Pôrod podľa mojich predstáv

anarix
25. aug 2014

Ahojte babulky, viete mi prosim poradit kde sa da na Slovensku, Cechach ci Rakusku slusne rodit ? myslim tym porod bez nastrihov, oxytocinu, rodenia v lahu a so slusnym zaobchadzanim. Som z Topolcian a neviem kam mam ist rodit, vraj na Slovensku nic normalne ocakavat nemam. Tak neviem kde by som to mala najbliyzsie.
Dakujem krasne za odpovede a postrehy, prosim ak mate kludne mi sem hodte ja pripadny link na danu porodnicu.

S pozdravom buduca mamicka

luciole
25. aug 2014

@anarix Ja som tiez mala naplanovany Vyskov pri Brne. Bola som tam na obhliadke,mala som uz vypisanu dokumentaciu,aj porodny plan...no pre istotu aj plan B,ak by som sa necitila na cestu,alebo sa nieco skomplikovalo a pod. Plan B bol moj gynekolog,kt.je zaroven porodnikom v Ruzinove a slubil mi vyjst v ustrety maximalne v ramci moznosti slovenskej porodnice. Nakoniec to dopadlo tak,ze som musela zabudnut na Vyskov a vyuzit plan B. A mala som krasny porod. Urcite nie na 100% taky,ako by mal/mohol byt v zahranici,ale moj dr.na 100% splnil vsetko,na com sme sa dohodli a co sa u nas dalo. Rodila som s kreslom sklopenym do sedu,nohy som nemala hore,ale dolu som sa zapierala do takych stupienkov,bez nastrihu,bez liekov,ani oxy na 3.porodnu dobu,babo hned na brusko,dotepanie pupocnika,K-vit.peroralne...takze moja skusenost je taka,ze porod aj u nas uz moze byt celkom dobry. Horsie je to po nom. Na odd.600nedelia teda peknw slovo nemam.

anarix
autor
25. aug 2014

@lucuska28 wau tak si ma moc inspirovala, presne toto si predstavujem, pozeram ze vsetin neni daleko, to by bolo super, davam si to ako alternativu...dakujem 🙂 priatela mam tiez z Trencina, pozriem ktora trasa je kratsia ci Topolcany - Vsetin alebo Trencin - Vsetin 🙂

lucuska28
25. aug 2014

určite to stihnete, tiež som bola prvorodička, plodová voda mi začala odtekať okolo polnoci, to už som cítila prvé kontrakcie ale vôbec neboli bolestivé, takže cesta bola v pohode, okolo 4 sme prišli do nemocnice a 11,10 som porodila 🙂 odchádzala som odtiaľ s pocitom, že by som si to kľudne zopakovala aj hneď za mesiac 🙂 určite sa tam choď pozrieť, nemocnica je malá ale všetko majú na novo prerobené, čisté. Výhoda je že tam nemajú moc pôrodov za deň (max. myslím 3) takže sa ti môžu plne venovať.. Držím palce nech ti to dopadne podľa tvojej predstavy.

bajana
25. aug 2014

@lucuska28 "urcite to stihnete" - toto je nebezpecne a odvazne tvrdenie...porody su rozne, ty si stihla, ina nemusi

daniela1983
25. aug 2014

@bajana s najvacsou pravdepodobnostou by stihla, lebo porod sa v aute zvykne spomalit alebo aj zastavit. kedze telo reaguje na to v akom je zena rozpolozeni, v strese sa porod prirodzene brzi co je prirodzeny medhanizmus z prirody aby bola moznost uniku v stresovej situacii (predator apod) preto sa aj v nemocnici mnohym zenam porody spomalia, zastavia, ak sa necitia v pohode a maju strach, stres. inak manzel toto tiez riesil s dulou, ze ci stihneme prist do porodnice a neporodime v horach, tak mu povedala, ze na prvorodicku by to bolo pozehnanie. takze ak by ona porodila po ceste v aute, tak v podstat by dopadla celkom fajn, lebo v aute by isto nebol ani oytocin ani nastrih. ale ta pravdepodobnost ze to nestihne je mala. skor sa stane ze po ceste sa porod zastavi. ja som to mala iba 70km. kontrakcie za zastavili ako sme sa blizili v porodnici. a potom par hodin trvalo kym sa spustili

stanislavao
25. aug 2014

@anarix ja som rodila v Topolcanoch a nikdy by som inde nesla. a to nie som z TO, ale mame to 50 minut cesty autom, ale obe deti sa narodili tam. prvy syn do vody a druhy sekcia. take mile, ochotne sestricky su tam, prijemny lekari. rodila som u MUDR. Tibora Caradskeho a je to uzasny odbornik, napomocny, ochotny, ludsky. na TO porodnicu nemozem povedat jedineho negativneho slova. doktor sa ma pri porode pytal, ci mi moze pomoct, co mi vyhovuje, akak poloha vo vani. poradil, co je lepsie, naozaj maximalna spokojnost. vobec neni pravda, ze na SK sa slusnosti nedockate. vsade plati "spravaj sa k ostatnym tak, ako chce,s aby sa spravali k tebe". sestricky boli zlate, aj o polnoci prisli, pomohlo, ak bolo treba. urcite vasu TO porodnicu a MUDr. Caradskeho odporucam. a ani ziadny nastrih sa nekonal. a ani sitie po porode. chcel by spravit 1-2 stehy, ale povedala som, ak to nieje nutne, tak nechcem, tak ma vobec nesil.

bajana
25. aug 2014

@daniela1983 ano, suhlasim, aj ja som jej napisala "pravdepodobne"...ale tvrdit ze "urcite" je hlupost...

leonna
25. aug 2014

no ja neviem, ale mne sa v aute kontrakcie zrychlili na kazde tri minuty a mala som pocit ze v nom porodim. ci by som teda urcite nechcela, kedze to bol necakany, predcasny porod a mala musela ist hned do inkubatora....je to vsetko tak velmi individualne. mne sa velmi pacil vyrok ktistiny farkasovej, ktora vraj mala presne naplanovane vsetko, no ked zacali velke komplikacie a porod, bolo jej jedno co s nou budu robit, len nech zachrania deturence a vsetko je v poriadku ;)

myzma
25. aug 2014

Mnohé cestujú do topoľčian kvôli pôrodu, bola by som šťastná keby som mala takú porodnicu tak blízko bydliska ako v tvojom pripade.

Bolo povedané mnohé, mám za sebou tri ľahké a rychle pôrody, posledný bol 30 minút vrátane bolesti, keby sme šli o hodinu neskôr, pôrodim asi v aute, cesta trvala 35min, prišla som do pôrodnice a chceli má poslať domov, do hodiny a pol som mala už po pôrode placenty a malú u seba.

Rodila som 3x na kramároch a som maximálne spokojna, no ak by sa dalo, rodila by som napr. Radsejdovody, prave v topoľčanoch.

Zbytočne by som nevymyslala, ked vo svojom meste mám dokonca porodnicu, ktorá je vyhladavana. Ak veľmi chceš, spis si plan, zazmluvni doktora a usetris mnohé starosti, s predpokladám pôrodu podľa tvojich predstáv 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre