Vyvolanie pôrodu, keď je žena otvorená na 5 cm

raczovaklaudia
31. aug 2017

Ahojte zeny chcem sa opytat ci nemate skusenosti s vyvolanym porodom ked ste boli otvorene na 5cm (cca)Dnes som bola na kontrole a pondelok mi vyvolaju porod ze vraj uz som pekne otvorena. Pojde to pri takej otvorenosti lahsie? Dakujem🌸

ludka140281
31. aug 2017

mne vyvolavali pri poslednej dcerke 2 týždne,,,najprv nejake tabletky na zmakčenie krčka(do pošvy),potom nejake iniekcie a čípky,nakoniec mi spustili plodovu vodu a rozbehlo sa to konečne same...,robia to aj infuzkami,ale asi na každeho inak zaberá,,kamoške dali jednu infuziu a išlo to hned..držím prsty🍀

bluka2
31. aug 2017

A kvoli comu vyvolavat? Ma to nejaky medicinsky dovod ci ide doktor potom na dovolenku?
Kazdopadne nech to ide rychlo a lahko prajem 🙂

lilu7
31. aug 2017

Mala....nebolo to rychlejsie trvalo to od rana do vecera bolesti no nebudem klamat neskutocne ale zato porod bol rychly a vsetko bolo v poriadku-viem to porovnat bol to uz moj 2porod a 1.bol spontanny.

emi16
31. aug 2017

Moja druha bola leniva
Kontrakcie som mavala 3 tyzdne a otvorena 2 cm 2 tyzdne a nechcelo sa jej ist von
Ked cez sono prisli na to, ze placenta konci vyzivovanie a kontrakcie su 120 porod mi vyvolali
Oddelili zatku, supli mi cipok a porod zacal
Od zatky po porod 3 hodiny
Dieta na tretie zatlacenie vonku
Pri prvej mi sla vyvolavacka zilou a na sale som bola od nedele 18.00 a porodila som az v pondelok o 17.02
Tlacila som 2 a pol hodiny

raczovaklaudia
autor
31. aug 2017

@bluka2 lebo napriek tomu ze ja este stale naberam na vahe malicka uz nerastie (ma 2400 uz dva tyzdne). Ja mam pocit ze narastla viem ze tam moze byt odchylka +_400 g, ale ak lekarka si mysli ze jej bude lepsie vonku tak nech 🙂 a dakujem pekne🌸

1988majka
31. aug 2017

@raczovaklaudia naozaj je to +/- aj 0,5kg..ide hlavne o prietoky placentou a mnozstvo plodovej vody. a v ktorom si tyzdni? kym to nieje nevyhnutne nemalo by sa zasahovat do spustenia porodu. radsej skusat prirodzene metody.sice pri 5cm sa to moze spustit celkom dobre po oxytocine ale aj nemusi ak na to telo este nieje pripravene a nakoniec by to mohlo skoncit ako cisarsky pre nepostupujuci porod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre