Uprednostnenie celkovej anestézy oproti spinálu

16. jan 2024

Je tu nejaka ktora uprednostni celkove uspanie oproti spinalu? Pri cisarskom reze. Lebo mam pocit ze vacsina je za spinal. Ja chcem urcite celkovu. Dakujem

zic
16. jan 2024

co viem ja, tak lekari tvrdia, ze celkova anesteza je omnoho vacsie riziko a preto ak sa jej da vyhnut ju neodporucaju...

martul
16. jan 2024

Zo skúseností viem, že na výber nebol, rozhodoval lekár -anesteziológ.

baskustek
16. jan 2024

Ja som mala pri prvom spinál, teraz ak by mal byť opäť cisársky, tak chcem určite celkovú. Mala som problémy po tej spinálnej anestéze, neviem, či mi to nejako zle pichli, ale necítilia som si končatiny ešte dlho po a mala som strašné bolesti hlavy

oblecenie99
16. jan 2024

Ja som ju mala. Teda aj aj, lebo spinal nezabral. Nakoľko išlo o akútnu sekciu, tak som nemala čas nad tým rozmýšľať, presnejšie nechcela som vymýšľať, lebo oni mi automaticky dávali podpisovať veci k spinálnej, ani neviem, či sa dá vybrať, i tak to skončilo celkovou.. Ale kebyže si mám vybrať dobrovoľne, idem opäť skôr do celkovej (ja nedávam ani vyberanie znamienok).

katulienkax
16. jan 2024

tiez nechapem co velebia vsetky ten spinal. Mne bolo zle, triaska, citila som prve zarezanie do brucha, hlava ma bolela po spinali,strasne som sa bala ze sa daco pokazi a zacnem panikarit. Dceru som videla aj tak len pol minuty. a kedze mi popritom robili s bruchom, bolo mi zle. Za mna spinal uz NIE

sejbipi
16. jan 2024

Túto otázku riešim aj ja. Bojím sa toho zážitku pri spináli, že budem všetko počuť, vnímať. Na druhej strane by som asi chcela vidieť bábätko hneď.

evka64
16. jan 2024

Ja som mala 2x celkovu anestezu, mala som na vyber a mavam migreny, takze lepsie celkova

baskustek
16. jan 2024

Áno a ešte tá hnusná triaška, triasla som sa ešte asi 6 hodín po spináli, 24h ležanie na chrbte, v nohách mám doteraz horšiu citlivosť a pripisujem to spinálu. Mesiac po pôrode som ešte skončila kvôli tomu hospitalizovaná na neurológii. Uf a to nekonečné zašívanie, to bol tiež hrozný zážitok, modlila som sa, nech to už skončí. Za mňa spinál nikdy viac.

marticka85po
16. jan 2024

Ja som mala celkovu anestezu ale akutnu sekciu.o celkovej anesteze rozhodla anesteziologicka asi 5min.pred sekciou sme mali mensi pokec. Pytala sa ma ci chcem celkovu alebo spinal. Nevedela som povedat ze co chcem,ze radsej nech ona rozhodne co je lepsie. Povedala ze vyzeram dost vystrasena a vyklepana 😁 a spinal by bol pre mna horsi ak by som vsetko vnimala tak sme zvolili celkovu.nelutujem.

mmoonna
16. jan 2024

Ja som mala dvakrát celkovú. Spinalu som sa bála,vaši by som to hlavne psychicky nedala

autor
16. jan 2024

Jezis baby dakujem, strasne ste ma ukludnili...ja sa strasne bojim spinalu, hlavne tych bolesti hlavy, tej triasky, toho ze budem vsetko pocut citit vnimat...som sa bala ze som jedina 😄 dakujem ❤️❤️

juliacenc
16. jan 2024

Z celkovej budes viac KO a po dalsie pripravis sa o moment kedy bezprostredne uvidis 1x svoje dieta. Nebudes si ho moct ani pozriet ani sa dotknut a vediet ci je ok co sa s nim deje. Az potom ked sa preberies totalne grogy tak ti ho po niekolkych hodinach prinesu. Absolutne nechapem preco chces celkovu, ale ako myslis

cookie29
16. jan 2024

celkovu som nemala, ale dvakrat spinal. A za mna v pohode, ja som vsetko vnimala. Dokonca mi dr kazala "tlacit". A poviem, pri druhom som babatko nevidela lebo slo o akutnu sekciu, zatial co pri prvom porode mi ho ukazali a mala som dlho problem, kladla som si otazku ci je skutocne moje...

zdenkak87
16. jan 2024

Ja som mala prvu spinal. Pichali mi to na 5 pokusov. mam poskodene platnicky v tej oblasti a slo to tazko a s bolestami. Zotavovanie bolo v pohode, ziadna bolest a to ja trpim roky strasnymi migrenami, aj pocas tehotenstva bolesti hlavy ze som zvracala a plakala doma v posteli. Pri druhom som sa bala toho pichania, ze to znova bude zle. Ale zasa som chcela hned vidiet malu. Poradila som sa s anesteziologickou, ta odporucila aspon skusit spinal, ze je lepsi pre matku aj pre dieta a ked to nepojde tak ma uspia. Sla som tam s obavou ale som rada ze som si dala poradit- pichli to na prvy krat, skoro som to ani necitila. Malu som dostala hned k tvari, pohladkala, vypusinkovala, odfotili ma s nou sestricky. Zotavovanie v pohode, ani naznak bolesti hlavy.

felycity
16. jan 2024

tak ja mám zlú skúsenosť so spinálom, nevedeli mi to pichnúť, nakoniec ma ja tak uspali, a aj tak to malo dôsledky boelšť hlavy, chrbta a museli mi potom do chrbta pichnúť /urobiť krvnú zátku, pri 'druhej sekcii som to už poučená konzultovala s anesteziologom a prezertím chrbtice... že by mi nejako extra vadilo alebo malo dôsledky na moju emocionalitu , že som nezažila ten prvý momement, nemôžem povedať.. už aj tak je to rozdiel sekcia vs prirodzený porod... moje odporúčanie, každá sme iná, treba si to odkonzultovať s anesteziologom + pozrieť aj chrbticu - či je to ok a ak máš obavy tiež sa zdôveriť

simoli
16. jan 2024

v každom prípade celkovú (2x) kde mi to odporučil môj neurológ aj písomne. On mi tiež povedal, že svojej žene tiež jednoznačne celkovú odporučil. Totiž, ženy po následných problémoch s chrbtom už nejdú samozrejme za anesteziologom ani gynekologom, všakže, takže neurológ vie najlepšie, tak som si to zhodnotila ja...Na operačnom stole do mňa síce anesteziólog vrčal, že ohrozujem dieťa atď, a chcel mi pichnúť spinál. Môj zmluvný doktor sa umýval za sklom, tak som povedala, jediný kto to môže zmeniť je môj operatér a ten mi celkovú tiež schválil. Tlak mi vybehol keďže bol nepríjemný tesne pred zákrokom...

autor
16. jan 2024

@juliacenc uz som bola v zivote operovana a uspata 4x a nikdy to nebolo take hrozne.

autor
16. jan 2024

@simoli jaj to ma mrzi to co bolo za debila, vrcat na zenu v najkrajsom okamiju jej zivota? Ved ty mas svoje dovody preco si sa tak rozhodla, tak co si to on dovoluje? Normalne som rozculena 😄

simoli
16. jan 2024

no mi hovor, ležím si tam na operačnom a on mi hovorí - sadnite si, a ja že načo, že pichnem vám spinál, a ja že čo ? že mám celkovú...zvyšok už poznáš 🙂

juliacenc
16. jan 2024

Tak to mas super ja 2x a kym som sa z toho dostala presli aj 2 tyzdne… strasne som bola rozbita

autor
16. jan 2024

@simoli odbornik fakt 😄😄😄 dobre ze sa nespytal na aku operaciu ides

autor
16. jan 2024

@juliacenc tak kazde telo je ine...

lelelienka
16. jan 2024

Ja neviem zeny, kazda len bolela ma hlava, bola som rozbita, bolelo ma to a tuto a tamto, ale viete, ze pre BABATKO je celkova anestezia rozhodne vacsia zataz, kedze sa k nemu krvou dostanu pouzite lieciva? A to je snad najdolezitejsie, aby bolo babo v poriadku a za tu trochu nepohody to stoji, ci? 🤷‍♀️

stannuska
16. jan 2024

Mala som akútnu celkovu sekciu. Nemala som na výber. Išlo tam už o sekundy,spýtali sa ma par otazok a uz som spala. Nám išlo o život, hlavne synčekovi lebo mal snuru okolo krku takze tam sa nedalo vyberat robili co mohli. 22:30 sa narodil a videla som ho prvy krat rano o pol 4

vsetkounas
16. jan 2024

Ak nemáš zdravotné problémy celkovú ty anestéziológ ani neodporuči lebo majú málo času na vybratie babetka a nieje to dobré pre dieťa ale ak chces vedia tá douspat na šitie .

galganka
16. jan 2024

Odskúšala som si oboje a hlásim, že celkovú by som si dobrovoľne po zažití nevybrala.

bosorkabb
16. jan 2024

V Ružinove nedali na výber rozhoduje anestéziológ. A ten odporučí spinkal.
Mne aj hovoril že celkovú nechcú keďže je tam nejaký čas za ktorý musia dieťa vybrať. A čo viem vadsina ak nie všetky pôrodnice to majú tak že lekár rozhodne.

lalala94
16. jan 2024

@lelelienka najdôležitejšie je, aby žena bola čo najskôr v pohode a v poriadku, inak sa o to bábätko nebude mať kto postarať. Ak chce žena z hocijakých dôvodov celkovú, tak nech ju má.

lelelienka
16. jan 2024

@lalala94 no lebo zena, samozrejme mudrejsia ako lekar, si vie spravne vybrat. Ach…nastastie to u nas takto nefunguje

lalala94
16. jan 2024

@lelelienka tak očividne vie podľa tých skúseností, ktoré tu ženy píšu. 😀 Niekde na výber dali, niekde nie. Zjavne závisí od lekára (chvalabohu).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre