Fakultná nemocnica s poliklinikou v Prešove - Monoblok

liwqa
11. jan 2013

Ahojte, chcela by som zalozit diskusiu o tejto porodnici, pretoze stara sa zmenila skor na sukromnu diskusiu 🙂 idem tam budici tyzden rodit, sice ja mam planovanu sekciu, ale potesili by ma nejake informacie, postrehy mamiciek co tam v blizkej minulosti rodili... A hlavne v akom stave je momentalne nadstandardka,ci sa vobec oplarti, ja som tam rodila pred 5 rokmi,takze je to dost a vela sa urcite zmenilo.. ake je to na novorodeneckom a sestonedeli a tak dalej... Dakujem za kazdy postreh, ci uz pozitivny alebo negativny... A este by ma zaujimalo, co ste rodili sekciou, po kolkych dnoch vas prepustili... DAKUJEM 🙂

janie80
11. jan 2013

@liwqa to by som aj ja rada vedela, tiez sa tam chystam rodit 🙂

liwqa
autor
11. jan 2013

@janie80 tak snad kym tam pojdem nam niekto napise 🙂 ak nie, podam ti informacie ja ;)

kuzmiatko
11. jan 2013

ahoj rodila som sekciou v roku 2011 v novej porodnici, a bola som vcelku spokojna so vsetkym ci s personalom na oddeleni ale aj na sestonedeli " cest vynimkam" a prepustili ma na 5 den po sekcii uz aj s vybraním stehov. bola som na standardnej izbe a ked nie si nejaka moc fajnovka tak si myslim ze je to uplne v poho , vela stastia

liwqa
autor
11. jan 2013

@kuzmiatko dakujem... Ja som pred 5 rokmi mala negativne skusenosti len s novorodeneckym... Bola som vtedy sice na nadstandardke ale vraj sa to tam za ten cas tak zmenilo a znicilo ze sa to uz ani neoplati...

majmik
11. jan 2013

a neviete ako je to s návštevnými hodinami? Manžel už rozmýšľa nad nadštandardkou hlavne preto, aby k nám mohol prísť hocikedy a byť akokoľvek dlho - lebo čo sme pozerali, tak návštevné hodiny sú len od štvrtej do šiestej, čo mi príde kruto krátko 🙂

misulka30
11. jan 2013

ja som rodila v decembri v monobloku. Bola som veľmi spokojná, chcela som nadštandard , ale bol práve obsadený, nakoniec som bola na jednoposteľovej obyčajnej izbe, a tá bola tiež super. Sestričky strašne zlaté, či už na šestonedelí a tiež na novorodeneckom. Jedno krivé slovo nemôžem povedať. Po cisárskom ťa pustia na 5 deň, čo nebol moj pripad. Ja som si tam poležala dva týždne ☹.

misulka30
11. jan 2013

@majmik áno návštevné hodiny sú od 16:00- 18:00, ale o 17:30 nosia detičky na kojenie, takže vtedy už návšteva by mala odísť. Na izby nepúšťajú, môžeš byť iba na tej chodbe, kam však nevezmeš babatko, aby ho videli, lebo je tam dosť chladno. Na nadštandard môže ísť návšteva, ale tiež nie hocikedy , ale iba počas návštevných hodín. Ja som mala izbu sama, tak sa mi pár krát podarilo manžela dostať dnu, aby malého aspoň trošku videl, kedže sme tam boli dlhšie.

anculala
11. jan 2013

@majmik ahoj, tak mna porod este iba caka, ale boli sme si porodnicu v monobloku pozriet. Ten nadstandard, co som nakukla (ale iba od dveri, bola tam prave mamicka 😉 ), sa mi zdal zbytocny... malicka izba, malicka telka, znama vravela, ze aj stary a mierne pokazeny nabytok.... za tu sumu sa to podla neoplati. Navyse mi porodna asistentka, kt. nas sprevadzala, vravela, ze navstevy ani na takejto izbe nie su povolene. Takze ja povazujem za jedinu vyhodu izby vlastnu sprchu.. a to sa mi zda za 17 €/noc (ak si dobre pamatam) strasne malo. No ako vravim... este som nerodila, mozno tu mamicky budu mat ine skusenosti.

majmik
11. jan 2013

@anculala @misulka30 dakujem vam za reakcie.. och, no my sme tu nadstandardnu chceli len kvoli navstevnym, inak nam to tiez pride zbytocne - a aspon je viacerym veselsie 🙂 misulka, ale uplne si ma dostala, nevedela som, ze je to az take krute - to sa nerata s tym, ze minimalne otcovia si chcu svoje deti tiez pomojkat? normalne sa z toho neviem spamatat - asi si do porodnice vezmem aj nejaku teplu deku na zabalenie drobca a tak sa budeme chodit ukazovat tatovi 🙂 aspon povedzte, ze ta chodba na navstevne je vacsia. A minipostreh - ste spominali, ze o 17:30 nosia na kojenie? citala som, ze sa moze poziadat o roming-in, tym padom je jedno kedy sa presne koji, ci?

misulka30
11. jan 2013

@majmik prvé dni po pôrode , deti nosia každé tri hodiny na kojenie. Sa mi zdá , že po cisárskom, ako som mala ja, tak na tretí deň mi malého už dali na izbu.Ked prišiel manžel, medzi dverami som mu malého ukázala a hned odniesla na novorodenecké, aby mi ho sestričky postrážili, na tú chvíľku, čo som mala návštevu , potom som si pre ňho išla a bol stále so mnou. Tie 4 či 5 dní sa to dá vydržať, ale ako som už písala, že my sme tam boli 14 dni, tak to bolo o držku, tak som potom sestričky stále pýtala, či by manžel mohol byť trochu so mnou na izbe , niektoré dovolili iné nie. ☹ A deku si vezmi, fakt na chodbách je strašná zima, som normálne trpla, aby malý neochorel, a to som ho vzala len asi dvakrát na 5 minút ukázať rodičom a svokrovcom. Na izbách je zase strašne horúco 🙂

liwqa
autor
12. jan 2013

Ja som pred 5 rokmi mohl mat na ndstandardke rodinu aj mimo hodin... Takze pozeram ze sa naozaj dost pomenilo... J som tam sla hlavne kvoli wc, sprche a tomu ze tam so mnou mohli byt rodina a malicky mal klud, ale ako citam uz sa to neoplati prilis... A teraz stoji ta izba uz 22 eur, zmenil sa sadzobnik k 1.1.2013... Dufam ze aj nas prepustia po 5 dnoch, lebo ja som si tam prvykrat tiez odzila vyse 2 tyzdne... Hlavne nech su deturence zdravucke a aj mamicky 🙂

anculala
12. jan 2013

@liwqa mne to vravela priamo PA, ze navstevy na nadstandarde nie su povolene. Ale ktovie, mozno ked prave sluzi nejaka benevolentnejsia sestricka? Ktovie. Tak 22 € by som za tu izbu urcite nedala!

liwqa
autor
12. jan 2013

@anculala no vsetko islo hore.. aj otecko pri porode, aj vyber lekara... Kompletne zmenili sadzobnik

anculala
12. jan 2013

@liwqa to fakt? a pamatas sa kolko sa plati po novom?

liwqa
autor
12. jan 2013

@anculala otecko pri porode 20 eur a zazmluvnenie lekara 212 eur... Nadstandardka 22 eur na den... Ale to je monoblok... Stara ma asi iny sadzobnik, neviem

anculala
12. jan 2013

@liwqa tak pekne... Dakujem za info 🙂 Takze ty tiez ides do monobloku? Mozno sa tam stretneme 🙂

liwqa
autor
13. jan 2013

@anculala no , ja idem v pondelok 🙂 teda zajtra uz.. zacinam byt nervozna, bude mi to brusko chybat 🙂 ak sa stretneme, mozme dat spolu obed :D vyborny, nemocnicny ;)

janie80
13. jan 2013

Dievcata, aj ste si niekoho zazmluvnovali? 😕

anculala
13. jan 2013

@liwqa ahaa 🙂 cisarsky, ze to mas uz naplanovane? Noo ja mozno koncom tyzdna skoncim v nemocke, takze mozno ten spolocny obedik naozaj stihame 😉 Drzim palce!
@janie80 ja som nezazmluvnovala. Hadam aj bez toho bude vsetko ok

liwqa
autor
13. jan 2013

@anculala ;) dakujem , aj ja drzim prsty... Ked tam budem napisem novinky 🙂 @janie80 nie, nemam zazmluvneneho lekara, ale posledne dve CTG mi hodnotil ten isty lekar a on ma objednal k nemu... Vies co? Pred 5 rokmi som mala zazmluvneneho a vykaslal sa na mna, takze som si tentokrat povedala, ze to necham bezat... Zbytocne stresy ked ti lekar vypne mobil a ty sa nanho spoliehas a zrazu ta nema kto odrodit a este nastanu aj komplikacie a jediny lekar ktory v tu noc pracoval, mal celu noc operacie... Ale to by bolo nadlho.. 🙂 hlavne ze mam drobceka dnes zdravuckeho a tentokrat mi taktiez zalezi len na tom...

liwqa
autor
14. jan 2013

@anculala tak a mame malu Beky 🙂 musim pochvalit zatial cely personal... Dufam ze to tak aj ostane

anculala
14. jan 2013

@liwqa jej, tak blahozelam!!! prajem vela zdravicka malej a mamicke skore zotavenie a vela radosti z drobca! myslela som na teba cely den 🙂 A tomu personalu nech to vydrzi 😉

majmik
15. feb 2013

Ahojte tie, co ste rodili alebo idete rodit do monobloku - teraz nadhodim asi blbu otazku, ale.. S akou velkou taskou ste prisli do porodnice?? Ide o to, ze ked som sa pokusala zbalit, tak ani maly kufor mi nestacil. Kamarati mi pozicali taku sportovu, ale ze obrovsku (pre hokejistov), kde mi krasne vsetko voslo. Nie som clovek, co so sebou berie zbytocnosti, je tam naozaj len to, nutne, co kazu brat - uz len samotny zupan a poporodne vlozky zabrali kopu miesta (a to este 2 uteraky, pohar, pribor, papuce, hyg. potreby, odsavacka, pol litrova flasa vody, 3 pyzama, mala deka pre male, a este jeden maly balik plienok, vlh. obrusky, ortop. nohavicky).
Ked som videla mamicky na CTG, ktore prisli so svojimi, tak to boli len take malicke tasticky, aj kamaratky vravia, ze na co az taka velka, no fakt sa do inej nevojdem. Ake s tym vy mate skusenosti? A da sa potom niekde odlozit? + ked ste prisli na prijem, a prezliekli sa, mali ste ju cely cas pri sebe? neviem si to predstavit 🙂

misulka30
15. feb 2013

@majmik ja som mala kufor na kolieskach, ale nie ten najmenší, taký stredný plus takú športovú tašku cez plece- tam som si dala len také veci , čo som potrebovala na prijem- pyžamo, župan, papuče, voda. všetko ostatné som mala v kufri. sú tam potom také skrinky na kľúč, kde ti povedia , aby si si odložila dokiaľ pojdeš na izbu . so mnou potom išla na izbu sestrička a kufor brala ona ja som niesla len tu tašku. Videla som aj , že tam jedna mala takú obrovskú tašku ako ty a sestrička to ani nevládala dvihnúť 🙂

majmik
16. feb 2013

@misulka30 🙂 vdaka za upokojenie. A este jedna taka smiesna otazka 🙂 veci, v ktorych si prisla, si dala niekomu z rodiny, alebo si si to odlozila do kufra? Ja len, ze ked ma tam manzel zavezie a bude v cakarni, ci jemu zatial nedam vsetko postrazit, a potom nech zvysok vezme domov.. + na poporodnej izbe su aj skrine?? :D Ospravedlnujem sa, ze sa pytam na somariny, ale radsej riesim take, ako stresovat, ako vyzera porod 😀

misulka30
16. feb 2013

@majmik manžel mi vzal domov len kabát, ostatné veci čo som mala na sebe som si dala do tej športovej tašky. ( Mohla som mu dať aj čižmy, lebo mi zaberali veľa miesta a boli ťažké) Manžel išiel domov nečakal v čakárni. Ja som prenášala, tak ma už na desiaty deň hospitalizovali, dali mi na tej izbe čo je pri porodnej sále infuziu a čakali dve hodiny čo sa bude diať. Nedialo sa nič, tak ma odviezli na izbu aj s vecami. Porodila som až na druhýn deň v noci. Čiže ja som všetky veci mala na izbe, na ktorej som ležala. Neviem ako to je ked prideš do porodnice s tým, že už rodíš. Na izbách sú skrine, ale také , že veľa do nich nedáš. Ja som skoro všetko mala v kufri, nevybaľovala som.

nellynka75
17. okt 2013

ahojte chcela by som sa spytať ako je to s navstevnymi hodinami v monobloku, a este jednu vec ze ked budem v monobloku tak babetko budem mat stale pri sebe? vdaka za odpoved 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre