Už piaty deň prenášam. Čo mi pomôže?

lenkabonk
24. sep 2014

Ahojte tehulky a maminky,
tak my dnes prenasame uz 5 den ( 40+5tt) a zatial sa ale ze vobec nic nedeje :( Skusam tomu dopomoct hocijakymi babskymi radami, ale nejak to nema ucinok...Skusame caje, fit loptu, prechadzky, masaz bradaviek, teplu sprchu a nic...Porodu sa uz nebojim, praveze by som ho privitala, jedine z coho mam stres a strach je, ze na buduci tyzden, cize 10-11 dni po termine uz porod vyvolavaju...Naozaj by som to rada stihla predtym, lebo vraj to nieje nic prijemne, tak skuste napisat co Vam zabralo, popripade ci vyvolavanie porodu je naozaj take desne ako to tu uz tehulky- rodicky popisali...

l3yla
24. sep 2014

Sex, chodenie po schodoch ,umývanie okien 😉

evita0483
24. sep 2014

určite sex 🙂 ja som prenášala 13 dní a nepomáhalo nič...deň pred pôrodom sme skúšali sex a až ten pomohol...aj dr v nemocnici nám to rovno odporučil 🙂

diskutujuci
24. sep 2014

vidíte dámy, tak dobre ste lenke poradili, že už ani nepíše a napĺňa vaše rady 🙂 tak jej želajme aby ešte dnes sa narodilo krásne zdravé bábo 🙂

sonao
24. sep 2014

Ahoj, prirodzene prostaglandiny, ktore obsahuje ejakulat, pomahaju 🙂 Pri vyvolavani porodu sa pouzivaju cipky, ktore obsahuju presne tuto latku. Ja mam skusenost s cipkami na urychlenie otvarania pri porode a nebola to dobra skusenost. Mala som pocit, ze sa mi od podania cipku uplne zastavili kontrakcie, ktore dovtedy boli pravidelne..a citila som sa velmi ospalo... No viem, ze to nemusi byt vzdy taketo, niekedy ma vyvolanie svoj dovod, tak asi sa neobavaj, vzdy lepsie s vyvolavackou ako cisarskym..

ciriklora
24. sep 2014

ahoj, nechcem tu moralizovat - ale Tvoje telo vie, kedy budes rodit (nie doktor s nejakym hypotetickym tabulkovym terminom). Si myslim, ze nie si po termine v skutocnosti🙂). Ja som rodila obidve deti neskor, mam asi taky cyklus. Prve bolo s vyvolavackou - ano, je to velmi zle. Je to ako znasilnenie tela, duse. Je to strasne zrychlene, kontrakcie zhustene bez moznosti oddychu, citila som sa ako prevalcovana,bez trosky ucty a kontroly nad porodom. Babatko od zaciatku tlacilo dole, ale sestricky davali prikaz netlacte, nie ste este dost otvorena...atd. Druhy porod som to uz nechcela dopustit, tak som sa nenechala na 7. den hospitalizovat, pekne som bola doma, na 9 myslim som sla do porodnice a porod bol uzasny!!! Su rozne veci, ktore pomahaju rozbehnut - skorica, klincek, vinko trosku, ricinovy olej a su aj velmi dobre homeopatika na rozbeh- ale to vsetko zaberie, len ked je porod uz pripraveny, ked je spravny cas. Ked mate prietoky dobre, dost plodovej vody atd, tak mozte vyvolavacku "oddialit", doktor Vas nemoze nutit...samozrejme nechcem nahradzat doktorske verdikty, ale aaj to je moznost, ked sa niektori doktori velmi ponahlaju - napr. uz na 6, 7. den chcu vyvolavat. Zle rozhodnutie moze skoncit aj cisarskym. Je to len moj nazor. Veeeeela stastia a najkrajsi porod zelam. (inac ete dodam: ja som pri druhom dietatku kojila, takze to mi asi spustilo porod a tiez som si vecer dala deci cerveneho vinka so skoricou, zazvorom a este om si dala vychadzku)

ichbinich
24. sep 2014

Mne tiez lekarka odporucila sex, ale nie kvoli prenasaniu. Na kontrole 2,5 tyzdna pred terminom som uz bola otvorena, ale kontrakcie som nemala, tak mi povedala, ak chcete rodit uz dnes, majte sex. Dcera si to ale rozmyslela rychlesie, kontrakcie prisli rychlejsie ako manzel domov 😉 😀
Chodenie po schodoch a umyvanie okien uz boli spomenute.
Este existuje tzv. koktail porodnej babice, je tam aj ricinovy olej. Ale naprikald kamaratka-porodnicka povedala, ze to je dost silny granat... Ale zase mozno lepsie ako nasilu mylit telo hormonmi, ked este nie je pripravene. Ine je samozrejme, ked babo uz nema vodu, zle prietoky a pod., ked mu je naozaj lepsie vonku ako vnutri. Ale "pausalne" cakat 7, 10 alebo 14 dni bez ohladu na matku aj dieta je podla mna tiez blbost.
Vsetko dobre!

piacere
24. sep 2014

ja len toľko, že nie každé telo vie, kedy je čas, ináč by sa deti nerodili po termíne so zakalenou zelenou plodovou vodou alebo by neboli ženy, ktoré skončia na cisárskom, pretože sa kŕčok proste neotvára a telo "nerodí".....
A či je vyvolávačka taká strašná? Nie je, každé telo je iné a znáša rôzne veci rôznym spôsobom. Ja som prvého rodila vyvolávačkou a mám krásne spomienky na pôrod, bolesti som mala (dovolím si tvrdiť) menšie ako žena, ktorá bola so mnou na vzdychárni a oxytocín nedostala....
Držím palce.

sue
24. sep 2014

Odporúčam počúvať svoje telo a užívať si posledné dni "bez bábätka" - oddychovať, prechádzať sa, papať, čítať, pozerať filmy 🙂 telo vie, kedy sa má rozbehnúť 😉 nehaluziť sa s nejakými tabuľkami a výpočtami lekára - on nebol ani pri plodení 😀 a rieši veci tak, aby zapadli do tabuliek...

ckatka
24. sep 2014

otazka je KEDY si mala ovulaciu a KEDY k oplodneniu doslo,... mozno mas este cas,... nedaj sa "znasilnit" k vyvolavacke len preto ze tabulky hovoria,... tvoje telo a tvoje dieta vedia kedy to ma prist

1234lubka
24. sep 2014

to je velmi relativne ci prenasas...datum porodu je len velmi orientacny

denduska
24. sep 2014

Glukozove cukriky, chilli papricky😉

bambi29
24. sep 2014

ja som bola tiez podla tabuliek po termine, nastup do nemocnice, vyvolavacka a prasknutie plodovej vody, nebolo to take hrozne, nemyslim ze bez nej by to bolo prijemnejsie 🙂 tiez si myslim ze je blbost urcovat a spoliehat sa na termin ked je v hre tolko faktorov. na druhu stranu, moj mal tiez uz zelenu vodu, aj ked prietoky dobre..

daniela1978
24. sep 2014

mne pomohol sex, večer bol sex a ráno som už išla do pôrodnice 🙂

mirkapal
24. sep 2014

Uplne ta chapem, ze by si uz chcela mat porod za sebou. Mne pri druhej dcerke odhadovali pomerne velku porodnu vahu, tak som suhlasila tyzden pred terminom s Hamiltonovym hmatom. Nebolo to nic hrozne a na druhy den som rodila. Dcerka mala skoro 4 kila, takze som bola rada, ze sme naozaj necakali este ten dalsi tyzden na termin porodu. Skus sa spytat dr na ten hmat, nie vzdy sice zaberie na 100 %, ale casto ano.

teruskaa
24. sep 2014

Prenášať budeš, až keď budeš mať 14 dni po určenom termíne....čiže buď v klude, mas este čas. Ja som rodila 1.4. a termín som mala 23.3. A ako prenášanie to klasifikované nebolo, lebo termín porodu je +- 2 týždne.

evulik82
24. sep 2014

ja som umyvala okna a prezliekala periny a v noci som uz aj sla 🙂

horana
24. sep 2014

Stiplave jedlo (napr. feferonovy salat ale fest ostry vybrat na veceru) nadzgat sa nim kolko vladzes, zapit poharom cerveneho vina...

sabina1975
24. sep 2014

Mam za sebou 3 porody vsetky boli po 2 tyzdne po termine takze je som hned mojej gynekologicke povedala ze rodit nebudem 29.10 ale najskor okolo 4.11 a mala sa narodila 5.11 aj ovulku som mala posunutu o styri dni ( robila som si ovu testy) a ked som si citala porodnu spravu tak tam bolo ze gestacny vek dietata 38 tt z toho vypliva ze defacto som neprenasala

kiwi82
24. sep 2014

Na obed som si dala párky s pikantným kečupom, pila som čaj so škoricov, robila som také osmičky s panvou na fitlopte a večer som si dala jablká posypané škoricovým cukrom. O 04:00 som začala mať bolesti, o 6:20 ma prijali, malá sa narodila 10:40 🙂

mataba155
24. sep 2014

Ahoj skus sa napit toniku aspon pol litra, mne to zabralo uz pri 2 porodoch. Je to chinin, aj vyvolavacky co dostanes v nemocnici su len chininove injekcie. Tak skus drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre