• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

25. októbra 2016 
@martynka_za ďakujem za info. Tak to mám ešte chvíľku čas :slight_smile:
18. jún 2014 o 19:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
no, aha, zilinska nemocnica...takze k tomu, prisla som s akutnym krvacanim, potrat...vyse hodiny som sedela na chodbe cela bleda, pretoze tam nikto nemal cas....po vysetreni malemu bilo srdiecko, takze ma prijali na pozorovanie....sestricka mi zobrala krv, ked som prisla na izbu, este po prepusteni tri mesiace som mala velku modrinu....vytah pre navstevy je jeden, ten bol pokazeny, odtatne tri si drzi personal a moze ist v nom len ten, kto ma pristupove kluce.....kedze som mala silne bolesti pri velkej potrebe, raz som to vydrzala, lebo sestricky su velmi, ale velmi neochotne a druhy raz ked ma tlacilo, ale to uz fakt boli skoro koliky, pytala som klistir...sestricka, dokonca ta co ma prijimala, si sedela s ostatnym personalom na oddeleni na kave, akurat kavickovali akokazdy podvecer, a povedla, ze mam cakat.... :confounded: cjvilu som cakala a kedze ma tlacilo, isla som, ked som bola na zachode a vo velkych bolestiach sa s prepacenim teda vysrala, zrazu pribehla, ze tu mate klystir, dajte si ho...bol mi na prd platny, pretoze bolesti ustupili....a to nie je vsetko, mala som dohodnute jedno vysetrenie , ktore malo prebehnut na gynde, a oni, hned rano, po tom incidente,dvihajte sa, idete na to oddelenie.....tak ledva co som sa spametavala z bolesti po vysrati, uz som musela vstat a cupotat s upratovackou (pretoze nemal kto ist so mnou, ale na kavicku sa ich zbehlo aj zo desat) chodbami a v krvavom pyzame na ine oddelenie...a to boli schody hore, dolu, dlhe chodby...v polovicke cesty som dostala silne pichanie,nemohla som dychat ani chodit, a uz som vedela , ze je s malam koniec....potvrdilo sa to na ultrazvuku...tam je to jeden VELKY OTRAS a cudujem sa, ze ich este nikto neudal zozanedbania starostlivosti....skoda ze je najblizsie k miestu bydliska....
A ESTE - neviem preco , ale ma to iba zilinska nemocnica, ked potrebujete gynde v ziline vysetrenie na pohotovosti, musite ist automaticky lezat aspon na dva tyzdne....JE TO ICH PODMIENKA - inac nevysetria...
18. jún 2014 o 20:18  •  2 deti - snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@rivatha ahoj, chodis ku kianickovi? mne tam bolo zdelene, ze on krv na hcg nebere,pretoze mu to poistovna nepreplaca....je to teda pravda?
18. jún 2014 o 20:43  •  2 deti - snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte,
tak ja mam cerstvo po porode, nemozem na ZA povedat jedno krive slovo,tak ako som tam nechcela ist po precitani vsetkych clankov tak teraz nelutujem,ze som bola
ano,zariadenie je sice osarpane a hodila by sa rekonstrukcia, ale po ludskej stranke za tie 4 dni nemozem povedat jednu zlu vec na personal,pocnuc doktorkou,ktora ma rodila,cez sestricky az po upratovacky :slight_smile:
24. jún 2014 o 13:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to (6)
@papaya308 gratuluejm k mimcu. a aky tam bol porod? ja sa tam bojim ist lebo maju vyse95% nastrihov,
a mala si bonding? robia to tam?
25. jún 2014 o 15:23  •  čaká bábätko, termín má v júli 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj @bebe1515 nastrih som mala,lebo maly siel von tak rychlo,ze nic ine neostavalo ak som nechcela byt sita az na kolenach :D
ale poviem ti,tak ako som sa ho bala a aj sitia tak to bolo asi najmenej bolestne z celeho porodu
bonding robia asi ako si povies :slight_smile:
25. jún 2014 o 21:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@papaya308 no nejako ti to zdovodnit museli...tam strihaju prakticky kazdu babu. a to ze ked dieta ide rychlo to neznamena ze nadtrhne. segra rodila tak rychlo, ze dieta preletelo celymi porodnymi cestami na jednu kontrakciu PA ho skoro nechytila. a nemala ani skrabanec. takze od rychlosti to nezavisi
25. jún 2014 o 21:24  •  čaká bábätko, termín má v júli 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ahojte, chcem sa podeliť o moju pozitívnu skúsenosť zo žilinskej pôrodnice. Ako prvorodička dnes spomínam na môj pôrod ako na najsilnejší zážitok v mojom živote, a to aj vďaka profesionálnemu prístupu a ochote všetkých sestier. Rodila som ráno, čiže som možno mala šťastie, že ešte neboli unavené na začiatku zmeny. No tak isto ženské a detské sestry na 4. poschodí boli veľmi milé. "Luxus" tu síce nečakajme, ale ony za to nemôžu v akom stave je pôrodné oddelenie. Veľmi podľa mňa záleží aj od toho ako sa správa žena. Treba trošku chápať aj ich, svet sa netočí len kvôli jednej žene. Počas môjho pobytu som bola svedkom ako jedna sestra na nočnej mala na starosti 15 bábätiek - veľký obdiv, že sa ráno ešte dokázala usmievať. Takže u mňa veľké + a vďaka. A ani si neviete predstaviť ako sa potešia čokoládke či káve...Doteraz nechápem, prečo si niekto zazmluvňuje ku pôrodu lekára, keď ten urobí pri pôrode minimum oproti sestrám. My sme teda nemali žiadne komplikácie ani problémy, a preto som sa pri odchode smiala, že ideme z wellness pobytu :D
30. jún 2014 o 17:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
@thinush v ktorom roku si rodila? Mala si nejake specialne zelania, ako prebiehal porod? Zaujima ma najma urychlovanie porodu, nastrih a bonding.
30. jún 2014 o 17:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ammellia rodila som pred piatimi týždňami :slight_smile: Môj priateľ bol pri pôrode, čo mi pomohlo aj psychicky, aj fyzicky, pretože mi pomáhal do sprchy a opierala som sa o neho v stoji. Pôrod som mala rýchly, síce som si neželala nástrih, keby ho nespravili, bolo by to horšie, pretože som bola nakoniec aj natrhnutá a nastrihnutä, ale jazvu ani nevidieť. Je to asi individuálne, no ja som ešte v ten večer sedela a tretí deň som behala ako srna :slight_smile: Keď bábo vyšlo, priateľ len poprosil lekára či mi ju môžu priložiť na brucho. Počula som tam nejaké zafrflanie, ale priložili. Keď bola umytá, doniesli mi ju aj k cicíku a hneď sa prisala. Pri urýchľovaní mi pomohla sestra tak, že prstami akoby krúžila vnútri čím napomáhala otváraniu. Tiež ma dali ľahnúť na bok a jednu nohu mi vyložili na stupačku. A už pri pôrode boli dve z každej strany a tlačili mi na brucho keď som tlačila :grinning:
30. jún 2014 o 17:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@thinush sorry to co popisujes je teda riadny horor. jasne ze si sa potrhala ked ti urobili Kristellerovu expresiu!!!! to je to tlacenie na brucho. je to metoda zakazana od roku 1952!!! hrozi pri nej poranenie matky, zlomenie rebier, poranenie hradze. inkontinencia, zlomenie lonovej kosti, roztrhnutie maternice. u dietata poskodenie brachialneho plexu, poskodenie mozgu a smrt. a ty to este pochvalis ako super porod? no ja by som ich zazalovala, vies keby ta nechali rodit napr vv klaku alebo v drepe, tak sa jednak nepotrhas zrejme vobec, nastrih nebude treba a hlavne ti nebudu tlacit na brucho kde ohrozili zdravie teba aj dietata...
nemam slov.
30. jún 2014 o 18:05  •  čaká bábätko, termín má v júli 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@ammellia no ako vidis nastrih aj ked ho nechces a kristellerova expresia ako specialny bonus :angry: :rolling_eyes: a o bondingu evidentne moze clovek akurat snivat!!!
30. jún 2014 o 18:18  •  čaká bábätko, termín má v júli 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@thinush heh..akoby som čítala o mojom pôrode.
@bebe1515 aj mne tlačili na brucho, aj mna roztrhlo zvnútra...ale u nás bol problém pupočná šnúra - malý ju mal pod plieckami ako traky a vôbec nepostupoval dole :(
30. jún 2014 o 18:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nelly004 no to sa da aj inak vyriesit nie skakanim po bruchu!
30. jún 2014 o 18:25  •  čaká bábätko, termín má v júli 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bebe1515 tak skákať neskákali..ale určite bol to traumatizujúci zážitok.
30. jún 2014 o 18:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja som bola v Žiline pred 2 rokmi max. sklamaná, o týždeň sa chytám rodiť v CA... Nechápem, prečo práve ja som bola ten prípad, že pri mne manžel nemohol byť, aj keď sme to mali zaplatené, keď všetky čo tu píšete, hovoríte, že s vami na vzdychárni mohli byť manželia, aj v sprche. Ku mne ho nepustili, až na tlačenie. A to som predtým predýchavala 12 hodín kontrakcií ležmo na posteli...Keď som si pýtala manžela, odpoveď vždy bola, že "načo"...
30. jún 2014 o 18:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nelly004 tlacili na brucho, teda robili Kristellerovu expresiu. ako pisem zakazanu metodu. uplne chapem ze to bolo traumatizujuce. muselo to byt desne!!! a hlavne to bolo zbytocne a ohrozujuce!
30. jún 2014 o 18:30  •  čaká bábätko, termín má v júli 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bebe1515 ako hovorim, je to aj o zene....
30. jún 2014 o 18:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@thinush ako to myslis?
30. jún 2014 o 18:41  •  čaká bábätko, termín má v júli 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bebe1515 kde je ta metoda zakazana?
30. jún 2014 o 18:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ammellia je zakazana pouzivat. v SR aj CR.
30. jún 2014 o 18:57  •  čaká bábätko, termín má v júli 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
30. jún 2014 o 18:59  •  čaká bábätko, termín má v júli 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dokza toho ze sa jedna o skodlivu metodu je ten, ze oni ju nezapisuju do zdravotnej dokumentcie. viem o babach co sa chceli stazovat. ale nepomohlo im to lebo doktor zaprel ze to urobil a v dokumentacii to nebolo zapisane. ak by ta metoda bola ok tak yby ju do dokumentacie samozrejme zapisali...kzady nech si uroi nazor co je to za metoda ked ju lekar zaprie a do dokumentacie naschval nezapise ze ju vykonal... :angry: :rolling_eyes:
30. jún 2014 o 19:08  •  čaká bábätko, termín má v júli 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@bebe1515 vidim, ze mas coskoro termin. Kam sa chystas rodit? Ja uz mam z vyberu porodnice hlavu v smutku. A to pritom nechcem nic extra - len nech porod neurychluju, nech ma nestrihaju a nech mi umoznia bonding bezprostredne po porode.
30. jún 2014 o 19:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ammellia no vyberat porodnicu to je teda lahodka to mas pravdu
30. jún 2014 o 19:28  •  čaká bábätko, termín má v júli 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bebe1515 nastrih mi nezdovodnili tym,ze plod siel rychlo von,to je moja teoria a ako mam byt dotrhana az k zadku tak radsej nech ma strihnu,nie?
to co pises je sice pekne ale v tejto republike asi nerealne,to jedine rodit v zahranici
2. júl 2014 o 07:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@papaya308 o nastrihoch a nadtrhnutiach si pred porodom asi vela necitala predpokladam :wink: ked mas tento argumnet. no hlavne ze sa to rychlo zahojilo. a nerealne to na slovensku asi je aj preto ze zeny sa radsej prisposobia akoby nieco pozadovali, aspon vacsina,
2. júl 2014 o 07:21  •  čaká bábätko, termín má v júli 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@bebe1515 sitie je uz zahojene a ani neviem,ze ho mam a pre mna je podstatne,ze je maly zdravy,veci okolo porodu uz neriesim,jedna vec je mat to nastudovane a druha vytasit porodny plan na svk a dufat,ze uspejem...
Ale v dobrom Ti drzim palce nech ide vsetko podla Tv.predstav
2. júl 2014 o 11:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@papaya308 porodny plan neporodny plan, porodnik musi jednat v sulade s mojim prijanim a dovolenim, vnimka je jedine ak sa jedna o ohrozenie zivota matky alebo dietata.
2. júl 2014 o 11:14  •  čaká bábätko, termín má v júli 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok