Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

katusik666
20. okt 2016

Áno bývam na Sk a do Hainburgu to mám na skok tak asi to spravím aj ja tak,že tam pôjdem .Teda dúfam,že budú chcieť mi to spraviť.Ani nevieš ako ľutujem,že som šla do tej nemocky tam rada by som hoci aj v Hainburgu ale teraz sa to už asi nedá😫😔😔😔

katusik666
20. okt 2016

@lucinka511 a ty mas rakusky mukypas?

michala.s
20. okt 2016

@lucinka511 Aj tu v AT ti robia CTG kazdy tyzden pred porodom ale zacinaju o 2 tyzdne neskor. Na SK zacinaju v 36tt a tu sa zacina v 38tt a dokonca aj pocas celeho porodu som mala ctg zaznam robeny

lucinka511
21. okt 2016

@katusik666 ano ja mam at pas, a vcera som volala do heinburgu ,kvoli tomu ogtt test,ci mozem tam ,nakolko do viedne mam daleko, takze mozem staci len platna ziadanka od lekara a objednali mna,. no ja som citala to ze ked sa uz zameldujes do at nemocnice na porod a zrusis to ,resp ides inde rodit sa platia nejake poplatky,je to pravda?no uvidis mozno nakoniec bdues spokojna, len je to daleko, aj to chodenie po doktoroch je narocne z ba do viedne a tak. Ja som chcel aheinburg,len o tej nemocnici som pocula veci kt napr nerobia, neni tam pediater,nerobia sono,,a jedna bab tu pisala, ze maly mal nejaku infekciu na kt v nemocnici neprisli,pretoze tam nebol pediater a stalo sa zle,,,,ale teiz som zvedava ako si to ja vybavim,,,ked som na zaciatku spominala stefanovicovi,ze budem chciet rodit na sk tak mi povedal tak mrzko ze tak naco robime my tuto vysetrenia,tak to mozme cele enchat,,,tak som radsej ticho bola a pritakala.

lucinka511
21. okt 2016

@michala.s no neivem, mne sa paci skor sk pristup,,

michala.s
21. okt 2016

@lucinka511 a ty mas este stale aj slovenske poistenie popri rakuskom?

lucinka511
21. okt 2016

@michala.s ja som som si vybavovala ten formular E111 tusim a napr si mozem vybrat doktora bud na sk alebo v at a poistovna to zaplati,,,,takze si myslim, ze s porodom by problem nemal byt,,

michala.s
21. okt 2016

@lucinka511 Ano poistovna by ti mala preplatit alikvotnu ciastku za porod. Ale viem, ze niektore gkk sa velmi vykrucaju a poznam pripad ked mamicke odmietli preplatit porod na Slovensku, nakolko rakusku nemocnicu mala iba o 10minut dalej a teda mohla rodit v Rakusku.

mauerka
21. okt 2016

@michala.s Misi, zachytila si to o prispevku pri narodeni dietata - ze uz nielen TP ale aj BYDLISKO musi byt na SK. Tym padom ked poziadas o prispevok na slovensku /s tym, ze nema clovek zruseny TP a je prihlaseny aj tu aj tam/ tak tam uznavas aj to, ze mas aj "stredobod zaujmov na SK" a samozrejme tym padom popieras, ze by si ho mala v AT - takze dorovnanie pridavkov v rakusku dovidenia...
Som zvedava, kolkym vydumancom klepnu po prstoch...

michala.s
21. okt 2016

@mauerka uz minuly rok to tak bolo, znama tak dosla o prachy z rakuska. Mna to netrapi, ja uz na SK nemam okrem prechodneho pobytu nic. TP mamv AT odkedy sme sa prestahovali a zdravotne odkedy som sa tu zamestnala. Ale vela zien uz nadavalo, ze AT im stoplo peniaze za to ze na SK poziadali o prispevok pri narodeni

mauerka
21. okt 2016

@michala.s ja rovnako - uz 10r len tu, o prispevo som ani neziadala... a pravdupovediac pride mi to logicke - kto chce s vlkmi zit, musi s nimi vyt 😉

lucinka511
21. okt 2016

@michala.s tak neviem, ja ked som bola hosp v nemocnivi tak enamli s tym problem, mam aj lekara obvodneho an SK, nieje s tym problem, ja mam Wgkk okrem toho som chela menit lekara za sk,ale to uz problem bol tak som im povedala,ze mam rizikove a ze ako mne je daleko do viedne ale aj tak neustupili, no ok, ale povedalilmi ze ak daly problem do nemocnice na sk kludne mozem a zasa ,co mam kamaratky ,ale tie boli zivnostnicky tak mali cely cas aj sk doktora aj rodili an sk a problem nebol,,,ja uz som sa aj tak nenahlasila do nemocnice,do Viedne a do heinburgu rodit nechcem ist,tak mi ostava aj tak len ten Ruzinov,resp Trstnena,,,sna d nebudu robit problemy,,,🙂 a tak ved ja mam este casu dost.az februar🙂Vy to amte uz cochvila,,juj vam aj zavidim

paskolinka
21. okt 2016

@michala.s
@mauerka baby pri dorovnavani prispevkov na deti sa skuma stredobod zaujmov? tam nestaci, ze byvas v AT? my sme este neziadali, ale takto sa s tym mozem rovno rozlucit 😝 dufam ale ze mi maleho aspon do skolky zoberu 😉 inak ono to je ale zaujimave, ze ked pride na platenie (napr dane za auto), tak stredobod neriesia, az ked maju nieco platit... 😒

mauerka
21. okt 2016

@paskolinka samozrejme, ze sa skuma stredobod zaujmov, nie len TP.

mauerka
21. okt 2016

@paskolinka a preco ste este neziadali? ved na schvalenie Familienbeihilfe je viazane aj dorovnanie /uznanie KBG /rodicovskeho prispevku/. Do skolky nam tento rok nevzali dceru, kt. bude mat teraz v januari 3r, TP v hainburgu ma od narodenia a my uz ovela dlhsie. Situacia je v statnych skolkach zla... tak ju vozim do vedlajsej dedinky do sukromnej skolky aspon na doobedu sa "pohrat"

paskolinka
21. okt 2016

@mauerka ja som len nedavno riesila rodicak aj pridavky na SK. nas stredobod je na SK, odtial som brala matersku aj teraz rodicovsky prispevok. vsak ale ak sa skuma stredobod zaujmov, tak ani nema zmysel, aby som o to ziadala, nie? aj tak mi to dorovnanie nedaju. nas maly bude mat este len rok, do tych troch rokov by som chcela byt doma, potom teda uvidime, ako so skolkou.

dulkagabulka
24. okt 2016

Žienky, iba jedna malá rada. Zoberte si na sálu teplé ponožky a pre bábatko môžete pribaliť dečku na prikrytie. Napriek tomu, že sa už kúri, klimatizácia stále fúka studenší vzduch a môže vám byť zima na nohy.

dulkagabulka
24. okt 2016

Kontakt koža na kožu mamičky s bábätkom. Taká cenná, jednoduchá, úžasná vec, tak veľmi nedocenená. V našich končinách si veľa ľudí myslí, že bábätká sú v bezpečí, len keď sú poobliekané od hlavy po päty, v perinkách, postieľkach, na dýchacích monitoroch, s cumlíkom v puse. Mnohých veľmi prekvapí, že v skutočnosti sa bábätko cíti oveľa bezpečnejšie, keď môže celým povrchom tela cítiť telo svojej mamy. Môžu mať bábätká pravdu? Môžu byť skutočne v maminom náručí v najväčšom bezpečí? Aj keď sú veľmi choré? Toto a ešte oveľa viac na tejto výnimočnej konferencii

Príďte na konferenciu so švédskym neonatológom Nilsom Bergmanom, koho to zaujíma, bude to super! https://www.facebook.com/events/1726726610899472/

katusik666
29. okt 2016

@lucinka511 Ahoj 😁 ako si dopadla v Hainburgu na tom teste ,ako to prebiehalo a aký je personál?😁

lucinka511
29. okt 2016

@katusik666 idem vo stvrtok, tak ti napise, v utoroksom bola u Stefanovica.dal mi ziadanku. tak idem ..tam mi dalitermin na 3.11..a tebe este ake krvne testy zoberu?.

katusik666
29. okt 2016

@lucinka511 Ja som ešte nebola sa pytat .Pôjdem bud v pondelok alebo utorok ,som zvedavá čo mi povedia .Mne sa strašne nechce ist do Viedne som už cela na rozpadnutie 🙂 😀

lucinka511
29. okt 2016

@katusik666 ved sibtam zavolaj a objednaj sa.naco tam budes chodit? ja som si nasla labor heinburg an der donau.kontakt a objednali ma....to ti vetim.ja sa este nachodim.neznasam to...a k stefanovi si chidila do kt tyzdna? do 36? ci ako? a potom ta poslal do nemocnice?...ja este furt nemam nemocnicu.

lucinka511
29. okt 2016

@katusik666 a aku matersku si si vybabila 20+4? inak som pocula.ze ten kindergeld.ci ptidavky a ptispevok sa dostava az tak po roku.ze wgkk robia problemy....no sa tesim na tie vybabovacky

katusik666
29. okt 2016

@lucinka511 Áno tak nejak asi cca do 36tyždna.A čo sa týka materskej zatiaľ som na Wochengeld ešte som nevyberala variantu.😑. Ešte si musím zistiť keď budem s malou na Sk či môže mať Sk lekárku alebo nie kôli prehliadkam.Už teraz som na nervy,

lucinka511
30. okt 2016

@katusik666 podla mna problem s sk lekarkou nebude.mam kamosku.ona bola ale zivnostnicka kt mala aj lekara na sk aj detskeho, ja som raz volala do wgkk.ze to s tym ptoblem nebude.ale ked budem vynabovat wochengeld tak sa na to opytam priamo ma wgkk.lebo amam skusenost.ze jeden povie tak a druhy pracovnik zas tak.

lukamka
30. okt 2016

@katusik666 jasne, že môže, platia ti pečiatky aj zo SR, my uz mame prvú prehliadku za sebou

katusik666
30. okt 2016

@lukamka Ďakujem😃

ontaria
2. nov 2016

Baby, pls neviete kedy ma byt najblizsie den otvorenych dveri v Hainburgu? Resp.ja som tam uz rodila, tak nepotrebujem komplet introduction, skor sa chcem len spytat nieco konkretne. Vdaka

lukamka
2. nov 2016

@ontaria v piatok 11:30 by malo byt

ontaria
2. nov 2016

@lukamka dakujem😘

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre