to neviem predstaviť ako ich tam natrepem.A zase aby jedno spalo s nami v posteli,tak to sa zase nevyspíme ani my,ani bábo...
Ja mám doma o chvíľu 10 mes.slečnu a čakáme 2 bábo.Bude medzi nimi rozdiel 17 mesiacov.a ako ste to riešili s kočiarom?naša bambula má 2 kočiare a nechcem zase kupovať nový,ale asi budem musieť...Lebo neviem si predstaviť ako potom budem chodiť von.Ale ten phill a teds sa mi veľmi nepáči 😖

Potešíte ma,ak mi poradíte ako ste to poriešili vy.ďakujem veĺmi pekne.

kaleilah
19. nov 2009

teri, kočárek mám sourozeneckej, graco-je sice docelatěžkej(16kg) ale jinak jsem celkem spokojená, a hlavně není drahej, kupovala jsem ho min. rok, takže kolekce 2008 a stál 6 tisíc, záleží kolik peněz do toho chcš dát. S postýlkama ti neporadim, kupovali jsme dvě, a starší s náma spla v posteli do 8 mi měsíců, nám to tak vyhovovalo a ted s náma spí mladší. A doufám že ještě dlouho bude, aspoň se máme ke komu tulit 😵

terina25
19. nov 2009

kaleilah:tak 6 tis.je celkom v pohode cena.to som ešte ochotná dať.ale viac asi ani nie,lebo som už spomínala ,že máme 2 kočiare s kt.som max .spokojná,ale tak budem ich musieť predať ☹

kaleilah
19. nov 2009

teri, proto jsem ti psala, že to graco není drahý, ale stejně oba kočárka neprodávej, jeden nech, budou chvíle kdy pojedeš třeba jen s mimčem 😉

http://www.mam-shop.cz/cz/katalog/kocarky-sport...

Tohle je novější verze, ale seženeš i levněji

zuzka55
24. nov 2009

ahoj teri,

u nás v spálni to vyzerá ako v posteľove🙂)....naša veľká posteľ a vedľa dve postieľky, starší syn spí v postieľke, ale mladší s nami ( upokojil sa a lepšie spí v noci a nebudí nás tak)..........a ja som si kúpila si kúpila súrodenecký kočiar tuto z bazára....je ťažky ale zvykneš si na to, oceníš že si mobilná a môžeš ísť kdekoľvek🙂)

a súhlasím s kaleilah...jeden si nechaj aj normálny aj ja to tak robím, že občas mi niekto pomože s varovaaním....a idem len s jedným...napr na poradňu🙂))

ikke
26. nov 2009

goga03 • 1d, 23tt • Dnes o 20:02
ahojte,
maminky co mate deticky s takymto vekovym rozdielom, napiste mi prosim nejake rady "do zivota" ako to u vas prebiehalo.
napr. prechadzky (manzel zatrhol surodenecky kocik), vecerne kupanie , ako zamedzit aby starsie neziarlilo a neublizovalo babatku a samozrejme aby sa necitilo odstrcene.
vopred dik za rady
🙂

rimmel • 1d • Dnes o 20:05
preco zatrhol kocik ? 😀

goga03 • 1d, 23tt • Dnes o 20:17
lebo ze vraj sa nevyuzije dlho a co s nim potom budeme robit. v podstate ma pravdu.
ja som myslela, ze oliver bude chodit na prechadzkach popri kociku napr. na odrazadle, ale ked sa to male narodi, bude marec a to tu je este dost zima. asi prikupime ten skejtik

dadis • 2d • Dnes o 20:25
goga kocik odporucam, ja mam 2 roky rozdiel, surodenecky kocik som odmietla a este teraz by sa mi zisiel. Takto chodim len po okoli, pretoze predsa len ten starsi este tolko neprejde. Cez leto to bolo v poho, aj tak sme vzdy "zaparkovali" na ihrisku, ale teraz ked je uz chladno, na ihrisku nic moc - uvitala by som aj dlhsie prechadzky s obidvoma v kociari...taky Phil&Teds....ach...uz neriesim, uz to do jari nejako vydrzim 😖

keiko • 2d • Dnes o 20:25
Ja som určite za skejtík, my máme aj kočík, ale ten nevyužívame... 😝

bubadlo27 • 2d • Dnes o 20:33
ahoj,
podobna temu tu je, skus napisat tam, urcite ti baby poradia😉 😉
ja mozem za seba povedat, ze nam sa surodenecky velmi zisiel, rozdiel mam 1 rok 3 tyzdne 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

goga03 • 1d, 23tt • Dnes o 20:39
dadis - moj favorit bol bumbleride
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...
u nas nemame moc dobre cesty,takze tie nafukovacie kolesa boli pre mna kriterium nr.1 uz pri vybere prveho kocika
keiko a starsi skejtik v pohode zvladal ? neutekal?

sasiki
27. nov 2009

aj ja odporúčam súrodenecký kočík, veľmi-veľmi sa nám zišiel, uľahčil mi existenciu 😀 Ja som kúpila používaný, lebo som nechcela vrážať peniaze do niečoho, o čom som nevedela, ako dlho budem používať, ale zíde sa hocijaký, určite.... 😉

goga03
27. nov 2009

sasiki a ako u vas prebieha napr.vecerne kupanie a celkovo cez den rezim? Ako ti dcerka prijala surodenca? Neziarlila? Pripravovali ste ju nato nejak "specialne"?

sasiki
27. nov 2009

hladkala mi bruško, hovorila som jej, že tam má bračeka, nežiarlila, až teraz sa lomia 😀
ja som nekúpala každý deň, len dva krát do týždňa, teraz len raz týždenne s tým, že im narýchlo osprchujem ritky každý deň....

keiko
27. nov 2009

goga03...drobec vôbec neuteká zo skejtíku, to je u nás asi jediná vec na ktorú som fakt hrdá že som kúpila 😀 😀 😀 lebo mám doma kopec hovadín, od hračiek až po kočíky 😝
Ako vystúpim z vchodu malý nastúúpi a nechce ani vystúpiť, akurát ked vychádzame na obrubníky ho sem tam pridržam, ked vymyšla...
Ale v predajni kde sme kupovali origoš na concord, pán hovoril, že vela detí tam nechce stáť, že náš drobec je iný...ale ja mu hovorím, že kočíkuje-šoféruje sestričku, tak možno preto...
A ešte si sa pýtala na kúpanie...najskor sme mladšiu a potom išiel drobec, a teraz sú už spolu vo vaničke...
Asi máš zmiešané pocity z toho všetkého, neboj aj mne bolo ťažko aj som to sem písala, všetci že ako v poho zvládajú tak ja teda nie..... 😵 ale teraz sme si zvykli a je to super, ani ináč by som to nechcela 😵 😵 😵

verusky
27. nov 2009

terina25,ja myslim,ze sourozenecky kocar uz je zbytecny (pri 17mes.odstupu),snad postaci skate.ja mam holky 16mes. a bylo to v pohode,svagrova zapujcila skatik.co znam sourozence,nikdo z deti se skatu nabranil.
jinak maminky s malym vekovym odstupem obdivuji Vas,protoze ja mela co delat pri 16mes. odstupu a Vy to mate mnohem tezsi.ale je pravda,ze jsem se proste nedockala dusevni podpory ze strany otce deti,takze je to cele zbytecne narocne a mozna za jinych okolnosti bych byla stastnejsi.opravdu Vas obdivuju a drzim palce,at mate co nejmene "horkych" chvilek a at jste klidne a spokojene.

goga03
28. nov 2009

diki za rady, uvidime ako sa to vyvinie, dopredu nic kupovat nebudeme, pockame, vsak za 4 mesiace sa to moze zmenit. asi skusime ten skejtik, alebo budem zo sebou nosit manducu alebo turisticky nosic a ked bude oliver vymyslat a utekat od kocika, tak ho supnem tam. no a mozno bude koncom marca uz teplo a pojde vedla nas na odrazadle. vsak uvidime.

a este otazka k tomu pripravovaniu na surodenca, kedy ste to zacali hovorit, ze pride babatko a tak? Lebo ja mam este stale male brucho, takze som malemu este nic nehovorila, takze ani brusko nehladka a tak.. ani neviem ci to pochopi, ze tam je babo. mozno ked bude vidiet pohyby.

no ja mam najvacsiu obavu z toho, ze oliver nie je z tych deti, co sa vedia same zahrat a zabavit ☹ aj ked sa s nim aktivne nehram, musim aspon sediet s nim v izbe.

filomenka29
29. nov 2009

funileta..... tak na to si mala mysliet skor.... 🤐

silvia.t
5. dec 2009

ahojte mozem sa pridat?

danaja
14. dec 2009

Ahojte, aj ja sa chcem pridat, tiez si to vobec neviem predstavit,ako to bude, ked porodim, mala bude mat 13,5 mesiaca

sasiki
14. dec 2009

čaute baby 😀

janulienka89
3. jan 2010

ahojte, tak pridavam sa k vam, maly bude mat 14 mesiacov ked sa mu narodi surodenec, tak som zvedava ako to budem zvladat 😀 .

korcula
4. jan 2010

Ahojky, kouám po dlouhý době a hle nový dušičky🙂

našemu malýmu bude za týden 13 měsíců a za 14 dní máme termín...zatím mám vážně obavy jak to zvládneme, jelikož jsme se před měsícem stěhovali a malej tu změnu nenesl moc dobře, do toho mu rostou stoličky, takže je ted upnutej hodně ke mě... no nějak to jít musí... pak Vám písnu první dojmy

😉

janulienka89
4. jan 2010

tak potom napis ako to zobral maly ze bude mat surodenca 🙂

ollski
4. jan 2010

ahoj my sme uz sice veliki, je medzi nimi rozdiel 15m 😉 ...ale stale mame dve postielky, starsia v nej spinkava doteraz, bola pekne naucena, Kubko len tak obcas, mava obdobia kedy ano..ale uz vyse tri mesiace spava opat pri nas. Mali sme, teda este stale mame aj dvojkocik: https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
pouzivali sme ho skoro rok, aj ked je pravda, ze obcas som maleho niesla na rukach a simi poskakovala okolo...a ja som si pekne krasne tlacila prazdny dvojkocik 😠 ...
ja som sa tiez bala ako to pozvladame, ale ked sa musi tak sa musi 😵 a teraz si uz vlastne ani poriadne nemapatam ako to vlastne bolo 🙂 uletolo to ani neviem jak ☹
drzte sa maminky!!

bambulka25
8. jan 2010

Ahojte!Môžem sa k vám pridať? Moja malá Maťka bude mať 13.1. rok a pridá sa k nej braček asi koncom marca. Normálny termín mám 8.4., ale maťku som porodila cisárskym, takže aj jej braček sa tak narodí a asi o niečo skorej ako je TP.
Budem vdačná za každú radu, postreh.... 🙂

lejlocka
14. jan 2010

ahojte, mozem sa spytat uz skusenych mamiciek ako to riesili s nosenim starsieho dietatka. maly ma teraz 9 mesiacov a som asi v stvrtom mesiaci. a popravde neviem si to moc predstavit, normalne ste ho dvihali atd? az dokonca? tiez mam problem, ze byvame na tretom poschodi bez vytahu... tak to sa asi budeme musiet prestahovat... ☹( je tu niekto taky?

ollski
15. jan 2010

ahoj lejlocka, este napisem a idem spat 🙂
my sme tiez na tretom bez vytahu, ale mala som asi vacsi rozdiel medzi prckami...15 m
manzel chodil na tyzdnovky, takze som kazdy druhy tyzden byvala s malou sama...mala som bezproblemove tehu, takze sa to dalo zvladnut, samozrejme este nechodila, zacala az ked mala 13 mesiacov, a potom za rucicky, co bolo koli uz brusku dost problematicke. tiez kupanie, naklananie sa nad vanou konkretne mi dost dalo zabrat, a vyberanie z postielky 😝 ...ked som mala uz bruch riadny, celkom komicke to bolo.
dost mi pomahali rodicia, kt ju bravali na prechadky aj obcas na vikendy...ked isiel so mnou manzel, nosil ju on...
ja stale hovorim, ze ked musis tak musis 😉 teda ak nemas nejake vaznejsie zdravotne problemy, tak to urcite zvladnes!! treba si to uzit, ak kedto ide obcas dosti tazko 🙂 a zapoj kazdeho kto je ochotny pomahat!! 😉
...a este mozno vdaka pohybu som nepribrala tolko co pocas prveho tehu 😀 , mozno...?? netusim

lejlocka
15. jan 2010

ahoj ollski, dakujem za odpoved... no s tym tehotenstvom hadam by sa to aj nejak dalo, ale co potom..? ako znesiem a hlavne vynesiem naraz dve deti, nad tym dumam. je schopne take male dietatko uz vyjst na 3 poschodie? tiez mi manzel chodi na tyzdnovky, teda na dlhsie tyzdnovky, takze to bude hlavne na mne...

miriamkac
16. jan 2010

lejlocka ja len v kratkosti....moj rozdiel je tiez 15mesiacov byvam na tretom bez vytahu 😝 a neboj stahovat sa nemusis 😀 (manzela mam tiez na tyzdnovkach 😅 )
ollski ma pravdu: ked musis, tak musis.... 😀 ...ja som vanu riesila tak, ze som malu sprchovala hned ako vedela stat (da sa kupit protismykova podlozka do vane), dalej nosonie po schodoch (ja som sa tocila aj dvakrat 😀 )ale ty to vyriesis na jeden: taska od kocika s mimcom do jednej ruky a druhe deco cupita pomaly po schodoch, pripadne odneseš v druhej...taky "rambo" bude z teba o chvilu... 😀 ...a pokial ti to menšie vyrastie, ze ich dvoch neodneses, uz ti to starsie zide po schodoch aj same (moja dcera mala 18mesiacov, ked zisla sama schody, no trebalo sa jej venovat...)....mne osobne najvacsi problem robilo sklbit rezimy deti....ale aj to sa da... 😀
drzim palce...

ollski
16. jan 2010

ahojky, urcite to zvladnes neboj 🙂 to tak nejak postupne pojde, ze si to ani neuvedomis 🙂
a s tymi schodami...nasa mala vysla schody sama, az ked mala rok a 10m cca...babo som nosila v prenoske a simi pod pazuchou 🙂 ked ma stretol daky sused tak mali komediu, sa smali ze ma treba odfotit a tak, no ptre nich sranda velika, ja spotena az v gatkach 😝 , ak aspon jeden z nic spal, tak som ich vyniesla postupne po jednom, dvojkocik parknuty pri schodoch...najskor jedno babo sup do postielky, potom druhe...a este som obcas bezala dolu po nakup...a tak, este aj teraz chodim mnoho krat na viac razy hore, hlavne koli nakupom 😉
smeti som chodila vyniest v noci ked spinkali, som sa strasne bala to si do teraz pamatam, bo chodim aj teraz obcas...kluce na krku, mobil vo vrecku, brrr

lejlocka
17. jan 2010

jej, ste zlate, dakujem za odpovede... tak to hadam nejak pojde. to budu krasne vyrysovane tricepsy, pfff...

hipuska
21. jan 2010

Ahojte, tak pozeram co tu je nove, kto pribudol a tak. Ja mam termiin v juni a uz zacinam rozmyslat nad kocikom. Kupujete pre surodencov alebo ako to idete riesit???

ollski
24. jan 2010

🙂 ahojte! dvojmamicky a mamicky cakatelky akosi nestihaju pisat 😉

hipuska, my sme mali surodenecky, vyuzivali sme ho rok, konecne sa mi ho podarilo predat, podla mna je to dobra investicia, inak by som sama z domu nevysla 🙂 ked bol doma manz, tak sme chodili s jednokocikmi, podla situacie...
ale sa da to riesit aj nosenim babanka, kubik mi tam totiz moc nepolezkal, aj tak som do vacsinu casu nosila a simi tlacila v dvojkociku, ale ked zaspal, mohla osm ho polozit a bolo 😀
krasny dnik

mirkaa11
24. jan 2010

Ahojte tiež sa pridávam k vám. Moje druhé dieťatko bude mať 18 mesiacov keď sa nám narodí dalšie bábo. Tiež si neviem celkom predstaviť ako to budem zvládať. Súrodenecký kočiar nekupujem, myslím že ho nevyužijem a na prechádzke si už starší pôjde po svojich alebo na autíčku dúfam 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre