Začiatok pôrodu

effy777
20. feb 2022

Ahojte, už také dva dni mám v oblasti krížov a bedier tupé bolesti a samozrejme som to pripisovala tým že som v 37 tt a teda to telo už nevládze ale po sprche mi to neprestalo.
Tak predpokladám že sú to poslickovia, čo myslíte vy?
Inak mali ste priebeh že najprv odtiekla plodová voda potom kontrakcie alebo opačne ?

andrejka1974
20. feb 2022

Mne plodová voda nikdy neotiekla až keď mi ju prepichli na pôrodnej sále vždy som mala poslickov a pravidelných a potom to prišlo a nikdy to u mňa nebolo rýchlo ale pár hodín trápenia

jess_y
20. feb 2022

Ja som mala od rána slabšie kontrakcie, ktoré boli na večer už silnejšie a pravidelné, intenzita ostala rovnaká aj po sprche, neskôr ma prehnalo - to bol moment, kedy mi doplo, že už to začína 🙈 a voda mi odtiekla až v pôrodnici asi 10min pred pôrodom.

effy777
autor
20. feb 2022

@jess_y ja som dnes bola má veľkej asi 3x čiže moje problémy so zápchou sa na tento počet nechytal celé teho😃🤦🏼‍♀️ je dosť možné že sú to len poslickovia ale dva dni také tupé bolesti ktoré som doteraz nemala. A pre istotu sa pýtam lebo sa vraví že niektoré kontrakcie sa dajú prečkať aj 🏡 ale keď odtece voda tak by sa malo ísť hneď do nemocnice.

selu11
20. feb 2022

@effy777 Predpokladáš že sú to poslíčkovia ale po sprche ti to neprešlo, ja som vždy čítala, že poslíčkovia po sprche prestanú.
Síce mne bolesti pri druhom pôrode po teplej sprche prestali, išla som spať a do troch hodín som už bábätko držala v rukách 😅
Prvý pôrod som mala vyvolávaný. Druhý najskôr slabé bolesti, potom odtiekla voda, to nastali o niečo väčšie bolesti a za chvíľu pôrod.
Držím prsty 😉

effy777
autor
20. feb 2022

@selu11 wow tak to je sen že 3 bodky všade strašia že prvorodičky rovno aj 19 hodín. A hlavne jedinaalinka obáva s mojím prahom bolesti je taká, že nestihnem epi. 😃
No neprešli ale teraz ležím už sa na spánok ukladam a nič sa nedeje tak preto že sú to asi poslickovia

simapett
20. feb 2022

@effy777 neboj sa.. Pri mojej prvej dcerke mi doma pri sledovani TV praskla plodova voda... Ledva sme stihli prist do porodnice... Od toho prasknutia, cez cestu do nemocnice az po prve prisatie dcerky - 50minut ... A teraz pri syncekovi 10 hodin ! 🤦‍♀️ cize aj ked si prvorodicka, mozes porodit veeeeelmi rychlo

qwer2019
20. feb 2022

Pri prvom pôrode mi odtiekla voda a pri druhom som mala kontrakcie a vodu mi museli prepichovať

selu11
20. feb 2022

@effy777 Áno ľudia radi strašia, to treba jedným uchom dnu a dvoma von 😉 Nech je pre teba pôrod takým zážitkom, aby si z neho ešte dlho potom čerpala energiu. Zvládneš s epi či bez nej 🌼

effy777
autor
20. feb 2022

@simapett to by som aj rada a ďakujem za milé slová 🙂 beriem to tak že nie som prvá ani posledná a že zvládnuť to musím lebo to bábo musí ísť nejako von.

effy777
autor
20. feb 2022

@selu11 ♥️ ďakujem. A ešte čo má viac straší tak je šestonedelie ako to budem.zvladat sa starať k také malé bábo a mať ho viac menej stále pri sebe

matullienka
20. feb 2022

@effy777 ak sú to poslickovia tak po teplej sprche by mali prejsť, poprípade skús zopakovať tu sprchu či sa to nejak neupravi

selu11
20. feb 2022

@effy777 To je pochopiteľné, z toho má strach asi každá, a aj toto každá zvládne. Niekdy lepšie, iné dni horšie ale zvládne.

petulda333
20. feb 2022

Pri prvom porode,som tu googlila,ze ako vyzeraju porodne bolesti 😀 su to bolesti ako pri menstruacii,pod bruskom a take stahy. Opakuju sa a teda bolia viac. Plodovu mi tiez museli prepichnut

petulda333
20. feb 2022

@effy777 neboj to zvladnes. Drzim ti palce

dadulamamula
20. feb 2022

@effy777 to je ťažko povedať co to môže u teba byt keď to my necítime..
Ja so mdostala najprv bolesti, a v nemocnici mi až praskli vodu.. Kamoška naopak..

vevulik18
20. feb 2022

@effy777 ahoj, mne odtiekla plodová voda, v deň kedy som to najmenej čakala a mala nachystané pranie na cely deň 😀 kontrakcie prišli asi až hodinu po prasknutí , dcérka bola na svete o 12 hodín 🙂

julie19
21. feb 2022

Ahoj, ja som mala poslickov takých brutálnych že som fakt bola v tom že kontrakcie… ani po sprche to neprechádzalo, išla som teda do pôrodnice a tam že či som normálna že kontrakcie budú tak 10 krát horšie že čo budem robiť potom, tak som vyfasovala infúziu od bolesti a čau domov 🙄 celý týždeň to trvalo, doma som skackala čele noci na FIT lopte a revala že 10x horšie bolesti nedám ani náhodou … no a potom zrazu jeden deň nič, žiadne bolesti, vyspala doma a konečne ako človek a nad ranom mi po ceste na wc praskla voda 😅 a bolesti žiadne, ale že vôbec žiadne, v pôrodnici som ešte celý deň kukala telku, jedla, čítala knihu a čakala som a čakala a nakoniec museli malu vyhnať vyvolávačkou🤷‍♀️ Kontrakcie boli veľmi bolestivé ale teda určite nie 10x horšie ako poslickovia, za mňa teda celkom znesiteľné ťažké to bolo až tak hodinku pred tlačením to už bolo ale neskoro na epi… hrdinka 🙄🤣 ale dalo sa a vidím to tak že aj nabudúce by som takto chcela 🤣

simonatom
21. feb 2022

@effy777 Ja som sa akurát zúčastnila intenzívneho predpôrodného kurzu a bolo nám povedané, že do nemocky sa oplatí ísť, až keď sú kontrakcie pravidelné, čo znamená každých 10 min a trvajú 40s až 1 min (bez pustenia plodovej vody). Ak vytecie plodová voda, do 2 hodín by mala prísť mamina do nemocnice, aj bez bolestí. Čo sa týka toho, že si bola 3x na WC, tak to tiež spomínala pani asistentka, že príroda je mocná pani a že sa takto telo pripravuje na pôrod (takže Ti to môže už začínať).

effy777
autor
21. feb 2022

@simonatom ahoj no krásne si mi to popísala ďakujem 🙂 nad ránom mi to prestalo ale skôr si všímam že to začína k večeru ale uvidíme mozno je to taká predzvesť.

effy777
autor
21. feb 2022

@julie19 tak to si pekný lucker 😃 síce sa nezabijem ale rada by som postihla epi lebo pre mňa bolesť mojej menštruacie bolo ukrutna. Keď ma tetovali nič ešte mi to bolo príjemné ale toto najmä😃

effy777
autor
21. feb 2022

@vevulik18 gratulujem 🙂 ja mám tašku v rohu ešte minerálky donakupujeme a rozmýšľam čo ešte treba nech sa nezblaznime 😃

noami12
21. feb 2022

@effy777ahoj tiež som mala také bolesti tupé v krížoch išla som do teplej vane a to mi pomohlo, vyšla som z vane ľahla som si a praskla mi voda to bolo tak okolo 12tej poobede, išli sme do pôrodnice a ešte dosť vody som mala, ale už si ma tam nechali, kontrakcie mi začali až od polnoci a ráno o 6 mi ešte praskli a o 8:50 už bola malá na svete 🙂

effy777
autor
21. feb 2022

@noami12 ako som spomínala mne to prešlo ale včera som aj pred spaním kalkulovala že keď pôjdem rodiť čo treba dokúpiť a sibkalo mi 😃

noami12
21. feb 2022

@effy777 jaj tak 😀 no každopádne zachviľu si myslím ze už pôjdeš, mne bolo cele tehotenstvo dobre v pohode som ešte aj umyvala zem, umyvala okná a robila všetko 😀 ešte to doobedie co som išla do pôrodnice som upratovala, potom som išla do sprchy a už to išlo 😀 držím palce, ja som rodila bez epi nakoľko nebol tam nikdo kto by mi epi mohol pichnúť, ale neľutujem, dalo sa to vydržať a rada by som si to zopakovala 😀 stojí to za to, po pôrode som si povedala prvý a posledný x 😀 ale teraz keď čítam ze niektorá ma pred pôrodom tíško zavidim, najkrajšie spomienky mam 🙂

effy777
autor
21. feb 2022

@noami12 nádhera s tým že spomínaš takto spätné 🙂 tak potom by bol čas na druhé nie?😃
No ja som zvedavá ako to bude celé prebiehať lebo predstavu nemám ale cvičím aj aniball i keď to mi nič nezarucuje. Ale hlavne nech je malý zdravý a priateľ nech sa nezblazni počas toho 😃

noami12
21. feb 2022

@effy777 ja som rodila pred 11 mesiacmi tak ešte máme čas chvíľku 😀 len strašne rýchlo to uteká, mala rýchlo rastie príde mi to jak keby som prišla pred 3 mesiacmi z pôrodnice 😀 priateľ by chcel už aj druhé 😀 lenže to sa mu povie, keď je cele dne v práci nema vyskúšané aké to je stále mat malú na očiach nonstop 😀 ja som necvičila s ničím 😀 maximálne čaj som pila to bolo všetko 😀 pôrod už vôbec nebolí, iba tie kontrakcie sú také nepríjemné 🙂 mala bola malička ona mala 2700 g a 47 cm, no mam kamošku ktorej mala mala niečo cez 50 cm a okolo 4000g 😀 taky mali macko a zvládla to tiež v pohode, tak kľud 🙂

effy777
autor
21. feb 2022

@noami12 no veď ja čakám že to bude väčšie bábätko ale čert to vem hlavne nech je ok 😃 ja pijem čaje, masáž hrádze a aniball ale to tiež bolo jemne komické mne tiež môj naordinoval že druhé dieťa bude čoskoro ale nemám ani prvé a neviem si predstaviť ten proces potom 😃

noami12
21. feb 2022

@effy777 neboj sa ja som si myslela ze bude tiež väčšia, ale prekvapila 😀 ale samozrejme hlavne nech je všetko v poriadku 🙂 no uvidíš po pôrode, každá po pôrode si povie ze už nikdy viac ale to iba skrz tých kontrakcií sú naozaj hnusne, ešte keď som ich mala skoro 9 hodín.... 😀 ale normálne teraz by som to vrátila 😀

effy777
autor
23. feb 2022

@noami12 haha milé 😃 ja som dnes bola na kontrole a že som otvorená na špičku prsta a mám pocit že o pár dní už idem rodiť 😃
Inak chodila si na antolsku?

noami12
23. feb 2022

@effy777 nie ja som rodila v Skalici 🙂 to zachviľu bude, ja som prišla do pôrodnice tak a nebola som ešte otvorená 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre