Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

lucinka511
3. nov 2016

@katusik666 ahoj, tak bola som v tom hainburgu na tom odbere,ok staci tam ist ale o 8 lebo zacinaju tak 10 mn po 8 a doel sa treba nahlasit na informaciah a pootm druhe poschodie je ten labor,nebolo tam vobec vela ludi,coje super..ale treba sa asi predtym objednat,oni daju termin..

de_de11
4. nov 2016

@kattyy3 ahoj katy uz to riesim aj ja. Matrika mi dala take dva papiere nini aj vypisane moje udaje,je tam peciatka pre gynekologa ale toho pediatra mi dr povedala ze ona chce speci tlacivo kt aj urad prace vyzaduje. Nie je to nahodou na nete prosim ta ? A to je teda vsetko toto? Gynek a pediater ? Ziadali este cosi plus?

Ako inak tie probiotika co som ti poradila ,skusila si?

steigrula
6. nov 2016

@de_de11 @kattyy3 ahojte baby ako sa vam dari ? Deturence rastu priberaju ? Ako vam ide vybavovanie po uradoch ? 🙂

de_de11
6. nov 2016

@steigrula steigi steigi servus🙂) no jasan maly je uplny andel :D tazky riadne. urady som dlho nebola, tersz sa chystam na to kocikovne tlaciva obehat . Dufam ze neexistuje daka lehota na to preplacanie ci poistovna moj porod ci kocikovne a tak.. a ako ty ?

kattyy3
6. nov 2016

@de_de11 ahojky jasne skusili sme vsetko a uz konecne nam koliky ustupuju no na vrchole to bolo tazke trpeli sme s malym obaja...ja idem tiez teraz vybavovat prispevok pri narodeni a aj pridavky nakolko nam az v piatok volali ze uz mame svk rodny list ...baby 10t im to trvalo no jedna katastrofa. Inak myslis co k tomuto potrebujes? Tak kedze mi viacej tiet z upsvar hovorilo rozne dokumenty vezmem vsetko co spomenuli aby som tam nechodila viac krat takze ziadosti, rodny list, kopie rodneho listu, tvoj OP, potvrdenie od pediatra, zmluvu medzi pediatrom a tebou, potvrdenie od gynekologa, cestne prehlasenie, vyhlasenie o bydlisku, pracovne zmluvy ty a manzel ak su zamestnany a myslim ze to je vsetko...ako sa dari?

kattyy3
6. nov 2016

@steigrula jeej ahojky tak my pekne priberame uz mame 10t a vazime 5400g a 61cm a doteraz sme sa trapili s kolikami a aj refluxom juj tak nas to trapilo ze sme sa iba modlili nech to uz prejde a konecne to zacalo povolovat, Matejko sa hned zacal krasne usmievat, vsetko sledovat, pocuvat a rozpravat tak mame z neho obrovsku radost je to nase slniecko a ako sa vam dari?

steigrula
7. nov 2016

@de_de11 su tam lehoty kocikovne si mozes vybavit do pol roka od narodenia a aj s tou nemocnicou sa mi zda.. ale tam neviem kolko je radsej si to pozri na nete alebo obvolaj neze sa stane ze prides o korunky :/ ja som si tiez este neziadala o kocikovne 🙂
@kattyy3 edko ma 5000g a 60 cm ste nas predbehli :D aj nas trapili koliky ale nie az take silne ..uz mame za sebou prve ockovanie ale dali sme to a super to zvladol (inak ak budete po ockovani odporucam nurofen kvapky na tlmenie bolesti /horucky 🙂 ) nam inak prisiel rodny list minuly tyzden v stredu :D vsetko som hned posielala a uz len cakame na potvrdenie od uradu na pridavky a pas a budeme mat vsetky dokumenty co nam treba 🙂 tak som zvedava 🙂

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lukamka
9. nov 2016
de_de11
11. nov 2016

@kattyy3 cestne prehlasenie o com akoze ? Ze som naozaj mama a zidu sa mi peniaze ?:D :D :D hahaaaa :D
Tak super ze vam koliky ustupuju,ja som mala len 1-2 noci do pol 5rana plac a dalej si neviem predstavit. Aa pridavky to kde zasa ziadam ? A kolko to je ? Prepac za otravne otazky ale ja sa vobec,ale vobec nevyznam do toho. @steigrula my mame 7800g a 69cm, troska posilka 🙂

kattyy3
11. nov 2016

@de_de11 prispevok pri narodeni dietata, rodinne pridavky a priplatok k rodinnym pridavkom ziadas na urade prace socialnych veci a rodiny vsetky naraz a je to 22+11 mesacne aj nejake centy a jednorazovy prispevok nieco cez 800e to cestne prehlasenie ti pozriem o com je doma bo az teraz to budem vyplnat idem tam v pondelok

steigrula
19. nov 2016

@de_de11 cii aky valibuk :D aj ma byt po kom ?? Ci ani nie? :D ja som konecne vsetko podala uz mi len treba potvrdenie aby som si podala aj o rakuske 🙂 a uz len cakat a bude dobre

slavka165
26. nov 2016

Ahojte, aká je aktuálna záloha, ktorá sa platí pri príchode do pôrodnice, keď už rodím... a koľko ste platili za vstupnú prehliadku v 38.týž? vďaka za info

magdalienkalienka
22. dec 2016

Ahojte, kto ste mali vlastnú pôrodnú asistentku (za 500 Eur do vrecka), boli ste spokojní? Nie sú to vyhodené peniaze? Ja som mala Evu Bauer, ale bola som sklamaná, nespravila nič naviac, aj tak sa o mňa po celý čas staral môj manžel. Chválili ju do neba, zrejme som si utvorila nereálne predstavy a očakávania "niečoho výnimočného".

Za predpôrodnú kontrolu v 38. týždni som platila takmer 200 Eur - ultrazvuk a CTG.

lukamka
22. dec 2016

@magdalienkalienka ja som ju mala tiez, masirovala mi hrádzu vďaka čomu nemám ani stopu po pôrode a tiez kríže takým olejcekom - to mi dosť zosilnilo kontrakcie. nastastie nič viac som nepotrebovala.
Ako to bolo u teba? Mala si komplikácie?

kattyy3
22. dec 2016

@magdalienkalienka moj porod trval 36hod takze som vystriedala 3 porodne asistentky a nakoniec to zavrsila a dotiahla do konca Eva Bauer a ja si vsetky kocky mozem len chvalit kazda mi pomohla v inom a kazda hlavne pocuvala co chcem a na vsetko sa ma pytala cize rozhodnutia boli vyhradne na mne a manzelovi. My sme boli velmi spokojny s Jankou ktora nam porod posunula na 8cm otvorenia uzastnou homeopatiou, pokojom, kludom, relaxaciou a nakoniec Eva nam dotukla ten posledny koniec a bola neskutocne uzastna velmi napomocna stacilo len pocuvat kazducke slovo a samotne tlacenie trvalo 5min. Pre nas s manzelom to bol obrovsky zazitok a do lepsich ruk by som sa uz nikdy inde nezverila. Len si treba uvedomit ze kazda situacia, kazdy porod si vyzaduju ine jednanie a rozhodovanie

magdalienkalienka
23. dec 2016

Odo mňa si po pôrode vypýtala 500 eur do vrecka a pritom som rodila, keď mala službu, takže musela by tam byť tak či onak, nespravila teda nič naviac. Pôrod trval 2 hod bez komplikácií, preto som bola na ňu nahnevaná, že si toľko vypýtala. Môj muž behal uprostred noci po meste a hľadal bankomat. Takže super zážitok fakt.

lukamka
23. dec 2016

@magdalienkalienka mala si ju zazmluvnenú nie? Ja som ju chcela tiez, ale uz sa nedalo. Nemocnica jej dovolí iba jednu ženu v mesiaci zazmluvnit tým pádom odmietla všetky baby v tvojom mesiaci a s tebou mala dohodu. Že mala vtedy službu je hold náhoda...
nepovedala vam vopred koľko to stojí?

lukamka
23. dec 2016

@magdalienkalienka inak CTG a uzv za 200€ je riadna palka 😳

dulkagabulka
20. jan 2017

Švédsky lekár a neurovedec Nils Bergman o kontkte koža na kožu a škodlivosti separácie a napríklad aj rutinného váženia a ošetrovania pár minút po pôrode

https://www.youtube.com/watch?v=qLv2rpQw9rs
dhaarma
23. jan 2017

@de_de11 Robi sa na SVK ultrazvuk po porode (uz po prvom) aj mne ho robili. A vysledok? Povedali mi ze vsetko je ok a ja som potom krvacala viac nez 6 tyz. a musela som ist na akutnu kyretaza poznam dalsie take dva pripady, takze aj ten ultrazvuk ti nezaruci ze to nebude mat takyto priebeh..mozno to zavisi aj od doktora neviem :/

dhaarma
23. jan 2017

Caute baby, prosim vas budete niektora taka ochotna a mila a trosku mi zosumarizujete co je potrebne k porodu v Hainburug? Rodila som tam 2015, tak ci sa nieco nezmenilo. Je tu strasne vela komentarov mimo temy, takze hladat tu odpovede je na dlhyy cas. Zaujimaju ma tieto aktualne info.

Aka je cena za 24/h od roku 2017?
Okrem odporucaneho vysetrenia ctg atd. pre porodom tam je nutne este co?
Viem, ze ja som mala vtedy priniest potvrdenie o krvnej skupine matky (aj otca?) tusim vysledky zo streptokoka? A neviem, ci este nejake potvrdenie nahodou..nespominam si.
Tie preklady sobasneho a rodneho potrebujem do nemocnice, ci az ked idem k nim na matriku?
A potvrdenie o po porodnej starostlivosti (v pripade ambulantneho porodu) bolo vtedy nepovinne, ale odporucane.

Este nieco je treba? Zmenilo sa nieco?

magdalienkalienka
31. jan 2017

@dhaarma netreba nosiť rodný a sobášny list, ani potvrdenia o popôrodnej starostlivosti, stačí streptokok a krvná skupina.

lukamka
31. jan 2017

@dhaarma ak chceš aby sa rodný list začal vybavovať uz keď ty si v pôrodnici, tak dones preklady. Ja som to dala sestričke ráno po pôrode, oni to tam za mna odniesli a v den prepustenia - 4.den po pôrode som uz len cestou vybehla z auta na matriku po hotový RL

lukamka
31. jan 2017

@dhaarma aj sobášny list treba ak ste svoji, to vybavenie cez nich by malo fungovať aj keď rodíš ambulantne- opýtaj sa pri tom okienku oproti ctg na 2.poschodi. (Ja som to tam vypisovala po pôrode)
a ak tam ideš na predporodne ctg, tak ti vezmú krv - mne sestrička hovorila, že krvnú skupinu stále zisťuju sami, aj keď ju matka vie. A potvrdenie o streptokokovi treba doniesť od gyndosa

dhaarma
31. jan 2017

@lukamka Vdaka, to je nejaka novinka s tym odberom krvi u nich. Kolko sa prosim ta za ten odber plati? Ja som prave nosila tie preklady dokumentov aj ked som isla rodit ambulante, len uz som si nepamatala ci to je povinne. Diky 😉 A aktualnu cenu na den hospitalizacie nahodou nevies?

lucinka511
1. feb 2017

Baby a ako to budete reisit s pediatrom,kedze tam pedaiter nieje a v sk nemocnici robia viacero testov?

kattyy3
1. feb 2017

@lucinka511 pediater tam je myslim 3x do tyzdna a ked tam budes pozadovany pocet dni cize 3 tak ho urcite zastihnes a dieta pozrie, testy tam robia vsetky ako na svk jedine co nerobia je sono ladviniek a to ti da spravit aj tvoj pediater na svk ak ho poziadas inak vsetko ostatne robia aj odbery z paticky kontrolu klbikov a ostatne

lucinka511
1. feb 2017

@kattyy3 aha a kedy sa treba prihlasit na porod? ked som 39+1 uz je ais neskoro.co?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre