Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

mucilienka
23. aug 2009

venonna,

taka som rada, ze si uz ziva!!! 😵

venonna
23. aug 2009

muci, ziva - to akoze na nete? 😀 no to je svetla chvilka, ked je tata doma a venuje sa Helenke, inak teda nestiham... 😖

lenki33
23. aug 2009

ven, tak priznam sa ze si ma opisom situacie v TN moc nepotesila 😒

nechali ti nakoniec dopulzovat ten pupocnik??
pichali ti oxy?? kedy? hned pred porodom ci az na 3dobu??

kedy ti doniesli Anku po porode?? a nechali ti ju hned prvu noc??

giza
23. aug 2009

Lenki napisem aj ja za Venonnu...
Ak sa Vierka neurazi...(?)

Nenechal dopulzovat pupocnik, ved preto jej to vysvetloval od zaciatku, ze preco nemoze...i ked trvalo to cca asi 1. min. kym dal prestrihnut oteckovi (po celu tuto dobu bola hned na maminom brusku)...

Oxy jej nepichali, strekli jej ho len pri vytlacani na vypudenie rychlejsie placenty, ale to uz bola Anicka viac menej vonku..(kanila vsak bola pre istotu od zaciatku)..

Po porode jej Anku pekne hned polozili na brucho, ale iba na chvilku (lebo jej vraj bolo zima) a tak isiel otecko s Anickou na vysetrenia , meranie a vazenie a potom si to uz uzivali spolocne skoro hodinku a pol (cca)- jasne ze uz oblecenu jej ju dali uz nie na brucho...potom ju az odniesli na novorodenecke kym mamicku vraj umiestnia na izbu z porodnej saly, tak jej ju hned daju, ked bude mala okupana a vysetrena ....
TO ci to tak aj bolo presnejsie uz vie len Venonna, ale viem ze si ju pytala a dali jej ju aj na noc....(ak sa nemylim)... 😉 - oprav ma Venonna ak nieco mam i ja skreslene...

Inak Venonni, uz mam velku chvalu na vasu rodinku, respektive chlapov (muza a svagra tusim co tu ten dom robili) - tak susedia vas dnes opisovali ako uzasne nadanych umelcov a ze tvoj manzelik, len nech spieva, tolkaaa kraaasa, tak babam urcite doma noti osto-sest 😵 😵 😵

venonna
23. aug 2009

no tak ja na toto je dula super - giza poskytla podrobnejsie info, akoby som dala ja 😅 ona mala cele dianie pod kontrolou a hlavne s nadhladom, takze ked som potrebovala pocas porodu daco skonzultovat, mohla som sa na nu spolahnut, kedze personal bol aky bol a nemali na dlhe kecacky s rodickami cas...
dopulzovanie pupocnika som nemala silu riesit... 😒
ja som bola taka zmagorena, ze som si po porode vobec neuvedomovala, ze mam blby tlak. Asi pol hodky po prevezeni na izbu som sa postavila a sla si vypytat dieta, bez problemov mi ju dali...
giza, no to este nepoculi, ako notime so svagrom a mm v trojke 😉 no a doma sme uz mali hudobnu chvilku, Helenka v duete s tatom hrali Anicke na ustnych harmonikach 🙂

giza
23. aug 2009

jeeej... 😵 😵 😵 to musi byt krasne ....Helenka??? 🙂 🙂 🙂 aj nasa najmladsia rada hra na ustnej, len jej k tomu moc nevieme vysvetlit ako sa to lepsie da a tak skusa...
Inak sa preslavili v tom podniku co sme spolu boli (u Duzeka sa to vola) a ze su stastni, ze opat rozkvet harmonikarov, lebo tu ich je neurekom (len co z pocutia viem) a nejak na to kaslu....takze to tu "nandali" a bolo "super" 😀 vraj do noci vyspevovali u jedneho co gulas varil...sa opytaj mm (bude vediet kto varil a s tymi sa pozname), boli sme vycumeni, ze aky je ten svet maly, ze sa pozname...ukazala som aj foto tu na fore a ze ozaj to je on...ze teba este nestihli pri tych chystackach spoznat, ale uz mam viac info o familii (pozitivne samozrejme), no darmo dedina je dedina 😎 😉

venonna
23. aug 2009

😀

lenki33
24. aug 2009

aha takze v podstate ti bol porodny plan podpisany primarom uplne naprd, podobne ako porodopis
bohuzial vidim ze sa nic nezmenilo a clovek si nevydupe ani minimalne ustupky 😒

prave kanyle som sa chcela vyhnut, kedze naposledy mi PA prepichla 3krat zilu, ktora sa mi potom zapalila, ale cim viac to tu citam, tak vidim ze tu fakt nie je mozne NIC mimo rutinnych postupov 🙄

a ta prva noc??? dali ti ju?? ci si si mala oddychnut??

venonna
24. aug 2009

lenze leni moj porodny plan primar podpisal s dovetkom, ze plati pri normalnom priebehu (neviem, ci bol komplikaciou aj ten streptokok, ale preeklampsia urcite). No a kedze som pomedzi kontra nebola schopna ulozit si myslienky a informovat sa, co z porod. planu moze platit a co uz nie, spravili oni, co robia rutinne... Ja som hlavne bola rada, ze som napriek tomu tlaku mohla odrodit normalne, lebo taketo pripady idu vraj zvacsa na cisarak 😒
Mna teda kvaril ten tlak, ale kebyze mam viac sil a nie su komplikacie, asi by som sa domahala svojho dozarnejsie... Ale clovek mieni...
No a malu som si bola pytat hned poobede, vecer sa pytali, ci si ju necham, nenaliehali, len ponukli, ze keby nieco, mozem ju u nich nechat hocikedy cez noc. Aj potom, ked uz vedeli o mojom tlaku, mi navrhovali, nech ju odlozim a nech sa aspon v klude vyspim, ale netlacili na mna. Mna pritomnost malej skor ukludnovala, aj v noci som ju mala v posteli pri sebe 🙂

lenki33
24. aug 2009

aspon ze tak,ze ste boli spolu 🙂

no nechapem ako preeklampsia alebo streptokok suvisi s tym ze ti nemozu nechat dieta na brusku viac ako par minut, ved Apgar aj ine vysetrenia mozu urobit pri tebe, musela byt fakt brutalna zima tam
a keby ho hned nezmerali (pri com hrozi poskodenie klbikov, takze ani WHO to neodporuca) tak sa asi zmensi alebo zvacsi

ach skoda reci, som z toho smutna a znechutena 😔

martinano
24. aug 2009

lenki nechapem z coho si znechutena
vennona mala kopl. a mozno ani malej nebolo dobre,kedze vennona mala taky tlak aky mala su zeny, ktore rodia s porodnym planom a nechavaju babataka pri mamine kolko uzna za vhodne a vysetrenia robia potom.
a kanyla co sa tyka teba, no kazda mame ine zily moja segra napr.tej praskaju neskutocne tri sme ju napichovali kym sme jej niekde kanylu nechali aj to len taku mini, ktora sa dava novorodencom do hlavy, sa na to pozri,ze rodis, zrazu nastane nejaka kopl. napr.masivne krvacanie alebo nieco a potom co potom ako do teda personal dostane nejaku infuziu a podobne kade, ked s tymni zilami je potom omnoho vacsi problem jednoducho ta zila zaistena v zachovani vasho zdravia a zivota musi byt.ako ja nestrasim len sa snazim vysvetlit, zazila som vselico a aj fyziologicky porod sa behom sekundy nie minuty vie zvrtnut na riadnu patologiu a nie minuty,ale sekundy ,niekedy priroda hra riadne proti nam.
a vela sa zmenilo to mi ver

lenki33
24. aug 2009

martina no bodaj by to tak bolo ze nechaju babatka pri mame

ja mam bohuzial na prvy porod dost neprijemne spomienky, pritom porod som mala dobry, za 4 hodiny od prvej kontra,fakt ziadny problem, ale spravanie personalu mi teda nepridalo 😔 a vnutorne sitie mam tak spackane ze mi to robi problemy doteraz

giza
24. aug 2009

Lenki este jedno nespomenula venonna preco nebola fyziologickym porodom a co bolo vlastne prvotne hned pri prijme a to ze rodila v 37. tyzdni, mala termin na 29.08. a bolo 10.08. - ja som sa bala, ze uz len pretoto sa snami ani bavit nebudu a poslu aj mna prec, no nakoniec bolo aspon nieco z toho porodneho planu co sa dalo...A nemuseli ho vobec akceptovat, mohli sa otocit a pri tom ako nam to oznamil, ze toto neni uz normalny priebeh - mohol dodat a pojde to podla mna (zahodit aj cely porodny plan, kedze uz bol ozaj neplatny) a dula dovidenia....atd....no neurobil!
Inak fakt zima velka 🙂 😀 😉 - len nam tam s ockom pot tiekol 🙄
Lenki ako pise martinano, naozaj sa tam vela zmenilo a nemoze byt vsetko podla idealu,planu, ci vysnivany porod - take neexistuje, je len moznost urobyt to tak aby to bolo najlepsie ako to ide....a dufam, ze venonna to jasne napisala, ze sa tak i stalo - je rada nakoniec, ze nesla cisarskym - co bola naozaj realna "hrozba" pri jej vysledkoch....a aj ja som rada, ze nebol ten cis. 😔

pink_lady
24. aug 2009

ahojte kocky
Ja vas obcas precitam cez mobil ale teraz mi dako neda
Venonna mrzi ma ze si mala taku skusenost, ale, samotny vysoky tlak neni zdaleka indikacia k sc a aby to bola preeklampsia je nutna este podmienka - zhorsujuce sa odpady v moci a aj dalsie ine priznaky,ale tie odpady su dolezite
A musim povedat jedno - vsetky problemy co sa tu dakedy riesia a dotahuju tak mi pridu strasna banalita, daju sa zniest bolesti, komplikacie (a bolo ich dost) da sa zniest aj ak personal nie je uplne mily (ale ved su to len ludia a aj my nie sme na nich vzdy mily), da sa proste vsetko. ako mi ukazali drobceka, ostane mi najkrajsi zazitok zivota doteraz a jedine co je teraz pre mna podstatne je aby bol cim skor o.k. a mohla som ho konecne vziat do narucia

giza
24. aug 2009

pinky, tak je ako pises - amen....pekne si to opisala, zelam ti nech uz mas Oliverka naozaj co najskor v rukach...

Vennon - splnala vsetky kriteria preeklampsie....ok pink? nie sme tu laicky 😅 ...naviac dr. nas o vsetkom pekne informoval, takze aj ked som blond, tak pocujem co rozprava 😉 ....

pink_lady
24. aug 2009

Giza ja som nepisala ze nemala preeklampsiu, v podstate to bola otazka, ale sorry ze som sa vobec napisala, uz to tu nabera na dakedy az drzy spad
Giza prepac, ale o odbornosti a kto je aky odbornik a ako vzdelany by sa dalo diskutovat
A ked chces vedet moj nazor, no jezis maria, dakto dostane preeklampsiu v 37.tyzdni kedy sa mu spusti spontanny porod a spontanne porodi zdrave dieta a dakto ju dostane v 33, 3 tyzdne si odtrpi v nemocnici snazi sa udrzat a ked mu uz zlyhavaju oblicky tak porodi dieta ktore si ani tyzden po porode nemoze pomojkat ...ale kto nezazil nepochopi ...
Tot len tolko...viac sa k tomu vyjadrovat nebudem len si uvedom ze neni preeklampsia ako preeklampsia a asi aj ty by si si nevyberala ako budes rodit ked ani pod liekmi ti neklesne tlak pod 180/120

mucilienka
24. aug 2009

pinky, drzim palceky 😉 neboj, zasa vyjde slniecko, ty si to super zvladla, teda vy dvaja... maly je bojovnicek.. viem o com pises... ja ti rozumiem ako to myslis.. ale to je asi aj tym, ze som zazila... - ja som mala tiez vysoky tlak, ale bez odpadov a bielkoviny v moci, bez opuchov.. dg. tehotenska hypertenzia... 😉 takze viem ako si to myslela - nie je vsetko preeklamsia, co sa javi ako preeklamsia...
hlavne nestresuj - maly chce mat veselu a stastnu maminku 😉

giza, myslim, ze pinky to myslela asi tak, ako som to ja napisala.. a urcite nenarazala ani na tvoju farbu vlasov... 🙂

giza
24. aug 2009

Pink- slovo profik tu nepadlo, vkladas to co tu nik nepisal....nehnevaj sa a prepac ak som napisala prilis drzo -to by som nerada, - je to samozrejme aj ked neni preeklampsia ako preeklampsia, dotkla sa ma vsak tvoja otazka akoby sme si to iba kvoli tlaku vymysleli a teraz tu tlachame, ze jej hrozil cisarsky (to ma nahnevalo 😠 )..
a nepodpichuj uz, kto je aky odbornik 😀 - to uz je silne kafe 😖 aj na mna ...
tam budem mysliet naozaj uprimne na Oliverka a hop - sup nech ste uz v pohode 😉 domka - zo srdca prajem..

giza
24. aug 2009

muci je mi to jasne... 😉

venonna
24. aug 2009

cafte 🙂
v prvom rade pinky prepac, ze sme tam lzali spolu, vedela som od muci, ale nesla som za Tebou, lebo som bola z toho nelkesajuceho tlaku taka znechutena, ze som nechcela rozladit aj Teba, vedela som, ze na to tiez nie si ruzovo... ☹ hadam sa stretneme za prijemnejsich okolnosti 😉
mozno si ten prvy prispevok pisala v chvate, ale naozaj to aj mne vyznelo, akoby sme nevedeli, ze sucastou preeklampsie byva bielkovina v moci... ja som ju mala, takze suhlasim s tym, ze ako si napisala, ze odpady su dolezite...
a to, ze Ti tu diskutovane problemy pripadaju ako banalita... nuz ved to tu nepiseme, aby sme zo seba robili martyrky, ale preto, aby tie ostatne, co budu v TN rodit, mali prehlad o tom, ako to tam frci...
a myslim si, ze cele je to vlastne o tom, aky velky je rozdiel medzi ocakavaniami rodicky a realitou porodu, ja som mala naroky asi ako lenki, ale vela som z nich zlavila prave kvoli preeklampsii a Bohu dakujem, ze Anka bola drobna, lebo vacsie dieta by som teda rodila ozaj krvopotne pri tom tlaku... Ty si zo svojich narokov na porod musela zlavit uz ovela skor pre Tvoje komplikacie, co mi je ozaj uprimne luto, lebo viem, o com to je (mali sme na izbe maminu s podobnymi trablami, ako Ty ☹ )... ale to predsa neznamena, ze musi zo svojich narokov zlavit kazda... uznavam, ze je to nespravodlive, ze nie kazda porodi v pohodicke, ale taky je zivot...
kazdopadne prajem Tebe i Oliverkovi vela zivotnej sily a nech si ho mozes cim skor vystiskat doma v klude 😉

a este jedna vec - pre maminy, co to maju este pred sebou - ako sa tu uz pisalo, nekupu sa babatka kazdy den, co je vraj dobre pre imunitu, ale pupcek mnohym miminam odpadava ovela neochotnejsie, takze radim vziat si spiritus a nejaku vatu alebo co na kazdodennu dezinfekciu, ked poprosite sestru, hadam vam ukaze, ako na to...

julianka99
25. aug 2009

Pinky držím silno palce... a uvidíš čoskoro budete všetci doma 🙂))
Ja som bola včera u dok. a zistili mi kvasinky... :((( dala mi krem Gynazol, ale mám pocit že je to ešte horšie...
Máte s tým niektorá skúsenosti ? Teraz to svrbí jak šlak... ☹

giza
25. aug 2009

jullianka v tvojom stave, ti nebudem radit pokusy s jogurtom a pod 🙂 🙂 ...rozhodne mu/jej cinkni a aspon mu o tom povedz, mozno to chce inu liecbu, lebo po prvom vklade kedy to mozno o cosi viac stipe, by to malo uz ustupovat/polavovat...ak nie, tak utekaj si pytat ine....
Zelam skore uzdravenie - viem aka je to mizeria... 😝 🙄

julianka99
29. aug 2009

No HALOOOO kde ste všetky tehulky čakatelky??????
Hádam mi nechcete nahovoriť že v septembri už nikto nečaká z TN bábo 🙂)))
Ako sa máte ? Dnes máme krááásne počasíčko.... takže dýchame z hlboka :DDD

giza
29. aug 2009

ako si na tom??? ako tu vidis, fakt nikoho...ja mam dnes ine povinnosti ....skoda ze zrovna dnes prsi -idem bratovi na svatbu a krst v jednom(ako krstna), tak preto (aspon budu bohati a nepokazia sa im kolace dnes a sa tak nezapotime).... 😉

julianka99
29. aug 2009

no veru fakt nikoho... ja som na tom celkom fajn, zdá sa že aj tá infekcia prešla... 🙂)))) ale žalúdok štrajkuje :( malinké kopcuje práve tam už asi od druhej rána :DDD
Ozaj Gizka Ty robíš v nemocinici či ako? Ani neviem 🙂))

ivella
29. aug 2009

juli,ved zajdi aj k nam do temy 😉 😉

venonna
30. aug 2009

kocky, konecne som sa dokopala k pridaniu fotiek a chcem vam predstavit nasu dulu - poznate ju, vsak? 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
😉

lujza123
31. aug 2009

Venonna preco nenechali dopulzovat ten pupocnik? nikde som nenasla nejaku zmienku o rizikach...Zacinam mat velke obavy s porodu..ale nie koli porodu samotnemu ale len koli tomu ako to v nemocniciach chodi...osobne neznasam ked sa niekdo sprava autoritativne a nieco mi prikazuje..takze zacinam mat fakt haluz z porodu, nechcem mat nikoho pri sebe, co asi nebude moc dobry napad. Co ked bude zrovna natresk, to najskor porodny plan hodia do kosa, narvu do mna infuzie nech tam dlho nezavadzam a neotravujem s nejakymi alternativamy.

venonna
31. aug 2009

lujza, no neviem, nakolko asertivny a rozhladeny v tejto problematike je tvoj manzel, ale ja som si napr. namiesto mm zavolala k uvodnym vysetreniam prave dulu...
ale prednedavnom tu pisala kecenka, ze rodila 2x, a druhy krat bez manzela a ze ten druhy raz sa k nej spravali hrozne, takze evidentny rozdiel, ked niekoho pri sebe mas alebo nemas... 😒 takze ja by som si urcite niekoho zavolala... lebo urcite pomedzi kontra nebudes mat sily nazvys riesit blby pristup (co ale nemusi byt, ze), ale je tam moznost, ze Ti to celkovy dojem z porodu moze riadne narusit...
a k pupocniku - ja som tiez nenasla nic o rizikach a mam dojem, ze pan Hlavacik ma len tak strasil, ze miminu je zima...
a Tvoj porodny plan uz niekto z nemocnice videl?

lujza123
1. sep 2009

venonna, porodny plan nikdo nevidel este, asi by som sa fakt mala dohodnut s primarom, mam tam len take klasicke veci co asi pisu vsetci, cize ziedne infuzie, nastrihy a blablabla, ale o vsetkom co tam mam som si pozhanala informacie a viem preco to chcem, oni si asi myslia ze to vsetky baby len kopiruju z netu a nic o tom nevedia. No priatel pri porode nechce byt, moja mama sa velmi chysta co zase ja moc nechcem ale ako tak citam radsej nech tam so mnou niekdo ide. Tiez nechapem preco sa ta vsetko vypitovali ked si to mala napisane na papieri, to mi pride ako vylozene naschval, nieco ako my sa tu takto robime uz 50 rokov a nikdo nam to tu menit nebude a hotovo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre