Vyvolávanie pôrodu. Ako to prebieha?

adrika214
27. jún 2011

Ahojte maminky. Prosila by om o radu, som dva dni po termine, cize zacinam prenasat, a naznaky porodu ani len neprichádzaju, a moj chlapcek neustále kopká a kopká, chcem sa spýtat je vyvolávanie porodu velmi bolestive, alebomozu nastat nejake problemy, mozem odmietnut vyvolávačku, aký je celkový porod, ked je babätko prenasane?? Zacinam byt z toho uz celkom nervozna a depresivna. Dakujem pekne

didi35
27. jún 2011

Dieta vie, kedy sa chce narodit... Ak Ti budu porod vyvolavat, je vacsie riziko, ze budu nutne dalsie medicinske zasahy, az to moze skoncit sekciou. Termin porodu je +- 2 tyzdne, tak nestresuj. Precitaj si zoznam praktik použivanych pri normálnom porode rozdelene na prospešné, škodlive a zatial neobjasnene /who/

http://www.iham.cz/prirucka-who/prirucka_who_6.php

tigri
27. jún 2011

Adrika, termin porodu nie vzdy musi zodpovedat skutocnemu terminu, je to len orientacny datum, takze kludne mozes byt aj 2 dni pred terminom 😉 Doktori ta urcite odsleduju, mamicky po termine su vzdy dokladne sledovane kvoli prospievaniu babatka. Ja som mala oba porody vyvolavane, prvy koncom 41tt, lebo babatko uz neprospievalo, naopak v brusku chudlo a placenta bola prezreta. Potvrdilo sa to aj pri porode, takze rozhodnutie dr. bolo spravne. Druhy porod bol opat vyvolavany na zaciatku 38tt, tentokrat bol dovod v slabych ozvach babatka. Malicka mala obtoceny pupocnik okolo nozicky a zistili aj nizky cukor, takze verim ze aj tentokrat to bolo spravne rozhodnutie. Oba porody som mala dost dlhe - 12 hod. a 10 hod., mala som aj epiduralku, takze bolesti len sem-tam. Vyvolavania sa neobavaj, tes sa na krasne a zdrave babatko

abriela
27. jún 2011

Vyvolavacky sposobia kontrakcie, ktore inak pridu same. Podla mna, nemas sa coho bat.
Drzim vam palce nech ste obaja v poriadku.

stvura
27. jún 2011

Ja som obe deti prenasala pat dni, neviem ako je to teraz, no predtym sa vyvolavacka davala az na 10ty den prenasania {to isla mamicka do porodnice a lezala tam}. Neboj sa, lekari ta budu sledovat, jedine co som ja mala problem pri oboch detoch a co sa neda zistit je zelena voda {ozvy, tlak a vsetko ostatne ti budu pocas pobytu v nemocnici sledovat}. Moje starsie dieta malo nazelenavu vodu, mladsie uplne bahnitu. Obe su dokonale v poriadku, ciperne, aktivne deti, starsie pravdepodobne mimoriadne nadane. Drzim palceky, vsetko bude v poriadku, vobec sa nemusis bat.

lubenka77
27. jún 2011

Ahoj, mne prvý pôrod vyvolávali deň po termíne, o pol 8 mi dali čípok a o 13. bol malý na svete, takže to bolo celkom rýchle, druhý pôrod som mala termín podľa PM 12.8., podľa USG 19. a malý sa vlastným pričinením narodil 10., tiež to trvalo od prvej kontrakcie 7 hodín, ale také tie "ozajstné" asi 4 hodiny ... bábätko vie, kedy sa má vypýtať na svet. A ako píše didi35, ešte máš čas...a možno už je aj bábo na svete 🙂 každopádne, držím palce.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
desmodka
27. jún 2011

ja som prenasala tyzden, potom mi dali vyvolavacku, pustili mi vodu, mala som 7 hod. kazde dve min. bolesti (hrozne) a aj tak som skoncila vecer o 20 na sale, maly sa zasekol a ja som uz ani nevladala

zuzikkaa
27. jún 2011

@adrika214 ja som nastupila v den terminu do porodnice,,ale prenasala som 5dni...a kedze som nemala dozrety krcok a brucho stale vysoko tak som isla cisarskym 😀

nelynka18
27. jún 2011

ahoj ja som den po termine nastupila do nemocky a po tyzdni mi dali vyvolavacku,ta nezabrala a na druhy den mi dali druhu a ta uz zabrala...bolesti prisli hned o 9 hodine ale dalo sa,potom ked som bola dostatocne otvorena,dali mi epiduralku a po 2 hodinach sa maly narodil...na stole mi prepichli plodovku a do 10 minut bol vonku...cely porod trval 6 hodin....myslim si cim dlhsie bude v tebe tym bude tazsi a preto si myslim,ze by si sa nemala branit vyvolavacke....ja by som bola aj za keby mi ju dali aj skor....jednoducho niektorim babetkam sa nechce a niekedy je to aj v mamicke,ze ma ona s niecim problem...myslim si,ze sa nemas coho bat 🙂

adrika214
autor
27. jún 2011

Dakujem Vam velmi pekne za povzbudenie, hadam to bude fajn, to cakanie a pozorovanie sa uz je tak vycerpavajuce ☹

vefi89
27. jún 2011

@adrika214 ja som prenášala presne 14 dní, akurát v pondelok som mala prísť na vyvolávačku, no v noci sa to rozbehlo samé..od štrvť na tri do štvrť na jedenásť, dostala som oxytocín na vyvolanie kontrakcií, šla som bez epi a som tu aj ja aj Michal, je zdravý a spokojný...báť sa nemáš čoho, treba si uvedomiť, že vždy sa všetko začína v hlave 😉
tiež som sa necítila na rodenie, myslím tým, že nič ma nebolelo, myslela som, že nakoniec mi budú aj vodu prepichovať...dva dni pred pôrodom sa malý málo hýbal ( čo mi vysvetlili, že sa pripravoval), večer som ľahla do postele a keby som sa nezobudila na mokro tak ani neviem, že sa to začalo 😉

janulienka12
28. jún 2013

Ahoj mne porod tiez vyvolavali ale tyzden pred terminom.... Pretoze som mala planovany porod...... Koli doktorovi ktoriy ma mal odrodit a mal len iste dni v mesiaci sluzby v nemocke.... O 11 som dosla na pprodnicu dostala som tabletku zo zo spodu a nasledovali bezne ukony prijem do nemocnice.... Poobede dpsoel moj lekar tak ma len sledovali okolo 6 mi prepichol plodovu odu a potom sa to zomlelo strasne rychlo prisli kontrakcie a to dpst silne no a o 20:20 sa nam narodil krasny zdravy chlapcek.... Starali sa tam o mna perfektne dokonca aj moj gynekolog maa bol pozriet.... Aj ked som dostala vyvolavacku nenastali zoadne komplikacie vsetko prebehlo ako malo... Tetaz ma mpj malinky 2 a pol roka a sme stastni 🙂

libertine
10. júl 2013

ja som dostala tabletu tyzden po termine, o 7:00 rano. kontrakcie prisli o 14:00, kazde dve minuty, o 16:00 kazdu minutu, ale o 21:00 stale otvorena len na 3 cm, okolo 21:30 mi dali epidural, potom sa cakalo este asi hodinu, dcera sa narodila 23:10. dlho to trvalo, bolo to strasne bolestive, vycerpavajuce, dali mi vela anestezie, dieta sa narodilo pridusene, museli ju kriesit, apgar 5,8. po narodeni v inkubatore na 12 hod. ale rychlo sme sa zotavili.

nikina1992
12. sep 2013

ahojte by ako sa prepichuje plodova voda?

eliniatko
9. júl 2014

Už som to tu písala, ale pridám aj sem - ak už chcete "privolať dieťatko na svet", odporúčam piť alchemilkový čaj. Dá sa normálne bez receptu kúpiť v lekárni. Stačia dve šálky denne (pozor, v priebehu tehotenstva, na zač. a pod. sa nesmie, práve preto, že môže vyvolať sťahy). No keď už ste na konci príp. prenášate, kľudne ho pite. Dovolila aj lekárka. My sme dovtedy skúšali všetko bežné, sex, teplý kúpeľ s levanduľou, prechádzky a pod., no keď mi muž kúpil tento čajík (po česky sa povie kontryhelový, u nás alchemilka), dala som si jeden deň jeden (plus sex, horúci kúpeľ), a druhý deň dva (plus bežná rutina 🙂 ) a v noci to už začalo, ráno sme šli do nemocnice, okolo piatej bol krpček na svete. Tak skúste aj toto, ak už nič nepomáha.

ivanadm
16. apr 2015

Ahojte tehuľky, dá sa vyvolať pôrod aj keď som úplne zatvorená? Môj pôrodník tvrdí, že nie, ja by som to chcela mať totiž naplánované, nie aby ma to chytilo niekde...Prenášam len 1 deň, ale babanko je už vraj veľké a ja už nechcem čakať ☹

natalym
16. apr 2015

@ivanadm A kde by Ťa to malo chytiť?

mmmj
16. apr 2015

@ivanadm radsej nech ta to chyti hocikde ako vyvolavat a skoncit na akutnom cisarskom. Ked to nie je nutne, netreba ist proti prirode

monique82
16. apr 2015

Ja som obe deti porodila po vyvolávačkách. Pri Martinkovi som bola v 41 tt, dostala som 2 vyvolávačky (tabletky do pošvy), po prvej prišli slabé bolesti ako pri menštruácii, po druhej to už boli skutočné kontrakcie. Malý mal 4350 g podľa sona a 4300g keď sa narodil. Pôrod trval 8 hodín, ale len kvoli tej hmotnosti.
Pri Ivetke som dostala taktiež 2 vyvolávačky (tiež do pošvy) v 38 tt, mala som problémy s prietokmi. Pôrod do 2 hodín v pohode a váha dieťatka 3730 g.

bubula_007
16. apr 2015

@ivanadm prvy porod som mala vyvolavany... boli to krute bolesti... ☹

mmmj
16. apr 2015

@ivanadm inak musim povedat, ze pri prirodzenom porode su bolesti omnoho mensie, lahsie sa predychaju. Ja by som do vyvolavania zbytocne nesla

grossmann
16. apr 2015

ja som prenasala 6 dni, potom sa mala vypytala sama....od prvej kontrakcie po samotny porod preslo 11hod, ale mne to tolko neprislo :D....podla mna klud, pohoda, dietatko sa vypyta...po termine ta este 10 dni moze sledovat tvoj gynekolog, chodis ku nemu kazdy 1-2dni na monitor, ci je vsetko ok...a skusila by som babske rady na vyvolanie porodu - horuci kupel, prechadzky,...ale nervozna som bola tiez, najma ked po okoli kazdy rodil a ja nic a kazdy den mi kadekto vyvolaval, ci uz :D

labajka
16. apr 2015

mne vyvolávali pôrod tabletou do poštvy, dali mi ju ráno o pol ôsmej, kontrakcie začali o 11tej .........do tretej boli v poho, potom sa stratili, vyvolali mi ich nanovo a Jurinko prišiel na svet 17.55. Ale poviem ti, že ked ten pôrod vyvolávajú, je to také umelé, teda celý zásah, ja by som to rada prežili prirodzene..........nech to príde samo. Bát sa určite nemáš čoho.........lekári majú tých pôrodov za sebou veľa a určite každý iný. držím palce, nech už máš drobčeka pri seba v náručí 😉

vevesh
16. apr 2015

@ivanadm da sa, ale musi Byt indikacia - bez indikacie ti Nikto nebude vyvolavat porod len preto, "ze sa ti zda dlho a aby ta to niekde nechytilo "...radsej pockaj a vyvolanie ber ako jednu z poslednych moznosti, keby sa porod Sam nespustil...

perzefona
16. apr 2015

@didi35 babo vie kedy ma prist na svet? A ked sa porod spusti v 25 tyzdni tak to tiez vedelo kedy malo prist???
@adrika214 vobec nepocuvaj tieto negativne nazory ohladom vyvolania porodu a kludne si nehaj dat vyvolavacku.... Je zbytocne cakat, ked si po termine.... A na co???? Kym bude mat dieta zelenu vodu, co je znak nedostatku kyslika? Kym dojdes v 42jke ze necitis pohyby a bude uz neskoro? Kym bude mat miesto normalnej hmotnosti zbytocne cez 4kg? No mne by ta teda nechcelo rodit dieta cez 4kg len preto, ze som cakala do 42tyzdna.... Babo je v termine od 38 tyzdna... Po 40tom naozaj nemusis na nic cakat...... Mojej kamaratke vyvovali porod v 38micke, lebo babo malo 4kg a keby nebodaj este rodila po termine tak ma zbytocne cisarsky kvoli pomaly 5kg velkemu babu.....

Nicoho sa neboj..... A babo uz budes mat doma v naruci miesto toho, aby si ho zbytocne prenasala v brusku...... Alebo na to skocte so svojim chlapom a mozno sa to rozbehne same..... Prostaglandiny v semene naozaj funguju 🙂 aj kamoska si spravila pekny vecer s frajerom a za dve hodky mi pisala, ze ide do porodnice, lebo jej odtiekla voda 🙂

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
perzefona
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
perzefona
16. apr 2015

Nikto netvrdi, ze mas nenormalne decko :D to uz musis posudit ty sama.... Ja tvrdim, ze fyziologicka vaha novorodenca je od 2500-4000.... Tak ako pod 2,5 je malo, tak nad 4 je vela..... Este to mas aj tu na konikovskych tabulkach..... A nehovoriac, ze uz pri pohlade na 4 kilove dieta je vidno, ze to je nie ziadny prcusik....

PS: naozaj nemam pocit, ze by som utocila.... Akurat nemam rada, ked sa niekto hada a poucuje a je to cele zle

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre