Kde rodiť po traume?

7. okt 2022

Ahojte, zazila som velmi traumaticky zazitok pocas posledneho porodu. Som opat tehotna. Kam by ste mi odporucili ist rodit tentokrat? Kludne aj zahranicie a pravdepodobne budem rodit cisarskym. Dakujem vam.

ella2015
7. okt 2022

Záleží od toho čoho sa tá trauma týkala, pôrodnica Šaca u nás, alebo v ČR Krnov, Havířov 🙂

marca12
7. okt 2022

Do Brna

autor
7. okt 2022

@ella2015 dopadlo to zle akutnym cisarskym

xena0
7. okt 2022

Posledné skúsenosti o ktorých počúvam zo Šace niesu vôbec nejaké pozitívne, tiež som nad ňou uvažovala

ella2015
7. okt 2022

Ty a babo ste v poriadku?

panda21
7. okt 2022

Za mňa Čechy.. Doteraz ľutujem, že som tam našla už pri prvom.

autor
7. okt 2022

@ella2015 zial, nie

krisbar
7. okt 2022

Adel Mamagang ma podobnu skusenost. Pozri si jej pribeh porodny a aj preco si vybrala Brno. Mala nadherny VBAC a verim, ze sa najdu zeny ktore sa nim nexhaju inspirovat.

mandarinka555
7. okt 2022

Ani ty, ani dieťa? Nepíšeš, čo sa stalo....

lienka.7
7. okt 2022

Nepises kde si rodila, resp. co sa prihodilo... netreba utekať hned do zahraničia.

paciko9
8. okt 2022

Mna,len zaraza sposob nasho zdravotnictva. Bohuzial robia akutne cisarske rezy, ked je uz neskoro. Pripad mojho okolia, tesili sa vsetko pripravene, porod nepostupoval, a cakali a cakali, az kym nebolo neskoro😥

lasoli
8. okt 2022

Tak chod na cisarsky heinburg na dunaju si chvalia.Ale ti su skor za prirodzene porody,isto nie Ruzinov tak tiez skor za prirodzene su.

autor
8. okt 2022

Babatko zomrelo a skoncila som akutnym cisarskym. Neviem preco je to tak dolezite vediet.

autor
8. okt 2022

@paciko9 aj my sme tak dopadli. U mna zlyhal ambulantny gynekolog

lienka.7
8. okt 2022

To je mi naozaj nesmierne ľúto....😔😔😔
Ako som ti napísala, treba si vybrať dobrého porodnika, ktorý sa o teba bude starať a venovať sa len a len tebe. Na Antolskej mas kopec aj mladých, ked im povieš co je vo veci, pochopia...
Je to proste vec prístupu doktora... mne napr.povedal, ked som neporadil v termíne, ze ma prenášať nenechá a zajtra porodim. A tak aj bolo. Bola som otvorená uz na 8 cm a žiadne kontrakcie, došiel, povedal ze uz nemôžeme ďalej takto čakať, mala musi ist von. Dali mi oxy, začali kontrakcie a do 20 min.bola mala na svete... ani som nevedela ako som porodila.
Drzim ti palce 🍀

basska_b
8. okt 2022

Jezis, to je mi moc luto 😢 v prvom rade urcite pracovat s tym, co sa stalo. Psychika je silna. A uz si tehotna? Ja som otehotnela az v bode, ked ma prestalo pichat pri srdci, ked som videla tehotnu zenu. planovany cisarsky naozaj znizuje riziko umrtia babatka a po prvom cisarskom by ta ani nemali v porodnici nutit prirodzene, pokial si netrufas. Urcite zmenit gynekologa aj porodnicu, recenzii je vela, neviem , aky si region

zuzanka.zuzu
8. okt 2022

otazka - chces cisarsky alebo nie? ak na nom trvas, tak by som kludne zaplatila co by bolo treba a dohodla si vieden (uplne ine podmienky kde cisarak je proste porod, v sr je to operacia a vlastne dieta ti ukazu z dialky, u mna nepredstavitelne)

ak si ok s vbac tak iba a len zahumensky v ruzinove!!! v sr na to nie je vacsieho odbornika, urcite ta zoberie vzhladom k okolnostiam

autor
8. okt 2022

Isla by som aj do prirodzeneho porodu ale podla mna to psychicky nezvladnem. Este som len na zaciatku tehotenstva ale uz teraz sa najviac obavam tej poslednej fazy

lienka.7
8. okt 2022

@zuzanka.zuzu ja zahumenskeho naopak neodporúčam. On prišiel do Ružinova práve preto aby znizil počet CR. Moj gynekolog je s nim kamos, chodia spolu na pivo a sam mi povedal, ze radšej Antolská. Taktiez ma pindy k starším prvorodickam (mala som porod v 38cke). Kamoska ma s nim aj reálnu skusenost, vyšiel jej na porod (nemala ho zazmluvmeneho), ona 50 kg aj s topánkami, malý cez 4 kila a CR ani za boha. Nechal ju sa vytrapit, zasita bola "odtial potial" a nakoniec s úsmevom jej povedal ze mamička vsak vidíte, dali sme to aj prirodzene!!! A ona s traumou jak hovado. cize asi tak. Ale ok, pokial ho bude mat vybaveného, možno sa chova inak. Za mna v žiadnom pripade teda.

zuzanka.zuzu
8. okt 2022

@lienka.7 takže ho neodporúčaš na cisarák? ooo no to mi je novinka 🙄 však som napísala, že k záhumenskému pre prirodzený po cisaráku... a nemusím mať ani nikoho čo s ním chodí na pivo, o ňom je to známe
(PS: asi tretia téma čo na mňa reaguješ, kde napíšem že jablko je zelené a ty odpíšeš "no to teda nesúhlasím, to jablko je zelené, nemáš pravdu" a ja len žasnem 😀)

lienka.7
8. okt 2022

@zuzanka.zuzu ja som napísala SVOJU skúsenosť, ako co mi povedal moj gynekolog (mimochodom jeho kamarat, co ho pozna!), ako aj ako dopadla kamarátka u neho! Prosila ho cr a vysmial ju!!!! tak tu netoc o nejakých jablkach!
A inak su aj ini lekári, ktorí nemajú problém rodit prirodzene po cr, závisí vylucne od stavu pacientky, tak tu z neho zase nerob boha

zuzanka.zuzu
8. okt 2022

@lienka.7 dobryboze vsak samozrejme ze aj ini robia vbac 🙏🙈 autorka sa pytala na odporucenie, tak som ho odporucila ako najlepsieho a nie ze je jediny v galaxii co to robi 🙈 ty si uplne mimo, moja skusenost s tebou sa mi len potvrdzuje... a malo vykricnikov si dala !!!!!!!!!!!

lienka.7
8. okt 2022

@zuzanka.zuzu za to ze s tebou nesúhlasím a mam nahodou iný názor, este nemusím byt mimo😉 to len tak na okraj

lizwer
8. okt 2022

Odporúčam pôrodníka - dr.Dlhopolček - Bratislava Antolská

lizwer
8. okt 2022

Obráť sa na neho, on je dobrý, pomôže ti vo všetkom ako len bude môcť.

juliet86
8. okt 2022

drzim ti palce. vyskov havirov brno. mozno si zazmluvnit dr sebikovu v kochu. skus s nou prebrat tvoj pripad. tiez odporucam psychologicky z Kvapky napr Hanu Celusakovu. kiez zazijes narodenie doetatka v poriadku

beata_k
8. okt 2022

Vybav si sekciu. Mas to na istotu a budes kludna. Nemusis behat kade tade po statoch.

kiki68
8. okt 2022

Tak mozno Wunschkaiserschnitt , Goldenes Kreuz, Rudolfiner alebo Döbling vo Viedni. Hainburg cisarak na zelanie neumoznuje. Jedine s papierom od psychologa/psychiatra. Ja som rodila v Rudolfstiftung Wien a tam iba s papierom od psychologa mozes mat cisarak na zelanie. Cize za mna tieto sukromne a tam si mozes dohodnut vsetko, stoji to cca 9000eur vsetko dokopy.

barborachors
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre