Návšteva pediatra po narodení dieťaťa. Ako to chodí?

nikollette
27. jan 2009

Chcem sa opytyt ako to je, s navstevou pediatra, po prichode domov z nemocnice?? Chodi este lekar domov, ci sa berie babatko k nemu??? Alebo ako chceme?? vdaka

patricia1971
27. jan 2009

myslím, že záleží od pediatra, ja som musela ísť k nemu. Keď ideš do pôrodnice, mala by si už mať vybratého pediatra a tam potom nadiktovať jeho meno, tak mi to bolo povedané. Aj už som deti mala, tak som v pôrodnici automaticky nadiktovala pediatra mojich detí. Ja som prišla z pôrodnice domov, hneď som zavolala a dali mi hneď termín na návštevu, bolo to hneď na druhý deň. Som z BA a čo mám zas kamarátku, tak jej prišla sestrička domov. Takže je to asi na pediatrovi, ktorého si vyberieš, ale určite sa u neho ešte pred pôrodom informuj. 😵 😵 😵

jaja0110
27. jan 2009

nikollette- ja som si pediatra dohodla asi mesiac pred terminom...s tym ze po porode ked budem doma mam zavolat a dohodneme sa kedy pride...tak aj bolo...je to urcite lepsie ked pride na prvu navstevu pediater k tebe ako sa ty s tyzdnovym babetkom trepat medzi chore deti...
Nasa pediatricka prisla spolu so sestrickou a u nas doma deti prezreli a vysetrili a zalozili im zdravotne karty a potom sme sa uz len dohodli na dalsej navsteve... ja som to velmi ocenila ze som sa s nimi nemusela nikde chodit, pretoze ja sama som este nebola fit... 😉

emjee
27. jan 2009

nikolette zalezi vyhradne od dohody s lekarom - niektory pride hned k tebe domov, niektory si ta pozve k nemu do ordinacie - spytaj sa, ako je to u toho tvojho (pripominam, ze k porodu uz mas mat zabezpeceneho detslkeho lekara, pretoze babatku robia hned po porode nejake testy, ktorych vysledky zasielaju pediatrovi - takze v porodnici treba nahlasit adresu a telefon pediatra)

ivana82
28. jan 2009

Ahoj, nas sa v porodnici pytali na meno a kontakt pediatricky, kedze som este nevedela, tak mi znama poradila jednu pani doktorku, ktora zhodou okolnosti mala sluzbu v porodnici, ta ma prisla informovat o zdravotnom stave maleho, ja som sa jej opytala, ci mozeme aj s malym chodit k nej a ona ze ok, dala mi vizitku a dodnes nelutujem... Pri odchode v prepustacej sprave maleho sme mali, ze do 24 hodin sa mame nahlasit pediatricke - prisli sme vo stvrtok poobede, v piatok rano som jej zavolala ci mame prist my alebo pride ona a o dvanastej bola u nas jej sestricka a my sme isli s malym k lekarke az o tyzden na prevazenie.

Je pravda, vsetko zavisi od toho, ako to ma zabehnute lekarka, ku ktorej chces s babatkom chodit. Drzim palce nech narazis na vybornu lekarku - odbornicku 🙂

bzucinka
28. jan 2009

Ja som mala pediatricku dohodnutu vopred (poradila mi ju znama). A ukazali sme sa jej hned ako sme sli z porodnice (je to v tej istej budove 🙂 ) A potom sme boli znova o tyzden. A som s nou spokojna. A moja znama,len nahlasila meno a sestricka dosla k nim. Obe lekarky sidlia v tej istej budove. Asi zalezi na lekarovi,alebo dohode. Mne vyhovoval nas postup ...

dankadina
28. jan 2009

Je to individualne. manzel jej doniesol papiere - to treba do 24 h a my sme sli až o týžden k doktorke - lebo ona domov nechodí.

lienka79
28. jan 2009

zalezi od lekara...
niektori cghodia domov,k inym treba zajst..urcite by som si to zistila este pred porodom 😎
My sme sa dohodli,ze sme sli rovno z nemocnice..nakolko to bolo par metrov z nemocnice

danu
28. jan 2009

ja som si lekarku zaistila cca 3 mesiace pred porodom a automaticky mi povedala ze ona pride ku nam domov aby som nemusela s 5-dnovym babatkom ist k nej. CVacsinou chodia pediatri domov, ale samozrejme zalezi od dohody

ivka2812
28. jan 2009

k nám lekarka neprišla, ja som musela ísť s malou k nej 😒
ale kedže bývam blízko až tak mi to nevadilo

zuzana17
28. jan 2009

Ahojte, už v pôrodnici treba nahlásiť meno pediatra, ku ktorému budete s bábätkom chodiť 😎
U nás to bolo tak, že po príchode z nemocnice, manžel odniesol papiere dr.-to treba do cca 48h, a my sme potom išli na poradňu o týždeň. Naša lekárka má vyhradené dni i hodiny pre malé detičky - tzv. poradne 🙂

nikollette
autor
28. jan 2009

A mate niektora skusenost, ze ste este nemali svojho vybrtaeho pediatra, a pytali sa vas na to po porode, a nevedeli ste povedat ku komu budete chodit???? Co potom???? 😨

euphoria
28. jan 2009

Nikollette, musis to nahlasit do odchodu z porodnice.takze este mas cas par dni po porode.

shewolf
28. jan 2009

ja som mala vybratu lekarku, len o tom este nevedela :D a kedze som si to u nej nestihla vybavit pred porodom, poslala som priatela, nech sa s nou dohodne, kym som bola este v porodnici...... a tiez prisla k nam domov, aby novorodeniatko nemuselo byt v priestoroch, kde boli chore deti.......

ivana82
29. jan 2009

Nikollette, ja som nevedela hned, mali smem na vyber z dvoch lekarok, tak povedali, ze mame nahlasit dokial odideme, teda dokial nas prepustia. NIkto nenamietal, ale pri odchode z porodnice sme to uz vedeli... stastny vyber 🙂 🙂

zuzana17
29. jan 2009

nikollette, u nás to robia tak, že sestrička povie mená všetkých lekárov, poprípade poradí ktorý je aký, a ty máš čas sa rozhodnúť do odchodu z nemocnice 😉
neboj bude tam s tebou viacej mamičiek, aj tie ti môžu poradiť 🙂 ak ešte nebudeš rozhodnutá a nebudeš mať konkrétneho lekára 🙂

amelie123
13. jún 2013

Obnovujem po dlhšej dobe tému. Mamičky, ktoré ste si dohodli prvú návštevu po návrate z pôrodnice doma, platili ste za to niečo? Vďaka za odpoveď🙂

simca06022011
13. jún 2013

@amelie123 ja som neplatila nic

maria898
26. júl 2018

Baby chcem sa spytat co mam robit...vcera nas pustili z porodnice a s mojou lekarkou sme sa dohodli ze jej mam hned zavolat a dohodneme sa kedy pridem s malym...lenze niktoi nezdviha asi.maju dovolenku

evittam
26. júl 2018

@maria898 Zistiť kto ju zastupuje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre