Tretí pôrod sekciou

nadulik90
9. okt 2016

Ahojte mamicky... Mam velke obavy som v 10 tt a lekar mi uz teraz ako porod dava planovanu sekciu lenze predchadzajuce 2 boli tiez sekciou zo zdravotnych dovodov dietatka... Pri 2 sekcii mi zistili ze sa mi zacala otvarat rana po 1 sekcii a teraz moj lekar ma strasi asi maximalne ako sa da ze sa to moze stat aj teraz ze cim viac sekcii tym je to oslabenejsie ze su pripady kedy to ma az fatalne nasledky ze sa to moze aj roztrhnut uplne a pod... Samozrejme ma premaha strach co bude ma niekto a tymto skusenosti alebo 3 sekcie za sebou???

bluebell0412
26. máj 2017

@kristinka86 takže tiež si si užila toho dosť...ale je to pravda aj v tomto smere niekedy viac strašia akoby mali .Ja tiež neviem ci len teraz sama sebe nestresujem ale tak snažím sa pozrieť na veci z každej strany.My sme vždy chceli tri
Pri prvom som.ani nevedela ze som tehotná bez problémov všetko az pôrod sc.
Pri druhom pr začiatku do konca komplikácie krvacanie atď...ku koncu prestala vyhovovať aj p lacenta tak maly sa narodil skôr a menšou váhou ale všetko dobehol .
Tak uvidíme co mi povie ešte o mesiac
Viac by som som ani ja v tomto prípade neriešila keby boli veci inak tak možno ale takto nie.

@cmulinko obdivujem maminky co takto majú detičky ja keby som.mohla brala by som ☺deti su radost

kristinka86
26. máj 2017

@bluebell0412 Moje prvé tehu bolo tiež ukážkové. Bez komplikácii. V utorok mi pôrodník povedal, že v piatok je SC. To som bola šokovaná, lebo sm chcela rodiť spontánne. Nedalo sa. ☹ Inak mi dosť preťažil a oslabil stenu maternice.
Pri druhej dcérke to bolo OK tak do 7 mesiaca. Potom silné tlaky na jazvu. Nakoniec som ju rodila tak, že maternica totálne slabá a trhala sa. Posledné tehu OK tak do 5 mesiaca. Potom už začali bolesti. Ale chodila som aj na 3D a tam mi lekár rovno povedal, že na Slovensku veľmi ženy strašia ruptúrou. Jeho mienka bola, že v najhoršom prípade sa SC spraví v 33tt a bábo síce pôjde do inkubátora, ale obe budeme v poriadku. Po 3SC mi povedal pôrodník, že som malú rodila do močového mechúra, že tam bola len tenulinká blanka, čo oddeľovala maličkú od močáku. ☹ Ale čo sa týka zotavenia, tak u mňa úplne v pohode. Veľmi rýchlo som začala chodiť a starať sa o detičky. A všetky boli úplne zdravučké. 🙂
To, čo som si prežila ale pri treťom tehu by som si už viac nezopakovala - teda, nie to tretie, to neľutujem, ale 4SC už ee. My sme tiež vždy chceli 3 detičky. A to sme netušili, že budú SC. Drž sa. 🙂

bluebell0412
26. máj 2017

@kristinka86 to presne ani mna v zivote nenapadlo ze nedostanem moznost rodit normalne ale zmierila som sa s tym a hlavne ze deti su zdrave to bolo aj je najdôležitejšie.
To aj mna nnaladloze ved al by bolo komplikácie určite by nečakali do konca a ukončili by skôr .
To je tak veru v tomto su dr rozdelení 50 na 50 jedni dajú možnosť druhi strašia a ze komu verit ☺

kristinka86
26. máj 2017

@bluebell0412 V tomto veriť samej sebe - svojim schopnostiam a túžbam. 🙂 Ale ako som vravela, aj pôrodník, čo ma odhováral od 3 tehu sa potom k tomu postavil max. zodpovedne a spolu sme to dotiahli do 37tt. 🙂

bluebell0412
26. máj 2017

@kristinka86 ach dalujem ti dnes si ma dosliva upokojila v mojich stresových myslienkach ☺tak sa budem snazut vserko zo seba vypustit ukludnit a uvidím co mi ❤ napovie
Ďakujem naozaj 😊

cmulinko
26. máj 2017

@bluebell0412 ja tiez nemam svoje tehotenstva nejake ukazkove. prvy syn sa narodil o mesiac skor akutnou sekciou lebo bol otoceny zadockom. druhy syn sa narodil pomocou vaakumextraktora a par mesiacov po porode mi museli operovat konecnik, dalsie 2 dcerky uz isli automaticky cisarskym rezom...popri svojich 4 detoch som mala aj 4 spontanne potraty a vzdy pri kazdom tehotenstve som krvacala. Ak Pan Boh da,tak v Januari ma caka stvrty cisarsky rez...momentalne zas mam problem s krvacanim a spinenim,ale to je uz u mna normalne...proste u mna nic nemoze ist len tak lahko a bez stresovo.

monicka9
26. máj 2017

Ja mam 3 sekcie za sebou a jednu este absolvujem.. mam podporu u rodiny, mojeho gynekologa, mojej porodníčky a hlavne VERIM sama sebe že to zvladnem a všetko bude ok. Tak to citim🍀

bluebell0412
26. máj 2017

@cmulinko ach tiež si toho mala viac než dost a keď sa môžem opýtať jazvy nás v poriadku?

@monicka9 držím palce nech je všetko v poriadku
To viem zas aj ja ze nepripustat si nič zle myslieť pozitívne je dôležité

cmulinko
27. máj 2017

@bluebell0412 ja som v Irsku a tu nič také ako kontrola jaziev neexistuje. Jedine upozornenie som dostala po treťom dieťati hneď po cisárskom prišla lekárka , že ak plánujem štvrté,tak by bolo dobré počkať 3 roky. Teraz po štvrtom dietati mi žiadne zákazy nedávali...vraj všetko islo počas cisárskeho ako po masle a neni problém na ďalšie dieťa bez nejakých časových obmedzení...samozrejme s rozumom. Deti mám 10, 8, 6 a 2 ročne a o 8 mesiacov ďalšie.

bluebell0412
27. máj 2017

@cmulinko beriem kazdy stat iny postoj lekarov .
Nevravím asi som sa sama naplasila lebo si myslím ze ak by bolo veľmi zle určite by nedal súhlas ešte na jedno hoci mala som sa ho pytat hned no nenapadlo ma kedze sme riesili ine veci a vlastne az keď som odišla som uvažovala co vlastne povedal
Opýtam sa o mesiac nech mi vsetko riadne vysvetli
Lebo naozaj túžba je veľká no riskovať za každú cenu zas nechceme.

vianneya
26. júl 2017

Ahojte ja sa chcem opýtať,či nejaká mala štvrtý cisársky a kde ste boli rodiť

monicka9
26. júl 2017

@vianneya mňa čaká štvrtá sekcia a v BA budem rodit ako aj tretia sekcia.

vianneya
26. júl 2017

@monicka9 ahoj a máš aj dohodnutého doktora

monicka9
26. júl 2017

@vianneya ano v sukromnej porodnici budem rodit

vianneya
26. júl 2017

A kedy máš termín, lebo ja mám v októbri, zatiaľ všetko ok, len neviem kde pôjdem rodiť, a aký prístup majú keď ideš na 4.cisársky lekári

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre