Zobrali ste si po pôrode placentu domov?

Prosim vas, existuje tu niekto, komu v nemocnici dovolili zobrat si placentu so sebou po porode domov? Alebo ste niekto aspon o niekom poculi, ze by sa to dalo na slovensku? Ako sa to da vybavit?
2014eva
29. okt 2013
mne to skor pride ako kanibalstvo ale rozumiem vam,ja by som svoju placentu asi nemohla ani vidiet ,ja nemozem ani krv vidiet
tahomi
29. okt 2013
Lotosovy porod?je to kazdeho osobna vec samozrejme, ale co tak zamysliet sa nad tym, ze po porode zacina placenta doslova hnit-same bakterie, toxiny a to sa cez ponechany pupocnik dostava do babatka a septicky stav ani neviete ako.
zita19
29. okt 2013
Toto je neskutocna ptakovina. Kazdy cicavec po porode svoju placentu zozerie. Ma vyplyv na tvorbu mlieka, neohrozuje mlada, ktore by bolo ohrozene infekciou a predatormi. A my si ju budeme nosit domoj a opatrovat 10 (ak nam medzi tym nezomrie dieta ba sepsu).
anjelicek26
29. okt 2013
@paradoxy - u nas to bolo bez problemov mozne (ja som to nechcela), ale v lekarni oproti porodnici robia z placenty homeopatika a vela ludi si ju zakopava v zahrade... kazdeho sa pytaju pred porodom, co s placentou.. bezna vec..
katkas1
29. okt 2013
@klincek a uz vidim ze ti odpovedali 😉
hallie
29. okt 2013
@tahomi preto sa ma okamzite zmazit alebo aspon schladit, ak ju chces domov. Aj doma sa drzi v chladnicke, ci mrazaku, kym s nou urobis, co chces.
@zita19 ale ved nikto nehovori, ze si ju chce doma vystavit do ramika, preboha. Baby, najprv si o tom nacitajte, kym zacnete sudit.
tahomi
29. okt 2013
@hallie ano, ked si ju chces vziat domov, ale ja som pisala o lotosovom porode, kedy zostava spojena s babom. Ved clovek ked to vidi, ako nekroticka, cierna placenta je pripojena k babatku, tak je to silna kava
zita19
29. okt 2013
@tahomi O tomot som ja pisala. Zobrat a zakopat, vysusit vystavit, nakrajat a zjest. Mne je to jedno. 😃 😃 😃 😃 Ale nechat visiet kus rozlkaddajucej tkane z novorodenca!!!!
tahomi
29. okt 2013
@zita19 tak, tak, vtedy cloveku nezostava nic ine iba si poklopkat po cele nat tokou nezodpovednosotou voci vlastnemu dietatu tiez neriesim ked si chce niekto vziat placetu domov, nech si ju vystavi aj do vitrinky, len preboha nenechat hnit s novorodencon
michaelamilan
29. okt 2013
no fuj........videla som ten článok o tom lotosovom pôrode a mne to príde ako zlý sen.......Nech si teda každý robí čo chce, mne je jedno čo si porobíte s placentou či ako rodíte, ale ja by som teda takto nerodila.......doteraz som ani nejako nevedela že si niekto odkladá placentu. 🙂
hallie
29. okt 2013
@tahomi sorry, slepa som, ja som vzdy riesila len zobratie domov, takze som nepostrehla, ze to je tolko dni. To je silne kafe aj na mna veru... Myslela som si, ze je to par hodin, moja chyba.
tahomi
29. okt 2013
@hallie v pohode, hlavne, ze sme sa nakoniec pochopili 🙂
dulkagabulka
29. okt 2013
odporucam ti napisat este pred porodom ziadost o vydanie placenty po porode na vedenie nemocnice...oni ti to schvalia...bez tohto suhlasu by vraj s placentou museli zaobchadzat ako s biologickym odpadom a nemohli by ti ju dat..aspon takto to vysvetlili v nasej porodnici...ved skus zavolat do tej tvojej a s spytat sa na postup 😉
svano
29. okt 2013
@maca_p a niektorí ju zoberú domov psovi.
svano
29. okt 2013
@fuska asi by som to nezjedla,možno psovi by som to dala.
paradoxyautor
29. okt 2013
Dakujem za reakcie, dobre som sa v uvode pobavila nad "vlastnou" stupiditou a primitivnostou 😃 Odpovedam pre infochtivych - chcem si ju zobrat domov, lebo chcem dietatku po narodeni na nej zasadit strom. Jeho strom.... Velmi sa mi ta predstava paci. Jest by som ju asi nevedela, mozno skor v nejakom pripravku z lekarne...
Mrzi ma, ako velmi sme sa vzdialili prirode... pretechnizovanim porodov, pretechnizovanim vsetkeho... Aspon ten kusok by som si chcela uchovat... spomienku na tehotenstvo, zasadit na placente strom ako symbol pre dieta...
stardust
29. okt 2013
@paradoxy preco to rozpravas nam? To si musis prekonzultovat v nemocnici sama.
paradoxyautor
29. okt 2013
@dulkagabulka Planujem sa stretnut s jednou lekarkou o tyzden, tak sa jej priamo spytam aj na toto, ako to u nas prebieha... okrem ineho 😉
paradoxyautor
29. okt 2013
@stardust Lebo tu boli priamo na to otazky, preto to rozpravam vam 😉
paradoxyautor
29. okt 2013
@anjelicek26 Prosim ta a kde je to "u nas" ? Porodnica na slovensku alebo v zahranici?
anjelicek26
29. okt 2013
@paradoxy - rodila som v nemecku :-S Podla mna je toto vec dohody. U nas tie homeopatika inak davaju robit bezne, pri nervozite dietata, ked idu zubky, zhorsenej imunite vraj robia zazraky. A ten strom je tiez super napad 😉
barny
29. okt 2013
@paradoxy no neviem ci sa to da na svk, ale ked nie, ten strom ako symbol narodenia dietata mozes zasadit aj bez nej 😉
bbarboraa
29. okt 2013
akoze moja rekacia je ze MEGAFUUUUJ fakt bleeeeeeeee az mi zaludok prekotilo... ale to s tym stromom je cool.... menim nazor a najblizsie berem placentu domov.. afakt cestne mi je luto ze nema placentovy strom aj prve dieta... wwwawww pecka...
fidka79
29. okt 2013
neviem co je na to takeee smiesne,odsudzovat zakladatelku ze je primitivna?tak sa zienky zobudte pokial nie ste hep B hiv hep C pozitivne alebo babatko nema ziadne problemy po porode kazda porodnic na zapade sa spyta maminky ci si chce placentu zobrat domov...cize nie na sk je zakladatelka zaostala ale nase slovenske zeny su zaostale... 😉 ak niektora neznasa krv a nechce placentu ved nemusi spali s...ale ked niekto polacentu chce zakopat zahrabat vidiet neznamena ze je uchylna ta maminka...
fidka79
29. okt 2013
@bbarboraa ze mega fuuj a tvoje dieta si myslis ze z coho zilo v brusku s tej tvojej mega fuuuj placenty si predstav 😉 cize ak si chce placentu niekto nechat jeho vec...
bbarboraa
29. okt 2013
@fidka79 faaakt to placentra z trofoblastu co sa vyvinula? ja viem co je aj na co sluzi nemusis na mna mrkat... a neviem ci si to citala co som napisala... ze moj prvy dojem bol ze bleee ale s tym stromom sa mi to paci taka symbolika... tak citaj poradne nez sa zacnes navazat do mna 😎 😃
dokonca som napisla ze placentu po druhom si necham.. ale ty si citala asi iba to megafuj zejo? 😉
zitaje
29. okt 2013
Co uz moze byt na placente fuj??? Ved kolko mesiacov vyzivovala dieta v bruchu... aj dieta po porode byva zakrvavene, aj to je fuj? :-S A materske mlieko nie je fuj? Dieta mi ma sosat prsnik? fuuuuj, nechutne :-N :-p 😃

Ja som ziadnu svoju placentu ani nevidela a je mi to vyslovene luto, pri poslednom porode som sa na nu chcela aspon pozriet, ako vyzera, ale zabudla som pred porodom povedat :-N .
anjelicek26
29. okt 2013
@fidka79 - ja si tiez myslim, placenta zivila dieta 9 mesiacov a odrazu je to hnus? To hadam nie. podla mna v urcitych veciach mame prilis obmedzene myslenie a drzime sa striktne toho, co nam v nemocniciach nakazu, placenta je odpad a hotovo. V inych kulturach je to cele uplne inak. Ved aj kmenove bunky, co nam vsetci vravia, ake su dolezite - tie tiez odoberaju z pupocnika po porode, teda de facto ich vytiahnu z poslednych pulzov placenty... a to ma byt hnile, skazene a bla bla bla... fakt na zamyslenie.

Ja som placentu porodila sama v anglicku, aj som si ju poriadne omrkla a nejaka katastrofa na zutekanie to nebola.
h2
29. okt 2013
@pragmaticka V tomto prípade je slovo "primitívne" použité vo význame "necivilizované" a nie hlúpe, tak sa hneď nečerti. 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli