Aké máte skúsenosti s pôrodnicou Bojnice?

minina16
28. apr 2008

ahojte rodila som v Bojnickej porodnici aj som sa trochu bala ,,lebo vela ludi ma od tejto nemocnice odhovaralo ale predsa som isla rodit tam a nestazujem si lekari boli vyborny sestricky tiez,nemala som ani najmensiu zlu skusenost ,aj ked som mala trosku zdrav.problemy po porode ale pri tom uzasnom pristupe som to zvladla. 🙂 chcem sa opytat ake mate vy skusenosti s porodnicou v Bojniciach?

imarikai
9. aug 2010

@21 no možeš do ip ak nechceš tu aj ked slečna ti bola dosť velká

21
9. aug 2010

@imarikai treti, co sa tyka od zaciatku bolesti, bol najkratsi. Ale to su asi vsetky pozitiva... 😅 😅 😅
Zacala mi odtekat voda o 22.00 a o 23.00 sme prisli do Bojnic...Bolesti nikde, aj ked som bola na 4 cm otvorena. Okolo 23.40 mi pichli vyvolavacku a zacali hned bolesti kazdych 5 min. a veeelmi silne..., ani som sa nestacila pripravit... o 5.44 sa mala narodila. Cely ten cas otrasne a caste bolesti. Ale, mozno, keby som zacala kontrakciami, tak je to znesitelnejsie a rychlejsie... Isla som na striedacku, prvy-voda, druhy-kontrakcie, treti-voda. No a tretie babo bolo najvacsie... Prvy aj druhy syn mali 3630g a dcerka 4020. Takze aj tlacit som nevladala... Ale v globale, dalo sa, sestricky pomahali a dr bola zlata...

imarikai
9. aug 2010

@21 no moje deti mali 3700g a 3680 ale pri dcére boli najhoršie kontrakcie ale pri synovi som cítila zašívanie ale tiež bol druhý porod rýchlejší a kontrakcie sa mi dali predýchať som čakala že silné ešte len prídu ale ked som stála len som zakričala na sestričku že už to idéééé

21
9. aug 2010

@imarikai no super, treti urcite nebude horsi ako druhy.

21
9. aug 2010

@imarikai alebo dlhsi...

imarikai
9. aug 2010

@21 ved uvidím každá sme iná 🙂

lunana
9. aug 2010

A aké majú byť tie podložky do postele? Lebo ja som kupovala v lekárni a tam mi dali také igelitové, dajú sa aj iné kúpiť?

magdal1
9. aug 2010

@lunana ja som pouzivala tie podlozky na prebalovanie babatka, dostat v lekarni aj v drogeriach, balene su tusim po 10ks

lunana
9. aug 2010

@magdal1 to si používala normálne v nemocnici pod seba? a z akého sú materiálu?

magdal1
9. aug 2010

ano, jedna cast je nepramokava a druha taka co nasaje krv, prip, ked prebalujes babo a zacolo by cikat napr. zn.fixies a vola sa to prebalovacie podlozky, aj doma na postel si to mozes dat potom, aby si si plachtu nezaspinila

lunana
9. aug 2010

@magdal1 Ďakujem 😉 toto sa mi zdá vhodnejšie ako ten igelit čo mi predali v lekárni 🙂

bezaz
9. aug 2010

@lunana a co ti to potom predali? lebo ja poznam podlozky pod pacienta len take, ako pise magdal1, z jednej strany igelit, aby nepretieklo, z druhej strany taka bunicina 😉

lunana
10. aug 2010

@bezaz to čo mne predali sú podložky pod pacienta ale čisto iba igelit, niečo ako igelitový obrus

marcelkatt
10. aug 2010

Ja som do pôrodnice / Handlová/ prišla po termíne, 7.11 mi o 13tej dali vyvolávačku jednu a v noci sa dostavili bolesti, ale nie nejak silné, taká tupá bolesť do krížov. Okolo pol tretej ma pozrel dr, bola som na 3cm otvorená. O 6tej mi prepichli vodu, a začali mi postupne kontrakcie, ale aj to sa dalo. Najhoršie bolo až na pôrodnom stole, tam neskutočné bolesti, nevládala som tlačiť, asi som zle dýchala ja neviem, povracala som sa a vypadla mi aj plomba pri pôrode. Na pôrodnom stole som bola od 8mej a malý sa narrodil o 11:18, miery 3860h a 53cm, to sa čudovali, lebo som nemala ani veľké bruško, pribrala som 6kg za celé tehotenstvo.

lenadka
12. aug 2010

@lunana to ti predali peknu haluz 😅 tie pod pacientov su take iste ako tie pod deticky na prebalovanie, akurat su vacsie-tak to by som ti viac odporucila, napr. ked pojdes do Bojnic tak v tej lekarni pri nemocnici ked si vypytas podlozky pod chorych predaju ti tie spravne 😉 nie len igelit 😅

lunana
12. aug 2010

@lenadka mne sa to hneď nezdalo 😅 ale nevadí, kúpim iné

nika80
23. aug 2010

Ak by som sa chcela ísť pozrieť do pôrodnice ešte pred pôrodom, musím sa tam objednať?

lunana
25. aug 2010

Baby a treba sa registrovať alebo niečo v nemocnici ešte pred pôrodom? Či stačí, že tam prídem, keď to na mňa príde a bude?

nika80
25. aug 2010

@lunana ja som dostala u doktorky zoznam, čo si treba zobrať do nemocnice a tam je napísané, že v prípade bolestí, odtečenia plodovej vody, krvácania alebo iných ťažkostí sa treba dostaviť priamo na pôrodnú sálu v akomkoľvek čase.

tibinka22
25. aug 2010

@lunana
presne ako vravi
@nika80 staci, ked to na Teba pride :D bud Ti odtecie plodova voda, alebo zacnes mat bolesti- pravidelne a v kratkych casovych intervaloch... ak mas vybrateho porodnika dohodni sa s nim.... ak nie... je to jedno... odrodi Ta ten, co bude mat sluzbu....

lunana
25. aug 2010

@nika80
@tibinka22 Ďakujem 🙂

susika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magdal1
31. aug 2010

@susika zoznam dul, je tam aj p,Vlasta z Bojnic http://sites.google.com/site/lubadula/zoznam-sl...

marcelkatt
31. aug 2010

@susika nechápem ako si môže pán primár dovoliť hučať po pacientkách, mamičkách. Nech už má náladu akúkoľvek, ale predsa nejaká úcta a rešpekt by mal byť aj z jeho strany nie? Normálne mám aj strach ísť do tých Bojníc rodiť, že čo ma čaká. Ale keď Handlová už nie je tak veľa možností nemám.

21
1. sep 2010

@susika , mne dr Vanova namerala babo ok. Tak neviem. Ale bacha, dr Vanova je dcera duly p. Benadikovej... 😉

bezaz
2. sep 2010

by ma zaujimalo, co susika napisala 😀

monikapd1
3. sep 2010

@marcelkatt ja som zas s p. primarom mala veelmi dobre skusenosti, uz rano ked som prisla do nemocnice na prijem vedel o mne a to nam dvom robili SC v ten isty den a vedel ktora je ktora a ani nevidel este papiere bo isel este len do ordinacie. ubezpecil ma ze vsetko bude ok,vedel ze mala je KPckom otocena a po porode mi prisiel podat ruku a zablahozelal mio k dcerke, j som s nim bola spokojna. 😉

marcelkatt
4. sep 2010

@monikapd1 si ma potešila 🙂 ďakujem za Tvoju skúsenosť

tibinka22
5. sep 2010

Musím aj ja zasa sem napísať.... Hoci som to už písala... Ja som sa tiež bála primára, počula som iba samé zlé veci.... ako nemá rád "pevné" baby, kričí.... atď.... A ja teda pevná som a dosť, tak to bolo strachu... Dokonca v najhorších kontrakciách mi sestrička vraví, že príde vás vyšetriť primár... Už som teda skoro umrela 😀 ale bol veľmi jemný a milý pri vyšetrovaní, dokonca mi pomáhal vyjsť hore a dolu, lebo som už nevládala.... a hovorí nebojte sa mamina, idete rodiť, za chvíľu to máte za sebou... Po pôrode prišiel za mnou, poblahoželal mi, stále sa dokonca usmieval... potom aj na chodbe so mnou niečo žartoval... a pri odchode, že mám plánovať chlapčeka 🙂 Takže baby, žiadne strachy, ten nepomôže nikomu, ja viem, že sa mi už ľahko hovorí, ale je to tak , držím Vám palce, aby ste s Bojn. nemocnicou a p.primárom mali aspoň také dobré skúsenosti ako ja..... 😉

lenadka
5. sep 2010

@tibinka22 mna tiez ukecaval este tesne po porode na chlapca, ked ma Dr. sila, ze o 2 roky sa tu stretneme a bude to chalan /za mojho protestovania ze ja uz viac nerodiiim/ 😅 lebo druhe babo, bola tiez baba....😀... prve "bosorovanie" mu vyslo, ked ma po potrate povzbudzoval a povedal, ze o 15 mes. sa stretneme na porodnej sale a vyslo mu to! 😀 mala sa narodila presne o 15 mesiacov 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre