Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

slniecko77
3. mar 2014

@dadulkadanulka ja nechapem aky mas s tym problem? 😅 ked si to niekto zaplati..ty nenavstevujes so svojim dietatom slovenske nemocnice a slovenskych lekarov?
Pre mna velmi jednoduche uvazovanie..nehnevaj sa.

leishmania
3. mar 2014

@dadulkadanulka zeny nejdu do hainburgu kvoli dakej mode, na to aby platili stovky eur maju svoje dovody...pises svoje prispevky velmi povysenekym stylom typu ja praujem v rakusku ja mozem, co sa sem vy hrabete...

hallie
3. mar 2014

@leishmania neviem si pomôcť, ale mám pocit, že dadulka sa dostala za hranice a má pocit, že keď ona maká v rakúsku a my len na slovensku (je jedno na akých pozíciách, s akým vzdelaním a s akým platom), nemáme právo brať jej niečo, na čo má ona ako "polorakúšanka" nárok... pripadá mi to dosť smiešne, nechápem, ako to môže riešiť. mám kolegyňu, čo išla rodiť do USA. a povedala, že ďalšie už len tam. keď na to má, prečo nie... nech ide rodiť aj do Rumunska, ak to žena chce 😀

slniecko77
3. mar 2014

@leishmania
@hallie no dievcata napisali ste to narovinu...az tak som nechcela, ale suhlasim s vasim nazorom. Takto sa povysovat je skutocne na zaplakanie...

hallie
3. mar 2014

@slniecko77 ja som to nechcela takto... nerada sa vadím, nerada niekoho osočujem, už vôbec nie na takýchto fórach. ale tento názor mi zdvihol tlak a ak sa pozrieš spätne, aj som sa to snažila rozumne vyargumentovať. dadulka to nevzala, takže sa už naozaj neviem ubrániť tomuto dojmu... ale ak jej krivdím, mrzí ma to.

martinka1981
autor
3. mar 2014

@hallie suhlas

martinka1981
autor
3. mar 2014

Pojdem rodit aj do Afriky ak budem chciet ...a nikto mi v tom nezabrani 😉

leishmania
3. mar 2014

@hallie ja som to napisala preto lebo po niekolkych vysvetleniach ktore neviem ci potrebovala reagovala ako reagovala, smutne ked si matky navzajom musia take veci hovorit

martinka1981
autor
3. mar 2014

@leishmania ja nechapem o co tu ide....naozaj to cele posobi velmi povysenecky....ach jo....uz sa rype aj v takejto teme 😖

nienna
3. mar 2014

@dadulkadanulka fakt nič v zlom ale ved to je práve ten rozdiel medzi nami slovenkami a tebou.....že ty si si to tam odmakala, platila odvody a preto máš nárok rodiť tam ZADARMO.....a my zvyšné si to musíme zaplatiť. to ti nestačí? stále sa ti to zdá nefér? nechápem 😕

ellysa
3. mar 2014

@dadilkadanulka nechcem byť zlá ale ty ked byvas na sk prečo nepracujes tam na čo sa trepes do rakúska asi taká istá odpoveď ako prečo baby chodia rodiť tu do hn, lebo je to kazdeho slobodna volba

riskasa01
6. mar 2014

@dadulkadanulka Ked sis si to tam uz "odmakala" preco si nezmenis obcianstvo neneaucis sa po nemecky a nevykasles sa na slovensko a slovenky. strasne ma seru ludia ktory vypadnu za hranice makat (lebo samozrejme domaci by za tie prachy nikdy nerobili) a za dva tyzdne su z nich rakusania.. a zbytok domoviny je pre nich odpad ... nech sa ti dari....

dadulkadanulka
6. mar 2014

@riskasa01 hahaha,predstav si ze nemecky som sa naucila uz davno este vo svajci a som v nom dost dobra 🙂 preco by som si mala zmenit obcianstvo?ja idem tam,kde mi daju zarobit!opatrovanie nie je jedina praca vonku a da sa tam velmi krasne zarobit,preco nie?nato treba aj kusok odvahy,aby clovek odisiel robit sam do cudziny!nevies akou cestou som isla,tak ma laskavo nesud.ja vyuzivam svoju dobru znalost nemciny,svoju skolu a svoje zivotne skusenosti nadobudnute za 12 rokov zijucich vo svajciarsku.nech si kazdy pomôze ako chce a ako vie,drzim kazdemu palce.

hallie
6. mar 2014

mimo témy, ale rada by som sa poopravila - moje "rodiť doma" znamená rodiť na Slovensku, normálne v nemocnici. 🙂 nejdem do Hainburgu, lebo som našla prístup, aký som chcela, u slovenského lekára. hádam to dobre dopadne 🙂

romana142
6. mar 2014

Prosim vás , tie ktore vybavoli rodny list na matrike v Hainburgu , bolo potrebne aby prišli obaja rodičia,ci staci len ked pridem len ja alebo partner ? a kolko to asi tak trvalo ? Dakujem ze odpoved 😉

martinka1981
autor
6. mar 2014

@romana142 stači jeden z vas. Vybavoval to moj muž....bolo to rychlo ak maš všetky doklady.

kiki68
6. mar 2014

zeny, rodili ste niektora aj Baden bei Wien? alebo tu mate gynekologa? nikde neviem najst nejake lepsie info,ci je tu nejaky SK lekar alebo tak.

leishmania
6. mar 2014

@hallie kde? Ktora nemocnica a dr? Vyjdu v ustrety aj novorodenecki lekari a sestry?

hallie
6. mar 2014

@leishmania to neviem, zatial mam vsetko len slubene 🙂 Hlavne dufam, ze sa mi podari presadit si, aby babo merali a osetrovali na mne.

martinka1981
autor
7. mar 2014

@hallie ty už to maš za par 😉 tak držim palce nec to vyjde podla tvojich želani a podel sa s nami potom o tom ako to prebiehalo 😉

hallie
7. mar 2014

@martinka1981 ak nezabudnem a bude čas, dám vedieť 🙂 no, za pár, ale po počiatočných malých poplachoch sa zdá, že sa nášmu drobcovi v brušku nejako zapáčilo...

teddynkova
9. mar 2014

@dulkagabulka Ahoj, ja by som sa chcela spýtať, nejak mi to ušlo, ty pracuješ v Hainburskej nemocnici? 🙂 🙂 🙂

dulkagabulka
9. mar 2014

@teddynkova nie, nepracujem tam

teddynkova
9. mar 2014

@dulkagabulka ahaaa...lebo mi to tak pri niektorých temach prišlo.. ďakujem 🙂

dulkagabulka
10. mar 2014

@teddynkova pracujem ako dobrovolnicka tu www.zenskekruhy.sk a nasim zenam odporucame Hainbugrsku porodnicu ako tu, v ktorej sa dodrzuju ludske prava

luckalucka83
10. mar 2014

Kocky ako to je s prispevkom pri narodeni dietata? Ked sa narodi tu v AT a ked tu aj byvame, po novom mam este narok alebo uz nie?

vevesh
10. mar 2014

@luckalucka83 ahoj luci, jedine ak budes mat trvaly pobyt aj pediatra na sk... 😒 inak ako sa dari... 😉

luckalucka83
10. mar 2014

@vevesh
Veronika dakujem 🙂 Takze nic, pediatra mam len v AT, na SK uz nie sme nikto poisteny, tak to sami neoplati nechavat si trvaly pobyt na SK 🙄
Napisem IP 🙂

katielee
13. mar 2014

@dulkagabulka Ja mozem len dodat, ze to znie ako by boli jedini, a to dost strasi mamicky. Ja som s nakoniec aj kvoli financiam rozhodla pre Topolcany kde mi moj porodny plan akceptoval primar resli sme si ho cely, a je to v zasade to co ponuka ja hainburg (dotepanie, sukromie, bonding, muz pri porode). Ja chcem rodit do vody, takze moze byt muz cely cas so mnou, co je asi jedina nevyhoda pre mamicky, ktore rodia na suchu, tie si prvu dobu nemozu vziat muza ak tam bude aj ina mamicka, ktorej by to vadilo. To by mali SK porodnice doriesit urcite. Vzdycharen pre vsetych to je take zaostale.

martinka1981
autor
13. mar 2014

Ja si neviem predstaviť že by nebol muž pri mne 😖 toto bol tiež jeden z dovodov prečo sme sa rozhodli pre Hainburg...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre