Bude epidurálka zadarmo?

dkethe
12. jan 2018

Ženy, započuli ste túto správu, že bude Epidurálka zadarmo? Je to už azda odklepnuté. Tešíte sa? Ja dosť. Len sa obávam či ju budú doktori tak ochotne pichať keď na tom už nebude nemocnica zarábať. Tá košická nová mala cenu 150e. A vieme ako to je u nás, keď sa doktor pre niečo rozhodne, rodiaca žena nemá šancu.

deginko
13. jan 2018

@lenakiss
@pieksamaki dakujem baby za odpoved,pytala som sa preto,lebo ja som orvy pirod nala otrasny,bol to naozaj najhorsi zazitok,ktory nikomu neprajem zazit..doteraz mam slzy v iciach,jed si nato spomeniem a poviem Vam,ze bola som rozhodnuta,ze druhe diets nechcem,ake teraz uz ma malucka rok a ha zacibam tuzit po dalsom babatku,ale ked si spimeniem na ten porod mam strach,rodila som necele 3dni,od prichodu do nemocnice mi zacali kontrakcie okolo obeda,neboli caste tajze dalo sa zvladnut,mojim priblemom bolo,ze kontrakcie som mala do krizov a kostrce,takze nejajy monitor ukazoval,ze ziadne nemam,resp take slabe ako ori kramoch,personal ma cysmial,ze to este uvidim co je bolest,k veceru boli bolesti neznesitelne a xaste,ake jedze mi neverili a neotvarala som sa tak som nikoho nezaujimala,rano mi dali vaginalku ktira spisobila kobtrakcie kazdych 5min a xadtejsie,ale stake som sa beotvarala..a kedze moje kontrakcie monitir neukazoval mali ma za jeblu..v noci som uz od bolesti odpadacala..ceke dva dni som nic ani len nejedla,nespala..v boci som uz toho mala fost nedalo sa vydrzat tak som sla za sestrickou ze uz nevkafzem tak teda sa zlutovali a vzali ma uz na vyvolanie oxytocinom do zily bo kobtrakcie stale oravidelne a otvarat nic....po oxy som bola itvorena do 2h kontrakcie vkusr nonstop bez orestavky..uz som dalej nemihla a zrazu mi hoviri sestricka,ze rodim ze uz len 2-3kontrakcie a je pi tom..no porod sa skomplikoval malu som bemohla vytlacit nieco ju brzdilo,tak mi ju vytlacal dr..neslo..potom mi ju vytlacali dvaja dr..nesli..potom priniesli vacum..a zariven tlacili dvaja dr..ja som omdlela..prebzdim sa v tej euforii som myslela,ze uz mam po tom..a oni mi vravia az tlacim dalej..az pitom sa to podarilo..boli pri mbe csetci sluzbukonajuci lekari,sestricky aj primar..ked malu vytiahli ani som ju nevidela co som mala zahnlene vidrnie...ale dakujem bohu,ze to orezila a ze ju mam..bo uz pri pirode jej vyskakoval tep..a ti lekari aj pri takomto tazkom pirode nezvolili cisarsky co naozaj mal byt urobeny ..takze za mna dufam druhy bude lepsi a s epi
@diana20

diana20
13. jan 2018

@lenakiss mne práveže prestali pri kontrakciach a pokračovali až po kontrakcii lebo som nevedela byť v správnej polohe keď som mala bolesti..
@katuli3nocka mne je z toho smutno, že som si dala epi, ľutujem to, ale mam tetanu a aj keď to nie je nič vážne, tak som už cítila, že ide na mňa záchvat a ja pri tom úplne odpadnem a to som nechcela riskovať, že pôjde cisárskym.. ☺️

diana20
13. jan 2018

@deginko toto je chyba našich nemocníc, monitor neukazuje tak je im jedno co pacientka hovorí.. Ja pri prvom som šla za sestričkou, že už asi fakt rodim, že o sú už veľké bolesti a každé dve minúty a ona ma dala na monitor a ze no ale to nemáte moc silné kontrakcie.. Nechala ma tam asi hodinu a potom hovori, že no radšej zavolám doktorku a doktorka pozrela a na 8 cm som bola tak som hneď šla na sálu.. A keby sa správali tak ako ku tebe, že monitor neukazuje silné kontrakcie tak nemáš silne, tak by som dve hodiny na to porodila v izbe sama asi..

deginko
13. jan 2018

@diana20 ptesne tak,ony si myslua,ze si adi vymyslame alebo ,ze nezvladneme bolest a mne tvrdili,ze mam take male bolestibako ma zena pri kramich..nirmalne som si na chvilu vsugerovala,ze ci mi nedrbe..a snazila som si nahovorit,ze ma nic neboli no vravim koniec to sa uz neda vydrzat a teda fakt ty by si rodila ani by nevedeli,ale vies aj tak by povedali,ze postupovali spravne a tak ako mali..

nivea777
13. jan 2018

@deginko v takom štádiu (myslím odvtedy ako ti povedali že rodis) ako si bola by už cisársky robiť nemohli..Ja som našťastie rodila krátko, bolesti boli dosť silné, o4 ma pozerali,vraj 4cm.. 4:50 som išla za sestričkou že mám taký divný pocit ale spala tak som išla na vzdycharen, našťastie prišla za mnou hneď.ja už na 8cm ..epi som nemala

betina1984
13. jan 2018

Ja som ju nemala a ani by som ju nechcela. Porodila som tri deti, posledne dve behom 6 minut a ak by mi bolo dopriate aj stvrte, urcite ziadna epi, aj ked bude zdarma.

diana20
13. jan 2018

@deginko hej.. Hlavne, že aj na sale ma nepozerali a povedali mi, že treba len čakať a nepozerali na mňa a zrazu sa začal sám tlačiť von malý a ja son kričala, že už ide von sám.. Tak všetci prišli keď už hlavu bolo vidno.. A druhy ma pozerali každú chvíľu a keď son bola na 10cm a cítila som tlaky tak mi povedali tak ideme tlačiť s ďalšou kontrakcii a na dvakrát bol vonku.. Pri prvom som sa roztrhla tak, že som mesiac chodiť nemohla à pri druhom len máličko, na druhý deň som to necítila už, mohla som aj sedieť normálne na zadku..

meluela
13. jan 2018

@diana20
ja som takto aj naozaj porodila .. sama, prisli az ked som mala dieta v naruci ... vsak monitor ze nic neukazoval a doktorku preco by volali ...

tinaa64
13. jan 2018

@diana20 ja som tak mala pri prvej 24.12 v noci som prisla s bolestami dali ma na monitor prisla sestricka ze monitor neukazuje ziadne bolesti(stroj asi vie lepsie co citim ako ja)dr...ma pozrel otvorena na 1 cm...poslalia domov s kontrakciami a takto som s trapila do druheho dna do 17:30...prvu kontrakciu som mala 24- o siestej vecer....a okrem mna tam prisla s bolestami aj jedna zena aj tu poslali domov ....nechcelo sa im robit na vianoce a este k tomu v noci....zrejme spali lebo sestricka vuzerala dost nastvane a rozospato....na co by sa zaoberali s dboma rodiacimi zenami ked mozu spat ze?

tdominika
13. jan 2018

Od februara je epi zdarma je to uz odklepnute

diana20
13. jan 2018

@meluela
@tinaa64
Keď toto píšete tak mi je zle, naozaj.. Hlavne keď viem aké to je keď je o ženu dobre postarané v nemocnici keď rodí.. Ja som bola aj tu vo Francúzsku sama na izbe s priateľom, ale mala som tam tlačítko keď som chcela aby pozreli ci sa otváram a ci treba ísť na sálu a keď som ho zmackla tak naozaj hneď prišla ma pozrieť.. A najprv som nechcela epi à nakoniec keď sa mi už nedali vydržať som teda povedala ze hej a žiadny problém, zavolala anestéziológa a pichli a bolo.. Žiadne ako by isto bolo na Slovensku, že by mi vyhodili na oči, že sa neviem rozhodnúť alebo tak.. Ani nehovorím o tom, že na slovensku mi vzali malého a dali až o päť alebo šesť hodín a dovtedy som ho nevidela a tu vo Francúzsku som mala stále pri sebe malého a na izbu mi chodili robiť vyšetrenia alebo som chodila ja s nim.. Je mi smutno z toho ako to je na Slovensku.. Namiesto krásneho zážitku z pôrodu mame často traumu z toho..

tinaa64
13. jan 2018

@diana20po porode mi malu nechi na 2 hodky a potom mi ju doniesli vecer na kojenoe zas zobrali a rano mi ju dali a uz som ba s nou....a pri druhej tak isto...a druhy porod uz som bola na sale...mala som sa opriet o kozu a nevhat malu nech sama ide dolu.a sestricka ze nemam tlacit lebo sa potrham..a ja jej ze ona sa uz pyta na sve ze ma to tam stipe ze iz pomali citim hlavicku a ona tak chodte hore...isla som dr.prisiel pozrel a povedal..no uz vidno vlasky..a to som mala aj mm pri porode..si predstav po porode ma dali do druhej miestnosti kde som lezala 2 hodiny mala som tam malu mm a aj moja teta prisla pozriet dcerku..uz aj odisli. Ja na posteli lezim unavena rozobrata pozerala som na malu a zrazu prisla sestricka a namna ze oni odisli?ved este nezplatili..ja kukam na nu ci jej nesibe ved pri najhorsom by doniesol peniaze hned rano a neuteciem hadam z porodnice...som sa ospravedlnila ze som an to absolutne zabudla(take nieco si dovolit zabudut pri porode ze treba zaplatit nie?co som si ro vobec dovolila)tak som mm volala ...nastastie nebol dalejo od porodnice tak prisuel a doniesol jej tam rych porazenych 30 eur....za to ze mohol byt pri nrodeni svojej druhej dcery.....keby mm znama nemala dovolenku akurat tak by sa nic take nedialo.ale na sestonedeli to uz bo super..ci lekari ci sestricky....bsetci sa ku mne pekne spravali...aj ked som rodila aj porodnika som mala super aj sestricky sa pekne ku mbe spravala az na tu vyberacku penazi..ta ma mna zuhkla ze este nie je zaplatene.......ale napriek vsetkemu to bol uzastny zazitok ..privoest ma svet dve krasne a zdrave dievcata a dakujem bohu ze mi umoznil byt matkou ....

diana20
14. jan 2018

@tinaa64 ja mam dvoch synov zase a tiez pri druhom pôrode bol aj priateľ.. Len tu sa za to neplatí.. Ja som bola ešte tri alebo štyri hodiny na sale, malého som mala pri sebe a potom ma dali na izbu.. Deti rám joli v postieľke na kolieskach a teda kam som. Šla šiel so mnou v postieľke.. Ale nikam som nechodila ani, mala som sprchu aj WC na izbe a aj jedlo nosili na izbu. Tiež mám z oboch pôrodov v pamäti, že to bolo krásne a teším sa raz na tretí, hádam už bude dievčatko ☺️ ale teda určite chcem robiť tu vo Francúzsku a nie na Slovensku.. ☺️

lenakiss
14. jan 2018

@tdominika a kde je to tak oficiálne odklepnute ?

tdominika
14. jan 2018

Lenakiss bolo to aj v spravach ze je ti uz oficialne

lenakiss
14. jan 2018

@tdominika aha spravy som nepozerala..ale tu všade v článkoch píšu len že by mali byť zadarmo atd ...

mishicca
14. jan 2018

Ktovie ako to bude tu v NITRE, ked tu ani za poplatok nedavali epidural...

blackcat8885
14. jan 2018

Ja som rodila syna v r.2013 s EPI za 130eur a epi mi pomohla. Druhy porod tiez budem chciet EPI samozrejme dufam,ze bude zadarmo pre vsetky zeny nie len tie co otehotneli v r.2018. Kazdopadne ak bude nutne si ju zaplatim lepsie ako trpiet ale tak kazda ma iny nazor. Ja som zato veci si ulahcit a mat na porod peknu spomienku

nivea777
14. jan 2018

@mishicca v Nitre myslim ani nebudu davat,ked nemali na to ludi teraz,tak nebudu mat ani potom

tdominika
14. jan 2018

@lenakiss uz to je od 1.2 😉

mishicca
14. jan 2018

@nivea777 tiez si myslim...len ma to hneva, lebo velke okresne, ba co krajske mesto a taketo nieco zakladne tu neni..az ma to evokuje ist rodit inde...

nivea777
14. jan 2018

@mishicca tak pre mna Nitra ma pozitiva prevysujuce negatívum "epi". Nepotrebovala som ju tak snad nebudem ani pri dalsom

mishicca
14. jan 2018

@nivea777 tak urcite, ze pozitiva prevysuju. Vsade davam kladne hodnotenia na nasu nemocnicu vseobecne. Mne tam aj strava chutila dokonca. Len ta nestastna epiduralka, co je dnes vsade dostupna...tiez som ju pri prvom nemala, ale uz by som ju chcela teraz pri druhom.

dkethe
autor
14. jan 2018

@mishicca preco tam nie je epi dostupna?

mishicca
14. jan 2018

@dkethe dovod, ze ju nema kto pichat... len pri sekciach ju davaju...

vedvieskto
14. jan 2018

Štátne nemocnice!!! Takže na svet zdravia a agel to neplatí a ani nemocnice pod VUC či mestami, zriaďovateľom musí byť štát a to sú len FN

lenakiss
14. jan 2018

@vedvieskto možno som hlúpa ale ako viem Ktorá je štátna? :D a ta co nie je sa bude normálne platiť?

vedvieskto
14. jan 2018

@lenakiss http://nemocnice.ineko.sk/nemocnica_roka/2017/

Tam je napísané ktoré sú štátne, minister zdravotníctva nemôže rozhodovať o súkromnych nemocniciach keď bude epi durál hradený z poistenia bude to všade ale ináč nemoze drucker súkromným firmám rozkazovat za čo majú a za čo nemajú vyberať peniaze

lenakiss
15. jan 2018

@vedvieskto takže keď v trnave je štátna nemalo by sa platiť že ? Ak ju teda ešte vôbec budú dávať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre