Cvičenie po pôrode 🙂

minka432
5. máj 2020

Ahojte maminky 🙂
Neviem ci to sem spravne pisem..chcela by som sa od vas informovat..co mate po porode cisarskym a spontannym..kedy vam doporucili ze mozete cvicit ?
Resp..ako to u vas aj realne vyzeralo..po kolkych mesiach ste mohli zacat cvicit, ze ste sa aj vy citili fit ?
Dakujem pekne za vase postrehy a skusenosti 😉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucindav
5. máj 2020

@minka432 som po 2 spontannych pôrodoch, zacala som cvicit po mesiaci. Po prvom pôrode to slo ľahko a bez problémov. Po druhom som mala pocit ze vo mne vsetko hrka 😂😂 (organy), tak som musela pozvoľna a hlavne ziadne skoky a podobne, to mi vadilo. Skúšala som potom zase po par dňoch a len po troche a uz to islo v pohode.. som 6 mesiacov po pôrode a uz davam hocake cviky, aj anglicaky v pohode 😉

minka432
autor
5. máj 2020

@viestta ja cvicit nemozem teraz..hrozi mi predcasny porod..a to som len 33tt + 5 ..takze prisny rezim mam, len lezat ..chodit mininalne a vylozene nozky
@lucindav wauuu super..ti to slo po porodoch. To asi ozaj ako sa zena bude citit.. ja som si myslela ze mesiac po porode dam pauzu a potom pojdem naplno do toho..s trenerom..nech sa dostanem rychlejsie do formy.. Len neviem ci nebudem musiet mat asi cisarsky..tak uvidim..
Preto som chcela nejake skusenosti citat, co to uz mate za sebou porod 😊 aako to slo u vas ..
Pretoze citat na nete rozne clanky ..je jedno..ale precitat si od zien..je podla mna lepsie 😉

lucindav
5. máj 2020

@minka432 tiez som pri druhom tehotenstve mala zákaz cvicit a to sa odrazilo potom na tych začiatkoch, bola som slabá ako mucha, predtym som makala riadne vo fitku, aj ťažké váhy.. chvilu som mala aj depku z toho ze to nejde, resp.po prvom pokuse som mala svalovicu ako hrom a ziaden cvik som nevedela urobit poriadne..ale s každým ďalším tréningom isiel výkon rapídne hore, treba vydrzat 😊 nebolo to take zle ako som to videla na zaciatku.. tak hlavne ta prípadná sekcia ti moze skomplikovať život, no..

minka432
autor
5. máj 2020

@lucindav aha super..tak uvidim ako nakoniec dopadnem 😉
Ale tiez si hovorim ..ze radsej zacat pomaly..s malymi krockami..nez vobec 🙂
Tak ci onak chcem na zaciatku len rychlou chodzou zacat..mam doma beziaci pas..nech sa ta kondicka trosku schopi a postupne to hadam pojde 😊
A inak tie depky.. 🙈 hmmm ja ich mavam uz teraz..ja to chapem..ze clovek ma v brusku cloviecika..k tomu ta vaha tak rapidne stupa 🙈 A tolko sa musi obetovat..jak s tym setrenim v mojom pripade..
Coby bol uz Jun a narodilo sa pekne v termine 😍

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre